Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • A ještě ke všemu to vypadá tak,že se na ně bude v dobrém vzpomínat.
  • No je to blbé , ale ono už se na ně tak vzpomíná.
 • No a co se děje dnes? Dnešní hlavouni se obohacují na úkor státu zcela nezakrytě a beztrestně. A kdo je mafián tak má vyhráno
 • Zase tu vyzobávaj pár hlavounů, což představuje pakatel. Ale ty tisíce bejvalejch lampasáků, policajtů,soudců, ředitelů a vedoucích straníků a státních zaměstnanců s jejicjh dnešníma důchody, to už je notnej balík.....
 • Komunisté si nakradli hodně a nyní dělají svatý
  • To je fakt, ale proti dnešním vládcům tohoto kocourkova jsou břídilové.
  • Kradou i nadale,az na to,ze v jinem dresu.(ODS,CSSD,odborech...)
   Pro upresneni-zna tady nekdo prirovnani 'byvaly cernoch'?
   • Znáš blbe to heslo zloděj křičí chyťte zloděje a to se přesně hodí na tebe!!
 • Režim nebyl sesazen,ale zcela organizovaně předán k rozkrádání a levnému rozprodeji v tzv. privatizaci z kterého se měl a má dobře kde kdo,ale ne lidé v zemi, protože se rozpadal celý tehdejší systém "ostblok" se stejným cílem a bylo potřeba na chvíli "zhasnout".. Na You tube jsem Štrougala při této akci poslouchal a pořád se mi po letech potvrzuje, že to byl a je jeden z nejschopnějších a nejchytřejších komančů na rozdíl od mnoha svých spolusoudruhů... Jeho názory mají reálný základ a rozhled se znalostí věcí. Málokdo ví, že stál spolu s panem Čubou i jiných..u prvního "kapitalisitického" projektu ve Slušovicích, který svým vlivem a mocí v té době zaštiťoval a pomáhal systémově prosadit a legalizovat na doslova hranici tehdejších zákonů a pravidel včetně různých vyjímek, bez kterých by to nebylo tak lehké, aby se mohlo dokázat, že jde podnikat a pracovat tak, aby lidi za svoji poctivou i snaživou práci dostali dobře zaplaceno a byli spokojení, když je snaha na straně, jak garnitury, tak na straně přístupu a jednání lidí, bez kapitalistického svinčíku a rozkrádání, který je dnes v naprosto nekontrolovatelné formě v neprospěch lidí i celé země, což způsobilo i rozšíření legálního podnikání v tehdejší celé ČSSR s tím, že peníze tolik neutíkaly jinam,ale zůstali v naprosté většině doma k prospěchu země a lidí v ní pracující i žijící, bez podpory všelijakých "mazánků a Janoušků" díky nimž je dnes naše země tam, kde je.. rozkradená a zadlužená jako jiné země, které jsou v stejném systému hospodaření s odvodem a řízením všeho "odněkud" a s únikem svých dodnot vytvořených prací a "státních" peněz někomu a někam.. jen ne doma, kam tyto hodnoty patří a vše je nahrazováno žebráckými "dotacemi", které jsou jen částí toho co nás to skutečně stojí směrem k chlebodárcům a jejich požadavkům za tyto dopředu privatizací nakradené "dotace", kde už nic není našeho..
  • Souhlas s většinou Vašeho příspěvku. Přes 20let jsem pracoval v zemědělství a vím, že v 80 letech za komančů bylo v lepším stavu než je dnes. EU nás stále více přiškrcuje a od začátku nedává stejné dotace všem zemědělcům v Unii. Z toho prosperují zejm. ve Francii a SRN, kteří se jistě diktují podmínky. Na druhé straně je třeba říci, že i za komančů existovaly podniky prosazované shora (na které se chodily dívat zahr.delegace), protože tam šéfovali známí a kamarádi. Už za komančů existovaly zvláštní prodejny(nikoli jen Tuzex), restaurace, hotely i rekr.střediska jen pro nejvyšší papaláše. A aby ti obyčejní komnačovští pěšáci taky z toho něco měli a drželi huby tak se např.na schůzích KSČ řeklo kdy a co se bude zdražovat (tedy upravovat cena) a po schůzích se hned vydali komančové do obchodů a brali např. rum po celých basách...
   • já na ty schůze chodil a nikdy se nestalo, že by nás někdo na zdražení upozornil, jsou to jen kecy, kdyby upozornili, ak by si nakoupila celé republika, protože v každé rodině musel být vzhledem k počtu členů aspoň jeden komunista
   • Ano souhlasím a těch témat i oborů by bylo určitě daleko víc...Je potřeba si i s chladnou hlavou a bez emocí tu říct co bylo špatně a naprosto v té době na "lejno", ale rovněž nezatajovat věci, které byly o poctivých lidech, jejich práci i umu v oboru a výsledcích za které se není třeba stydět ani dnes.
 • To je v tom, že ať byli co byli , mají přehled a nejsou oproti většině národa blbí. Pracujte,pokud máte kde a máte znalosti, nic nikomu nebrání zbohatnout pýlí a snažením. Tady ať bude co bude jste stále nasraní. Nespokojenci. Práce vám nevoní a živit vás nikdo jen, že dojdete do práce nebude.
  • Hele chrobaku 40 let jsem makal jako nastrojar,kdyz padnul Plastimat a me bylo 58,nemel jsem sanci sehnat praci,a duchod mam 8.800 kc a diky tomu,ze jsme na vesnici meli prt informace,jake se chysta rozkradani rizene z Prahy,a nikdy jsem nic neukradl citim se tvymi kecy dost nasran.Tva inteligence zrejme nebude na takove vysi (pyli) abys nam mohl davat rady. Jdi trochu do sebe.Dobrou noc.
   • pro aTONY..nazdar antoníne taky jsem tam dělal jako pomocný zednik pamatuješ --když padnul PLASTIMAT nevěděl jsem co dělat ---ty máš rodinný barák měl jsi kam jít nás vyhnaly z ubytovny ..jel jsem do ANGLIE našel jsem si za týden práci v masokombinátu a dřel jsem 12 hodin denně a tam jsem makal tomu věř. po letech jsem se vrátil do čech --duchod dostávám z ANGLIE JSEM SPOKOJENÝ-v cizině je plno práce jen to chce chtít makat a nebát se.tady práci nemáte at jdou mladí do světa
   • Souhlas s vašim názorem .Mě bylo 59 let,když mě tento dobytek vyhodil.Protože jsem přemýšlivý člověk tak mě nemůžou někteří písálkové naštvat.Jsem rád,že jsem necinkal,prtotože jsem věděl co je Havel zač.
  • Pokud někdo napíše v příspěvku slovo píle s tvrdým Y je negramot a dívím se, kde bere odvahu psát příspěvky.
 • Opět opakuji.Na lidech sice záleží ale rozhodující je systém/režim/!!!Opět přirovnávám k silnici.Dopravní předpisy.Musí se jezdit v pravo dávat přednost na křižovatce atd.To znamená,že takový lidi jako Štrougal museli sloužit režimu ale dneska za kapitalismu je to o tom,kdo nakrade neboli okrade nejvíc spoluočanů!!!
  Jeden velký filosof vždy říkal:"Demokracie?Ano ale pro koho?"-"Svoboda?Ano ale pro koho?" No a jen krátce do Starých pověstí českych a kníže Svatopluk a jeho tři pruty.Jestliže proletariát /každý,kdo si vydělává prací a neživí ho kapitál/ se nespojí tak není šance na změnu! Staré klasické "Proletáři všech zemí spojte se!"
 • A vtom tkví celá ta hrůza, že jsou lidé, kteří řeknou“ Já na protesty nechodím, dokud tady bude to vládnoucí svinstvo, tak se mnou nepočítejte“.
  TAK TO MÁ SKUTEČNĚ LOGIKU?!!!
  • Ano, to je bohužel česká NE(LOGIKA) *9* *13* *10*
 • Zde je jasný důkaz, že se v té naší republice ani žádná revoluce nemohla odehrát, ale že to byla šaškárna, jak senilní vedení ÚV KSČ nahradit novým vedením v demokraticko-kapitalisticko-mafiánsko-socialistickém kabátku, který zde nyní máme. Ano, to je ta pravá chyba vážení, kterou zde někteří bystře vypíchli. !!!Bolševici jsou stále u moci.!!! Místo, aby Štrougal, Lorenc, Babiš a jiní komunističtí potentáti hnili v base, tak si zde kupují za miliony vily. Tak vypadá spravedlnost v Česku. *10* *13* *9* Fuj, a hanba vystřízlivět, jak říkají rudí bratři z východu. *8*
  • Priznam se-skocil sem ty komunistickochartisticky luze v r.1989 taky na lep!Pravdou je,pouze do 1.voleb,kde jsem zadny OF nevolil,nybrz Dr.Sladka.Samozrejme,ze volit pokazde chodim,kdyz jsem na uzemi tohoto statu,a zasadne davam svuj hlas uskupenim,jez se nelibi parlamentni 'elite' tohoto naroda.DSSS,Pravy blok atd.
   • Potom ale Tvůj hlas stejně propadne
    • Treba se prida jeste par lidi...
     Jinak me mrzi,ze muj hlas propada,ale komunisty jsem nevolil za toho tzv.socialismu,a ted je volit nebudu za zadnou cenu,at vlezou do jakekoli strany!
 • veleklimatolog , majitel cenne sbirky propisovacek , nedostizny spisovatel a nevim co jeste mel vlastne pravdu. Ruka trhu i neviditelna vse vyresi. Takze pokud lide kupovali tu Strougalovu knihu dobrovolne je to trzni uspech a trh je prirozene regulovan.
  Predpokladam ze se to nejmenovalo treba Odchazeni , Na dalsi veletituly jineho nadcasoveho spisovatele , dramatika a nevim ceho jeste drzitele si nemohu vzpomenout. jedno vim jiste , i tam zasahla ruka trhu a ty jeho veledila se nejak trosku neprodavala. Dokonce ani na zdramatizovane divadelni premiery / dal uz pry nikdo nemel odvahu to znovu nekde nabizet / se pry fronty nestaly a nestoji. Divne , tolik pravdy a lasky v nich ....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit