Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jaltská konference a její závěry, kterou beru v úvahu a vím o nich. Nic to však nemění na tom, že v noci z 5. na 6. května se na území Prahy vyskytla motorizovaná, průzkumná hlídka III. US armády , se kterou bylo jednáno o eventuálním zásahu a jejíž nabídku pražští komouši, v čele s J. Smrkovským , odmítli. Tím došlo ke zbytečnému krveprolití. Situace ve zbývajících oblastech Protektorátu byla natolik přehledná, že nehrozilo nebezpečí spojeneckého střetu. Navíc Němcům už nešlo o válčení , ale toužili jen po přechodu do amerického zajetí.
 • Nemohla - v Jaltě byla stanovena demarkační linie - původně především z vojensko-technických důvodů. 

  Podle dohody na konferenci měla vést po hranici Československa, aby zamezila smísení armád či případnému nechtěnému střetu spojeneckých jednotek – armády SSSR postupující k Praze z východu a armády USA postupující ze západu.

  Zase jsme tahali za kratší konec provazu...

 • Uz nam do toho keca i ruska ambasada...

 • správně ! Buňačenka sem,ale ať těch soch není zase moc.

 • Spíše by zde měla stát socha pana generámajora Sergeje Kuzmiče Buňačenka!

  To byl skutečný zachránce Prahy před totálním zničením!

  Vlasovců v Praze padlo podstatně více, než Ivanů

 • Hanebnost je třeba zakrýt (nebo zlikvidovat)...

  Nota bene, když Prahu osvobodili tzv. vlasovci  vedení generámajora Sergeje Kuzmiče Buňačenka!

 • díky tomu Koněvovi jsme fašismus vyměnili za komunismus a být mladší,tak tomu "hrdinovi"strčím mezi nohy dynamit aby měl p.deli díru!

 • Každá doba (i dnešek) má své zbabělce a své hrdiny. znají je většinou jen jejich vrstevníci. Historie je neregistruje. To je většinou jen propaganda vítězů. 

  My, kteří jsme válku (zaplať Pán Bůh) nezažili, bychom měli být v soudech uměření. Kdyby to bylo třeba, nasadili bychom svůj život? Ne v řečech, ale reálně? Nebo bychom zavřeli pusu a drželi lajnu? Jen ruku na srdce. 

 • správně,upilujte Koněvovi hlavu a vyměňte ji za Vlasova !(uniformy by měly být stejné,když jsou oba Rusi)

 • no vidíš,půl světa osvobodil a Čechy okupoval.Tak nám to teď ten velikán splatí tím bronzem co jsme na něj vyplýtvali.Ve šrotu je tuším kilo bronzu za 60 Kč.Nebo ať si pro tatíka ta jeho dočka přijede a může si ho koupit na váhu.

 • je třeba znát pravdu,ne to co bychom si přáli aby se bylo stalo a ne to,co by se nám hodilo,ale to,co se skutečně stalo.-a dozvídáme se,že se Praha osvobodila sama.Dále se dozvídáme,že Rusi v tom sehráli významnou roli,ale ne ti Koněvovi,nýbrž Vlasovci(později v Praze zmasakrováni Koněvem).Pokud je pravda,že Koněv měl ztráty 30 vojáků v době,kdy Wehrmacht už po dohodě s pražáky odešel,pak nemá právo na stejnou slávu,jako pražáci.Kteří pražáci to byli to se ví,ale já to nevím-mělo by to být velení složené z generálů bývalé československé armády(později umučených KSČ).Pokud navíc svou pochybnou pověst Koněv pošpinil v r.1968,pak z jeho sochy má být bronz upotřeben pro důležitější věci.(plech,dráty,střešní krytiny,pájka a co já vím co se ještě dá nadělat z Koněva)

  Pořád píšu pokud.Je třeba autorizovanou publikaci pro věc tak závažnou.Možná nějaká je,ale já o ní nevím.A taky je třeba jasně vyjmenovat ty skutečné hrdiny.My totiž jsme malý národ a hrdiny potřebujeme.Když teda nějací jsou,nemůžeme si dovolit na ně zapomenout,nebo je dokonce mučit a popravit.Mimochodem,válečné zločiny jsou nepromlčitelné,tak když honíme ty německé důchodce,tak proč ne ty naše paznehty?   

 • Jeden se nestačí divit, kolik znalců historie mezi námi existuje. Vztek, běs a nenávist dovedou vyplodit pěkné hlouposti.
  Jestlipak to nebude lítostí nad tím, že Hitler a jeho náckové tu válku prohráli? Pohrobci přisluhovačů německých fašistů evidentně pořád existují. 

  Všichni sovětští vojáci na našem území spáchali evidentně sebevraždu, gestapo a fašisti spořádaně odešli, jako slušní lidé, Lidice se vyhladily samy, jako další obce.....Nový dějepis?? 

 • je dobře,že byla čistá,bude z ní čistá litina.Taky by se z ní dal vyválcovat plech a pokrýt střechu nějakého kostela,nebo vytáhnout drát  ,zkrátka my už z toho Koněva uděláme něco užitečného.  

 • jestli je to tak,že se Praha osvobodila sama,t.j.-Wehrmacht odešel po dohodě s velením pražského povstání,přičemž bylo na české straně kolem 3 tisíc padlých a pak přijeli Rusi s tím Koněvem vecpali se do již svobodného města,kde po rvačkách a z chlastu a měli sotva 30 mrtvých,pak je vítězství pražanů srovnatelné s deGaulem v Paříži ,nebo možná ještě významnější a zásadního historického významu tak,jako byl atentát na Heydricha.

  Tím,že KSČ a Rusi s tím Koněvem toto vítězství ukradli a tím,že nám historikové lhali a to soustavně,pak tito historikové a tito komunisté a tamten Koněv musí být odsouzeni.

   Koněva roztavit nebo vyválcovat na plech,KSČ donutit k omluvě a zveřejnit jména všech historiků,vědomou lží hanobili vlastní národ a tím pozbyli práva na důstojné postavení v lidské společnosti.

  Kdo by chtěl v odporném činu pokračovat a dál upírat českému národu jeho vítězství a hanobit jeho padlé,s tím zatočit podle zákona.

 • Ve svém takřka dva roky starém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na téma
  Koněv ovšem Kolář hovořil odlišně ve smyslu, že za postačující u Koněva
  považuje právě ony vysvětlující cedulky. „Jak říkám, jestli se Koněvova
  socha odstraňovat měla, tak se to mělo stát v 90. letech, kdy ta nálada
  na to byla,“ sdělil nám tehdy Kolář v rozhovoru. „Dnes by to ale jen
  zbytečně vyvolávalo vášně, polarizovalo společnost. Praha 6 má hodně
  důležitějších problémů, než řešení jedné sochy jednoho maršála,“ uvedl. • Hrdina, který osvobodil půl Světa se již bránit nemůže, náckové z TOP a smažek si to dobře uvědomují!

 • Koho nějaký "Koněv" dneska zajímá.

  Spíše by měl být postaven pomník Andreji Andrejeviči Vlasovovi, jehož vojáci osvobodili Prahu a okolí - dávno před příjezdem Koněvových tanků od Drážďan 

 • Dobře, zůstaneme raději u češtiny. 🙂

  Ono jich bylo tolik, že mnohým se podařilo svou minulost utajit. Nehledě na to, že někteří členové NSDAP mohli být pouze "pomýlení", podobně jako mnozí naši komunisti.

 • Teoreticky bychom třeba dělali.... Prakticky jsme to zakusili když tady ruský šváb dorazil v 1968.A parazitoval u nás desítky let.Navíc vyžadoval vděk.A právě pro to je tady k špinavému rusákovi letitá averze.Nikdy tomu nebude jinak.Všechny dobré skutky zapomenuty.Zůstává vzpomínka na rozstřílené Národní muzeum.A spousty bezbranných lidí, kteří při okupaci zahynuli.Zahynuli rukou bezcenného novorusijce. Obyčejného hnoje který chodí na velkou do křoví, nosí na nohou válenky  a žere rukama. Mluví v azbuce a v Evropě pro něj není místo.NEJLÉPE JEMU 20 VERST POD ZEMÍ.Díky tomu slizounovi v Kremlu je ve všeobecném celosvětovém opovržení.A to je dobře.

 • Děkuji, ale rozumím, mluvím a píši obstojně i česky. Nejen členové NSDAP ale i pohlaváři a rentiéři z fašistického režimu nalezli uplatnění v široké míře nejen v USA a jižní Americe. O konfidentech raději ani nemluvím. 

  Ve Velké Británii, ale i v  Izraeli vyšlo několik zajímavých titulů s tímto tématem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit