Přejít na výpis diskuzí

Vedení Prahy 6 nechalo zakrýt sochu maršála Koněva

30.8.2019 13:12
šar 65 příspěvků

Vedení Prahy 6 nechalo v pátek dopoledne zakrýt kontroverzní sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na náměstí Interbrigády. Radnice tak chce sochu chránit před dalšími útoky vandalů. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Uz nam do toho keca i ruska ambasada...

  • KIMCID

   Hlavně že rudé karty rozdává americká :D

 • Hanebnost je třeba zakrýt (nebo zlikvidovat)...

  Nota bene, když Prahu osvobodili tzv. vlasovci  vedení generámajora Sergeje Kuzmiče Buňačenka!

  • KIMCID

   Možná že vy to tak vidíte.Ale Praha si to mohla dovolit protože RA krvácela u Brna,Ostravy a zajala celou armádu na vysočině.Která se stahovala ku Praze. Tak že bitva o prahu byla předem vyhrána mimo ní.

   • Pokud by revoluční vedení pražského povstání a nepodlehlo nátlaku komunistů , v tomto vedení, mohla být Praha osvobozena americkou armádou daleko dříve než dorazili Ivani. Za mrtvé a umučené Čechy nesou vinu zas jen bolševici.
    • Nemohla - v Jaltě byla stanovena demarkační linie - původně především z vojensko-technických důvodů. 

     Podle dohody na konferenci měla vést po hranici Československa, aby zamezila smísení armád či případnému nechtěnému střetu spojeneckých jednotek – armády SSSR postupující k Praze z východu a armády USA postupující ze západu.

     Zase jsme tahali za kratší konec provazu...

     • Jaltská konference a její závěry, kterou beru v úvahu a vím o nich. Nic to však nemění na tom, že v noci z 5. na 6. května se na území Prahy vyskytla motorizovaná, průzkumná hlídka III. US armády , se kterou bylo jednáno o eventuálním zásahu a jejíž nabídku pražští komouši, v čele s J. Smrkovským , odmítli. Tím došlo ke zbytečnému krveprolití. Situace ve zbývajících oblastech Protektorátu byla natolik přehledná, že nehrozilo nebezpečí spojeneckého střetu. Navíc Němcům už nešlo o válčení , ale toužili jen po přechodu do amerického zajetí.
      • KIMCID

       SS asi ne


      • KIMCID

       SS asi ne


     • KIMCID

      Přesně

 • Díky zorganizované odbojové struktuře se z drobných nepokojů rychle vytvořil fungující organismus Pražského povstání. Zprvu zaskočené německé oddíly v Praze vedly s povstalci celkem vyrovnaný boj. Situace se ale dramatizuje s příchodem okolních venkovských jednotek nacistické armády. Květnové povstání se tak zásluhou bojové skupiny Wallenstein a příslušníků SS mění v dějiště mučení a poprav mnohdy i civilního obyvatelstva.

  -------------

  Definitivní konec Pražského povstání znamená bezpodmínečná kapitulace Německa a příjezd Rudé armády. Ta vyhání z Prahy poslední oddíly SS a stává se symbolem osvobození.

  --------------  

  Pražské operace se zúčastnilo na dva miliony sovětských, československých, polských a rumunských vojáků. Němci zde měli 1,25 milionu vojáků a necelých 10 tisíc vojáků bylo maďarských. 

  • hele Alabamo,ale pražáci s Němci cosi podepsali a Němci se stáhli.Ne všichni to stihli,ale naprosá většina spěchala k amíkům.

   Takže je třeba zjistit kdo co a s kým ten Waffenstillstand podepsali.

   Taky je třeba zjistit,co ten Koněv-čekal až se v Praze pobijou a pak že příde celej v bílým? Tak jak to udělali Varšavě? A kolik měl ztrát?

   Opakuju-nemáme hrdinů nazbyt.   • KIMCID

    nějak vám nedochází souvislosti možná RA nebojoval přímo v Praze tolik jako povstalci a valsovci. Ale nebýt toho že RA většinu němcu od prahy rozmetala,mohlo si to povstání dovolit.Jinak by totiž dopadli jak slováci.

    • souvislosti jsem znal na výbornou:

     Komunistická strana jako avantgarda dělnické třídy v nerozborné jednotě se Sovětským Svazem povstala proti nenáviděným fašistickým okupantům a Sovětská armáda pak Prahu osvobodila.Buržoazie se pokoušela otočit kolem dějin zpět,ale směřování k socialismu a lidově demokratickému vývoji se reakci řízené za Západu již zastavit nepodařilo.

     • Bohu žel...

   • Při osvobození Prahy padlo asi 300 sovětských vojáků a asi 500 vlasovců.

    ---------------------------

    Při osvobození Plzně "padl" jeden americký voják, spadl ožralý z auta tak nešikovně, že se zabil!

    • N E S T Y D A T Ě    L Ž E T E ! (co ale čekat od bolševika Vašeho ražení)

     US Army v závěrečných bojích na území Čech měla následující ztráty:

     - 116 mrtvých (107 padlo v boji, 7 zemřelo na zranění v bojích utrpěná a 2 zemřeli v zajetí)

     - 360 zraněných, z nich 7 zemřelo, 199 se vrátilo do služby

     - 55 zajatých, z nich 2 zemřeli, 53 se ze zajetí po válce vrátilo

     - 11 nezvěstných, všichni se vrátili


     • Ty seš ale blbec, píše v Plzni magore!

      • Komu nadáváte vy "blabla"...

     • K tomu je třeba připočítat ztráty v řadách leteckého personálu USAF, ztracených nad územím českých zemí v době existence Protektorátu Čechy a Morava a okupovaného pohraničí - Sudet:

      - 408 zajatých a uvězněných

      - 282 padlých

      - 9 nezvěstných

      Celkem tedy USAAF ztratila během operací v prostoru bývalé ČSR 

      - 699 lidí (součet zajatých, mrtvých a nezvěstných).

      TAKŽE TADY NEPROVOKUJTE SVÝMI (bolševickými) BLUDY!

      • a nemáte tam taky ztráty Rusů v Praze? Je to tak dva týdny,co článek na Seznamu uváděl 30 padlých Rusů a tady tuším Kimcid uváděl 300.

       • Reakce na příspěvek:

        Relevantní čísla o padlch v Praze - viz příspěvek nicku Alabama z 1. září 2019 (přestože o počtu padlých v Plzni posměšně a nestydatě lže) 

        Statistiky mluví o cca 300 padlých vojácích Rudé armády a 500 padlých příslušnících jednotek generála Vlasova.

        Jinak - podle výsledků posledního výzkumu během osvobozování Prahy padlo celkem 2.898 jedinců na straně povstalců, vlasovců a sovětské armády. 

        Výzkum komplikuje i skutečnost, že sovětské jednotky s sebou vezly i padlé z té pouti z Německa a bojů po cestě. Otrávených metanolem, který si pletli s alkoholem byly desítky jedinců - ale pochováni jsou vedle těch padlých v boji. 

        Ale český bolševik uctíval i ty, co byli popraveni z nejrůznějších důvodů - třeba pachatele znásilnění na ženách a pod. 

       • KIMCID

        Reakce na příspěvek:

        Ano čísla jsou historika Fidlera z VHÚ

        • Reakce na příspěvek:

         A stejná čísla uvádí i pan Tomáš JAKL z VHÚ

 • jestli je to tak,že se Praha osvobodila sama,t.j.-Wehrmacht odešel po dohodě s velením pražského povstání,přičemž bylo na české straně kolem 3 tisíc padlých a pak přijeli Rusi s tím Koněvem vecpali se do již svobodného města,kde po rvačkách a z chlastu a měli sotva 30 mrtvých,pak je vítězství pražanů srovnatelné s deGaulem v Paříži ,nebo možná ještě významnější a zásadního historického významu tak,jako byl atentát na Heydricha.

  Tím,že KSČ a Rusi s tím Koněvem toto vítězství ukradli a tím,že nám historikové lhali a to soustavně,pak tito historikové a tito komunisté a tamten Koněv musí být odsouzeni.

   Koněva roztavit nebo vyválcovat na plech,KSČ donutit k omluvě a zveřejnit jména všech historiků,vědomou lží hanobili vlastní národ a tím pozbyli práva na důstojné postavení v lidské společnosti.

  Kdo by chtěl v odporném činu pokračovat a dál upírat českému národu jeho vítězství a hanobit jeho padlé,s tím zatočit podle zákona.

  • KIMCID

   Jestli byly povstalci takový borci že si prahu osvobodili proč už tak neučinili v roce 1942?

   • no tehdy se to nesmělo,Němci by to nedovolili,ale pak už to šlo.

  • Jeden se nestačí divit, kolik znalců historie mezi námi existuje. Vztek, běs a nenávist dovedou vyplodit pěkné hlouposti.
   Jestlipak to nebude lítostí nad tím, že Hitler a jeho náckové tu válku prohráli? Pohrobci přisluhovačů německých fašistů evidentně pořád existují. 

   Všichni sovětští vojáci na našem území spáchali evidentně sebevraždu, gestapo a fašisti spořádaně odešli, jako slušní lidé, Lidice se vyhladily samy, jako další obce.....Nový dějepis?? 

   • je třeba znát pravdu,ne to co bychom si přáli aby se bylo stalo a ne to,co by se nám hodilo,ale to,co se skutečně stalo.-a dozvídáme se,že se Praha osvobodila sama.Dále se dozvídáme,že Rusi v tom sehráli významnou roli,ale ne ti Koněvovi,nýbrž Vlasovci(později v Praze zmasakrováni Koněvem).Pokud je pravda,že Koněv měl ztráty 30 vojáků v době,kdy Wehrmacht už po dohodě s pražáky odešel,pak nemá právo na stejnou slávu,jako pražáci.Kteří pražáci to byli to se ví,ale já to nevím-mělo by to být velení složené z generálů bývalé československé armády(později umučených KSČ).Pokud navíc svou pochybnou pověst Koněv pošpinil v r.1968,pak z jeho sochy má být bronz upotřeben pro důležitější věci.(plech,dráty,střešní krytiny,pájka a co já vím co se ještě dá nadělat z Koněva)

    Pořád píšu pokud.Je třeba autorizovanou publikaci pro věc tak závažnou.Možná nějaká je,ale já o ní nevím.A taky je třeba jasně vyjmenovat ty skutečné hrdiny.My totiž jsme malý národ a hrdiny potřebujeme.Když teda nějací jsou,nemůžeme si dovolit na ně zapomenout,nebo je dokonce mučit a popravit.Mimochodem,válečné zločiny jsou nepromlčitelné,tak když honíme ty německé důchodce,tak proč ne ty naše paznehty?   

    • Každá doba (i dnešek) má své zbabělce a své hrdiny. znají je většinou jen jejich vrstevníci. Historie je neregistruje. To je většinou jen propaganda vítězů. 

     My, kteří jsme válku (zaplať Pán Bůh) nezažili, bychom měli být v soudech uměření. Kdyby to bylo třeba, nasadili bychom svůj život? Ne v řečech, ale reálně? Nebo bychom zavřeli pusu a drželi lajnu? Jen ruku na srdce. 

 • Ve svém takřka dva roky starém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na téma
  Koněv ovšem Kolář hovořil odlišně ve smyslu, že za postačující u Koněva
  považuje právě ony vysvětlující cedulky. „Jak říkám, jestli se Koněvova
  socha odstraňovat měla, tak se to mělo stát v 90. letech, kdy ta nálada
  na to byla,“ sdělil nám tehdy Kolář v rozhovoru. „Dnes by to ale jen
  zbytečně vyvolávalo vášně, polarizovalo společnost. Praha 6 má hodně
  důležitějších problémů, než řešení jedné sochy jednoho maršála,“ uvedl. • Hrdina, který osvobodil půl Světa se již bránit nemůže, náckové z TOP a smažek si to dobře uvědomují!

  • no vidíš,půl světa osvobodil a Čechy okupoval.Tak nám to teď ten velikán splatí tím bronzem co jsme na něj vyplýtvali.Ve šrotu je tuším kilo bronzu za 60 Kč.Nebo ať si pro tatíka ta jeho dočka přijede a může si ho koupit na váhu.

 • Koho nějaký "Koněv" dneska zajímá.

  Spíše by měl být postaven pomník Andreji Andrejeviči Vlasovovi, jehož vojáci osvobodili Prahu a okolí - dávno před příjezdem Koněvových tanků od Drážďan 

  • správně,upilujte Koněvovi hlavu a vyměňte ji za Vlasova !(uniformy by měly být stejné,když jsou oba Rusi)

   • Spíše by zde měla stát socha pana generámajora Sergeje Kuzmiče Buňačenka!

    To byl skutečný zachránce Prahy před totálním zničením!

    Vlasovců v Praze padlo podstatně více, než Ivanů

    • správně ! Buňačenka sem,ale ať těch soch není zase moc.

 • Sochu zakryli zoufalci s nízkým IQ, kteří by v okupovaném Československu dělali Němcům poskoky. Nyní kdy již není díky Rusům válka se to dobře machruje. Doufám, že tito zakrývatelé budou rovněž dobře zakryti aby ostatní slušné lidi neboleli oči koukat se na debilitu.

  • díky tomu Koněvovi jsme fašismus vyměnili za komunismus a být mladší,tak tomu "hrdinovi"strčím mezi nohy dynamit aby měl p.deli díru!

  • Teoreticky bychom třeba dělali.... Prakticky jsme to zakusili když tady ruský šváb dorazil v 1968.A parazitoval u nás desítky let.Navíc vyžadoval vděk.A právě pro to je tady k špinavému rusákovi letitá averze.Nikdy tomu nebude jinak.Všechny dobré skutky zapomenuty.Zůstává vzpomínka na rozstřílené Národní muzeum.A spousty bezbranných lidí, kteří při okupaci zahynuli.Zahynuli rukou bezcenného novorusijce. Obyčejného hnoje který chodí na velkou do křoví, nosí na nohou válenky  a žere rukama. Mluví v azbuce a v Evropě pro něj není místo.NEJLÉPE JEMU 20 VERST POD ZEMÍ.Díky tomu slizounovi v Kremlu je ve všeobecném celosvětovém opovržení.A to je dobře.

   • KIMCID
    V květnu 1968 přijel navštívit nově zvoleného prezidenta Ludvíka Svobodu a podle některých zdrojů část jeho delegace začala mapovat terén pro případnou invazi vojsk Varšavské smlouvy.[2]Tvrzení, že by v roce 1968 osobně zaštítil zpravodajský průzkum před vpádem vojsk, odmítlo ruské velvyslanectví i Koněvova dcera Natalja.[7][8] Podle českého historika Povolného byl Koněv od roku 1963 v důchodu (mimo službu) a jeho role při invazi byla tedy nulová.[9] Koněvova reakce na vpád do Československa nebyla příliš nadšená.[2] V roce 1970 si nepřijel do Československa pro titul hrdiny ČSSR, který mu udělila Husákova normalizační vláda. Podle českého historika Jiřího Fidlera „možná šlo o šok z okupace Československa. Rozčarování z intervence přiznávali i další penzionovaní maršálové a generálové.“[1]
 • Kauzu jsem nějak nesledoval. Může mně někdo objasnit, proč tu sochu zakryli, když už byla vyčištěná? Připomíná mi to trochu čištění Karlova mostu.
  • je dobře,že byla čistá,bude z ní čistá litina.Taky by se z ní dal vyválcovat plech a pokrýt střechu nějakého kostela,nebo vytáhnout drát  ,zkrátka my už z toho Koněva uděláme něco užitečného.  

 • Náckové z TOPky, smažky z Pirátů a jejich nacismus v praxi!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit