Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • josef.chmela

  Mladý starosta si ho... pamatuje a tak nemůže srovnávat.

 • Born 1994 - pamatuje od doby na gymplu 2004 - buď geniální dítě nebo něco nesedí...😬

 • Moje pocity jsou asi pozitivní. Myslím si, že se těch třicet let docela povedlo. Respektive mně se to samozřejmě těžko hodnotí vzhledem k tomu, že jsem narozený v roce 1994, takže některé věci vnímám třeba od doby, co jsem byl na gymplu, tedy od roku 2004 dál. Velkou část té doby jsem neprožíval, takže těžko hodnotit, ale jinak osobně si myslím, byť to tak někdy nevypadá, že česká společnost je v dobrém stavu a těch třicet let bylo povedených.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Je zajímavé sledovat srovnání od někoho, kdo zná jen "půl cesty".  To je jako bych já třeba řekl, že sice jsem nikdy nejezdil s mercedesem, ale v oplu jsem najezdil tisíce kilometrů a myslím, že v oplu se jezdí lépe. To má fakt vypovídající hodnotu....🙂

 • ivislo

  Těch třicet let před tím bylo povedenějších.

 • Osobní úspěch na úkor druhých dává úspěšnému klapky na oči, protože nechce vnímat úděl neúspěšných a jím poškozených lidí. Navíc u mladého starosty je zjevná velká mezera v empirii na časové ose. On vůbec nemůže srovnávat v důležitých detailech atmosféru ve společnosti a na úřadech před a po roce 89. Starostův rozhled je značně zúžený, ale i tak má pochopitelně právo na své názory a postoje, ale bez různých ideologických přívažků typu mádlovsko-issovské agresivity se značným demagogickým nábojem, pokud onen starosta ctí pravidla demokratického systému. Takže si dovolím mít opačný názor, oněch třicet let po roce 89 se moc nepovedlo, pokud z tohoto hodnocení vyjmu názory úspěšných gaunerů a všech lidí, kteří participovali na rozkradení a vytunelování republiky, a další sorty lidí, kteří podlehli mámení mádlovsko-issovské či eurohujerské propagandy. Kovaní stalinisté také byli zmámeni budováním světlých zítřků. Střízlivě uvažující člověk vidí věci kolem sebe střízlivě a vidí, že i po rozkradení republiky nebyl oslaben apetit gaunerů, kteří již neměli z čeho krást, a tak vymýšleli různé podvodné projekty typu solárního či církevního tunelu, aby z kapes občanů dál mohli tahat nekřesťanské částky. Mladý starosta má na sobě co vylepšovat a duševní potenciál pro toto vylepšování rozhodně má. Přeji mu další úspěchy.

 • My starší vždycky tak trochu s nedůvěrou a obavami sledujeme počínání mladé generace. 

  Tak je tomu ale od věků lidstva. S mladými lidmi pracuji celý život. Nejsou o nic horší, než my v jejich letech. Jen jsou jiní, protože je jiná doba ve které žijí. Mají jiné možnosti, jiné problémy. 

  Pokud ale budou umět normálně a logicky (podle svého úhlu pohledu) myslet a jednat, tak se myslím nemáme čeho obávat. Ani my jsme v očích našich otců nebyli vždy hodní jejich obdivu a důvěry. A dnes?  My jsme otcové....

  Věk není ani zásluha, ani ztráta

 • Pospíšil (zatím TOP) už naznačil, že by "docela rád opustil TOP 09 a uvolnil místo jiným a rád by svými zkušenostmi pomohl hnutí ANO a v jeho řadách navázal na svojí dosavadní funkci v EU".
 • KIMCID

  To je jak tvrdit jak se krásně žilo za první republiky :D :D :D

 • "Velkou část té doby jsem neprožíval, takže těžko hodnotit, ale jinak osobně si myslím, byť to tak někdy nevypadá, že česká společnost je v dobrém stavu a těch třicet let bylo povedených."

  Třicet let je poměrně málo. Něco se povedlo, něco ne, něco se povedlo někomu a něco jinému.

  Co se nepovedlo, je to, že česká společnost stále neuznává příslušníky moravského národa, nebo cokoliv s přídavným jménem moravský - například samosprávnou zemi Morava.

  • Moravský vrabec je fajn. Moravské uzené také. 

  • Vyjadřování pana starosty je projevem přemýšlivého a snad i rozumného mladého člověka. Kéž by takových bylo více.

   Zazlívat někomu, že nepamatuje předlistopadovou dobu je asi stejně tak fér, jako zazlívat starším, že v té době žili a pracovali.

   Dobu, kdy se narodíme si nevybíráme. Nenechte se pane Papajanovský otrávit, máte před sebou dlouhý život, tak ať se Vám daří. 

 • Prvních třicet let po pádu bolševika je rozhodně ohromným plus. 

  Už jenom proto, že na střední, notabene vysoké školy se děti dostávají 

  jen a jen díky vlastnímu nadání a nikoli podle "kádrového profilu", který

  "zohledňoval" i rodiče a prarodiče potenciálních studentů. 

  A je to tahle generace - narození po roce 1989 - která není zkažená 

  podobnou de...ou! A nikdo se neptá "Kdo mu to dovolil, soudruzi - kdo?", 

  když se mluví  např. o úspěšném studentu vysoké školy a jeho ocenění ...  

  • TheGGG

   zdegenerovaná banda rozmazlených liberálních miléniálů, pro které je největší starost třetí pohlaví, LGBTQ, příjmání migrantů a úroveň studia, kdy lidi na VŠ dnes neznají ani základní matematické rovnice, ale přesto bez problému studují a postupují, o pseudo gender oborech ani nemluvě, ano to je skutečně úžasná úroveň dnešní doby

   • Další - typicky bolševické - žvanění.

    Kombinované se senilní demencí (česky: "stařecké zhloupnutí")

    • KIMCID

     anton.janak budu tě parafrázovat :bla bla bla

     • ... od Vás nelze nic jiného očekávat...

      • KIMCID

       Ne od tebe když, che někdo vysvětlení a ty nemáš argument. Viz článek Asange

  • Na tohle tema ; 

   Udalo se pred temi cca 25 30 lety. Take jeden " dyzydent " , resp jeho syn. " Komunisti me nedovolili jit na skolu.... .Byl jsem rad ze jsem se dostal na ucnak atd atd Duvod prave ti rodice s necistokrevnym puvodem , nebo prarodice nekde  , nebo strejcek , teticka v Zapadnim Nemecku , Americe , Kanade .... 

    Tak ted se vsechno zmenilo a muzes si tu skolu dodelat prece. Bud rad. No jo vis , ale .. Uz jsem na to moc starej ...Jeho tehdejsi vek asi take tech 25. Pochopitelne dodnes si zadnou skolu neudelal. Duvodem nebyl jeho kadrovy profil , ale jeho totalni blbost. IQ cihly asi tak . Mozna ze byl , pardon je , slechtickeho puvodu. Slechta se krizenim mezi sebou z duvodu udrzeni a rozsireni majetku krizila mezi sebou , az z toho zdegenerovala a vymrela. A to co jeste preziva stoji za to , to tedy ano. 

   Tohle jsem zazil nekolikrat , vcetne pozdejsiho odkazovani na cinnost podobnych individui v tom jakoby odboji . Asi chodili curat na Gottwalduv pomnik , nebo jak jinak bojovali proti te tzv totalite. Ja osobne jsem tyhle existence uz tenkrat vizionarsky hodnotil jako obycejne flakace a nemakacenka. Na tom se dodnes nic nezmenilo. A vymluvy ze komunisti nedovolili studovat a tak podobne za ucelove lzi linych parchantu. Ani ja ani nikdo z rodiny nikdy u komunistu nebyl , jen ta podotykam. Jen postreh z obycejneho zivota bezneho cloveka. Takovych nas bylo a je miliony. Tehle flakacu " dyzydentu " se zasluhama bohuzel neni take malo. Obcas se takhle zverejni nejakym posteskem " Jo kdyby pred tema 30 40 rokama to bylo jinac , kde ja uz mohl (a) bejt. Jsem ta vobet rezimu --- ja lemra lina hloupa . To pochopitelne nedodava. 

   • Typické bolševické žvanění!

    • Nebo prostá reálná životní zkušenost, že pane Janáku. Nebo chcete tvrdit, že všichni nekomunisté jsou andělé v říze bílé? 

     Spíš mi to připadá, jako by jste místy zastával právě onen komunistický postoj - kdo není s námi - je proti nám!!

     Vážně to tak vidíte? Jiný názor, znamená nepřítel? 

    • Nikoliv. Trefný postřeh z obyčejného života běžného člověka.

     Ze své zkušenosti mohu uvést, že jsem o lidech, kteří nesměli studovat vybranou školu nebo pracovat na zvolené posici, slyšel a četl, nicméně jsem žádného takového nepoznal. Znám osobně jednoho člověka, který byl kvůli presentaci politického vtipu přeřazen na nižší pracovní posici.

     Druhá věc byla využití vlivu pramenícího ze stranické (nebo politicko-hospodářské) funkce k umístění potomka do vybrané školy a po absolutoriu na vybranou pracovní posici. Takové lidi jsem znal a znám.

     • Jako by to kádrování dneska nebylo, pokud se týká např. funkcí ve veřejné, municipální a státní správě. 

      V některých oblastech se toho zase tak moc nezměnilo.

      I dnes potřebujete ten správný dres. Vždyť to vidíme všichni kolem sebe. Tak nám např. pane Janáku prosím nepředepisujte co smíme a co nesmíme vidět. To mi spíš připomíná bolševické žvanění. 

  • KIMCID

   jistě ale tenhle moula o tom nic neví on to nezažil

   • Jeho rodiče a prarodiče nepochybně ano...

    • KIMCID

     jistě vyprávěná je nejlepší.tak to muže klidně věřit i na Libuši.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit