Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Evropa se změnila přílivem uprchlíků za poslední 2 roky. Brexit již na tom nic nezmění.
 • Na světě by bylo krásně, nebýt ruských fašistů.
  • a kde žiješ v dvacátém století?
 • Mějte se jak chcete. to je demokracie což? *5* *5*
  Simča se jde bavit. Mám spoustu koníčků a přátel.

  tiscali troll Carlos alias milion dalších jmen tu bude jako vždy hnít celý den. chudák.
  Nenechte si jím kazit náladu a ignorujte ho. To ho naštve

  ahojky
  • Jo vysmahni a už se nevracej. Všem se tu uleví pysku. *3*
  • simona je nikdo.a tak to i zůstane
 • Je poněkud schizofrenní, jestliže prezident republiky varuje před přistěhovalci, kteří nebudou respektovat naše zákony, ale sám je porušuje. Jestliže je někde zakázáno kouření, tak to platí pro každého i pro hlavu státu.

  Já souhlasím s názorem Miloše Zemana, který varuje předtím, že islámští uprchlíci nebudou respektovat naše pravidla. Toto nebezpečí nelze podceňovat. Nicméně od prezidenta České republiky bych žádaal, aby on sám šel lidem příkladem v respektování práva, protože kdo jiný by to měl dělat.

  Jenomže on bohužel dává najevo špatné příklady. Kouřil v poštovně na Sněžce, kde je to zakázané, a zapálí si i na jiných místech, kde to není dovolené. Naposledy v jistém britském nekuřáckém hotelu, kde byl na summitu NATO. Hotel si kvůli tomu údajně naúčtoval pokutu 60 tisíc korun, ale to není podstatné. Převažuje mezi lidmi názor, že je třeba respektovat pravidla hostující země. S tím souhlasím a platí to pro každého, i pro hlavy států. Obecně, když je někde zákaz kouření, tak je třeba to respektovat. Ti, co to nedělají, jsou burani a vidláci.
 • =====To je problém dnešní společnosti. Psychicky narušení jedinci místo v léčebně, sedí doma na dávkách a ještě otravují slušné lidi na internetu. Komunisti měli cosi do sebe. Alespoň tato individua přikurtovali k posteli ve vypolstrované místnosti a byl klid. Dneska to všude otravuje vzduch, jako tady koblihář. *3*
 • Islámský terorismus má jeden počátek, o kterém levičáci neradi slyší. Byla to tzv. dekolonizace, kdy nesvéprávní lidé se měli stát svéprávnými a jaksi to nevyšlo. Důsledkem je i hrůzný masakr v Paříži.

  V mnoha zemích tzv. třetího světa to vypadá strašně, rasové, kmenové nebo náboženské války, statisíce mrtvých lidí, hladomory, obrovská bída. Viníkem této hrůzy jsou stoupenci tzv. politické korektnosti, mezi nimi hlavně komunisté.

  Ti neustále viní Západ z všech možných chyb a vymysleli si tzv. právo národů na sebeurčení. Ve skutečnosti však Těm, kterým chtěli pomoci, hrozně ublížili a na svém kontě mají miliony mrtvých. Pravdou je, že domorodci by měli Evropanům za kolonizaci spíše trvale děkovat.
  Britský ministr vnitra v Churchillově válečném kabinetu labourista Herbert Stanley Morrison řekl v souvislosti s dekolonizací moudrá slova. „Je to jako dát desetiletému dítěti klíče od domu, pistoli a číslo bankovního konta.“ Já dodávám, že dekolonizace zemí Afriky a Asie je to samé, jako uplatnit právo na sebeurčení v dětském domově. Ty konce si umí představit každý rozumný člověk. Chovanci v lepším případě vyženou, v horším zabijí vychovatele, rozkradou, co se dá, dům zdevastují, a pak se rozutečou po okolí, které začnou teorizovat.
  A tohle byl počátek islámského radikalismu, když země a především jejich obyvatelé na to nebyli připraveni, a najednou zůstali bez kontroly a nevěděli, co mají dělat
  Umožnila jsme nezávislost zemím, které na to nebyly připraveny, protože neměly dost lidí schopných řídit stát. Výsledkem pak nutně musel být chaos. Markantně se to ukázalo například v roce 1975 v Angole, kdy po vyhlášení nezávislosti odešlo ze země na milion Portugalců, v zemi vypukla občanská válka, která vzala život desetitisícům lidí, a nový stát se bez kvalifikovaných lidí málem zhroutil.
 • Delegace z USA v čele s prezidentkou a zakladatelkou centra občanských iniciativ Sharon Tennisonovou zavítala na pracovní návštěvu na Krym.

  Členem delegace je rovněž asi deset amerických veřejných činitelů, bývalých úředníků a pedagogů.

  První oficiální akcí byla schůzka členů delegace s předsedou simferopolské městské rady Viktorem Agejevem a předsedou městské správy Gennadijem Bacharevem.
  • To je zpráva, děkujeme.
 • Jsou to potěšující čísla. Export z České republiky do Spojených států amerických vzrostl v minulém roce o 13,6%. Podíl USA na našem vývozu činí 2,4%, což je víc než v případě Ruska a Číny.

  Tyto informace vyplývají z analýzy, kterou si nechala vypracovat Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky. Úspěch českých exportérů v Americe je o to cennější, že se jedná o vysoce konkurenční trh, na kterém působí spousta kvalitních špičkových firem.

  Navíc úspěch v USA otvírá dveře i jinde. Nedávno ostravský výrobce tramvají dodal vozy na nově budovanou trať ve Washingtonu. Pro něj je to vynikající reference, která mu pomohla dostat se do Číny, kde nyní zakládá s místními podnikateli společnou firmu na výrobu tramvají.

  Růst vývozu do Ameriky byl důležitý i z toho důvodu, že export do Ruska kvůli pádu rublu výrazně klesl. Rusové tak holt mají méně peněz. Majitel českobudějovické společnosti Koh-i-noor Hardmuth a podnikatel roku 2015 Vlastislav Bříza už dříve uvedl, že americké trhy nahradily jeho firmě ty ztracené ruské. Důležité jsou také americké investice u nás, které patří k těm klíčovým.
  Rusové holt mají méně peněz. Proto jsou USA pro nás obchodně daleko zajímavější než Rusko. Ve Státech žije 300 milionů obyvatel s průměrným platem v přepočtu 78 tisíc Kč. V Rusku žije 140 milionů obyvatel, kteří měsíčně berou v průměru 11 tisíc korun. Tato čísla jsou jasným důkazem toho, že vyšší kupní síla Američanů znamená také více možností pro české exportéry.
 • =====Jsem TA holka Simona z Olomouce...

  TY jsi ten paranoidní nezaměstnaný z Chánova. :D
  • Ano jsem holka Simona z olomouce.

   a ty jsi ruský teplouš a paranoik carlos. protože nejsem zaměstnaná v Tiscali
   jak tu stále blouzníš. Nezaměstnaný asi budeš nulo když tu smrdíš každý den celý den
 • Kreml tvrdí, že prý se nevměšuje do vnitřních záležitostí jiných zemí, ale skutky ho usvědčují z opaku. V roce 2007 například vyprovokoval násilí v estonském hlavním městě, když tamní úřady přemístily sochu rudoarmějce.

  Své o chování současného ruského režimu ví také Lotyšsko. To v několika případech postavilo před soud komunistické zločince, kteří za II. světové války v rámci údajného boje proti nacismu vraždili civilní lotyšské obyvatelstvo. Můj názor je jasný, válečný zločin, ať se ho dopustili nacisté nebo komunisté musí být potrestán. V těchto případech lotyšské soudy postupovaly správně. Ovšem Rusku nedal nikdo právo, aby zasahovalo do nezávislosti justice v sousední zemi. To hrubé a neomalené vměšování do vnitřních záležitostí jiných zemí. Představme si, že by USA kritizovaly rozsudek českého soudu. To by bylo řevu.

  V roce 2007 rozhodly estonské úřady o přemístění sochy rudoarmějce z centra metropole Tallinnu na vojenský hřbitov. Stalo se tak na základě zákona přijatého tamním demokraticky zvoleným parlamentem o odstranění památníků, které urážejí city obyvatelstva. A jelikož je Rudá armáda vnímána v Pobaltí jako symbol sovětské okupace z roku 1940, jednalo se o pochopitelný krok. Navíc nešlo odstranění pomníku, ale pouze o jeho přemístění, což se dalo od Estonců ocenit jako vstřícný krok.

  Bohužel radikálové z tamní ruské menšiny pod taktovkou Moskvy vyprovokovali v tallinnských ulicích násilnosti, při kterých byli zranění, a lůza ničila soukromý majetek. Estonsko se také stalo terčem masových kybernetických útoků a ruská policie v rozporu s mezinárodním právem nedokázala ochránit estonské velvyslanectví v Moskvě. My to známe z vlastní zkušenosti, když hitlerovské Německo na podzim roku 1938 vyvolalo násilnosti a teror německé menšiny v Sudetech. A putinovské Rusko kopíruje v Pobaltí nacistické vzory, když popouzí své tamní krajany k útokům na místní legitimní vlády.
  A pokud se tady někdo hodlá ohánět Majdanem, tak pouliční výtržnosti v Estonsku se odehrály daleko dříve. Rusofilové by si tedy měli nejdříve zamést před vlastním prahem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit