Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevim proc, kdyz cikani maji stejne moznosti na vzdelani, jako vsichni ...
    • to neříkej nahlaS nebo jsi rasista
  • co ty víš o vzdělávání? Nedovedeš si představit kolik paseky nepříjemností a permanentního dusna dokáže udělat smečka romů ve třídě. Jak dokáží ostatním dětem mnohdy i romákům znepříjemnit přístup ke vzdělání.A pak tady přijde hlupaňa z ministerstva a chtěla by expedimentovat s inkluzí!Tedy včleňováním. To jako že ostatní děti budou nárazníky k těm darebáků? Pro nic za nic?Hnát to. Hnát to pryč. Všechny podané ruce vyčerpány. Zbývá jen izolace.
  • Domnívám se, že ředitelka romského muzea má štěstí, že po tom svém prohlášení o smekání klobouku toho moc nenasmeká. Dokonce i kdyby prohlásila totéž na ukončené střední vzdělání romů / bez maturity / ani tam by o ruku ze smekání nedošla. Právě v tom tkví věčná neschopnost romů se zařadit do většinové společnosti. Nemají zájem jak o vzdělání, tak ani o práci. Většina z nich. Proč? No přece proto, že různé druhy podpor, co jim stát vyplácí z našich peněz, jim vynáší mnohem více, než pracujícímu občanovi. To je ta jejich pozitivní diskriminace, když i bez práce jsou koláče. *7* *7* *16*
  • to mockrát klobouk nesmekneš *1*
  • "Proto já smekám klobouk hluboce před každým současným vzdělaným a integrovaným Romem"
    .
    A má paní nějaký klobouk?
    • nepotřebuje
  • Jeden jediný příklad kdy mě může Romská kultura či způsob života obohatit.
    • *1* Ej Ty jeden kujone *5*
  • Dnes ráno, jsem si šel koupit lístek na tramvaj a prodavačka byla Romka, Řidička (MHD)tramvaje, kterou jsem jel do práce byla zase Romka. V továrně na bráně mne kontroloval vrátný Rom a naproti u soustruhu na mne mával Rom, který končil noční směnu. V kantýně byla vydavačka obědů také Romka a to mi už bylo divné až mi ve výdejně ochranných pomůcek podávala nové rukavice Romka. Když jsem doma po práci odemykal dveře svého bytu obával jsem se, koho že neuvidím...
    Smekám klobouk před každým pracujícím (vzdělaným) Romem.
    • A pak jsi se probudil... :-)
  • A kolikrát v životě takhle smekla klobouk? Aha. Asi třikrát. Takže si jdi kecat jinam.
  • Co to znamená "sociálně vyloučený"? Kdo se živí vytvářením takových pojmů? Nějaká reklamní agentura?
    Není to tak, že se mnozí "sociálně vylučují" sami životním stylem, který obtěžuje sousedy věčným hlukem do pozdních hodin, neurvalým chováním, zatímco "nevyloučený" vstává do "hokny" 4.30 hod , což jistě uznáte není normální. To ovšem naši páni zastupitelé, poslanci, ministři nevidí, jelikož je nikdo v celodenním rozjímání moc neotravuje. Mají své "wigwamy" postaveny obvykle v tichých čtvrtích a mnozí jsou hlídáni. Viz nesledování vily hlavního obránce vlasti Stropnického. Nebo "chatičku" v CHKO jako pan Zimola (pokud se nepletu).
  • srdečně vás všechny gádže zveme do našeho muzea ,já v něm dělám průvodce *1* ,bo sem černý jako holínka *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit