Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Potraviny v zásadě drahé nejsou, řetězce ceny drží přes plíživé zdražování a sezónní výkyvy některých položek poměrně nízko (často za cenu nižší kvality a vydírání dodavatelů), ale problém je v tom, že my máme v přepočtu k západu malé platy a nízké důchody (3x-4x), které taktak stačí na základní životní potřeby. To je dáno i tím, že Václav Klaus zavedl po revoluci nadnesený vekslácký kurz koruny (trh ho upravil jen minimálně) nikoliv na základě upravené parity kupní síly, jak to chtěl Valtr Komárek. Důsledky tohoto kroku budeme pociťovat snad na věky. Další ranou a vlastizradou po Klausovi, která nás dále vzdaluje od západu je pak devalvace Singera a spol. za situace, kdy je česká ekonomika závislá převážně na dovozu, byť se podle statistik také dost vyváží. Ekonoma Marka jsem pokládal za poměrně schopného, ale teď vidím, že je dost mimo realitu - asi za ta léta zhloupnul a měl by odjet se zase zrekreovat na Seychely... Lepší pohled má rozhodně ekonom Kohout a další konstruktivní kritici ČNB. A obchodníkům lze vzkázat - nebojte se zdražit podle svých vstupů a nebojte se dát si slušnou marži! Ať se projeví, jak to ve skutečnosti s tou českou ekonomikou je, lidi se ještě více naštvou a zatočí s tím podivným systémem rozvojové země!
    • ostapkotab
      jasne ty d€bile ze svyho duchodu 8400 si denne zeru husu
    • V zásadě jsou potraviny levné. Třeba plátkové sýry stojí 22,90Kč. Chlape, ty musíš mít v hlavě sr.čky.
      • ostapkotab
        proc urazis sr@cky ???
  • marcelo jseš hloupa.za komunistu nebyl hlad jako ted.kvalita potravin se neda srovnat na vse byli normi.kde si zila nevim.a stat byl v prebytku bez dluhu.bytu se postavilo tolik ze do dnes v nich bydli vetsina naroda.kdyby ti bolševici poušteli na zapad tak tu byla pohoda.kriminalita prakticky nulova vsichni delali.kdyz jsem chtel do jineho podniku tak me dali 6 mesicu plus 3 a dnes te vyhodi za 5 minut.....komunisty nemusim ..ale proč se lže jako za nich to nevim...
    • Uvědomte si že ta Marcela je provokatér Pišta cikán tečka, který je tady pod každým druhým nickem, toho dobytka je třeba porazit jako vepře!!
    • Pravda
  • Je jasné, že máme x na n více tupounů ekonomů v republice než je potřeba. U nás by každý chtěl být fiškálem, politologem a nebo alespoň ekonomem, jenom aby mohl užírat ze společného koryta a nemusel pracovat. Za snížení hodnoty koruny a tím další ožebračení velké části lidí může jen a jen bankovní rada. Co na svých místech ještě dělají.
    A všechny z exekutivy platit podle výsledků státu - mizerně.
    Co sleduji centrální banku, tak si nezaslouží existovat, protože hlavěně škodí republice a prospívají svým kapsám a kapsám cizáků. U nás platí - čím hůře obecnému lidu, tím lépe zlodějům, korupčníkům a úředníkům.
    • tak tak. svatá pravda, dělá se vše jen pro ty korupčníky!!!!!!!!!pro cikány nemluvě dalším!!!!!
      poděkujte tehdejšímu premiérovi Klausovi....vše to jde z kopce...
  • Jak jsem už dříve jinde napsal
    Kdyby tady komunisté vydrželi o 10 let déle, tak jsme nejmocnější a nejbohatší zemí v Evropě. Nás by se krize nedotkla. Bylybychom ve všem soběstačný a okolní státy by nám byly vděčný, kdybychom od nich vůbec něco koupili na rozšíření sortimentu na trhu.
    • ostapkotab
      meles h@vna,blbe
      • Ty je zato piješ rozmixovaný...
    • Dávám vám plně za pravdu.Jenom Jížní Čechy s Moravou jsou schopni uživit republiku a ještě vyvážet.Bavorsko mělo hrůzu z naší konkurence.Ukázka byla po r.1989,kdy sem jezdil rakouský a německý turista na oběd a jejich noviny psaly,že je tady jídlo nekvalitní,protože u nich nikdo do hospody nechodil,protože to bylo u nás lepší a hlavně levnější.Dnes jsem si přehrál ze včerejška pí.Jilkovou.Přes presidenty a předsedy a ředitele nebylo kam vkročit a čuně typu Juračka totálně odtrženého od života lidí bych si s chutí podal na odtučňovací kůru.Myslím,že by mluvil jinak.Je potřeba urychleně napravit podvod některých lidí u komunistů a dosadit schopné a ostré lidi a ne profláknuté do EU,které budou hájit zájmy tohoto státu a jeho občanů.
    • To je ono,proč se nás bál západ a proč se muselo stát co se stalo.Jenže většina lidí byle zmanipulována a v tom všem nikdo nepřemýšlel co vlastně činí nejen sám sobě,ale i další generaci.Ted jsme pro smích a odpadem evropy.Daří se tu jen lichvářům a podvodníkům !
  • Už jste zapomněli? V obchodě bylo za komoušů mléko, máslo a chleba pokud ho přivezli, zelenina shnilá, brambory jste si museli koupit na podzim na celý rok. Ovoce jen sezónní, v zimě nic, banány a pomeranče jen na vánoce a v hodinových frontách, stejně tak maso.
    Kdo si nic nevypěstoval, nezavařil a nevykrmil ( většinou za pomoci JZD), měl problém.
    Dnes je všechno, ale všechno si koupit nemůžeme a je zase problém.
    Ale můžeme z toho udělat televizní šou, která, jak už bylo řečeno výše, nic nevyřeší.
    • Mléko, máslo, chléb byl vždy kromě neděle. Zase neblbněte hlavy. Jižní ovoce-máte plnou pravdu. Maso též.
      Zato jsme si vykrmovali sódruhy papaláše tak, že měli jatečné váhy. Něco jako ten bývalý ministr obrany, co nikdy na vojně nebyl a jak se z něj stal pěkný deb.l. No, ten s tím ozvučováním za miliardu, nebo kolik ten humbug stál! Saša! Z toho uprchlíka v JARu je taky pěkný vepřík.
    • Kecáš, to byl v 50 tých letech po válce. Od 60tých let už jsme si žili dobře a v 70tých a osmdesýtách letech maso a uzeniny, ovoce v krámech přetíkalo z regálů. Tenkrát jsem provázel po Praze takové ty fabriké "Freundschafty" a jak Rusové, tak třeba Poláci vyvalovali oči a říkali, že napřed musí předhonit Ameriku a pak že se pustí i do předhánění nás !!! Dneska my můžeme vyvalovat pro změnu oči v Polsku...
    • ostapkotab
      jdi do prd€le s tema kecama,ja jsem se mel dobre,blbko a more v blr a ndr bylo stejne dobry jako v recku, milko *16* *1*
    • Ano bylo vynikající mléko s fialovým uzávěrem,máslo 1 a 2 na vaření za 10Kčs a 8Kčs.Pravda,že zelenina byla ovadlá ne načančaná.Brambory vynikající za 0,90hal./kg a na zimní uskladnění .Ovoce dle sezóny ,melouny1,50kg,banány 16 Kčs/kg,pomeranče 14,-Kčs,jablka 2,50_3,50 kg.Dnes nestojím na banány hodinu,ale na ÚP i déle.A správně je,že je zase problém.
    • Marcelko, to jste opravdu zažila, jak popisujete? Já jsem se narodil v roce 1961 a nepamatuji se, že by nebylo maso nebo jiné základní potraviny. Samozřejmě, že nebyla taková různorodost, jako je dnes, kdy dovážíme z celého světa, ale nemůžete tvrdit, že kdo si co nevypěstoval, to neměl. Ale nakonec i to pěstování nebylo špatné, dříve to byl ale koníček, dnes se to možná stane nutností. Akorát ty banány a pomeranče jsme měli jen několikrát do roka, to máte pravdu. Ale bylo dost jablek, hrušek, meruněk, švestek a vůbec toho, co roste u nás. To je dnes dražší, než ty omílané banány. Ono totiž bylo dobré, že to, co jsme vypěstovali jsme doma také zpracovali a spotřebovali a nikdo se nám do toho nemontoval. Dnes nechápu, proč například vyvážíme 40 tisíc tun vepřového masa do Německa a naopak 50 tisíc tun vepřového dovážíme odjinud. Vy to chápete, Marcelko?
      • Pozor ta Marcelka je vychcaný cikán tečka!! *16*
    • Nezapomněli paní Marcelo. Jsem ročník 1949. Popisujete to naprosto výstižně. Když se mi narodil syn, nebyly prášky na praní, můj otec důchodce svým šarmem musel okouzlovat místní vedoucí drogerie, abych měla v čem prát, ten rok si pamatuji nebyly v obchodech sirupy na pití, nebyl ani toaletní papír atd. atd. A platy a důchodu ? Na to již lidé zapomněli. A že někteří důchodci mají malý důchod, je to odvislé od různých kritérii a ta nemají každy stejná. Za důchodce říkám, ti co mají málo - tak ať jim přispějí děti a ne ať důchodcí živí je - jinak ať se jdou důchodci bodnout. Ve svém okolí a v okruhu mých kamarádů neznám chudého důchodce.
      • ostapkotab
        ch#pni k#rvo !!!
        *16*
        • ostapkotab
          chc#pni
      • No vidíš já jsem ročník 42 a vidím jak tady důchodci z baráku prohledávají popelnice a na každém rohu je žebrák, otravují už i na chodníku zrovna včera jsem byl v Hornbachu a zastavili mně dva žebráci, chtěli na jídlo a třetí mne zastavil ve vestibulu Teska, ten zas chtěl 30 korun na nocleh, už si tady připadám jako v Indii nebo Egyptě kde na tebe v kuse řvou bakšiš bakšiš, tak prosím tě v kterém zázračném městě žiješ že to tam tak není? Znám starou paní která má důchod 6500 Kč a 6000 platí za byt který je RPG, nějaký příspěvek sice na bydlení dostavá, ale tak tak ji to výjde na to nejlevnější jídlo v Kauflandu, samozřejmě oblečení nosí staré už asi 30 let.
    • S banánama to tak nějak bylo, dneska je smradi dostávaj ve školních jídelnách a házej je po sobě.
      • Jenže to je výchovou. Dělají to jen ty děti, jejichž rodiče jsou mdlého rozumu. Taky následek konzumu *1*
    • Ty jsi zapoměl (a). Sociální jistoty, spokojenější život,. zdravotnictví zadarmo. Škola plnila své poslánní. Většina se dovolala spraevedlnosti. O svobodě a ni nemluvím. Teď jsou svobodni akorát ti s příjmem nad 30 klacků. Jak to čtu tak jsete prodával v zelenině.
      Nyní bych to ihned vyměnil. Kriminalita společně s počtem policie jde nahoru. Romové a jiní nemusí pracovat, protože jejich dávky jsou dvakrát až třikrát vyšší než příjmy důchodců. Který důchodce si u nás může koupit auto a kousek dál u jednou rodinou vydydleného domu stojí 5 aut. Je jim placeno vzdělání školní pomůcky stravování, ale rodiče je raději posílají do krajského města krást. Za to mohou jen z části, hlavně za to může tak pomačkaný systém zákonů, aby nejdříve nateklo do kapes "úradníkou a fiškálou".
    • Kecy není pravda
    • Kde si žila Marcelo ??!!
      Já nic takového nepamatuju a co píšeš promiň,ale nebyla si na Borech ?? *7*
    • Marcelo, oni ti stejně odpoví, že banány se nedají vařit......... je to marný, je to marný je to marný *1*
    • Já bych ti mohl klidně říct že jsi píííčča, ale jelikož vím že jsi cikán tečka tak tě budu titulovat buzXXrant, a běž ho raděj žužlat Notovi, má na něm ty dobré sejry které ti tak chutnají, a máš je zadarmo, holomku!!
    • Ze kterého blázince jste utekla? Z Havlíčkova Brodu nebo z Beřkovic. Nebo jste poradkyně pravičáckých zrůd. Ono to vyjde na stejno.
  • Tento pořad je především cirkus, který neprospívá nikomu. Lidi si tam skáčou do řeči a nenechají se navzájem domluvit. Odborníci jsou tam předhazováni tupému davu, přičemž jediný cíl je, udělat z nich pitomce a z pitomců z řad "obyčejných lidí" vítěze...... Nic to neřeší ani nemůže.
    • ostapkotab
      jo je to saskarna-----ne snad,ze bych se na to dival,jen z doslechu----ALE aspon ti zk#rvenci slysi,co si o nich zbytek stada mysli------jo,ze jim je to u p@dele je otazka jina
    • 1) Ten pořad je Turecko.
      2) Nikdo nezná definici tzv. " obyčejného člověka ".
    • Horší je pak u jenom Pošta pro tebe. To je taky pěkná sr.čka pro plačky.
      • Je to přece hezké, když si člověk pozve maminku, protože mu dobře vaří a tudíž jí patří dík před celým televizním národem! *3*
      • Mě se líbí. Vždy si pěkně popláči.
  • Co si za těch 35 korun koupíte? No slušně se to říct nedá. Začína to na H...
    Tak to tu funguje. Smetánka žije z odrbávání státu. Ti co cucají dávky žijou ze státu.
    Jen pro slušné lidi peníze nejsou.
    Poslankyně a manželky poslanců mají nárok na porodné. Ti co mají příjem přes 100 000
    měsíčně mají nárok na peníze pro děcka. Cikáni bez práce si nadělají 10 děcek.
    Klausova tržní teze: člověk je ekonomická jednotka která má makat pro stát bez ohledu
    na malej plat. Důchodce už proto jako neekonomická jednotka nemá tržní cenu.
    To je sociální genocida v polistopadové praxi.
    • Nekvič a staň se smetánkou. Pak budeš spokojenej?
      • Zuzko, podle způsobu vyjadřování bych tě tipoval na diskutéra tečku. Že mám pravdu? Maskuješ se marně, tvůj styl je již moc známý.
        • Ne, nejsem žádnej tečka. Jenom odpovídám ukňouranýmu, co by určitě pro sebe i ostatní mohl udělat víc, než tady jenom kničet.
          • Zuzanó-ó, Tvoje jméno autogenem vypáleno na pr.eli, chtěl bych mít!
          • ostapkotab
            nejsi tecka,ani p#čka,jsi P#ČA.k#ndo !
          • Jasně že nejsi Zuzana - to je jen jeden (ženský) z tvých nicků ...:-)
            • Možná by ses divila. Ale vždyť je to jedno.
              • Reakce na příspěvek:

                Ano, asi bych se divila ... :-(((
  • Tyto pořady hlavně jsou pro pobavení vyšších vrstev, když se dívají na spílání chudých.
    • Vyhraje-li někdo ve sportce, cosi zdědí (kromě dluhů) nebo dřepne na funkci, povede se mu něco nakrást a hned je z něj tzv. " vyšší vrstva ".
    • Vyšší vrstvy vůbec TV nesledují, ty se pohybují někde úplně jinde. Nebuďte naivní.
    • Kvičení bojovníků bez argumentů.........
  • Je fakt, že 36,- Kč je trapárna, hlavně že cikánům se cpou tisíce. *12* *16* *11*
    • To je Kubikulo proto protože jsi cinkal klíči, levné a zdravé jídlo za babku se ti nelíbilo, tak teď jez to drahé a chemické!!
      • Pane Bože máte rozum ? Celý ten tkzv.samet bylo divadlo zaranžované pro blbé.Kdyby měli komunisti zájem tak byste za cinkání tak dostal leda přes hubu.
        • Máš pravdu, komunisti si potřebovali zlegalizovat nakradené prachy a proto samet. Hodně lidí včetně mé osoby se nachytalo. Ale co se tady teď děje, je hrůza a děs. *16* *11*
      • Ony ty platy byly také trochu jiné, takže to vyjde nastejno. A že by to bylo tenkrát levné, to si tedy nepamatuji a hlavně v té době nebylo vůbec nic. Když si chtěl pro dítě džíny, tak trapárna s vexlákama a fronty v Tuzexu. A do ciziny pustili tebe, ale ne to dítě, které to nejvíc potřebovalo. No a že by to bylo zdravé, tak na to zapomeň, chemikálie se cpaly do polí jen to fiklo a tím pádem je to do dnes ve vodě. Prostě soudruzi pokračují - jede se dál. *16* *12* *11*
        • Dávám za vinu ortodoxním soudruhům,že nepouštěly občany na Západ.Nikdy by pak u nás nebyl sametový podvod.
          • ostapkotab
            meles h@vna
        • Souhlasím. Jenom ty blbý kalhoty nás stály 150 - 180 bonů = 750 - 900 korun. Nechť si současní ukřivdění spočítají, kolik si jich tak asi mohli koupit za měsíc proti dnešku. Dneska si džíny koupí každej. V rozpětí od 300 korun do 30 tisíc......... ať si každý koupí, na co má. S chemií máš asi taky pravdu. Ale je fakt, že mlíko bylo mlíko a chleba chleba, sýr byl sýr. Dneska dá dost práce, abys koupil pravej výrobek. Ale kdo chce, ten sežene *1* .
          • ostapkotab
            z@srany dziny jsem nemusel,debile
          • Kolik džín za měsíc spotřebujete Zuzko? Mně stačí jedny tak na dva roky. Zato ale potřebuji denně jíst (zatím se mně to daří), bydlet, topit a svítit. A to je stále nákladnější a nákladnější a bohužel příjmy rostou stále méně a méně. A neflákám se, pracuji již 35 let.
            • Já si pamatuju, když jsem byla malá /mladá/, tak právě kvůli koupi těch džínů za 750 korun jednou za rok!!! se muselo prostě ušetřit jinde. Plat mojí mámy byl 14 stovek, takže za měsíc mi je koupit nemohla. Ale lidi prostě nebyli tak rozežraní jako teď. Mně třeba nevadí, když nemám každej týden narvanej košík zbytečnostma. Kupuju věci, který potřebujeme. Spíš si lidi zvykli na ten nechutnej konzum. Jakmile se někde objeví SLEVA /prakticky pořád a všude/, tak to musíme mít. Proč, když to nepotřebuju. Slevy budou i za měsíc, rok, 10 let....... obchodníci dělají z lidí blbce a lidem to tak, zdá se, vyhovuje.......
        • Další provokatér a demagog. Že se vás ale dneska zase urodilo. Já nevím jak ty, ale my jsme džíny nejedli.
          • Pořád řešíte žrádlo. Ve výsledku se člověk vždycky dozví, že ten nejvíc uřvanej je největší konzumnet, jehož děti se flákají po marketech a nemají ani vzdělání a už vůbec ne pojištění.
            • Děti jsou hodně dospělé, takže pracují a nikde se neflákají jako většina tohoto národa, který víkendy tráví marketech a myslí si jak jsou v pohodě a že to je teď frčka. To je lepší jít s dětmi někam do lesa na vzduch, něž koukat na srágory, které se zde všude prodávají, jak jídlo tak hadry a ostatní produkty. *12* *16* *11*
          • Taky si musel děti oblékat a nebo ti chodily nahé? A rozhodně nejsem provokatér, jenom tady v tomhle státě žiju už příliš dlouho, takže něco pamatuju. Tak si laskavě nech svý blbý kecy. *11*
      • To "levné jídlo za babku" bylo tehdy několikrát dražší než je teď s porovnáním platů a cen. Jedinej rozdíl byl v kvalitě.
        • ostapkotab
          P#čo promin,ze jsem te urazil-------toto je neco daleko horsiho !!!
          jinak ty d€bile jako tiskar jsem bral 4000 byt v centru Prahy 4+1 me stal 300 vcetne energii,mel jsem auto,chatu 30 km od Prahy,d€bile !!!
        • Zuzko jste pomatená!!
          • Ne, jsem naprosto při smyslech, ale narozdíl od zdejších píšících lenochů spokojená. A za to se nestydím.
            • ostapkotab
              zivis se k#ndou ? tak to jsi asi spokojena
            • Tak to budeš jak ta cikánka co nechodí do práce, sedí doma s frackem, město jí platí bydlení včetně inkasa a na ruku jí dává desítku, ať si zautrácí. To je pravá politika tohoto státu.
        • Kecáš. A neopruzuj tady ty provokatére.
        • Zuzanko. Vrať se zpět do ZŠ. Od tehdejšího platu si odečti laskavě náklady na bydlení, dopravné apod, totéž udělej u současných platů a pak porovnávej. Rohlík 10x dražší, chléb 15x, mléko 10y, maso cca 8x, u ostatního je to stejné. Elektronika sice o tolik dražší není. Její životnost je však naopak minimálně 10x kratší.
          • Ančo buď si jistá, že to mám spočítaný a odžitý. Je mi padesát a stejně jako tehdy i teď žiju lehce nad průměrem. Žádnej luxus.
            • Jelikož jsi buzexxrant tečka tak ti je 77, jen pro pořádek!!
            • Zřejmě někdo nesouhlasí s tím, že je mi padesát. Díky *1*
          • Ano, a voda 100x dražší, energie o stovky procent, nájmy tak 20-30x. Jídlo, oděvy, drogerie, to nakoupíte levněji v Německu, ale s příjmy Němců se nemůžeme srovnávat. To jsou věci, které jsou potřeba k životu denně. A že mám dnes na výběr z 50 druhů televizí, mě až tak nenadchne. Stejně potřebuji jednu a vydrží mně 10 let. Stejně tak, že již nestojím frontu na banány. Horší je, že brambory zdražily o 70% a většinou je dovážíme a ještě poloschnilé. Banán si k obědu neuvařím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit