Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Konečně mi je jasné, kde se bere na tak malém prostoru jako je CZ tak mnoho tzv. "vysokoškolsky vzdělaných" individuí s IQ na úrovni vydlabané tykve.
  Tzv. Bc - se znalostmi na úrovni průměrného středoškoláka, ...... - lavinovitě se to šíří.
  Dalším hřebík do rakve - "vystuduji" např. na tzv. "Jihočeské univerzitě" obor proč je tráva zelená nebo proč má kapr šupiny a nastoupím jako "manager" kdekoliv bez ohledu na skutečné vědomosti.
  Důsledek - vedení neschopným, neznalým, za to však více než namyšleným spratkem na mentální úrovni mizerného pomocného dělníka.
  Tímto se omlouvám všem "pomocným dělníkům" - jejich činnost je na rozdíl od různých Bc., Mgr., a pod. pochybných a podprůměrně uplatnitelných vysoce užitěčná.
  • Souhlas. Všechno je bohužel o penězích a vše je na prodej. Školy (VŠ) dostávají státní příspěvek "na hlavu" a tak máme situaci, kdy i VŠ doslova studuje kdekdo. Což je špatně. Politici to hloupě vysvětlují "dostupností studia", populismus. Za mých studentských dob (za éry socialismu) byly VŠ přísně výběrovým vzdělávacím ústavem s regulací počtu studentů, zejména pro ty skutečně nadané a pracovité (výjimky samozřejmě nelze vyloučit !) a VŠ titul tehdy ještě NĚCO znamenal, nebyl to jen "papír" k získání lepšího zaměstnání anebo módně na "okrasu", jako v současnosti.
   Dnes to vypadá, že za chvíli bude popelář minimálně DiS a uklízečka Bc. ... *7*
   • Tentokrát souhlasím. Jen s dodatkem, že opakování semestru rovná se platba. Nikoli placení školného jak navrhovala pravice. Již dnes je spousta nadaných studentů díky zápisnému zadlužena a nemá práci.
    • Zda souhlasíte nebo ne, je mi zrovna u vás jedno, vážený worldonline !
     Za neúspěšné studium a opakování semestru pokuta - ale to je naprosto v pořádku. Prací studenta je toiž především studium ! Při objektivních důvodech, např. dlouhodobá nemoc, pokutu určitě nikdo nedostane.
     Práci "nadaní studenti" nemají proč ? Jistě - máme nezaměstnanost. Ale není to také proto, že mnozí studovali obory (sice snadno studovatelné), ale o které není v praxi zájem !? Pochybuji, že absolventi techniky (zejména neoblíbených a těžkých oborů) budou v masivním počtu obecně dlouhodobě bez práce. Ovšem také současně musí něco znát a umět - to je základ ...
  • Tak, tak a "hradní pán" - prý jakýsi zeman je toho obvzlášť zářným příkladem.
   Komunista, prý vystudovaný Ing.všehomíra, dnes prochlastaný dementní bolševický zločinec - všeználek všeho, ....
   • Urážky veřejného činitele by se Vám nemuseli vyplatit!
    • Urážka veřejného činitele ???-
     1) zaspal jsi dobu komoušský šmejde. Takové bestie, které popravovali za projev pravdy jste byli jen vy - odporná komoušská banda a fašisti. Jste naprosto stejní lidský odpad.
     2) i kdyby šlo o urážku veřejného činitele tak toho vašeho dementního ožralce šířícího ostuu česka po celém světě ??? Určitě ne - to je činitel asi jako já indinánsdký kosmonaut.
   • Už jsem ti výše psal, že tu nemáš otravovat slušné lidi a máš jít vykonávat řitní alpinismus ke Kchárlovi a dalším havloidům.
    • Ty ubohý bolševicko rusofilní dementní potrate - jestli tu někdo vykonává řitní alpinismus tak to jen ten váš dementní ožralecký prolhaný křivák z hradu. A jak je známo pan "kníže" na hradě není.
     M.j.: to se nezmůžete na jiné přirovnání než ukazovaqt toho podčlověka ve vztahu k lidem? Vždyť kandidátů pokud se nepletu bylo celá řada.
 • Tak Bendo, Topolánku, Cichrte, Julinku, Řápková, Nagy-Nečasová, Drápku a další rychlostudenti!
  No, tak, šup, šup! Vraťte ty rychle nabyté tituly!
  • Nějak jste pozapoměl např. na Filipa, Grebeníčka, Braného, .... a spostu dalších - tak když všichni, tak všichni - nebo komoušských bestií se to netýká - ty jsou opět něco víc???
   • Máte nějaký doklad, že si titul koupili? Předložte ho a pak o tom můžete camrat.
 • Je očividné, že dnešní dobu významně ovládly nepoctivost a peníze (nebo naopak). Nepochybuji o tom, že velké části mladých lidí se nechce "makat", natož se dokonce trochu potrápit s řádným a poctivým studiem. Pamatuji doby, kdy studium bylo přísně výběrové (nikoliv masové) a kdy se ještě většinou opravdu studovalo - dnes se spíše obchoduje. Určitě i za mých studií za doby socialismu byli nepoctivci, známosti, protislužby, "vyčuranost". V tomhle současném měřítku ale jistě ne. Na technice běžně "odpadlo" v průběhu prvních dvou ročníků cca 50% studentů ! Jsem jen zvědav, co takto snadno a v pohodě či dokonce podvodem "vystudované elity" předvedou v reálném životě. Pokud budou pokračovat v nekalých věcech a nekvalitním způsobu své práce, které se bohužel naučili již ve škole, tak to nevidím nijak růžově. Už dnes je odborná kvalita absolventů (DiS, Bc. a bohužel i Mgr., Ing. a Dr.) mnohdy na nevalné až nepoužitelné úrovni - slušně řečeno ...
  • S tím souhlasím. Morálka, slušnost, čest, to je pouze pro "hlupáky". Naopak "chytrý" člověk takovými "přežitky" pohrdá a cení se "vyčůranost" a uměmí s někým "vyběhnout", aby se dosáhlo "úspěchu". To je totiž ta "socialistická proletářská morálka", kterou nám soudruzi vtloukali do hlavy.
   Je to neuvěřitelné, ale znám případy z dob komunismu, že i StBáci kteří studovali museli některé zkoušky opakovat.
   Dnes je honba za tituly, protože podle sovětského vzoru kdo má hvězdičku (titul) je chytřejší než ten kdo ji nemá a musí proto poslouchat. Vím z vlastní zkušenosti, že v civilisovaných zemích jako je např. USA, sice titul uznávají. ale důležitější je jak prestižní universitu dotyčný absolvoval a pak hlavně co ukáže v praxi.
   • Jistě. Zrůdnost se skrývá v tzv. masovosti (opět záležitost peněz, byznys nikoliv vzdělávání na prvním místě) ! Kdekdo dnes může studovat kdeco, mnohdy bez možnosti uplatnění v praxi. Dříve byla také velká poptávka, ale současně slabší nabídka, to si soudruzi přes spoustu svých proklamací hezky hlídali (to % inteligence). Navíc poptávající (zpravidla už NApoprvé úspěšný maturant !) musel mít: 1) velmi dobrý prospěch na konci 3.r. a v pol. 4.r. SŠ, 2) samozřejmě složenou maturitu před prázdninami, 3) doporučení ze SŠ ke studiu VŚ, 4) úspěšně složené přijímací zkoušky na VŠ (prakticky všichni, až na malé výjimky) a 5) absolvovat chmelovou brigádu o prázdninách před zimním semestrem. Myslím si, že řada dnešních "studentíků" by těžce klopýtla již na kritériu 1) popř. 2). V USA je jiný systém, tam jsou nejdůležitější znalosti a vědomosti, jenž se u absolventa prestižní univerzity předpokládají víceméně automaticky a obratem se navíc prověří praxí. U nás je dnes problém už v tom, která univerzita je skutečně prestižní: Karlova, ČVUT, VUT Brno, MU Brno (dříve UJEP), VŠB-TU Ostrava ... ?
    • Můj syn byl připravován na střední školu námi rodiči,když jsem zjistil,že ZŠ nemá kvalifikované učitele.A ejhle v 8 tř.do jaké SŠ?Tehdy si vybral prestižní SŠ strojního zaměření a nedostal doporučení.Postavil jsem si hlavu a šel dělat přijímačky a udělal.Synci nomenklaturních kádrů KSČ a vojáků,policajtů s horším prospěchem doporučení dostali a výsledek neudělali.To ještě byla kvalita vzdělání.Proto i ten ,kdo dělal např.VUML a politickou ekonomii alespoň něco uměl,daleko víc než současní rychlokvašení studenti .
 • Znám mnoho případů, kdy rodiče za svoje dětičky vypracovali seminárky a diplomky. Jejich dětičky se štítí pořádné práce, vlastně v životě nic pořádného kromě projevů rozmazlených spratků nedokázaly, tak jim rodiče navíc zajistili pěkná teplá místečka. Znám i případy, kdy rodiče dětičkám tituly kompletně uplatili. Hnus v tomto státě. I bez podvodů a úplatků je naše školství samo o sobě degenere. Nejjednodušší to mají dětičky imigrantů - hlavně muslimů - stačí zařvat o lidských právech a maturity a státnice se sypou bez úplatků automaticky.
 • Když se diplom může koupit jasko houska na krámě tak je to špatné.

  Pak není divu že máme papírově sice hodně odborníků ale co je to platné když
  ničemu nerozumí. Chtělo by ton ovšem začít tvrdě trestat tuto korupci a diplom
  odebrat. Protože díky koupenému vzdělání získají lepší práci a větší plat
  . nezaslouženě.
 • Jistě se najdou i takoví borci, kteří si koupenou práci ani nepřečtou a proto ji neznají.
  • Takoví experti a odborníci taky existují, ale problémy by mohly, pokud už došly prachy, při obhajobě.
  • Ano, a najdou se i tací, kteří během prázdnin = 2 měsíce - "vystudují" magisterské studium...
 • Neviditelná ruka trhu to vyřeší ! Řekl jeden chyták a dnes je republika ve s.ačkách kam se podíváme.
 • Taháky ve školách jsou známé a nikdo je nevykoření,neboť to je ve školství jakýsi kolorit odjakživa.Ale seminární práce a diplomky na zadání ?To je již podvod velké ráže.Uvědomuje si ten který student,že je navždy zbaven svého subjektivního názoru?Takový student je vlastně podveden , nenahradí to ani jiná,zaplacená myšlenka.Asi je nám jasné,že v době nadvlády peněz "za cokoliv"směřuje naše společnost takto k nicotě.Toto by kontrolní orgány měly tvrdě konrolovat a tím odhalovat.
 • logické argumenty účastníků:
  1. student-chodím makat,abych měl prachy a praxi,občas zajdu do školy,protože si vydělám,tak těch 10 litrů za bakalářku není problém....
  2.vyučující- kdysi měl kantor5 diplomantů,já jich mám 50,ještě učím a pendluju mezi dvěma školama,ještě makám soukromě,dá se to zvládnout? nedá! přečtu anotaci a zkontroluju odkazy....
  3.vedení fakulty-víme jak to chodí,a děláme,že nevíme,občas ,když se rozpoutá nějaká "antiplagiatorsdká" kampaň vyrazíme dva-tři studenty a jsme mediálně bdělí a počestní....
 • Zkažená tržní společnost v praxi. Děti boháčů a papaláši si jednoduše kupují
  diplomy jako housky. Proto máme v obchodu a v politice samé papírově vzdělané
  lidi ale co z toho když to jsou jen protekční fracci nebo mafiáni.

  Panuje iluze že jen papírově vzdělaní něco mohou vést. v USA za Napoleona i za raných
  dob socialismu se naopak ukázalo že řada lidí tzv. bez vzdělání také dokáže řídit stát.
  Někdo je chytrý i bez diplomu. Pak tu máme moderní studentíky kteří na otázku kdo to byl
  Masaryk bezradně krčí rameny.
  • Já na to mám jednoduchý názor.Podívejte se do senátu,parlamentu MUDr,PUDr,Hr,JUDr,Fr a tak říkám,kdo něco umí tak tu profesi dělá a necpe se do politiky,protože tam je to hrůza na hrůzu.Další se cpou na ministerstvo,zdravotní pojišťovny a rozhodují s neznalosti věci jak jsem se o tom mohl sám na vlastní kůži přesvědčit při onkologickém onemocnění.Kvalitně vzdělaný VŠ je přínos,stejně tak vyučený dělník,technik,maturant atd.Teď jsem četl ,že ze Slovenska na naše VŠ chodí 10ti tisíce studentů a od nás tak sotva 400-500.U nás mají studium zadarmo a navíc tady někteří zústávají.Tak si kladu otázku došlo k rozdělení nebo ne?Nebo to bylo také jako,že tady máme demokracii a svobodu?Teď sem chtějí tahat lidi s jinými kulturnimi zvyky a návyky.To již není normální stát.Mám názor,když se stát neumí a nechce postarat o své občany,tak nemůže chtít,aby občan za tento stát umřel.Pokud se nebudou plnit zákony pro všechny stejnou mírou tak se nemůže nikdo divit,že to tady tak vypadá.Všeobecný úpadek státnosti,suverenity ,lidskosti a není na vině režim před r.1989,ale aktéry,kteří tento režim nainstalovaly a je tady již čtvrt století.
  • To je fakt. Uljanov říkal, že chce, aby i každá kuchařka dokázala řídit stát. A proto to tam tak vypadá. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit