Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaměstnavatel smí číst vaše soukromé maily, rozhodl Štrasburk...Slyšíš, Bohušu?
  • A co maily státního zaměstnavatele ? V pracovní době si dělá své kšeftíky, nepracuje, chatuje si soukromě, dokonce neni v práci, je doma na telefonu, z domova prý pracuje. Nikdo ho nekontroluje. Ptáte se, jestli je to reálné? ANO. Je to vedoucí pracovník v jedné škole. Zatím mu to prochází, ale s jídlem roste chuť. Jednou to praskne. *1*
  • A co tak, milí Štrasburku, rozhodnout kladně i případě tzv. služebních telefonů? Jaký je rozdíl v odeslané soukromé SMS ze služebného telefonu a soukromého emailu ze služebného PC? A půjdu ad absurdum ještě dál, k odposlouchání hovorů a odeslaných emailů z tzv. služebních bytů? Svobodo, svobodo, slyšel jsem o tobě, ale zatím nepoznal...!
  • Mnozí mají v práci takovou pakárnu, že jsou rádi, když se jim podaří se včas vyščať.
  • Pokud si napíšu soukromý mail v oficiální přestávce, třeba na oběd, nevidím důvod, proč by měl zaměstnavatel tento mail číst. Existují zaměstnání, do kterých si nemůžete donést vlastní přenosný počítač (ani mobil) a přijdou situace, kdy z časových důvodů nelze jinak, než použít služební PC. Tím ale nepodporuji zneužívání PC k flákání se na netu, na místo plnění pracovních povinností. A taky, jsme lidi, ne stroje. A realita je taková, jaká je.
  • Kdo je zaměstnavatel našich politiků? Kdo tedy může číst maily např. Bohouška?
    • Tak Bohouškovy emaily nedávno mohl číst kde kdo *1* *1*
    • Podle toho precedensu by měl vlastně Bohoušek dostat okamžitého padáka, nebo snad ne?
      • Zcela určitě. jde o bezpečnostní incident del příslušného zákona. Připomenu zde troldu, který stále řešil Mynáře a jeho prověrku u NBÚ, ten ti to jistě ozřejmí, ty konkrétní paragrafy. Ale že to tak je, je jisté.Nicméně, Ištván nebyl na Bohuša "vyštván" a ani asi sám naštván, takže to nevím proč, Bohuš zatím snaží ututlat hen těma hackerama - rasistama (to je jeho terminologie)..
      • To nebyly maily soukromé, ale služební. Ty naopak máme právo číst a ti, kteří se nad heckry pohoršovali, blbě kecali.
  • Mě to přijde docela v pořádku. Pokud využívám prostředky zaměstnavatele, má zaměstnavatel právo kontrolovat, jak s nimi nakládám. Nakonec jsou to jeho prostředky. Pokud vyřizuji soukromé věci přes e-mail zaměstnavatele, tak musím počítat s tím, že do nich zaměstnavatel může nahlížet. I ta emailová schránka je prostředek, který mi dal zaměstnavatel k dispozici pro pracovní účely.
  • Tak jak, co smí číst, maily nebo chat???
  • Dnes už může mít internet ve svém telefonu každý. A v převážné většině zaměstnání, vám vlastní mobil zakazovat nebudou.
    • Převážné je co za termín? Převážně to platit bude, nepřevážně nebude? Tobě je nějaká svoboda ukradená, že? Ale mě ne. Pro tebe je špiclování normální, nebo i vítané,... pro mě ne!
      • To jsem moc nepobral. Ale hlavně, že sis ulevil.
        Svobodu vidíš v tom, že budeš v pracovní době používat pracovní nástroj (PC) pro své soukromé účely? A špiclování vidíš v tom, že si to tvůj zaměstnavatel občas zkontroluje?
        To slovo "převážně" asi nebylo použito dobře...
  • Rád bych se zeptal odpůrců jak má zaměstnavatel předem poznat co je na služební aparatuře e-mail služební co soukromý, aniž by si ho přečetl? Jedině, že by pisatel napsal na začátek "Pozor! Nečíst! Soukromé!"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit