Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč mám slavit narození někoho, v koho nevěřím, že existuje-existoval? Jenom proto, že se tak dělá? Na gruntování kašlu, na pečení cukroví taky - proč taky, člověk se honí, aby bylo napečeno a pak si dává předsevzetí, že bude hubnout. *7*
  • Nemám rád, nemám rád předvánoční mumraj, protože to vidím z druhé strany - prodavače.
    Jsou lide kteří mají úplně vše po celý rok ale na vánoce chtějí pomalu i banány čerstvé, pomalu i teplé, maso v noci zabité a pečivo vlažné. Já vím, každý chce zažít něco výjimečného na vánoce ale stejně ruku na srdce - co cítíte po krásné večeři?? Pocit že to bylo něco super??.Nevím nevím.............Radost dělají jenom malé děti které rvou papíry z dárků a je jim naprosto jedno jak je zabalený. Vánoce už jsou opravdu komerční škvár jak to napsal
    apač a bude hůř.
    Asi stárnu a stává se ze mě pesimista..........
  • Také mám rád tyto původně "pohanské svátky slunovratu, včetně Velikonoc".

    Křesťané je sprostě ukradli pohanům a trošku si je ideologicky přizpůsobili, nic víc, nic méně. O to ale nejde. Co bylo ukradeno, (když se řešily "církevní restituce", jak pravil jeden křesťan z ODS)..stejně nebylo pohanům nikdy vráceno. Byli vybiti, nebo donuceni k poslušnosti. Jak křesťanské.

    Zapálená vatra pohanů, jako symbol, je dnes (cca 200 let) vánoční stromek se svíčkami. Materiální pojetí s dárky ale není typicky křesťanské, naopak, těm přece jde o to "duchovno", že? *1* *1* *1*
  • S předchozím autorem lze jen souhlasit. Dali jsme si limit cca 400 CZK na osobu ve 4-členné domácnosti a je to super. Pár drobností pod stromečkem převažuje fakt, že jsme spolu a je nám fine. Ani návštěvy rodiny nehrotíme. Jedeme k jedněm rodičům, kde se setkají všichni a máme sebou pro každého pf-ko v podobě námi vyrobených věcí v dárkovém stojánku ze dřeva - ovocné víno, med a pečený čaj. V obchodě jsme byli dnes a za 2 hodiny jsme nakoupili vše co jsme potřebovali - ryby, ovoce, zeleninu. Vánoce nejsou o dárcích, ale o vztazích. Lidé zhloupli a mají vymetenou hlavu reklamou a mediálním šílenstvím.
    Lidé zpomalte, jinak zblbnete. *3*
  • Asi mám jiné přátele, než o jakých mluví autor článku, ale nikdo z nich na vánoce nenadává, těší se na ně a trochu toho shonu, který k vánocům patří, každý bere úplně normálně. Vždyť ty krásné chvíle s rodinou a přáteli za to stojí.
    Bylo by fajn, aby média, tedy novináři, přinášeli lidem dobré vůle alespoň o vánocích zprávy o lidech, kteří mají z něčeho radost a nejen stále na něco nadávají.
    Vlastně to není vůbec špatné vánoční přání.
    Krásné vánoce všem lidem přeji.
  • Západní zdevastovaná a ujetá společnost a systém tyto krásné křesťanské svátky totálně odsoudil do komerčního škváru. A udělali to ti největší západní pokrytci, kteří mají boha plnou hubu a přitom jim v životě jsou svaté jen peníze, zisk, mamon a relativnost úspěchu. Mám chudou rodinu. Nikdo na tyto svátky nenadává. Naopak, jsme všichni rádi, že se sejdeme a každy je potěšen malým, levným ale upřimným dárkem. Nikdo z nás se za ničím nehoní, nestresuje a nenadává. Proč také. Vždyť to jsou nejkrásnější svátky v roce a my si je užíváme. Skromně ale krásně a v klidu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit