Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Souhlasím s předchozím komentářem a podporuji názor, že se jedná o krok do minulosti. Je třeba studovat historii celé Evropy, abychom pochopili, že se opakuje mnoho a „inovativní“ návrhy jsou většinou dobře zapomenuté staré. Co kdysi četl a zapomněl ten nebo onen člověk nebo politik. Hlavní věc není vydržet a najít cestu ven ze situace dohromady. Pokud jde o penzijní fondy, našel jsem na webu https://pujckytipy.cz/ spoustu tipů, které můžete zjistit, existuje spousta užitečných věcí.

 • Starobní důchod není v první řadě ekonomická ,ale především kulturní a etická záležitost.Tvrdit dnes: nemáme na to,musíte se postarat se sami,to je krok o víc než sto roků nazpátek.To,že v západních zemích Evropy v 19.století nahlédli nutnost nějak se o vlastní lidi postarat aby společnost nečelila etickému problému vyhladovělých dezorientovaných starců,kteří se už o sebe postarat nedokážou,bylo výsledkem dosažení vyšší etické úrovně evropské společnosti.Skutečnost,že se naše vláda rozhodla jít opačným směrem-ať se starají sami- je důkazem degenerace společnosti pod úroveň dříve dosaženého stupně vývoje. 

 • je zajímavé, že tady sveřepě diskutují především současní uživatelé starobních důchodů. 

  Mě by skoro víc zajímal názor někoho, komu je dnes tak kolem 25 let, protože (bez urážky) diskutujícím (včetně mě) už může být skoro jedno, jak se bude vyměřovat starobní důchod v roce 2060. 

  • josef.chmela

   Já také v 25 letech neřešil jaký budu mít důchod a bylo mi to jedno. Ale to byla jiná doba, v tomto směru lepší a jednodušší.

 • V kapitalismu nelze nikdy nastavit spravedlivý důchod pracujícímu člověku, protože kapitalismus je založen na vyžírkovství a parazitizmu ze zisku závisle pracujících, kteří vůbec netuší, že jsou okrádáni kapitalisty u moci. Snaží-li se někdo zavést režim ,,socialistický", tak už plánuje, že se v něm bude chovat jako kapitalista v socialismu, který rozloží a z něj bude mít zisk takový, že už nikdy nebude závislý na nějakém důchodě. 

 • Vážený autore, takhle bychom se nikam nedostali! Nemůžete napsat, že  ti, kteří jsou v produktivním věku, financují ty, kteří jsou v důchodu! Je to lež! Kolik lidí se jen přiživuje! My, kteří jsme desítky let platili různé daně, sociální a zdravotní a financovali tím i studia různých pisálků a nedostudovaných samozvaných Mesiášů, přitroublých politiků, ministrů, generálních a jiných ředitelů, jejich mluvčích a bývalých tajných, lampasáků...

  Ti, kdož OPRAVDU  přispěli do fondů se omlouvám, nechci všechny házet do jednoho pytle! Asi tak!

     

  ,    

 • Důchodové pohádky jsou už známy od dob kalousovského plundrování státní kasy. Polotovary důchodových pohádek již vznikaly v éře klausovského hospodaření v devadesátých létech. Tehdy byli velebeni a oslavováni všehoschopní udatové typu Koženého. Klaus hlásal, že potřebujeme více Kožených. Rozkrádání a tunelování republiky nešlo tak rychle, jak si klausovci představovali. Samostatnou kapitolou v penzijních pohádkách jsou Báchorky a pověsti Kalouska, který proslul coby padákový smrtonoš, či ten bohatýr, který dokázal zatnout do futra státní kasy největší sekeru. 

 • Kdyby autor článku měl potřebné vzdělání například střední školu, tak by věděl, že z platu se každému strhává sociální daň, která má být přednostně využita na důchody nebo podporu v nezaměstnanosti pracovníka, kterému byla stržena. Místo toho se tyto peníze hází na jednu hromadu a přednostně se z nich vyplácejí sociální dávky nikdy nepracujícím parazitům. Každá vláda od roku 1989 slibovala, že každý pracovník bude mít svůj důchodový účet, kde bude ihned vidět kolik si na důchod naspořil. Jenže to by pak bylo také ihned vidět, že někteří si nic nenaspořili a tudíž na žádný důchod nemají nárok.

  • Zvýšení výše uvedeného odvodu (sociální daň) lze dosáhnout dvěma způsoby:

   - zvýšením procentní sazby daně ... nepopulární

   - zvýšením základu (při stejné procentní sazbě) ... nemyslitelné.

   To by se vám tak, lůzo, hodilo - zvyšovat platy! Chceme vyšší a ještě vyšší zisky!


  • Ano. Kdo by si nepamatoval Občansky demokratické sliby a "Vodičkovu  duhu"...

 • Gorobilypes

  Nějak jsem nenašel žádnou vládu za 30let co že to udělala pro důchody?

 • prachy mám, ale kam je mám dát, když už 30 let známe "tunel" jako slovo dvou významů

  • Kupovat to, co cenu netrati - zlato, platinu, diamanty, domy, pole a louky - a další podobné komodity... 

   Ukládat peníze je zpozdilost...

   • Zlata, platiny ani diamantů se v post-katastrofické společnosti nenajíte.

    Půdu, vzduch a vodu nelze vlastnit, což vyplývá z jejich podstaty. Můžete mít nanejvýš právo k jejich užívání.

    Ukládat peníze v době záporných úroků je nesmysl.

    Ještě zbývá barterový obchod. Investujte do výhodně směnitelných produktů.

   • Racionální rada. Peníze jako takové nikdy dlouhodobě nezhodnotíte.

    Oddělte si peníze, které potřebujete "pro denní radost" od těch, které momentálně nepotřebujete a držte se rady pan Janáka. 

    Tak to dělali už naší dědové. 

 • Když dobroser.....  nenajdou žádnou hrůzu teď, prostě hystericky ječí o hrůzách v roce 2060. Pamatuji na prognózy, že nebude na penze v roce 2020.

  Kdo ví jaký bude svět v roce 2060? Poradili jsme si my, poradí si příští generace. 

  Je to jen takové zoufalé hledání problémů za každou cenu. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit