Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Já jsem jedině pro. Alespoň si "děti" ujasní, jestli na školu mají, nebo ne :-) . Dceru letos také čekají přijímací zkoušky na střední školu, a i když si sem jistá, že je zvládne, tak aby měla klid, tak jsem jí zaplatila přijímačky nanečisto, protože v nervozitě by mohla pak u přijímaček udělat spoustu chyb :-) .

 • Příjimačky nejsou podstatné? 

  Asi proto dnes 30% lidí neudělá maturitu.

 • "Způsob přijímání dětí na střední školy zřejmě nemá vliv na kvalitu výsledků ve vzdělávání," zjistila vážená komise! To je věc.

  Nerad používám vzpomínky na Rakousko-Uhersko jako argument, ale když jsem se já hlásil na gymnázium, brali výhradně jen jedničkáře a teprve s těmi se zabývali.

  Čili systémy musely navazovat - kdo prokázal dlouhodobě nadprůměrnou schopnost vzdělávat se, měl vyšší šanci a vlastně výsledky 8. a 9. třídy byly tím rozhodujícím faktorem pro přijetí. 

  Dnes existují zbytečné ústavy, komise, rady a výbory, které řeší tenhle už poměrně úspěšně aplikovaný model a vymýšlejí hlouposti - aby prokázaly svou potřebnost. 

  Když zvyšujeme platy učitelům, tak očekávám jako občan, že už na základní škole umí učitelé rozlišit, kdo z žáků má a kdo nemá studijní předpoklady. Potom jsou nějaké testy jaksi navíc.

  Jenže dnes se na gympl dostane dítě klidně se čtyřkami a jiné střední školy prostě každý, kdo podá přihlášku. Tak to potom vypadá. A pokračuje to na vysokých školách.

  Inu vládnou peníze a ne zdravý rozum. 

 • ŽÁDNÉ "ZKOUŠENÍ" ČLOVĚKA ČLOVĚKEM NENÍ OBJEKTIVNÍ. 

  Vždy je tam osobní faktor - pocity zkoušejícího ke zkoušenému, 

  odlišné chápání důležitosti informací adeptem na studium a tím,

  kdo např. otázky do testu zadává. Snad jen testy IQ mají jakous

  takous úroveň objektivity - ale ty o studijních předpokladech asi

  zase tolik nevypovídají - myslím pro ten, který obor studia.

  • IQ testem se zjistí stupeň souladu názorů a případně dovedností zkoušeného a zkoušejícího. To podle mého bezvýznamného názoru objektivní není.

 • Z článku: "Autoři analýzy nicméně upozornili, že testování PISA zkoumá studenty ve
  věku zhruba 15 až 16 let."

  Tak to pak jo.

  Autoři tedy zjistili, že děti se látku naučí bez ohledu na vzdělávací systém a podobu přijímacích zkoušek na střední školu. Dokonce zjistili, že patnáctileté děti uspějí ve znalostním testu bez ohledu na to, zda budou za pár let skládat maturitní zkoušku, nebo ne.

  Prohlašuji, že testem PISA nelze zjistit souvislost mezi podobou přijímacích zkoušek a tím, zda a jak úspěšně složí student zkoušku z anatomie.

 • V mých maturitních časech byla maturita z matematiky povinná. A nikdo se nad tímto faktem nepozastavoval. Maturita bez matematiky je jen ubohé torzo maturity.
  • To je dobrý postřeh. Ale není k tématu článku o důležitosti 

   a obsahu přijímacích zkoušek na ljakýkoli vzdělávací institut. 

   Spíše o náplni studia a výstupním hodnocení tohoto.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit