Přejít na výpis diskuzí

Ukrajina dostane od Američanů štědrou injekci v podobě 966 milionů korun

7.6.2014 20:20
85 příspěvků

Spojené státy americké dnes přislíbily, že budou i v budoucnu finančně napomáhat dalšími miliony dolarů Ukrajině, Moldavsku a Gruzii. Bílý dům tak chce podpořit 'prozápadní' státy na ruských hranicích. Ukrajina od USA dostane nově 48 milionů dolarů (966 milionů Kč), oznámil podle agentury Reuters americký...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jestliže USA finančně podpoří lumpy na Ukrajině,tak podepíše krutý ortel nad EU.Protože,v tomto případě může Putin udělat jedinou rozumnou věc a to trvale uzavřít všechny produktovody vedoucí do EU a navíc ukončit veškerou ekonomickou spolupráci a výměnu zboží s EU.Takto EU rychle dotlačí do státního bankrotu a do krutých revolucí.Rusko by se pak orientovalo na spolupráci s komunistickou Čínou a Indií.Navíc dál posilovalo trend,že pro Rusko je nejvýhodnější naučit se být ve výrobě veškerého zboží soběstačné.
 • americký dolar-cár papíru,který není ničím krytý,proto jim zadlužují kdekoho,aby si udrželi moc,v konečném důsledku za nic získají mnoho,tyto peníze se k obyčejným hladovým Ukrajincům nedostanou a svoji zemi opět zadluží.
  Amerika je mocný čaroděj z ouna dělá zlato-planné řeči-med kolem hladových hub a jen lži a krev se jim dostane.
  Ty jejich demokratické projevy o svobodě jsou trapnější jak Jakešovy vložkoprojevy. *15* Chrchla nám tady toho nakvákal také dost,dnes už víme,že to byly sjačky,demagogie a úvaha zda ta láhev
  whisky je ještě poloprázdná či poloplná *15* *15*
 • Pokud na to mají, tak ať háží prachy do bezedných studen. Hlavně že v USA umírají lidé hlady a nedosáhnou na zdravotní péči.
 • Někteří tvrdí, že se Spojené státy chystají na válku s Íránem. Byla by taková válka v zájmu oné oligarchie?

  Ano, jistě. Izraelci stále tlačí na to, aby ta válka byla. A hraje to samozřejmě do karet i vojensko-bezpečnostnímu komplexu. Ale navíc je tu pár dalších důvo

  Klíčovým motivem, proč jsme zahájili válku s Libyí, je naše sílící obava z čínského hospodářského vzestupu. Také Japonsko bylo ve třicátých letech, kdy vzkvétalo, staženo Spojenými státy prostřednictvím odstřižení země od ropy a strategických surovin. Výsledkem toho byl – podle mého názoru – útok na Pearl Harbor. A nyní panuje stejná obava z Číny. Není to tak dlouho, co Mezinárodní měnový fond zveřejnil zprávu, že během několika let Čína hospodářsky předběhne Spojené státy. To Washington děsí k smrti.

  Jak s tím souvisí Libye?

  Čína právě tam mohutně investuje do ropy. Ale také v Angole nebo v Alžírsku. Nezapomeňte, že všechno to nynější dění se točí hlavně kolem východní části Libye. Tam pracuje 40 tisíc Číňanů. A tam také vypukla ozbrojená povstání. Nezačalo to tedy nějakými demonstracemi v hlavním městě, ale povstáním na východě. Odtamtud není daleko do Egypta, což je loutkový stát Ameriky. Východní část tak mohla být snadno zásobována CIA. Tajné služby si samozřejmě mohly koupit i tamní libyjské kmeny. Ale hlavním důvodem té invaze jsou čínské ropné investice.
  • Pokud jde o válčení tak vládnoucí lumpové v USA by si zaválčili rádi.Ale nemají na to.A Čína jim na nějaké válčení nepůjčí.Proto mohou jenom štěkat.To,že Putin uzavřel,bez nějakých caviků,plyn na Ukrajinu ukazuje,že se se Západem mazat nebude.I Česko se pravděpodobně v nastupující další topné sezoně dočká toho,čemu se říká Velká doba ledová.
 • Ukrajina dostane stedrou injekci od USA,bodejt by ne kdyz na uzemi Ukrajiny se otevrou jedovate bridlicove doly a jejich majiteli budou SHEL(rodina ROTHSCHILDU)a CHEVRON (rodina ROCKEFELLERU).Tihle majitele jsou hybaci BILDEBERGU,proto takove agrese ze strany USA.Ukrajinci budou pracovat v jedovatych dolech za smesnou almuznu a nenazrani amici si budou mastit kapsu a prodavat nam v Evrope jejich Ukrajinsky plyn. Jaka fales ze strany USA,prvni se hovorilo,ze tyto doly jsou v USA a budou dodavat plyn do Evropy a najednou jsou na Ukrajine.Neverim teto hnusne Americke propgande.A nestojim o to zivit v Cesku bandu zdrogovanych vojaku. Az vyberou bridlicovy plyn na koho dalsiho se Amici vrhnou? HNUS
  • Celá komedie s břidlicovým plynem zatím dobře plnila svojí funkci a to odradit producenty zemního plynu před jeho zdražováním.Tato komedie může svojí funkci plnit jen do doby než Putin uzavře veškeré produktovody vedoucí z Ruska do EU a na Ukrajinu.Pak hned ta bublina s laciným břidlicovým plynem splaskne.Arabové ihned zareagují prudce zvednuou cenu zemního plynu.Tak jim zbydou finance na nákup moderních zbraní,aby odradili USA od toho ,aby je pod vylhanou záminkou,začali okupovat,tak jak to udělali v Iráku.
 • Paul Craig Roberts: Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Demokracie je jen show…
  V Reaganově administrativě jste se v 80. letech významným způsobem podílel na úspěšné hospodářské reformě (viz také tento článek). Jak byste léčil Ameriku dnes?

  Nejdříve je třeba říci, že finanční krize je vlastně jen zástupný problém. Opravdovou krizí Ameriky je ten fakt, že její ekonomika není již s to nabídnout dostatečné množství pracovních příležitostí střední třídě. Většina těchto pracovních pozic se totiž již delší dobu přesunuje mimo Spojené státy.

  Střední třída, motor ekonomiky, tedy v USA „vymírá“?

  Ztenčuje se. Vzniká tak silně polarizovaná společnost. Na úplném vrcholu je méně než jedno procento populace – lidé se stovkami milionů, nebo dokonce miliardami dolarů, lidé s opravdu masivními příjmy. No a pak je tu zbytek, tedy lidé, kteří horko těžko splácejí své hypotéky, dluhy na kreditních kartách, studentské půjčky, leasingy.
  • Samé dluhy, žádná práce?

   Bohužel ano. Přitom řada ekonomů stále tvrdí, jak je globalizace skvělá, jak se díky ní zbavíme úmorné práce, jak budeme jen a jen inovovat, zatímco Číňané oddřou tu rutinní, nezáživnou práci. Neměli a nemají snad ani ponětí, že kde se nevyrábí, tam nelze ani inovovat. Prostě proto, že ztrácíte přehled. Ano, mysleli, že tu vznikne ekonomika založená na službách. Ale pracovní pozice, jež tu v sektoru služeb vznikají, asi nejsou tím, co měli na mysli.

   Americká ekonomika v posledních deseti letech vytváří hlavně pozice pro číšníky, servírky, nemocniční personál. K žádnému nárůstu ovšem nedochází například v oblasti inženýrských pracovních pozic, designu, lékařství. Tahle všechna místa byla již „vyvezena“ za hranice. A vše je umocněno tím, že naopak ještě „dovážíme“ nemocniční sestry či učitele. Na základních školách tak dnes třeba učí Indové. Sotva mluví anglicky, ale už učí děti! Jsou prostě levnější. Jenže tam, kde nejsou lidé se slušnými příjmy, není ani slušná ekonomika.
   • V chodu naše hospodářství udržují starší lidé, kteří již dříve nashromáždili značné úspory a nyní se díky nim mohou postarat o své děti. Viděl jsem dokonce jednu statistiku – nevím, zda je zcela pravdivá –, podle níž se v posledních letech osmdesát procent absolventů škol vrací bydlet zpět k rodičům. A to dokonce i ti, kteří získali práci. Bývají zkrátka placeni tak nuzně, že si nemohou dovolit platit nájem. Takže to je ten skutečný problém Ameriky – lidem se nedostává práce. Globalizace není přínosná, jak si mnozí mysleli

    Odpověď, jež se hned nabízí, je zavedení tarifů. Jenže tarify vždy sloužily k ochraně domácího trhu a domácího průmyslu před cizinci. Jenže nyní by tarify zatížily náš, americký průmysl. Americké firmy totiž ve velkém vyrábějí levněji za hranicemi, přičemž toto zboží dovážejí zpět do Ameriky. Tarify by tedy dopadly i na tyto dovozy, na naše vlastní firmy.

    e třeba změnit způsob zdanění firem – zdanit je podle toho, kde hodnotu k produktu přidávají. Děje-li se tak doma, pak uplatnit nízkou daňovou sazbu, a pokud hodnotu přidávají v zahraničí, tak zdanit sazbou vysokou. Dokud nevykročíme tímto směrem, americká ekonomika se neoživí a její dluh se neumenší.
    • Dluh je však už dnes značný. Hrozí Spojeným státům platební neschopnost?

     Nemyslím si, že by ji americká vláda vůbec kdy byla nucena vyhlásit. Jednoduše proto, že její dluhopisy jsou v dolarech a ty ona může vždy nechat natisknout – a držitele dluhopisů vyplatit. Už dnes je to Fed, americká centrální banka, co financuje vládu. Tiskne peníze, jimiž je dluh zalátáván. Tohle oni mohou dělat donekonečna.

     Jenže to časem může vést k citelné inflaci.

     Může. Ale v současnosti je takzvaný peněžní multiplikátor nefunkční. To znamená, že nově vzniklé peníze, které doproudí do bankovního systému, nepokračují ve své cestě do širší ekonomiky – končí u bank. Podle mého názoru je to z toho důvodu, že banky nejsou solventní a nechtějí půjčovat. A řadoví spotřebitelé jsou až po uši v dluhu a dále se zadlužovat také nemohou. Takže k jisté inflaci nyní dochází jen z důvodu poklesu reálné hodnoty dolaru na devizových trzích. A to proto, že celosvětově vzrůstají obavy vyvolané právě tiskem nových dolarů a rovněž obavy z velikosti amerických schodků.
     • Dolar je však stále rezervní měnou číslo jedna.

      Ano. Proto Číňané vlastní dluhopisy za dva biliony dolarů. A Japonci v podobné sumě. Rovněž všechny státní fondy ropných velmocí mají obrovské zásoby dolarů. Tyto země se je už proto snaží dále nehromadit. Jenže není příliš možností, jak investovat jinak. Nelze všechny ty dolarové investice přesunout třeba do švýcarského franku. Franků prostě není tolik. A vlastně nikdo nechce mít měnu, jež je viděna jako dobrá investiční alternativa k dolaru – protože taková měna sílí a znevýhodňuje vývozce na globálních trzích. Mimochodem, když jsme u švýcarského franku, pamatuji doby, kdy jste za dolar dostali více než čtyři franky. Dnes dostanete necelý jeden. I to vystihuje ztrátu důvěry v roli Ameriky coby lídra finančního světa.

      Je tahle ztráta vyvolána nedávnou finanční krizí, či jde o dlouhodobý fenomén?

      Je spojena s finanční krizí, ale také se zpronevěrami na Wall Streetu a s hrozivým jednáním, jehož se dopouštějí některé tamní investiční domy, například Goldman Sachs. To důvěrou lidí otřásá opravdu hodně. Ale hlavně: výdaje vlád jsou vysoké v porovnání s jejími příjmy a neexistuje žádný jasný způsob, jak tento nesoulad zahladit. A zvláště ne v tom případě, nedojde-li k „osekání“ vojenských a bezpečnostních výdajů. Ty polykají 1,2 bilionu dolarů ročně – což je 75 procent provozního deficitu americké vlády.
      • Mluví se stále o redukci výdajů na sociální zabezpečení, na zdravotnictví, ale o seškrtání peněz na armádu nikdo ani nehlesne. Nikdo se v Kongresu nepozastaví nad tím, proč to Amerika dělá, proč tolik utrácí za válčení.

       A jaký je váš názor – proč to Amerika dělá?

       Myslím, že je to proto, že Spojené státy jsou řízeny oligarchií. Tady žádná demokracie neexistuje. Je to všechno faleš, přetvářka, show. Amerika je ve skutečnosti řízena Wall Streetem, vojensko-bezpečnostním komplexem, ropnými společnostmi, zemědělskou lobby a v menší míře pojišťovnami a farmaceutickými firmami. A samozřejmě Americko-izraelským výborem pro veřejné záležitosti. To je velká, mocná lobby, která zajišťuje, že Spojené státy budou vždy chránit Izrael.

       I americký prezident je tedy „prolobbovaný“?

       Jistě. Kdokoli se chce ucházet o vysoký politický úřad – třeba o post kongresmana nebo právě prezidenta –, musí sehnat obrovskou sumu peněz na volební kampaň. Rozhodující fondy na politické kampaně mají v rukou silné zájmové skupiny, ona oligarchie, o níž jsem hovořil. Dostatečné peníze tak lze získat jen tak, že budete těmto zájmům sloužit. Kdo se vzpříčí a prohlásí třeba, že si nepřeje další válčení na Blízkém východě, jde od válu. Zákony tady píše oligarchie. A to, že je schvaluje Kongres a podepisuje prezident, to je jenom divadlo.
 • No je úplně šílený kam to všechno spěje a věřte mi, že to píši nerad ale Media mají na všem tom bordelu největší podíl . Na místo toho aby byli faktickými hlídači demokracie jak o nich demokraté idealisti tvrdí tak přinášejí dezinformace . Z jakého důvodu tak činí ? Každý z nich sleduje pouze svůj prospěch a to za každou cenu ! Je to svinstvo !!! Pisálci a reportéři styďte se !
  • Někteří tvrdí, že se Spojené státy chystají na válku s Íránem. Byla by taková válka v zájmu oné oligarchie?

   Ano, jistě. Izraelci stále tlačí na to, aby ta válka byla. A hraje to samozřejmě do karet i vojensko-bezpečnostnímu komplexu. Ale navíc je tu pár dalších důvodů.

   Klíčovým motivem, proč jsme zahájili válku s Libyí, je naše sílící obava z čínského hospodářského vzestupu. Také Japonsko bylo ve třicátých letech, kdy vzkvétalo, staženo Spojenými státy prostřednictvím odstřižení země od ropy a strategických surovin. Výsledkem toho byl – podle mého názoru – útok na Pearl Harbor. A nyní panuje stejná obava z Číny. Není to tak dlouho, co Mezinárodní měnový fond zveřejnil zprávu, že během několika let Čína hospodářsky předběhne Spojené státy. To Washington děsí k smrti.

   Jak s tím souvisí Libye?

   Čína právě tam mohutně investuje do ropy. Ale také v Angole nebo v Alžírsku. Nezapomeňte, že všechno to nynější dění se točí hlavně kolem východní části Libye. Tam pracuje 40 tisíc Číňanů. A tam také vypukla ozbrojená povstání. Nezačalo to tedy nějakými demonstracemi v hlavním městě, ale povstáním na východě. Odtamtud není daleko do Egypta, což je loutkový stát Ameriky. Východní část tak mohla být snadno zásobována CIA. Tajné služby si samozřejmě mohly koupit i tamní libyjské kmeny. Ale hlavním důvodem té invaze jsou čínské ropné investice.
   • Říkáte ale, že zatímco USA ovládají řadu loutkových režimů, samy jsou loutkou v rukách Izraele.

    Ano. Na Blízkém východě nemáme nezávislou zahraniční politiku. Všechny tamní problémy, všechny války vyvěrají z toho, že Izrael se nikdy ze svých zločinů nezodpovídal. Proto Izrael hledí na Ameriku jako na svůj loutkový stát. Cokoli jim řekneme, ignorují – Izraelci dělají jen to, co sami chtějí. Problém je v tom, že jakmile Izrael kritizujete, hned vás nařknou z antisemitismu, z toho, že nemáte rád Židy. Ale v tom to není, jde jen o to, že každý by se měl zodpovídat ze svých činů.
 • Vzhledem k velikosti Ukrajiny lze tuto "štědrou injekci" považovat za úplatek pro oligarchy, aby drželi Ukrajinu pohromadě. *1*
  S dalším financováním této potřeby budou stále větší problémy. Amerika si díky ústupu dolaru z vedoucí pozice bude moct dovolit stále méně dělat to, co dělala dosud a sice "tisknout" si peníze dle potřeby. Pro EU a MMF to bude rovněž časem neřešitelný problém. Odhaduji, že úplnému rozvratu Ukrajiny lze odolávat maximálně dva roky. Pokud se k sypání peněz do černé díry nepodaří zapojit i Rusko. Ale to má díky snahy o izolaci ze strany západu dost svých problému, než aby záplatovalo udržení pravdolásky v Kyjevě. *7*
  • Náladu na Ukrajině může snadno redukovat Putin pomocí uzávěru plynu.Uvedené platí i pro EU,.Když,v další topné sezoně se octne Česko bez plynu,tak ti ,kteří jsou na něj odkázáni budou tancovat odzemek s pořádným bejkovcem v ruce.A to samou radostí kolik ušetří,když žádný plyn nebude.Také místo uzavření plynu jej může Putin několikánásobně zdražit.Pokud hned přestane z EU odebírat zboží a nahradí to obchodem s Indií a Čínou,tak EU pojede do státního bankrotu i tak.
 • Takový injekce už dostali lidé v Iráku,Afganistánu,Jugoslávii,Lybii,Syrii a mnoha dalších,chudáci Ukrajinci to bude mrtvol..... je mi jich líto,ale nás to čeká také pokud se lidé neprobudí......
 • Ukrajina dostane od Američanů štědrou injekci v podobě 966 milionů korun. To si ale ti émeričané těch 966 milionů musí půjčit v Číně. *1*
  • Čína už jim dnes nepůjčí, budou je tisknout v noci a rotačkách, takže hodnota dolaru ničím nepodložená v dnešním době, kdy se petrodolar třese jako osika je jaká?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit