Přejít na výpis diskuzí

Skomírající zemědělství: Potraviny dovážíme, zemědělce dotujeme, řepku milujeme

5.4.2016 12:01
Vojtěch Ondráček   67 příspěvků

Loňská extrémní sucha zatloukla další pomyslný hřebíček do bytelné rakve českého zemědělství. Zatímco dříve jsme se těšili potravinové soběstačnosti, dnes musíme většinu produktů dovážet ze zahraničí. Kdysi kvalitní tuzemská zemědělská výroba se scvrkla na posedlost řepkou a dotacemi. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za uvedené je třeba všechny lumpy,kteří se po komunistech prolhali k moci a Česko zbídačili co nejkrutěji odporážet na katovských mučírnách s bezbřehou krutostí.
 • řepka,solární panely.Sklady,satelitní městečka.....to vše na půd která nás má živit .
 • http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Jsme-skanzen-hlouposti-Kecy-v-CT-Martin-Koller-varovne-o-nove-valce-nasteve-Cinanu-a-uprchlicich-429242
 • Vzpomeňte si na Libyii. Počátkem devadesátých let jsme ji mistrovali ohledně lidských práv, za trest jsme s nimi přestali mluvit – zatímco ostatní naopak začali. Totéž s Kubou! Promarnili jsme dobré jméno, co jsme tam měli. Pak s Ruskem. A nyní téhož chtějí titíž dosáhnout s Čínou. A ještě mají drzost mluvit o prezidentovi, že nehájí zájmy státu.
  • Podle mého soudu je k Číně třeba stát čelem, a hlavně s nimi mluvit. Ne je urážet. Paralelně s návštěvou čínského prezidenta u nás byla čínská premiérka v Izraeli. Nezaznamenal jsem, že by to těm našim o celý svět starostlivým demonstrantům nějak vadilo.
 • on se totiž nikdo řepky olejné nenažere
 • Jedná se nejen o úpadek zemědělství, ale i úpadek školství, zdravotnictví, morálky a vůbec společnosti jako takové. Demokracii a pravidla si každý vykládá po svém a společnost je zrcadlem politiků. Je mi z toho nevolno.
  • U nás a demokracie? U nás je zvenčí řízené zhoršování ekonomiky. Příkladem jsou politici a úředníci. NENÍ vyžadována odpovědnost za jejich "činnost". Naopak je prosazována jejich nanažranost a flákárny ( viz práce parlamentu ). Co si mají lidé vzít za příklad z takového štětináče s jeho rozdílem vykonané práce a příjmu. Co ještě bylo jakž-takž před převratem v pořádku je nyní v rozvratu. Příkladem jsou výsledky činnosti a vydírání nátlakových skupin - justice, fiškálů, učitelů, doktorů, ale hlavně politiků. Stejně jako cikáni nemusí pracovat,ale jejich příjmy? Neexistuje u nás byť jen zdání nějaké spravedlnosti. Zato je posilováno vydírání byvatelstva díly mizerným zákonům a pomocí justice, vymahačůa exáčů. O gazdování černozádelníků v zemědělství ani nemluvím.
  • Bohužel, musím souhlasit. Komunisti v naší zemi zavedli materialismus, zničili morálku, vědomí smyslu naší existence a činností a ze samostatných občanů vytvářeli "pracující", tj. poslušné roboty.
   Demokracii si někteří lidé vykládají po svém, pletou si ji s anarchií. Nevědí nebo spíš nechtějí vědět, že demokracie znamená řád, odpovědnost při rozhodování.
   • Ty kecy o demokracii můžeš rozšiřovat a vykládat maximálně hloupým žákům ZŠ. Slušný člověk, s vlastním rozumem a myšlením, ti na to už neskočí. Je rok 2016 a ne rok 1989, kdy tu bylo spousta žvanilů pod vedením jakéhosi Havla a zblblí cinkači klíčema věřili každé lži.
  • Než se ve zde šestadvacet roků budovaném kapitalistickém svinčíku udělá pořádek ta to se chudáci kati pořádně zapotí,to aby makali v trojsměnném provozu a ještě dělali přesčasy.
 • Můžeme poděkovat těm co se prolhali po 89 k moci. Byli jsme soběstačný, to západ ale nepotřeboval a tak uplatil Čecháčky aby si to tady za peníze od nich sami zlikvidovali. Když řepka zraje, tak se nedá ani pořádně dýchat jaký je to smrad. Majitelé těchto polí by měli povinně trávit celý dny u polí s řepkou. A co na to ochránci přírody?
 • Dotace a ekologové jsou nejhorším zlem pro naši společnost. Ještě tedy nesmím zapomenout na sluníčkáře, dobrosery a kavárenské povaleče.
 • http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Smutny-profesor-Zeleny-Vsechno-jsme-prodali-penize-projedli-Cinanum-neco-patri-nam-uz-ne-Vse-zaslapano-v-pilinach-429386
 • Koukám, že komunistická verbež tady vzdychá po starých rudých časech, kdy se díky rudé knížce měli lépe než poctivě pracující občané. Chtěli by zase vládnout a zotročovat ostatní. Zapomínají, že jedině díky tomu generálnímu pardonu "nejsme jako oni" neskončili po právu dílem na kandelábrech, dílem v pracovních táborech a dílem v ústavu pro choromyslné. Protože jenom zločinec nebo b.bec mohl podporovat komunismus.
  • Já naopak doufám, že dojdou trest současní vlastizrádci a začneme hnát k zodpovědnosti poslance, senátory a ÚŘEDNÍKY.
  • Já bych na kandelábrech nechtěl vidět viset ani zde šestadvacet roků vládnoucí lumpy,protože těm by nejlépe sedlo naražení na kůi po řádném stažení z kůže.
   • Já nejsem sadista a takovými představami se neukájím. A rozhodně to věšení na kandelábry bych nepodporoval, líbilo se mi to heslo "nejsme jako oni". Ale ti "oni" měli být přinuceni, aby vlastní prací napravili alespoň část toho co způsobili. A to se nestalo, bohužel.
    • To heslo "nejsme jako oni" je správné. Ti po roce 89 (kchárlovci, havloidi a podobná spodina) jsou totiž ještě horší.
  • Koukám, že soudruh Klikáček může ztrhat klikajuščuju mašinku.
  • Koukám, že zlodějská kapitalistická verbež tady stále propaguje své zlodějny, podvody, lhaní a vykořisťování slušných pracujících. Těmto propagátorům se stýská po věznicích a psychiatrických léčebnách kam je komunisté poprávu zavírali. Protože jen zločinec nebo zloděj může podporovat dnešní režim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit