Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vitamín C stačí k tomu, aby člověk měl dobrou imunitu a chránil se proti nemocem? Nebo je lepší brát doplněk stravy obsahující více vitamínů? 

    • To je u každého jiné a hodně záleží na tom, co tělu chybí. Já jsem kvůli horší imunitě začala pravidelně brát doplněk stravy s více vitamíny. Doplněk s liposomálním vstřebáváním, díky kterému tělo dokáže vitamíny líp přijmout. 


      • A poznala jste na sobě, že by jste na tom z hlediska imunity byla líp? 

        • Jo jo už nejsem hned nemocná, když někde prochladnu nebo třeba zmoknu. Neteče mi stabilně z nosu, tak jak jsem to měla, když bylo chladnější počasí. Můžete to sám vyzkoušet s doplňkem stravy https://enerex-vitaminy.cz/profivit/33-lipo-deka-250ml.html

  • Já odjakživa beru takový ten základní multivitamin, který by měl být pravděpodobně vyvážený tak, že mi nebude nic chybět. Když jsem se o to začala více zajímat přišla jsem na to, že je rozdíl mezi poměrem vitamínů, které berou ženy a muži. Takže jsem si našla veškerá doporučení a od teď beru jen vitamíny pro ženy.


  • Nemáte
    náhodou někdo informaci nebo lépe zkušenost, jestli se dá nějak zjistit,
    jestli má tělo dostatek vitamínu C? 


    • Zjistit
      se to dá a můžete to dokonce zjistit i sám. Manželka nám v době, kdy začínala
      pandemie, začala kupovat přípravek vitamínu C, který má u sebe i testy, které
      zjistí, zda máte v těle dostatek vitamínu C. 

  • Já teda u většiny vitamínů věřím, že je dokážu získat z běžné stravy. Hlavně teda z ovoce a zeleniny. Je ale pravda, že vždycky přes zimu je raději začnu i doplňovat. Hlavně teda C a D. Mimo to teď hodně doplňuji i minerály, hlavně vápník. Tím člověk podle mě nemůže nic pokazit. 


  • Docela
    by mě zajímalo, jaký máte názor na vitamíny a probiotika. Moje žena to jí ve
    velkém a cpe to i do dětí. Já to odmítám, protože si myslím, že to tělo
    nepotřebuje…


    • To
      záleží, o jakých vitamínech se bavíte, ale někdo to vyloženě přehání.
      Probiotika jsou rozhodně pro tělo prospěšná. Já jsem však zastánce toho
      přijímat vitamíny a probiotika raději z jídla. 


      • Takže
        máte nějaká jídla, o kterých víte, že obsahují určité vitamíny a
        probiotika? 


        • V
          podstatě by se to takto dalo říct. Asi nejlepší je fermentovaná zelenina,
          která obsahuje velký podíl vitamínů a probiotik. Je to přírodní produkt,
          který je velmi dobrý. Tradici má v Jižní Koreji, kde se jí opravdu ve velkém
          v podstatě ke všemu. Tam si to lidi převážně vyrábí doma, já si ho však
          objednávám od https://www.kimchiclub.cz/eshop/10-kimchi-pickles-300g 

  • Na https://anixa.cz/ jsem si už toho o vitamínech četl opravdu hodně a dospěl jsme k tomu názoru, že nejlepší je samozřejmě vitamíny do těla dostávat přirozeně pomocí jídla, někdy to ale nestačí, takže i doplňky stravy příjdou vhod.

  • Dobrý den. Já za mě ještě mohu doporučit doplňky Nutrivi - s timi mám super zkušenost. Jsou z přírodních látek viz https://www.tvaratelo.cz/nutrivi-doplnky-stravy/ :)

  • Při
    léčbě rakoviny je velice důležité dbát na imunitní systém těla, kdy je
    potřeba mu dodávat vše co potřebuje, já jsem si našel při léčbě přípravek,
    který posiluje imunitu při onkologickém onemocnění, a také obsahuje
    biologicky aktivní fosfolipidy, které podporují regeneraci buněk.

    • Z čeho
      ty biologicky aktivní fosfolipidy jsou prosím? Můžete o tom napsat trochu
      více?


      • Jestli
        Vás to opravdu zajímá, tak doporučuji se podívat na stránky www
        .jaknarakovinu.cz/ovosan, kde se dočtete o přípravku Ovosan, který zakoupíte
        v každé větší lékárně.

  • Existují
    vitamíny, které jsou vhodné pro onkologické pacienty? Máte prosím s tímto
    někdo zkušenosti? Prožívám teď s manželem, který se léčí velice těžké chvíle,
    jak po zdravotní, tak i psychické stránce. 
  • Článek bohužel nezmiňuje, že supermarketové ovoce a zelenina, které je sklízeno zcela nezralé, aby vydrželo dlouhou cestu přes celou Evropu, a dozrává ve skladech, má podstatně méně vitaminů než ovoce, které je sklízeno zralé.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit