Přejít na výpis diskuzí

Spojenci si před 70 lety spletli Prahu s Drážďany a město vybombardovali

12.2.2015 21:37
311 příspěvků

Před 70 lety spojenci bombardovali Prahu. A omylem. Piloti si ji spletli s německými Drážďany. Fatální chybu zavinilo mizerné počasí a špatná navigace.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nikdo si nic nesplet! Praha byla fašistické město s válečným průmyslem, byly zde jednotky ss a wermachtu, proto legitimni cíl.
 • jo
 • Spletli,, aha.
  Skodovy závody si v květnu 1945 taky asi zpletli.
 • Už by tyto přiblblé články které vypotil stejně inteligentní redaktor měli stáhnout. Číst pak Vaše reakce to je něco, připadám si jako na besídce Zvláštní školy!!!
 • Kdyby nebylo Paktu Molotov-Tibbentrop a tím i spolupráce Hitlerových "hnědých" socialistů se Stalinovými "rudými" socialisty, nebylo by ani Protektorátu.
  • Souhlas, ale nebyli by ani Češi. A ty ňoumo pakt s Hitlerem uzavřelo ještě dříve Pilsudského Polsko. A proti komu si odpoví jako anonym. Rusko udělalo chybu. Nezískalo zdaleka tolik času kolik potřebovalo k přípravě obrany.
  • Inteligente, podívej s do historie a přečti si, co tomu předcházelo.
   • Ano, VŘSR v r. 1917 a následné vyvraždění elity a zotročení obyvatel včetně deportací lidí na Sibiř. V případě Německa neúměrné válečné reparace po jeho prohře ve WW1, jimiž si zejména Francie řešila staleté vzájemné spory a které vedly v Německu ke strašné inflaci a bídě. To umožnilo vzestup Hitlera a jeho NSDAP, kteří po vzoru Stalina a jeho VKS(b) začali budovat socialismus, jenom v barvě hnědé, nikoli rudé. A Hitlerovci se také od Stalinistů učili metodám ("třídění" lidí na "vyšší" a "nižší" rasy x třídy, Konzentrationslager x gulagy, deportace a zotročování lidí, "lékařské" experimenty na lidech - Mengele x ústav na jihovýchod od Moskvy, kde se ty "experimenty" prováděly ještě mnoho let po válce...)
    • Co to tady zvracíš? Vyjádři se k tomu co bezprostředně předcházelo smlouvě Mol-Rib. Asi to nevíš, nebo se ti to nehodí do krámu. To co tady píšeš, jsou jen vytržené věty. Když chceš sem psát, nastuduj historii, a potom někoho poučuj. Jinak jsi obyčejný lhář za 2,50 Kč.
     • Jo předtím odmítli Rumunský koridor kterým bylo Rumunsko ochotno pustit přez svoje území Sovětské vojska aby nám mohly v případě že se budeme bránit přijít na pomoc - Jak se ti prolhanci 16.5.1935 smluvně zavázali. No ono to bylo do 30.9. 1938 kdy byla podepsána Mnichovská zrada strašně dlouhá doba tak už se na ni zapomělo. V Rusku zrovna našli třídního nepřítele a tak povraždili půlku velitelského sboru. Než dodržes mlouvu s ČR to se raději spojili z bratry socialisty v německu a 23.8.1939 v Moskvě podepsal smlouvu satan z ďáblem. Tehdy se šábli o Polsko. To vám bylo nějakého objímání bratrů němců s bratry rusy uprostřed Polska.

      A hlavně Rusáci se museli připravit k útoku na Finsko 30.11.1939

      Jedině naprostí naivové jako jsou Poláci mohli mít smlouvu o neútočení z Rusem i Němcem...... Kam se hrabe Mnichov *1* *1* *1*
 • Také bych tomu docela věřil. V té době již bombardovací svazy létaly podle radiováho naváděcího paprsku.
  • Jo po paprsku který šel aktivně rušit. Němci podle něj lítali až do vybombardování Coventy. Od té doby ho aktivně rušili a taky potom už nikdy nedopadlo žádné anglické město tak špatně. Což ovšem nic nemění na situaci že úhlová odchylka mezi Drážďany - Londýn a Londýnem - Praha je pouhé 2°

   Ovšem převýšení v zakřivení země je 77 km chytrolíne s paprskem.
   Že by Amíci měli bombardéry které lítaj v 77 km aby ten paprsek zachytili ... ??? No jestli jo tak určitě ne v roce 1945 :o))

   To mne dycky dorazí když se objeví ze zaručenou zprávou někdo kdo jen někde něco přečet případně slyšel a tuší jak to funguje ...... Žel praxe je trošičku někde jinde.

   A vůbec tohle si měli mezi sebou vyříkat naši dědáčci a ne tady pitvat něco za ně. Když už jsme u toho Cowentry - Nášup 30 000 zápalných pum a 500 tun vysoce tříštivých bomb ( po 150 kg to je 3333,-ks ) Výsledek 554 mrtvých.
   Nálet na Prahu 152,5 tun bomb celkem ( 371 tříštivých a 8000 zápalné ) a výslede 701 mrtvých. Z toho vyplývá jediné. Někdo měl na salámu jít se schovat do krytu přez to že byl vyhlášen poplach a byla světe div se válka ....... 4x méně bomb ale o čtvrtinu víc mrtvých....... Takové diletantství nelze okecat.
 • ...a najdou se zde i takoví darebáci (fašistou Putinem placení demagogové). kteří jsou za 40 000 rublů ochotni tvdit, že bombardování Prahy byl úmysl. Soudruzi kolaboranti, ani v dobách tzv. rozvinuté socialistické společnosti by vám to nikdo neuvěřil...
  • Tobě to fašoune také nevěříme. Rusko již není komunistické, ale sociální cítění je tam silné !Mohl by ses poučit co je to válka a Putin není všemohoucí a Obama je jen loutka!
 • Fašista Putin bude brzo viset, a to přímo na Rudém náměstí.
  • Pro nás by bylo lepší kdybys se pověsil sám ty.
 • Něco vím o letadlech, radarech, majácích,palubních vysílačkách a navigačních systémech letadel. Navíc neletělo jen jedno letadlo.......... a ty mylné cíle byly patrně předem dané.

  TO NEBYL OMYL!!!!
  • No a co o tom víš ???
   Na noční bombardování vozili angláni preventivně astroláb ..... Víš co to je ??? A co místo toho vozili na denní bombardování amíci ???

   Rád se zasměju... Jen dotoho a pouč nás :o))
   • Na tvé přitroublé závěry je nejlépe nereagovat. Ten omyl byl předem stanoven velení 8. letecké armády.
  • No a co? Koho to po 70ti letech zajímá? Starejte se radši o současnost a budoucnost!
 • Spojenci moc dobře věděli co bombardují a toto co se píše je opět vyplachování mozků těm mladým, kteří vidí svůj vzor v USA.
  • Snad, nevím jestli mladí nějaký vzor vidí. Jsou masírováni učiteli a médii ke spotřební společnosti. K rychým ziskům bez práce. Také k absolutnímu sobectví. Ale hlavně ne k samostatnému myšlení. Hlavně žijí teď hnet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit