Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nechápu, nač ti vzdělaní vlastně študovali, když je jim to ve finále k ničemu a nevědí nakonec ani koho volit. Já třeba dostanu od někoho úplně zadarmo koblihu a mám tak záruku, že to se mnou myslí dobře, takže mu ten hlas ve volbách samozřejmě dám, no ne? Na to nemusím mít žádné školy!!!
 • Domnívám se, že pisatel článku p. Bican tentokrát neodhadl správně městské vzdělané voliče / a proč jenom městské vzdělance? /. Naopak, ti ponejvíce, kromě skupiny pravdolaskařů ví, jak je EU zrádná a nebezpečná tím kdo a jak ji řídí. Ti dobře ví, že EU není jenom to, co o ni proklamují právě ti, co ji vedou do záhuby, ale že to je dnes naopak riziková seskupení národů, kterým velí nekompetentní lidé posedlí ztrátou sebereflexe, pocitem neskonalé moci rozhodovat. Jak může vzdělaný volič přijímat fakta o EU, jejich orgánech a rozhodnutích, když EU prakticky řídí a za ni vystupuje většinou jenom Merkelová, která ale není v žádném orgánu EU jako funkcionář? Proto názor strany, která hlásá: "Svobodní chtějí, aby Česko bylo suverénní zemí a zároveň bylo součástí evropské zóny volného obchodu. Evropskou unii, která nás podle Svobodných nutí zavádět "euronesmysly", by zřejmě nejraději rozpustili." je často i tou vzdělanou skupinou voličů přijímána proto, že si tézi může ověřit a také ověřuje fakty o fungování EU. Nedomnívám se proto, že vzdělaní voliči, vyjma malé skupiny vyhraněných TOPkařů, bude volit tak, jak se domnívá pisatel článku Jaroslav Bican.
 • Především můj názor, koho rozhodně nevolit :ANO, ČSSD, KSČM, Top 09, Zelené, Piráty, Okamurovce.
  Koho volit? nejraději Svobodné, ale protože nemají dostatečnou šanci projít, tak se skřípotem zubů ODS .
  A jako prezidenta bych nejraději viděl senátora Kuberu, ale podpořím každého Antizemana, který se do druhého kola dostane.
  • Za mne, doufám že se tam svobodní dostanou. Chybí tady opozice (tím nemyslím bojovníky o korito, ale opravdovou opozici)... pokud se tam aspoň dostanou, třeba si jejich názorů začnou média taky všímat.
   Lidem chybí zveřejnění myšlenek, že opozice není o tom jak rozdělit korito a jaké vznosné myšlenky vyfantazírovat na ospravedlnění zadlužování budoucích generací.
   V médiích není dán prostor politikům, který řeknou "lidi, tohle je na vás do toho se vám nikdo nemá co míchat" ... dává se prostor pouze politikům který považujou voliče za nesvéprávné a jejichž život je potřeba ovládat.
 • A je to tady " vzdělaný volič" volí liberální strany...
  a na obrázku,jako doporučení, protekční dítě Stropnický.
  Z celého článku doslova kape objektivita a nestrannost,máme tu jen tyto strany které může,"vzdělaný volič" z města volit.
  Zbytek jsou jen xenofobové,zakuklení komunisté atd.
  Budu buď volit Robejška nebo Okamuru+SPD,
  nejsem holt z města ani vzdělaný :(
 • Vzdělaný městský volič... *1*
 • nevím jak to mají těžké liberálové v Čechách, zda si mají zvolit malou stranu či velkou stranu (dost záleží na stravovacím cyklu a pitném režimu)

  vím ovšem jak těžké to mají SVOBODNÍ SAMOSTATNÍ MYSLÍCÍ DEMOKRATÉ kteří nemají co volit poněvadž nepotřebují ke svému životu žádnou stranu sektu či soukromý zájmový spolek. MY DEMOKRATÉ DOKÁŽEME O SVÉM ŽIVOTĚ A MAJETKU ROZHODOVAT SAMI a nepotřebujeme aby o nás a za nás vše nekontrolovaně s imunitou rozkrádala jakási malá zájmová skupinka nám vnucovaných samozvanců. http://obcanskyparlament.webnode.cz/u-nas-v-kocourkove/

  samozřejmě kdokoli má potřebu, nechť odevzdá svůj majetek a svou svobodu třeba svědkům božím spolku zahrádkářů nebo straně modré straky či komukoli jinému. To je v pořádku a my respektujeme že se někdo dobrovolně vzdá svéprávnosti. Avšak ať nikdo nevnucuje své fantasmagorie nám SVOBODNÝM SVÉPRÁVNÝM MYSLÍCÍM LIDEM. My žádný spolek samozvaných drábů a zlodějů nad sebou k ničemu nepotřebujeme....
  • S podivem konstatuji, že Tě ještě tiscaláci nevymazali. Chválím.
   • je to jen otázka času. Ve vedlejším článku o daních a ODS v příspěvku "franta somrák" nebezpečně přibývají hlasy. Až jich bude neůnosně moc, abrakadabra simsalabim příspěvek jistě záhadně zmizí *3*
 • Jelikož o SPD jsou v příspěvku jeden a půl věty o SPD a tato strana ještě neměla příležitost rabovat naší zemi, tak je třeba jim dát příležitost. Třeba to bude lepší než všechny za 27 let tunelování, zadlužování, rozprodávání lezení tam kde slunce nesvítí apod. Zatím všechny strany selhaly a z náručí SSSR jsme vlezli do další smradlavé díry EU.Teď už tady skoro není nic než vlezdoprdelství nadále, tak nelze nic zkazit volbou někoho, kdo to všechno odsuzuje.Tak to občané také zkuste. Žádné riziko, protože se najde ještě hodně těch, co budou volit nadále nepořádky na kterých se obohatily určité skupiny občanů a kteří samozřejmě pořádek, který hlásá Okamura pro ně nevyhovuje.
  • Podle mého názoru Země Koruny České byly vždy součástí Evropy geograficky, myšlením, kulturou. Náš český slepičí dvoreček je příliš malý na to, abychom mohli být středem světa. Současná doba naopak vyžaduje globalizaci, což ovšem není totéž co centralizace. Těch 27 let negativ je právě důsledkem toho, že jsme byli předtím po půlstoletí de facto protektorátem SSSR, kdy byly zničeny základy naší evropské civilizace a bylo nám vnucováno nám cizí uvažování a chování obyvatel východních centralistických státních systémů. Podle mého názoru jediným řešením je vrátit se k evropským civilizačním hodnotám a integrovat se s ostatními evropskými zeměmi, samozřejmě při zachování decentralizace dělby moci, která je základní zárukou svobody a demokracie.
   • Občane, a právě toto: "...samozřejmě při zachování decentralizace dělby moci, která je základní zárukou svobody a demokracie." se vůbec v orgánu EU neděje. K čemu potom ta EU podle Tebe je a vyznáváš ji, když to základní, co pokládáš za nutnost, nesplňuje??
    • dzixi, málokdy má člověk možnost volby mezi dobrem a zlem, většinou je to volba mezi zlem větším a menším. EU je možná v nepodstatných věcech příliš centralistická a přitom opomíjí takové důležité věci jako obrana je vnějších hranic EU. A také to, když se sem někdo přestěhuje z oblasti s jinou kulturou, tak MUSÍ respektovat evropské zvyklosti. Ty mu ovšem nebrání žít a chovat se podle svého, pokud ovšem respektuje zásadu, že jeho právo a svoboda končí tam, kde začíná právo a svoboda jiného. Pokud ovšem tuto zásadu respektovat nechce, tak kromě toho co stanoví trestní zákon ho také může postihnout deportace do jeho domoviny. A to se, bohužel, neděje, evropské úřady jsou v tomto směru příliš tolerantní. V každém případě je ale EU, budoucí USE lepší než ČSSR - Československá sovětská socialistická republika.
 • Jedině ANO. To je liberální, demokratická, sociální, spravedlivá strana v čele s Burešem. *14* Záruka světového míru.
 • Proč je tady zase ta fotka s tím odporným zeleným netáhlem?!!

  *11* *11* *11*
 • Pro mne zní otázka nikoli "koho volit", ale koho NEVOLIT!!!

  Na prvém nevolitelném místě jsou různé socialistické a podobné strany různých barev a ty, které mi slibují, že se o mě postarají a všechno za mne zařídí a udělají ze mne pouhého zaměstnance ve svém podniku. A nejsem pes, abych vyskakoval za koblihu nebo jenom za piškot.

  A také mi nestačí naslibovat plný talíř a suchý pelech, o to se musím postarat sám svou prací. Mnohem důležitější jsou hodnoty jako je morálka, čest, pravdomluvnost, úcta k životu a k hodnotám, které lidé od nepaměti vytvářejí.

  Takže když si udělám takový seznam, vyjde mi nakonec to nejmenší zlo.
  • Škoda, že jsi neuvedl konkrétně to "nejmenší zlo". Možno bys našel následovníky.
   • dzixi, to nejmenší zlo mi teprve vyjde až začnu řadit strany podle uvedeného schematu. Které patří do kategorie "největší zlo" mi je ovšem v řadě případů jasné už nyní.
  • Z vaší "analýzi" tudíž jasně vyplívá, že něco takového jako je ekoterorista mladý Stropnický (viz foto), nebo sm.žka - jak ono se to dredové pa.ko od Pirátů jmenuje?? - NEvolit - stejně jako další obdobná zločinecká uskupení - KSČ(se směšnou příponouM), různé Okamůry, Zemaniovce,.... .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit