Přejít na výpis diskuzí

Úpadek české politické kultury: Klesli jsme na dno?

2.5.2019 10:30
Jaroslav Bican 81 příspěvků

Diskuze o české politické kultuře svádí k přehnaným soudům. Ať už příliš negativním, vztahujícím se k současné politice, nebo naopak bezmála oslavným na adresu první republiky. Co si z podobných debat vzít? A je namístě hovořit o tom, že je naše demokracie unavená?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kdo viděl včera televizi, tak ví jasně, kde je dno politické kultury.

  Já bych se přimlouval, aby se premiérem stal i u nás komik.

  Třeba pan Cibulka. Jemu stačí korálek na řetízku a je mu všechno jasné. Kdo s ním nesouhlasí - tak je fízl a hotovo.

  Nač to komplikovat?

  Já vím, asi pitomost, ale umíte si představit tu legraci, jak tento pán v přímém přenosu CNN zarputile obíhá Donadla s kyvadýlkem?

  Svět by na nás nezapomněl. A každý by věděl, kde je Česko.

  Pak už by mohlo být jenom líp. 

 • Mirecek

  U voleb to vždycky projedou, ale pak "demokraticky" dělají bordel, idioti!!


  • Asi budeme muset brát průvody proti někomu nebo něčemu jako normální situaci. Ve volbách vždycky nejen někdo vyhraje, ale také logicky prohraje.

   No a ti co prohrají mohou dělat jen jedinou věc - najít profesionálního organizátora (viz. Milion chvilek pro demokracii), který z toho bude mít skvělý kšeft a můžou se ufoukat na píšťalky v ulicích.

   Zase do dalších voleb. 


 • CHCEME SLUŠNÉHO PREMIERA--- pěkná blbost.To už můžeme chtít i "slušné vrahy" či "slušné zloděje".. Ona slušnost sama o sobě nic nevypovídá. Viz protesty našich "slušňákú"......

 • pavel.zajda.7

  Tandem Pánů Zemana a Babiše je to nejlepší co naši zem mohlo potkat!

  • Ano, ten tandem komunistů ("bývalých") a konfidentů StB zeMANa a BUREŠe patří opravdu to nejhorší, co mohlo naši zem potkat. Ale co si stádo ovcí (svobodně!) zvolilo...

   • Aáááá promluvil nám pan chytrý.Vyhlášený prasič zdejších stránek. Lidi se prostě tak rozhodli.Kdykoli je šance to u voleb změnit.Pěkné je, že ty obyčejná prostá lopata s tím nic nikdy neuděláš. Jen tady zlostně celé měsíce skučíš. Ale je krásná ta tvoje naprostá bezmoc, s tím něco udělat, co?A tak už to zůstane až do konce tvého zpackaného života.

 • V předchozích vládách byli gauneři co mnoho rozkradli jako Kalousek , Nečas ,Langer ,Ráth ,Topolánek , Dalík či tajní vládci prahy jako Ritig a mohl bych pokračovat za ODS či TOP -09 , dnešní politici typu Babiše přišli díky zkorumpování pravicových politiků , Co pravice v minulosti zasela to dnes sklízíme je pravda dnes se máme nejlépe od listopadu 1989 po vstupu ANO do politiky se situace zlepšuje můžeme si myslet o babišovi co chcete dokázal  toho dost vybudoval firmy zaměstnává lidi dobře je platí a má v politice úspěch to někteří čeští občané nejsou schopni  unést naš premier s presidentem jsou slušní lide Babiš v minulosti využil děr v zákonech přijatých pravicí a dnes se jej snaží zkriminalizovat .Pan president hájí zájmy naší země v Číně vyšlapával cestičku EU ke zlepšení obchodní vztahů byl tam jako náš president a představitel  EU .

  • pavel.zajda.7
   Co hulíš, wole? Prezident(jak toho kořalu nazýváš), hájí v Číně především vlastní zájmy!!! Nepiš bludy a běž se léčit!!!
   • Vstupem Andreje Babiše do politiky se výrazně zkultivovala česká politika a hlavně přinesla

    výrazné zvýšení životní úrovně všem občanům.Zlodějnám politiků ODS a TOP09 byla učiněna přítrž.

     

    • pavel.zajda.7
     No to je fór, multizloděj Bureš zkultivoval zlodějnu v Čechách??!! Ty si tu svou hlášku patentovat, třeba ti ožralý Zeman udělí medaili za zásluhu! Lindo, lindo, kam jsme to došli?
    • Konfident StB Bureš, komunista (bývalý), spoluautor nemorální tzv. "opoziční smlouvy", trestně stíhaný za zneužití dotací EU... a tahle kreatura prý "zkultivovala" naši politiku. 🤮

 • dzixy
  Vcelku realistický názor na politickou kulturu u nás. Jenom škoda, že autor článku - Bican - neuvedl podíl médií na nešvárech naši politické, ne moc dobré, kultuře. Jednostrannost některých médií ke stranám i politikům, často zkresluje skutečnou podstatu věci. Uvádí, a snad až vychvaluje jiné "filozofy", kteří často nemají vůbec reálný názor. Třeba Pehe vyzvedává nadějnost politické kultury tím, že politici přichází kdesi "zdole" a za příklad dává Starosty a nezávislé, nebo Piráty. Pozapomíná na to, že občané mají svůj rozum, svá poznání a zkušenosti, a proto zřejmě podobné úvahy tzv. politologů-filozofů neberou vážně. Výsledkem jsou potom výsledky průzkumu oblíbenosti a důvěry stran občany. A právě ti, co je často média vychvalují, vynáší do nebes, jsou skoro nevolitelní, nebo vůbec nevolitelní. Třeba TOPka, Starostové, lidovci, ale i Piráti ztrácejí. Nakonec názor Peheho, že vše vytrhne mládí, je opravdu zrůdný, nerealistický a pochybnosti toho jsou i názory autora v závěru článku. Ano, naši politici nemají valnou politickou, ale ani jinou, takovou tu občanskou kulturu. Zneužívají své funkce, dokonce je hromadí jako hraboši, sledují pouze své osobní, dost málo i stranické zájmy, a zájem společnosti je jim kdesi u zadku.A právě, bohužel nezmiňovaná média, jako spolupodílníci nekultury politiků, jsou vinny, že se nedokáží odpolitizovat a jsou stále fandové některých stran a politiků,  které a kteří si to vůbec nezaslouží. Takže o nekultuře politiků mluvit bez "nekultury" médií je debata o ničem. 
 • Také bych chtěl slušného premiéra. Nějak se nám ten výběr v posledních 30 letech moc nedaří.

  Jenže nepomůže hulákání na ulicích.

  Pomohou jenom demokratické volby. Ale svého "panáčka" tam zase dosadí zákulisní baziliškové a ten bude muset skákat, jak oni pískají.

  • Jak říkám, chybí nám občané a převládají ovce, které jsou nesamostatné a potřebují ovčáka.

   • Občané chodí k volbám,zatímco ovce hulákaji po ulicích Prahy.

    • Ty ovce hulákají v hospodě.

     • NE - ti ''ovcane'' se nechali zblbnout predvolebnimi zvasty dvou STBaku a volili je...


      • Dokázala byste uvést příklad těch předvolebních žvástů?

       To abych zjistil, cim se "ovcane"se nechali oblbnout - v prubehu volebnich kampani minulych let jsem zadne predvolebni zvasty dvou STBaku nezaznamenal, jenom standardni zvasty "na vsech frontach", aneb:"Metelesk blesku pomuzeme cesku!"

    • Něco podobného si také myslím. 

 • Na dno jsme zvolením těch dvou estébáků už, bohužel, klesli. Na Hradě by klidně mohla sedět Dáda Patrasová, která by si určitě vedla lépe než ten ruský, ožralý prostitut a ve Strakovce bych rád viděl Martu Semelovou, která by nechala znárodnit Burešův nakradený majetek i s celým Agrofertem!
 • Já bych to s tím úpadkem neviděl zas tak černě. Prý už to začalo. V Praze údajně vypuklo povstání za Demokracii a proti terorismu. Už prý zničili dva postupující americké tanky. 😯 Na fotce článku budou asi hrdinní revolucionáři jdoucí stavět barikády.....

 • A bude hůř! Bureš protlačil na místo ministra Benešovou a připravuje omezování soudní moci. Čeká nás rudá BUREŠo-MANovská diktatura. Ale třeba dostanou ovce koblihu a  tomu pár hospodských keců a bude jim líp.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit