Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • To máte plnou pravdu. Ze současných "demokratů" akademiích by bylo patrně Masarykovi na zvracení. Stál často proti proudu. 

  Kdyby žil dnes, tak ho studenti prvního semestru dehonestují a požádají rektora o odvolání. Nechce jim potvora dovolit používat mobily v hodině!!!

 • Masaryk byl také profesor a angažoval se mimo obor. Mám na mysli Hisneriádu, pokud panstvo ví, o čem mluvím. A přesto nikdo Masaryka z University nevyhazoval. Přitom se vesměs jednalo o zažrané konzervativce, sloužící Císaři pánu. Jo, a studenti tenkrát museli držet hubu.

  Pokud si někdo nepamatuje na normalizační proces,pak dnes ho může sledovat v přímém přenosu.

 • Republiku si rozvracet nedáme, vytáhlo VŠE  gottwaldovskou rétoriku

 • Podle médií je organizátorem protestů proti děkanovi Ševčíkovi student Štěpán Staněk. Legrační je, že tenhle student - aktivista vůbec není studentem fakulty, kde pan Ševčík působí, ale je studentem Fakulty informatiky a statistiky. 

  Stěžuje si do médií, že dostává stovky nenávistných e-mailů. Nebude to třeba tím, že s ním nesouhlasí jiní studenti? 

  Vyhnat politiky a média z akademické půdy a zamést si před vlastním fakultním prahem, pane Staňku. A rozhodnutí ponechte na akademickém senátu příslušné fakulty.

  I když si nedělám iluze o tom, že na členy tohoto orgánu není vyvíjen nátlak z obou stran. 

 • dzixy

  Sodoma Gomora, když studenti chtějí odvolávat svého učitele. Holt, od vlády mají návod, že porušovat zákony, Ústavu a univerzitní předpisy je beztrestné. Připomínají slepé stádo ženoucí se do něčeho neznámého. Domnívám se však, že vysoká škola má studentům otevírat oči, obzory, ne je zavírat a oslepovat. Akt studentů byl opravdu pubertální a nedůstojný studentským zvyklostem.

 • "Byla s ním dlouhodobá nespokojenost?" S pedagogickým působením? Nebo s čím "byla nespokojenost?" Komu nebo co se nelíbí na jeho pedagogické práci?

  Nebo vadí jeho občanské postoje, na které má právo, jako každý z nás?  Pokud jsou výhrady odborné,  tak od toho má VŠE své orgány, které to mají řešit. Třeba vědeckou radu fakulty. 

  Jinak je to sprostý hon na čarodějnice a vyřizování si osobních animozit mezi členy pedagogického sboru.

  A studenti tu slouží jako užiteční, no, však víte. 

 • Pan rektor je jenom zbabělý poskok a už teď má hnědé kaliko.
  Bída akademie, bída akademiků, bída, když se bojí politiků. 

 • Tak že záminka je silně nedemokratická 

 • Potrestejte rektora  i stávkující studenty. Ne za jejich názor, ale za to, že se sami neřídí Kodexem VŠE, když chtějí vyhodit Ševčíka za jeho názory-

  Část I. – Obecné zásady

  3. Obhajuje svobodu myšlení, bádání, vyjadřování, výměnu názorů a informací a ctí různorodost názorů uvnitř akademické obce. 

  5. Chová se čestně a zdvořile ke všem osobám na akademické půdě, respektuje jejich názory a svým jednáním je neruší ani neomezuje při výkonu jejich práce a činnosti na VŠE.

  Část II. – Zásady v pedagogické práci

  4. Plně a iniciativně se věnuje výuce a výchově studujících, napomáhá rozvoji jejich samostatného a kritického myšlení, 


  Asi by měl někdo rektorovi a těm protestujícím studentům vysvětlit, co je to "kritické myšlení". Ale mohou si to i vygooglovat.🙂


 • "Vysokoškolákům, kteří se dnes po poledni sešli před univerzitní budovou, vadí Ševčíkovo vystupování na veřejnosti včetně jeho přítomnosti na sobotní protivládní demonstraci."

  Jo ono jim to vadí! Oni by chtěli, aby se Ševčík choval podle představ svých studentů a měl názor, který je podle nich správný. Z takových studentů budou podobní jako soudili před desítkami let Horákovou. Ta měla taky "špatné" názory a bylo ji třeba potrestat. Fuj. 

  To bych chtěl vidtě, jestli by třeba ze Sorbony propustili nějakého profesora za to, že se zúčastnil protivládních demonstrací, kterých je ve Francii nemálo.

 • "Ševčík by měl učit leda na Vysoké škole života. Proruským výtržnictvím ničí pověst akademické obce"

  Hřímá nějaký novinářský šmudla z Reflexu. Podle spontální republikové reakce je to spíš figurka rektora kdo dělá škole ostudu. Kvalitní ostudu. "Demostranci" studentů zorganizovala nějaká šmudla co na fakultě externě snad jen uklízí.Ale udělala/zorganizovala před časem pochod buzíků po Praze. To tam mají na VŠE krásně zařízeno. Zaměstnají tam externě kdejaký odpad a ten jim potom zdivočí studenty. Budou mladí hrdinové vzpomínat na školní akci. Mamky je vypiplaly a poslali do školy. Jak ten na Hradě podepíše mobilizaci - šup kluci do zákopů. A válčit za cizí zemi. Návrat jako mrzáci nebo v cínových rakvích. A ti ve Strakovce: živí, zdraví a plní energie. A plní nových svěžích nápadů.

 • To jsem nevěděl. Děkuji vám za informaci. Třeba bude odejit totalista rektor. A mohl by se do toho vložit i Petr Pavel. Zatemnělé mozky dostanou ťafku.

 • Už ne 5-tikolka,nýbrž 6-tikolka,což se dalo očekávat.

 • Podpora panu docentu Ševčíkovi vyvolává velký ohlas nejen v Česku,ale i v zahraničí.

  Na mnohých zahraničních univerzitách vzniká solidární hnutí .Už jen jméno ŠEVČÍK

  se stává symbolem boje proti antidemokratickým praktikám.

 • Začaly normalizační čistky na
  vysokých školách ?: Nechte učit Ševčíka ! Petici na podporu Miroslava Ševčíka podepsalo už více než 20000 občanů. Při odvolání děkana se musí podle vysokoškolského zákona konat nejprve
  akademický senát fakulty, který jej zvolil. Další možnosti jsou právně
  komplikovanější. Senátoři již od víkendu čelí výzvám, aby děkana
  odvolali.

  Také byl zaslán Otevřený dopis rektoru VŠE Petru Dvořákovi, na čele podepsaný poslancem Jaroslavem Baštou, dále členové Klubu 2019. Rektorovi VŠE tak poslali otevřený dopis, pod kterým
  jsou dále podepsáni mimo jiných bývalí prezidenti Agrární komory ČR Jan
  Veleba a Zdeněk Jandejsek nebo herec Ivan Vyskočil..

 • kocourXL

  Tisíce demonstrantů vyzvali neschopnou vládu k rezignaci a nic. Tak nevím proč by měl Ševčík odstupovat, když si to přeje pár zmanipulovaných studentů.

 • Tady nejde o to, že byl Ševčík na demonstraci...

  Jde o to, že s ním byla dlouhodobá nespokojenost ...

  A ta účast se moc hodila - byla tou pověstnou poslední kapkou...

 • Svazáci jednomyslně odsoudili ...🤣

 • Bravo, ať žije 5kolka !


 • Tak doufám, že je taky rozehnali těžkooděnci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit