Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • dzixy

    Autor článku Neumann zřejmě má "dobré" zkušenosti z totalitní "demokracie. Jeho názory na svobodnou volbu rozhovoru Veselého s Babišem i Zemanem pokládá za "svévoli" redaktora. Nezapomene připomenout, že svoboda slova by měla vypadat podle něj a pravidel totalitní cenzury. Jinak si jeho názory nemohu vysvětlit. Ještě že po Veselém nikdo nechce dopředu scénář a s otázkami které chce pokládat v rozhovoru, a který musí mít od někoho schválený nejméně třemi podpisy. A jeden by měl být jistě od autora článku Neumanna.

    • Gorobilypes

      Přesně

  • A jéje, bolševická chátra se zase rozohnila, ten váš rudý skanzen na Tiscali už je jen k smíchu, jsem zvědavý až ta ožralá hradní fosilie přestane vysílat do éteru ty svoje lži co budete dělat.✝ 

    • Gorobilypes

      Děkujeme za váš d e b i l n i příspěvek ,zasíláme klíčenku milión chvilek

    • Děkujeme letenské chátře za jejich názor.

      Patrně nikdo nebude dělat nic. Proti hloupým rozhovorům a redaktorům už jsme odolní. Česká televize tímto zatím oplývá v míře přebohaté. 

    • Snědou slečnu Hruškovou, nebo pana Takáče na něj. To by byla veřejnoprávní nezávislost v přímém přenosu. 

  • Báchorky a pověsti B. Němcové jsem četl, též jsem četl hornické pohádky, anglické pohádky atd. A chtěl bych se dočkal i zemanovských pohádek. Zeman není špatný vypravěč a jeho pohádky by mohly vyjít knižně.

  • Ústav nezávislé žurnalistiky bude mít zase téma.

    • Už samotný takový ústav je téma. Proč by dnes neměla být všechna média nezávislá? Protože i mezi novináři je spousta přizdisrá...... 

      • Mnoho žurnalistů důsledně dodržuje pravidla autocenzury v duchu eurohujerské politické korektnosti.

  • TheGGG

    pošlý bakalistický čokl opět proti svobodě slova a projevu... kdo toto platí?

  • Xaver je špička komentátorské branže. Ten kdo ho pomlouvá ,nedokáže ani z poloviny zaujmout posluchače jako on. Nevšiml jsem si ,že by někomu stranil , nebo se při rozhovorech servilně podbízel. Dle mě komentuje nezaujatě a hlavně zábavně ,což je důležité pro posluchače.  Plácat do mikrofonu umí každý. Otázkou je, kolik lidí jej poslouchá na druhé straně u televizních nebo rozhlasových přijímačů.

  • Ne, pan Veselý je měkký a tudíž nikdy nevygriloval žádného oponenta v rozhovoru tak, aby na vrcholu neřekl to, co by jinak neřekl. To fádní vedení rozhovoru inklinuje naopak k vaření si politické nebo jiné propagační polívčičce. 

    • Gorobilypes

      A proč si myslíš že musí každý někoho grilovat. Ani o tom není novinařina a každý rozhovor?

      • Nemyslím vůči panu Zemanovi, ale všeobecně se potom nic nedozvíš. Podívej se na DVTV na paní Drtinovou nebo Smetanu. Inteligentní, přímé a bez možnosti utéct od tématu. Chápu, Bakala, ale ten to neovlivní.

        • Zmíněné paní Drtinová a Smetana jsou pro mě příkladem opravdového upřímného žurnalistického neumětelství. Soudím tak z namátkově vyslechnutých rozhovorů.

          Postup tvorby výše uvedeného názoru mohu popsat takto: Pokud je paní tak zmatená v oboru, kterému rozumím, předpokládám, že podobně zmatená je i v oborech, kterým nerozumím natolik, abych to mohl posoudit - je to normální předběžná opatrnost. U nejmenovaných redaktorů či moderátorů je to stejné.

        • Asi to bude v tom, že každý preferujeme jiný druh a typ diskuse. Podle mě není novinář od toho, aby někomu něco vnucoval nebo ho tzv. "griloval." Jakým právem také?

          Právě naopak v těch vyhrocených "rozhovorech", kdy jednostranně zaměřený a orientovaný novinář tlačí na respondenta - nevidím osobně nic příjemného. Obzvláště, když se redaktoři grupují výhradně ze skupiny lidí z Letné. 

          • Jindřichu- co sem, zcela nesmyslně pleteš Letnou...?!

            Někdy musí novinář opravdu určitým způsobem  "zatlačit" na dotazovaného  ( i několikrát), aby mu odpověděl na dotaz a nekecal o věcech, na které tázán nebyl a které jsou mimo diskusi...

            Někteří naši politici mají naučených pár vět a ty stále dokola omýlají na jakýkoliv dotaz...

            • Nesmyslně? Nechtěl jsem se Vás dotknout. Mojžíš zase brzy svolá své věrné. Za pomoci právě zmíněných mediátorů. Tak tedy pardon. 

          • Přesně! Tendenční vnucování nebo podsouvání redaktorova názoru zpovídané osobě považuji za nepřípustné. Rozhodně to není ono výše popsané, cituji: "Inteligentní, přímé a bez možnosti utéct od tématu.", nýbrž jeho pravý opak.

          • Nemyslím extrémní grilování, ale dobře a nekompromisně podávané otázky respondentům, kterých nejsou plná média(viz. třeba nepolitické otázky Marka Ebena v pořadu Na plovárně). Z Letnou to nemá nic společného, a já osobně nic takového ani nepodporuji, ale ani nezamítám.

            • Tohle ano. Práce když se umí, je to radost. 

            • Zajímavé, zejména v kontextu vašich předchozím příspěvků. Marka Ebena řadím ke špičce tuzemské scény.

              • Reakce na příspěvek:

                Nepochopil si. To nikdo nenapsal. Koloběžka.1 má podobný názor jako já.

  • Pan L.X.Veselý vykazuje jisté známky závažného onemocnění.

    Lékařská konsultace a podrobné vyšetření je žádoucí!!!

    • Diagnoza patologa podle televizní obrazovky? Dobré. 😎

      • Budete se divit, ale je to častá metoda v archeologii, tzv. ikonodiagnostika - diagnosa nemocí podle obrazů, soch, kosterních nálezů v hrobech známých osobností. Nejznámější je diagnosa nemocí ze sochy faraona Achnatona,  známé vyobrazením netypických tělesných proporcí: 

        - štíhlý, protáhlý obličej a špičata brada, tlusté rty 

        - dlouhý krk, 

        - téměř ženskái prsa, 

        - kulaté, vystupující břicho a široké boky 

        - tučná stehna a dlouhá, enormně protáhlá lýtka i chodidla

        Takže je, více než pravděpodobná, diagnosa z  r.1993, vyslovená A.L.Burridgeovou M.D., o postižení faraona Achnatona Marfanovým syndromem. 

        Což bylo potvrzeno i výsledky výzkumů jeho mumie - ukázaly, že tělo patřilo muži subtilní postavy s deformacemi kostry, odpovídajícími popisu výše, výšky 154 – 165 cm, stejné krevní skupiny jako jeho otec Tutanchamon,  který zemřel ve věku 20–25 let..  

        • Díky za reakci. Rád se dozvím něco nového. 

    • Gorobilypes

      Nepiš o sobě

  • Ondřej Neumann a celý Hlídací pes si nevidí do huby. Nevím, co myslí pod pojmem kritická žurnalistika. Asi to, že jedni budou neustále kritizováni a druzí mohou urážet a lhát. Pak tomu rozumím. 

    Jenže osobně si myslím, že žurnalistika je o tom dát každému prostor se vyjádřit a přinášet realitu v nezkreslené podobě. Tedy dát prostor i panu prezidentovi vyjádřit svůj názor na věc. A v tom jsou setkání pana Xavera Veselého vynikající. 

    Neumann a podobní lotři (záměrně to píšu) nesnesou dialog. Oni nám budou neustále předkládat jednostranný pohled na svět a nechtějí tam pustit nikoho s jiným názorem. Pokud má někdo jiný názor, pak je v dnešní společnosti označen za málem zločince. Když se někdo dnes vyjádří o imigrantech, že jsou to ve většině případů vyžírky a je mezi nimi mnoho lidí se sklonem páchat jenom zlo, pak se ocitá málem před soudem. 

    Takže pane Neumanne, stejně jako třeba pan Wollner nebo pan Moravec, říkáte si o sobě nezávislí novináři. Jenže znevažujete pojem nezávislý a novinář také. Jste jenom zamindrákovaní pisálkové a žvanilové, kteří nejsou schopni snést diskuzi. Osočujete tu druhou stranu a kriminalizujete. 

    JDĚTE SE BODNOUT

    • martin.j

      Neumann je spíš vzteklý než hlídací

  • Patrně to pan Veselý dělá dobře, když jsou z něho agresivní ovladači sluníčkářských médii připoka.....

    Není na světě ten, aby se zavděčil lidem všem. To platí o prezidentech i redaktorech.

    Jen se také říká, že podle kožichu poznáš lišku....Třeba na Hlídacího foxteriéra z vysoka kašle i ten poslední senátor. A to je evidentně zlobí....😂

    Já osobně na Xavera koukám rád, když analyzuje články ve svém pořadu (třeba s panem Hejmou). Neuráží, nevysmívá se a jeho smysl pro ironii je přijatelný. 

    • Gorobilypes

      Tiscali nemá ani tu slušnost oslovovat hlavu státem titulem prezident.A Veselý je dobrý moderátor s vlastním názorem.Tak že dobrá kombinace.

      • A proč by jakého si .... oslovoval hlavou státu.

        Ten křivácký prolhaný gauner - kterého označujete hlavou státu je sice hlavu - spíše jen hlavičkou, ale zcela jiného orgánu než státu, že áňo ty ... zeMANe

        • Gorobilypes

          No tak znova pro cenzora co neví co má mazat.Novák tys to nedotáhl dal než na metaře, tak že chápu že být prezident je pro tebe nesplnitelný sen.Tak ať ti neprdne cévka až si zase budeš plácat střívka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit