Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nic jsem v obchodě neukrad, proto bych nerad visel ve výloze.
    • Kalousku - Kraďousku ty budeš viset. Ale ne ve výloze, nýbrž pěkně veřejně na náměstí.
      • A to s Rátham, střídavě jeden a potom druhý za nohy, aby jste se mohli kouřit, když to na vás přijde.
  • Já jsem pro!.Musí ovšem začít naši slavní politici u sebe. *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *13* *10* *11* *12* *16*
  • Česko-Absurdistán,už mě ten úřad pro ochranu osobních údajů docela irituje,mám pocit že tam sedí docela hodně úředníků zadarmo drahých,copak poctiví lidé nesmí vědět koho mají za souseda pokud je pravomocně odsouzen.Proč nepokutují Kalouska a jiné politiky kteří přímo v mediích bez důkazů zveřejnují lži i se jmény.To je holt ta rovnost před zákonem,docela jsem se ted nasrall.Jak dlouho trvalo než třeba zveřejnili benzinky které čachrovali s pohonými hmotami a odvařili zakazníkům X motorů\to je jen jeden z tisíců příkladů\,zrušit ten úřad nebo všechny vyházet a posadit tam lidi se zdravým rozumem.
  • společenství tvorů, jako takové, vždy fungovalo na základě vnitřních pravidel. U smečky psů tato pravidla udává vůdčí samec, v demokracii skupina volených lidí. Ale pořád může být zachován základní princip.
    Kdo nerespektuje pravidla společenství je ze společenství vyřazen. Tím přichází o všechny výhody které společenství přinášelo. Hlavně o pomoc, ochranu a potravu.
    Člověk který spáchá trestný čin se takto dobrovolně vzdává společenských výhod které do té doby měl - vzdává se svých práv.
    V moderním světě to tak ale nefunguje.
    Odsouzený dostává nadstandart. Trest zní odnětí svobody. To lze chápat tak že se nemůže svobodně pohybovat kde chce - je zavřený. Ale k tomu má, na rozdíl od slušného občana, spoustu výhod v podobě neplacení nájmu, tepla, elektriky, vody, knihovny, fitka, TV a Ro poplatků... prostě neplatí nic co by musel platit kdyby byl slušným občanem a chtěl nějakou tu službu využívat.
    Jsem pro trest odnětí práva svobody, ale ať jim zůstanou všechny ostatní povinnosti tak jak je mají normální slušní občané.
    • "Člověk který spáchá trestný čin se takto dobrovolně vzdává společenských výhod které do té doby měl - vzdává se svých práv."
      To neni v kazdy situace pravda! 99% ano, ale 1% ne. A musite chranit ten 1% !!!
  • Máme přece demogracii.
  • Existuje u nás snad zásada veřejnosti při projednávání soudních kauz. Domnívám se, že je to z důvodu aby mohla veřejnost jednak kontrolovat stát aby nedocházelo k tichému odstraňování nepohodlných občanů a na druhou stranu aby společnost kromě trestu i morálně odsoudila osoby, které nedodržují pravidla. Zaměstnavatel požaduje po nových zaměstnancích výpis rejstříku trestů, nevím proč by nemohl existovat, dejme tomu časově kratší než dva roky jak je tomu u rejstříku trestů, seznam místních zlodějů. Proč by jsem si nemohl ověřit koho jsem si najal na provedení výkopu, posekání zahrady nebo kdo se mi motá kolem baráku. To by pak nemohla televize ani zveřejnit jak dopadla kauza Rath aby chudák nemohl být kromě trestu veřejně pranýřován. To je absurdní.
  • Jednoduché opatření k zveřejnění zlodějů a zlodějských politiků:vystupme z magorské a zlodějské EU.Stejně je to spolek pokračující ve stopách Hitlera.To je ovládnout Evropu. *16*
  • Zveřejňovat by se měli pravomocně odsouzení. Jinak je to zneužitelné dalšími syčáky.
  • Všem osloveným politikům nějak uniklo, že zákony schvalují právě politici. Takže chyba bude asi u nich... Ze své zkušenosti vím, jak se rádi politici schovávají za to, jak úřad má nebo nemá vykládat zákony. Samozřejmě vždy tak, jak se to právě hodí politikům.
    Druhou věcí ovšem je, zda ÚOOÚ mně bude více chránit v případě, že budu oběť nebo pachatel. Jsem přesvědčen podle toho, co se děje všude kolem nás, že jako oběť se svých práv budu domáhat hodně těžko, zatímco jako pachatel se snažit vůbec nemusím - to bude úřad řešit sám z úřední povinnosti. Právo chrání práva grázlů velmi důsledně. Že by si to politici připravili sami pro sebe?
    A na závěr - starosta zveřejnit jména zlodějů nesmí. Když požádáte o pravomocné rozhodnutí podle zákona o právu na informace, ty informace získáte, jen to dá víc práce. Na to si ale můžete domluvit nějakého novináře - rád to (někdy) za vás udělá. Takže soudruzi politici, není to poněkud pokrytecké? Ono to chce jen vědět, jak se k informacím dostat a být důsledný. To ale většina prostých občanů nezná.
    Pokud zrušite ÚOOÚ, asi to moc slušných lidí nepocítí. Pár úředníků přijde o práci, jen politici nám zůstanou.... A oni zase něco vymyslí... pro sebe.
  • Co se divíte, zákony u nás vytvořili od 89 roku také kriminální živly co tu donedávna vládly. Hlavně mladý Benda se pilně činil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit