Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Co tady píšete o lidských právech,když u nás jsou pouze u části obyvatel a např.u dětí vůbec žádná.Nepíše se rok 1989,kdy spousta nás naletěla na kecy,ale rok 2018.Dnes jsem rád,že byl zamítnut zbytečný program novičok v parlamentu na žádost nestátotvorných stran ODS,TOP 09,protože si myslím,že jsou tam důležitější věci než je novičok ,co se nettýká nás,ale hrátek tzv.demokracie alá USA.Doufám,že přijde doba,kdy do poslaneckých lavic opět zasednou lidé z přesvědčení a ne vyžírkové jako nyní.
  • přéééésně, brzy přijde doba kdy komunistická strana opět zasedne do lavic bez žádné jiné strany

   společně s Milošem Zemanem jdeme do toho


   YEAH !!!
   • Opět? To těžko.
    Lidovci budou zase při tom.
 • Lidská práva jsou některými lidskoprávními aktivisty, gaunery a příživníky zneužívána k prosazování škůdcovských aktivit. Tento neblahý trend již nadbíhá i musulmanským podřezávačům krků, kteří se ohánějí právem zabíjet bezvěrce. Lidská práva jsou zprofanovaným propagandistickým artiklem. Největší porušovatelé zákonů lidského soužití nejvíc volají po prosazování svých zhoubných "lidských" práv. Nepřizpůsobiví chtějí více práv pro svoji destruktivní činnost, a po prosazování lidských práv volají mnozí další paraziti od ulice až nahoru do nejvyšších politických pater, kde se přiživuje mnoho politických hochštaplerů. Dost už bylo privatizace lidských práv k osobním či parciálním potřebám !
 • Bican opět neudržel na uzdě svou předpojatost, když porovnává vládní prohlášení Sobotkovy a teď nynější Babišovy vlády. Rozdíly vidí v nenaplněnosti předešlého prohlášení. To bylo výjimečným proto, že ve vládě měla ČSSD většinu a přehlasovala si co chtěla. Na Babišův názor i program ANO to nemělo vliv a nic se neměnilo. Např. Bican v novém prohlášení vlády nenachází pojmy jako "aktivní sociální dialog se sociálními partnery", vzápětí pro něj nic neznamenají pojmy "ve spolupráci se sociálními partnery" / pojem spolupráce vždy vykazuje kladné výsledky /. Taktéž je od začátku znám postoj ANO i Babiše k přijímání eura, protože ANO není až tak eurohujerské, jakými byli Sobotka a jeho strana. Navíc nevidí totožnost pojmů "důstojný a plnohodnotný život" s pojmem "důstojný život". který jistě je i plnohodnotný, pokud je důstojný. A podobných "nesrovnalosti, dokazujících Bicanovou předpojatost je povícero. Holt pero a inkoust redakce Tiscali.
  • Já se autorovi článku nedivím.
   Je velký rozdíl mezi novořeči odpovídajícím žvástem "aktivní sociální dialog se sociálními partnery" sestaveným podle vzoru "cim vic carek, tim vic adidas" proti lakonickému "ve spolupráci se sociálními partnery", kterému jako aktivní aplikátor novořeči jíž nerozumí. Holt málo čárek, málo Adidas, no.
   Atd.
 • "Lidská práva nejsou na prodej." To komunisté vědí, řídí se tím, a tím jsou, aspoň částečně, díky komunistům lidská práva garantována.
 • Keců o lidských právech, demokracii a útlaku menšin tady bylo od Havla přes vlády ODS až k Sobotkovi dost. Je třeba dát dohromady školství a zdravotnictví (školství alespoň na úroveň před rokem 1989). Je třeba obnovit firmy produkující finální výrobky s velkou přidanou hodnotou a né podporovat různé výrobny náhradních dílů a součástek. Vše to je schopný Babiš nastartovat, pokud bude vládnout sám s podporou SPD a KSČM. S ČSSD se mu to nikdy nepodaří navíc s klacky pod nohama od kalouskovy konstruktivní opozice.
 • Kdejaká menšina a kdejaký aktivista má plnou hubu lidských práv ale o povinnostech ani slovo ? Kdo neplni svoje povinnosti, ten nemá žádná práva !
  • ObcanHavel
   Nechci ti kazit radost, ale nemluví o povinnostech náhodou zákony a to mnoha slovy?
   • A nemluví zákony i o právech?? Proč kolem toho tolik keců, zejména pravdolaskařů a Havlových pohrobků - většiny občanských sdružení
 • Se smráká v České republice,na hradě opilec chovající se jak agent Ruska ,podporující komunisty na jakékoliv úrovni a to přímo a nebo nepřímo když nechá vládnout komunistickýho čobola co by nejradši zaved systém jediného totalitního oligarchy,vláda udržovací co vymetá všechny co stojí čobolovi v cestě,v podhradí čeká křižák z Tokia na labutí píseň jen co se sestaví vláda,kolaborantská katolická demokracie omlouvající se za události druhé světové války,se divim že ještě někdo nenavrh odškodnění a doplacení důchodů pro pozůstalé členy ss kteří popravovali naše občany,kriminálníci z Ruska na motocyklech prohánějící se po Praze,jen pro zajímavost pro soudruhy ze Slovenska ,Slovensko v té době bojovalo proti dědům těchto Rusů a nás neosvobodili Rusové ale SSSR a to je poněkud více národností (teda dneska vedou boj mezi sebou).No hnus velebnosti a to není ani 30 let poté!
  • Je-li oligarcha jediný, jest monarchou, to je známá věc.
   Komunistický může být leda diktátor.
   Demokracie nemůže být katolická, protože katolická církev jest organizace totalitní.
   Jen zřídka se vidí někdo popletený v předvedené míře.
   • Taková úvaha,oligarcha Bureš nemůže být monarchou,monarcha může být oligarchou,diktátor může být nejen komunistický,demokracie může být katolická ,protestanská a jiné,katolická církev nemusí být totalitní,jenom to byla uvaha a popletený jsem neb v r.88 bych netipoval rok 89 a v r.89 bych netipoval že v 2018 budou vládnout komunisti-kapitalisti a socani splodí opilce který si hraje na císaře *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1*,že místo vlastních lidí dovezem UK,Slováky a lidi nad 50 a ženy s dvěma a více dětmi(nikoliv bažící po dávkách sociálky)nebude nikdo chtít zaměstnat,že v Evropě budu mít střední východ a Afriku a ze sovětských hranic na mně bude syčet nacionalismus nejhrubšího zrna,jsem z toho popleten a to řádně *1* *1* *1* *1* *1* *1*
    • Jen na okraj, nemá valného smyslu to rozpitvávat:
     Každá monoteistická církev je ze své podstaty totalitní, protože ovládá všechny aspekty života lidského, včetně myšlení (zhřešit myšlenkou). Katolická církev se svou institucí zpovědi je pak nejviditelnější, nic víc.

     Slušelo by se podotknout, že používání pojmu oligarcha v souvislosti například s Andrejem Babišem je nonsens. Bylo by možno ho použít v případě, že by vládl například s pány Bakalou a Pitrem (a vytvořili navíc i triumvirát).
     Kdyby vládl sám jako president v presidentském systému, byl by monarchou.
     Jsou to normální řecké termíny, které nedělaly Čechů potíže, dokud existovala klasická gymnasia. Problematiku hezky osvětlují staré vtipy, jejichž pointa je postavena na záměně:
     -Hele, monocajt!
     -Snad policajt?
     -Vždyť je sám!
     Podobně poliklinika/polyklinika atd...
 • My nepotřebujeme žádná lidská práva, jsme přece už jen ovce. *14* *14* *14*
  • Přesně!
   Proto vznikají aktivistické organizace jako Práva zvířat a podobné.

   Jak praví klasik:"Svobodu medvědům!"
   • Máš něco proti medvědům?Ti snad sežrali med?
    • Nemám, nesežrali.

     https://www.google.com/search?q=john+irving+svobodu+medv%C4%9Bd%C5%AFm&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b
 • Zdali to nebude tím, že tzv. lidská práva si vymyslela nějaká množina lidiček v dané části naší zeměkoule a kdy současně existuje "X" dalších množin lidiček žijících na jiných částech naší zeměkoule, která tato lidská práva vůbec, ale vůbec neřeší? Lidská práva jsou věcí názoru, nic víc, nic méně.
  • To tirador:
   "Lidská práva jsou věcí názoru"
   S tím naprosto nesouhlasím. Lidská práva jsou jistá pravidla jednání jako výsledek tisícileté zkušenosti a do jisté míry jsou zakódována i geneticky. Jejich účelem je bránit vlastní druh, zajistit jeho zachování, rozvoj a vývoj.
   Smyslem lidského života je nejspíš POZNÁNÍ a jeho uchování a předávání dalším generacím. Ona totiž INFORMACE je nejspíš prapodstatou veškerého jsoucna. Víme, že hmota je koncentrovaná energie (Einstein to vyjádřil jako E=m.c2, čili m=E/c2). Současná věda dospívá k závěru, že hmota je koncentrovaná energie, ale energie je koncentrovaná informace. Známá hmota a energie činí asi 5% a zbylých 95% ve vesmíru je "něco" co nevíme co je a nazýváme to "temná hmota" a "temná energie".
   Prazákladem veškerého jsoucna je tedy INFORMACE.
   A aby tomu prosťáčkové rozuměli, vyjádřilo se to kdysi v Bibli slovy: "Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh."

   Tak a teď se do mě materialisté, prosťáčkové a ostatní živočichové pusťte a posílejte mě na psychiatrii nebo i někam jinam.
   • Někam jinam *1* *1* *1*
   • Slovo - frevence,energie + hmota = život,co když to E=mc2 neplatí , světlu vstříc , za hranicí světla životní energie prolínající ve vhodný okamžik do hmotného světa v časoprostoru ohraničená hmotou a časem.V Indii to maj lepší tam jim stačila harfa. *3*
    • Zatím nic nedokazuje, že to E=m.c2 by nemělo platit. Právě naopak. V mikrosvětě se mikročástice vynořují z "ničeho" nebo se naopak změní v "pouhou" energii. Jak nás učí kvantová fysika, tak v tom mikrosvětě se dějí věci, že náš lidský "rozum" nad tím zůstává stát. *3*
   • Vy narosto nesouhlasíte s tím, že "lidská práva jsou věcí názoru" a zároveň tvrdíte, že jsou výsledkem tisíciletého vývoje? To jste tedy fak hustey. Srovnejte:
    "Lidská práva a základní svobody
    Oddíl první
    Základní lidská práva a svobody
    Článek 6
    (1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
    (2) Nikdo nesmí být zbaven života.
    (3) Trest smrti se nepřipouští."
    Ve Spojených státech na to ale mají jiný názor. A ti, co praktikují umělé "přerušení" těhotenství v Evropě rovněž, ne?
    • Co by na to přerušení asi říkal budoucí člověk?Rozhodně bych ho nepraktikoval jen tak jako prášek na horečku
     • Diskuse není o tom, co by říkal budoucí člověk, ale o tom, zda "lidská práva" jsou věcí názoru, čili nic.
      Tvrdím, že lidská práva tak, jak jsou zde diskutována, jsou věcí názoru.
      Názory našich předků a prapředků na lidská práva se lišily nejen od názoru našeho, ale i navzájem, protože byly a jsou poplatny vývoji společnosti.
      Pěkné příklady pak lze vidět v knihách a ve filmech provenience USA zmińujících rasovou segregaci, její aplikaci a obtíže jejího ukončení. Namátkou mě napadá Ragtime E.L.Doctorowa z roku 1975.
  • ObcanHavel
   máš pravdu, tím to nebude
 • "Kdo se nevyrovná se svou minulostí, ten je odsouzen prožít ji znovu."
  A my jsme nevyvětrali ten půlstoletý rudý východostepní smrad a naopak jsme si "svobodně a moudře" zvolili ty, co opět otevírají okna na východ a pouštějí sem ten dusivý smrad.
  • A kdo Rudovi brání naházet svých pár švestek do čemodanu a odjet někam, kde ten výchostepní smrad nesmrdí? *14*
  • Zajímavý příspěvek plný pádných argumentů, to se často nevídá.
   Zejména slova o rudém smradu pod článkem, který kritizuje programové prohlášení jako pravicovější než toto u předešlé vlády, opuštěním strmého navyšování minimální mzdy počínaje.
   To, že v dokumentu není řeč o lidských právech, je rovněž projev pravicové politiky, která občanům přiznává práva občanská, tedy taková, jaká dokáže konkrétní společnost občanům zajistit a vymoci. Důvodem je i to, že občana lze definovat velmi přesně, zatímco člověka nikoliv: lze vésti spor např.od Australopitheca. (V obecné rovině to samozřejmě problém není, vizte "lidský život", "život člověka", "člověk, to zní hrdě" aj.)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit