Přejít na výpis diskuzí

Trapnost komunistického moralizování

29.9.2017 10:13
Marek Přibil 49 příspěvků

Mezi strany, které už před volbami "slavnostně" a zapřísáhle oznámily, že v žádném případě nepůjdou do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, se zařadila také KSČM, podle průzkumů druhá či třetí partaj v žebříčku preferencí. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tenhle článek je samozřejmě cílený. Ale četl jsem povzbudivý postřeh , že mladá generace začíná přemýšlet. Ať si přeberou to co se dozví!!! Právě o té minulosti. To ti plní nenávisti, často jen opakují to co vykřikovali před čtvrt stoletím a střečkují, že už je nikdo nemá za hrdiny. A že povykování nepřestává? V roce 93 přijali zákon, který umožňoval vyšetřovat, spravedlivě soudit a trestat. Výsledek? Velký kulový..Třeba proto se dozvídáme přímo z Ústavu pro studium totalitních režimů nové pohledy na nedávnou minulost. Že by panika?
 • Že jsou komunisté v Parlamentu pouhými "vyžírky" je dávno známo. Je jich tam jako "psů", žádná zodpovědnost, povinnosti pouze tam být, ruku zvednout kdy chtějí, na co chtějí, většinou proti všem, jenom brát a nic nedávat, podobně jako naši "spoluobčané" cikáni, a připravovaná "akce" s nelegálními muslimy a "jižany". Po revoluci se komunisté dokázali velmi brzo převtělit do chameleonů a přežívat jenom jako přívěsek v těle bez funkce - jako slepé střevo. Není k ničemu, ale přesto dokáže bolet.
  • takovej Benda ml. ten je opravdový přÍnos pro ČR *1* *1*
   • To je irelevantní. Nebo že by to bylo relevantní? (Jediná dvě cizí slova, která se ten "Einstein" naučil)
 • Docela mě mrazí v zádech, kdy čtu názory "veřejnosti". To se fakt chcete vrátit ke stejné politické ideologii, která tu byla 50 let?

  Jasně - neznali jsme pojem úvěr, exekutor, sluníčko víc svítilo, lidi byli jakože rovnější a pivo chutnější, taky jsme měli devizu v podobě Aero Vodochody, Poldi Ocel atd, ale nezapomínejte, že zhruba po dvou generacích lidé zapomínají na hrůzy válek minulých, na chyby a nedostatky politických ideologií, které se zhroutily. A jen proto, že je to teď na hovno, ve vládě je banda nezodpovědných švábů, tak se jako na truc kousnete a dáte hlas straně, která parazituje na chybách demokracie? to mi přijde hloupé, od komunistů populistické.

  Monarchie jsme zlikvidovali, tak tu máme hlas lidu no :-D a hlas lidu se v praxi těžko kočíruje......každou chvilku totiž vříská jiná skupinka......
  • Nestraš padesátkama co takhle Dubčekovi šedesátá? Nebo když už padesátá tak ty co jsou teď v USA
   • psal jsem "že to tu bylo 50 let", teď nerozlišuju období Pražského jara nebo období politiky glasnosti od temných 50. let či doby normalizace. Ten systém vypadá hezky jen na papíře, v praxi stejně potřebuješ na hranicích "oponu"..... a to dál je jen země Mordor. Komunismus, kterej si vzal ponaučení ze Studený války, bude pořád jen komunismus. V novym kabátě, ale v jádru se opírající o stejné principy řízení. Tohle v zemi České, znovu jen v bleděmodrém, už vidět nechci.
 • ivislo
  Pan Marek Přibil měl nějaké vidění a udělal z toho článek který se nezakládá na pravdě.
  Sleduji výroky představitelů KSČM a nic takového nepadlo. Nebo ať to doloží. Je to obvyklý předvolební hon na čarodějnice. Zapomíná že čím více tenkrát špinili Západ tím více jsme k němu tíhli. Dnes to začíná být obráceně. Tak jen tak dál!!!!
 • Trapnost !!! Autor KSČM popisuje jak si špičky žijí v luxusu,ale že ostatní strany jsou chudáčci nemajetní !!! Vždyť jsou všichni překabátění komunisti (nebo kde zmizeli všichni ti komunisti z let před rokem 1989 ? ) !!!
  • Zvláště ČSSD, paláce a dluhy.
  • Kam zmizeli komunisti po r. 1989? Prostě "inkarnovali" se do demokratů. A ti méně soudní, co těm blábolům věří, ale i zrůdy, které by zase mučily a zavírali lidi (jako Semelová) si k názvu přidali "M" (od slova magoři) a ty rudofašistické bláboly hlásají dál. Pro ne, když jim to sype, že?

   Ale buďme spravedliví. Ne všichni členové KSČ byli lumpové nebo dokonce zrůdy. Pro mnohé bylo podání žádosti o přidělení rudé knížky zařazující je do bratrstva rudých zločinců pouhou formalitou a nutnou podmínkou, aby by mohli vykonávat svou práci. A byli i tací, kteří té rudé demagogii věřili a chovali se slušně.
 • komunistický převrat označuje za významný mezník v historii České republiky
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------
  když tak maximálně "v historii Československé republiky". Nevzpomínám si žeby Česká republika někdy s výjimkou agónie posledních 25 let existovala. A už ne vůbec v roce 48.
 • Marek Přibil *1* *1* *1* *1*
  • Nechápu, že ten hňup vůbec ještě leze s něčím na veřejnost.
 • http://www.reflex.cz/clanek/komentare/82181/babis-nestacil-v-televizni-diskusi-na-sefa-ods-fialu-jeho-prazdne-fraze-se-rozplynuly-jako-dym.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
 • K.rvy, S.ině, Č.ráci a teď se k nim předali M.goři.
  *12* *16* *12* *16* *12* *16*
  • Zkrátka celý Ovčinec, v čele se Zemanem *1*
  • je pravda, havloidi jsou hrozný a smrděj chcánkama
 • Všichni bolševici tady se můžete zbláznit a jen vzpomínat jak vám bylo relativně dobře,n-a-s-r-a-t.
  • Sajmone, trapně se opakuješ, to jsi vážně tak blbej, že nevymyslíš nic novýho?
   • pravdo je že všechny bolševiky a rusáky je třeba pečlivě a do jednoho zlikvidovat. Chvíli to potrvá, ale výsledek se dostaví.Sajmonovačům navzdory.
    • Dovolím si trochu nesouhlasit. Poznal jsem řadu prostých Rusů a byli to přátelští srdeční lidé ochotní pomoci. Ale když někomu strana dala "ouřad", tak se zpravidla cítil a choval jako "nadčlověk". V tom případě ovšem bylo třeba nebát se a dát najevo, že jsem inostraněc (cizinec) a slušně, ale důrazně zopakovat svůj požadavek. A pomohlo to, co kdyby dotyčný měl "styky". Tak tedy nikoli všechny Rusáky. Oni to jsou v podstatě chudáci, protože jsou stále udržováni v poddanství vůči vládci: dřív to byl car gosudar, dnes je to preziděnt gosudar.
     • Byl jsem v Rusku mnohokrát a v tomto s tebou souhlasím.Není jeden pytel pro všechny.Máš pravdu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit