Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V květnu se vlča narodilo, v červnu pak zapršelo.

    Takový liják já v životě nevidělo! vlče prohlásilo

  • Ten český šaškystan má světový primát v tom, že členové organizace podle zákona zločinné a oprovrženíhodné si válejí ko.le (a f.ndy) v parlamentu, kam si je stádo zločinců a tupců zvolilo.

    • KIMCID

      krásně tě utřel

    • Tak chvilku k věci.

      A co s tím chcete Občane reálně dělat? Tedy kromě omrzujícího kvílení na toto téma? Váš návrh? 

      Postavíte nějaké milice z demonstrantů "Milionu chvilek" a vyženete z parlamentu půlku poslanců? Napříč současnými politickými stranami (tedy KSČM, ODS, TOP09 a dalších kde všude ti "bývalí komunisté" jsou?). Vzpamatujte se - je třicet let po sametu!! 

      Vydáte carský edikt, kterým zrušíte demokratické volby? Každý jeden bude muset projít před Vaší excelencí a obhájit své čisté tričko a jeho blahorodí Občan rozhodne, kdo může a kdo nemůže volit a rozhodne také koho má ten který volit?

      Pokuste se podívat se také dopředu a nejen pořád bručet o 40 let staré historii. 


  • Pink

    Už před pár léty jsem někde četl: Budoucnost patří mladým. Dobře jim tak!

  • vanhorne

    Legendary actress and singer Doris Day dead at 97 from pneumonia

  • Prvních třicet let po pádu bolševika je rozhodně ohromným plus. 

    Už jenom proto, že na střední, notabene vysoké školy se děti dostávají 

    jen a jen díky vlastnímu nadání a nikoli podle "kádrového profilu", který

    "zohledňoval" i rodiče a prarodiče potenciálních studentů. 

    A je to tahle generace - narození po roce 1989 - která není zkažená 

    podobnou de...ou! A nikdo se neptá "Kdo mu to dovolil, soudruzi - kdo?", 

    když se mluví  např. o úspěšném studentu vysoké školy a jeho ocenění ...  

    • TheGGG

      zdegenerovaná banda rozmazlených liberálních miléniálů, pro které je největší starost třetí pohlaví, LGBTQ, příjmání migrantů a úroveň studia, kdy lidi na VŠ dnes neznají ani základní matematické rovnice, ale přesto bez problému studují a postupují, o pseudo gender oborech ani nemluvě, ano to je skutečně úžasná úroveň dnešní doby

      • Další - typicky bolševické - žvanění.

        Kombinované se senilní demencí (česky: "stařecké zhloupnutí")

        • KIMCID

          anton.janak budu tě parafrázovat :bla bla bla

          • ... od Vás nelze nic jiného očekávat...

            • KIMCID

              Ne od tebe když, che někdo vysvětlení a ty nemáš argument. Viz článek Asange

    • Na tohle tema ; 

      Udalo se pred temi cca 25 30 lety. Take jeden " dyzydent " , resp jeho syn. " Komunisti me nedovolili jit na skolu.... .Byl jsem rad ze jsem se dostal na ucnak atd atd Duvod prave ti rodice s necistokrevnym puvodem , nebo prarodice nekde  , nebo strejcek , teticka v Zapadnim Nemecku , Americe , Kanade .... 

       Tak ted se vsechno zmenilo a muzes si tu skolu dodelat prece. Bud rad. No jo vis , ale .. Uz jsem na to moc starej ...Jeho tehdejsi vek asi take tech 25. Pochopitelne dodnes si zadnou skolu neudelal. Duvodem nebyl jeho kadrovy profil , ale jeho totalni blbost. IQ cihly asi tak . Mozna ze byl , pardon je , slechtickeho puvodu. Slechta se krizenim mezi sebou z duvodu udrzeni a rozsireni majetku krizila mezi sebou , az z toho zdegenerovala a vymrela. A to co jeste preziva stoji za to , to tedy ano. 

      Tohle jsem zazil nekolikrat , vcetne pozdejsiho odkazovani na cinnost podobnych individui v tom jakoby odboji . Asi chodili curat na Gottwalduv pomnik , nebo jak jinak bojovali proti te tzv totalite. Ja osobne jsem tyhle existence uz tenkrat vizionarsky hodnotil jako obycejne flakace a nemakacenka. Na tom se dodnes nic nezmenilo. A vymluvy ze komunisti nedovolili studovat a tak podobne za ucelove lzi linych parchantu. Ani ja ani nikdo z rodiny nikdy u komunistu nebyl , jen ta podotykam. Jen postreh z obycejneho zivota bezneho cloveka. Takovych nas bylo a je miliony. Tehle flakacu " dyzydentu " se zasluhama bohuzel neni take malo. Obcas se takhle zverejni nejakym posteskem " Jo kdyby pred tema 30 40 rokama to bylo jinac , kde ja uz mohl (a) bejt. Jsem ta vobet rezimu --- ja lemra lina hloupa . To pochopitelne nedodava. 

      • Typické bolševické žvanění!

        • Nebo prostá reálná životní zkušenost, že pane Janáku. Nebo chcete tvrdit, že všichni nekomunisté jsou andělé v říze bílé? 

          Spíš mi to připadá, jako by jste místy zastával právě onen komunistický postoj - kdo není s námi - je proti nám!!

          Vážně to tak vidíte? Jiný názor, znamená nepřítel? 

        • Nikoliv. Trefný postřeh z obyčejného života běžného člověka.

          Ze své zkušenosti mohu uvést, že jsem o lidech, kteří nesměli studovat vybranou školu nebo pracovat na zvolené posici, slyšel a četl, nicméně jsem žádného takového nepoznal. Znám osobně jednoho člověka, který byl kvůli presentaci politického vtipu přeřazen na nižší pracovní posici.

          Druhá věc byla využití vlivu pramenícího ze stranické (nebo politicko-hospodářské) funkce k umístění potomka do vybrané školy a po absolutoriu na vybranou pracovní posici. Takové lidi jsem znal a znám.

          • Jako by to kádrování dneska nebylo, pokud se týká např. funkcí ve veřejné, municipální a státní správě. 

            V některých oblastech se toho zase tak moc nezměnilo.

            I dnes potřebujete ten správný dres. Vždyť to vidíme všichni kolem sebe. Tak nám např. pane Janáku prosím nepředepisujte co smíme a co nesmíme vidět. To mi spíš připomíná bolševické žvanění. 

    • KIMCID

      jistě ale tenhle moula o tom nic neví on to nezažil

      • Jeho rodiče a prarodiče nepochybně ano...

        • KIMCID

          jistě vyprávěná je nejlepší.tak to muže klidně věřit i na Libuši.

  • mun.go

    "Velkou část té doby jsem neprožíval, takže těžko hodnotit, ale jinak osobně si myslím, byť to tak někdy nevypadá, že česká společnost je v dobrém stavu a těch třicet let bylo povedených."

    Třicet let je poměrně málo. Něco se povedlo, něco ne, něco se povedlo někomu a něco jinému.

    Co se nepovedlo, je to, že česká společnost stále neuznává příslušníky moravského národa, nebo cokoliv s přídavným jménem moravský - například samosprávnou zemi Morava.

    • Moravský vrabec je fajn. Moravské uzené také. 

    • Vyjadřování pana starosty je projevem přemýšlivého a snad i rozumného mladého člověka. Kéž by takových bylo více.

      Zazlívat někomu, že nepamatuje předlistopadovou dobu je asi stejně tak fér, jako zazlívat starším, že v té době žili a pracovali.

      Dobu, kdy se narodíme si nevybíráme. Nenechte se pane Papajanovský otrávit, máte před sebou dlouhý život, tak ať se Vám daří. 

  • Osobní úspěch na úkor druhých dává úspěšnému klapky na oči, protože nechce vnímat úděl neúspěšných a jím poškozených lidí. Navíc u mladého starosty je zjevná velká mezera v empirii na časové ose. On vůbec nemůže srovnávat v důležitých detailech atmosféru ve společnosti a na úřadech před a po roce 89. Starostův rozhled je značně zúžený, ale i tak má pochopitelně právo na své názory a postoje, ale bez různých ideologických přívažků typu mádlovsko-issovské agresivity se značným demagogickým nábojem, pokud onen starosta ctí pravidla demokratického systému. Takže si dovolím mít opačný názor, oněch třicet let po roce 89 se moc nepovedlo, pokud z tohoto hodnocení vyjmu názory úspěšných gaunerů a všech lidí, kteří participovali na rozkradení a vytunelování republiky, a další sorty lidí, kteří podlehli mámení mádlovsko-issovské či eurohujerské propagandy. Kovaní stalinisté také byli zmámeni budováním světlých zítřků. Střízlivě uvažující člověk vidí věci kolem sebe střízlivě a vidí, že i po rozkradení republiky nebyl oslaben apetit gaunerů, kteří již neměli z čeho krást, a tak vymýšleli různé podvodné projekty typu solárního či církevního tunelu, aby z kapes občanů dál mohli tahat nekřesťanské částky. Mladý starosta má na sobě co vylepšovat a duševní potenciál pro toto vylepšování rozhodně má. Přeji mu další úspěchy.

  • Já si tedy pamatuju to co tu bylo před třiceti (i čtyřiceti) lety a musím souhlasit, že se těch posledních 30 let povedlo. Nikdy v historii jsme se neměli tak dobře jako nyní a to nemyslím materiálně. Hlavně jde o svobodu, volnost, možnosti sebevzdělávání i seberealizace a dostupnost informací. Bohužel je dost lidí, kteří si s tím neví rady a podléhají různým frustracím z vlastní neschopnosti, dezinformacím, zvěstovatelům "dokonalého" světa (viděného třeba v Číně) a šiřitelům té "blbé nálady". Takoví svoje pofňukávání a sebelítost ventilují nadáváním na vše v různých "diskusích" ...

    • Wolfcastle

      Ale jo máme se lépe navzdory tomu jak jsme za těch 30 let okrádani tunelováni a úředníkama víc a víc ušlapáváni, zdaňováni atd., nebýt toho měli by jsme se dnes královsky a nebyly by jsme popelnicí západu plnou montroků...

    • KIMCID

      Nejvíc pofňukavají lepšolidi ostatní jsou spokojení

      • Definuj presne - kdo jsou ti lepsolidi...?


      • Hlavně těch posledních sedm let se povedlo. Objevil se Babiš, Okamura, Zeman. Jenže staré mafiánské struktury které doufaly že budou po převratu vládnout a krást "na věčné časy a nikdy jinak" teď kňučí jak zpráskaní psi.....🙂

        • No jo, Bureš rozdá kobliny, zeMAN k tomu řekne pár sprostých hospodských rádoby vtipů, OkatáMůra slíbi ovcím, že budou o všem rozhodovat v referendu a když nebudou vědět jak mají rozhodnout, tak jim to OkatáMůře čekne. A bude líp.

          • KIMCID

            Ano jak se máš špatně pobreč si tu.Ať víme co tě tlačí

          • A vy jste naštvaní, že už vám lidi neskáčou na ty vaše laciné populistické kecy jako dvě desetiletí předtím. Chtěli byste dál krást ale nechcete se dělit.....Já jsem vám přece před posledními volbami radil NAPEČTE VÍC KOBLIH NEŽ BABIŠ A MŮŽETE DÁL RABOVAT STÁTNÍ KASU jenže vy byste chtěli lidem stále poroučet, rozkazovat za ně a krást jejich peníze a nepustíte jim ani tu  koblihu.

            No to se nesmíte divit, že vám lidi ty vaše hloupé kecy už nežerou, dvacet let vašich žvástů stačilo....i auto když chcete, aby jelo, musíte do něj aspoň nalít benzín....vy byste rádi se stejně jako dříve vozili zadarmo, ale nejste ochotni nic investovat...tak to je vaše hloupost, můžete si za svůj krach sami.....!!!! Dobře vám tak h..loto nenažraná zlodějská závistivá.....😯

  • KIMCID

    To je jak tvrdit jak se krásně žilo za první republiky :D :D :D

  • ivislo

    Těch třicet let před tím bylo povedenějších.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit