Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Děti co nejsou retardové seděj doma u PC nebo mobilu a nic je nezajímá. Dnešní děti nevědí co bylo v roce 89, natož 48 a zajímá je kolik stojí Iphone :-)
  Když si ho časem koupí, tak je zajímá kdy jim ho exekutor sebere. To je realita dneška.
  Worksop na téma znárodnění.......chichichi *1* *1*
 • A není to dnes kdy se většina velkostatků po ´89 zničila jedno.
  Stačí se projet po venkově a zjistíte, že největší škody byli napáchány po sametové revoluci.
  Dnešní rozpadlé kravíny, vepříny, posklizňovky, česačky chmele, skleníky nebo spíš ty které přečkaly divoké ´90 léta rozkrádání a úpadku jsou němí svědci investic budování zemědělství mezi 60 - 80tými lety.
  Dneska jede zemědělství z 90% jen na dotované plodiny typu řepka a kukuřice s důsledky na půdu a soběstačnost země. Kdo by chtěl držet zvířata a platit lidi, kteří se o ně starají, když jde dovézt na dluh maso i zelenina ze západu který jede také na bohaté dotace.
  Články popisující drsná 50tá léta jsou dobé jen na odvádění pozornosti od současného stavu. Řešte současnost, aby se zlepšila budoucnost!
 • bud' rád, strýcu, že jsi nezažil havlismus, zbyli by ti jen stovky exekucí na krku a dělat na ně stovky let ! *1*
 • veteranb
  Idioti! Doufám, že ty pitomosti neplatí daňový poplatník.
 • To by mě zajímalo kolik těch skautů bylo někdy na poli nebo uklízelo dobytek včetně některých pisatelů. Jinak by mě zajímalo jak by někteří po válce řešily potravinové dodávky ve vykradené zemi nacisty (viz poválečné vyčíslení škod a vyvezených potravin do válečného Německa).
  Pak by jste se měli zajímat o to jak vrácené pozemky včetně inventáře a dobytka původní majitelé nebo jejich potomci opět využívají k zemědělské produkci. Zjistíte, že jen minimum, zbytek zase obhospodařují zemědělské společnosti pod novými názvy jako Agrofert.
  Hlavně se většina snažila pozemky rozprodat developerům a dobytek obratem poslaliyna jatka !
  • arnan
   Ty vlku, je naprosto jedno, zda někdo ze skautů viděl či neviděl pole, louky, lesy, dobytek atp., ale důležité je všem mladým přiblížit, co se na československém venkově dělo po tzv. vítězném únoru 1948, jak soudruzi třídně rozdělili společnost. Jak ty, kteří po několik generací hospodařili a rozšiřovali a zvelebovali své statky soudruzi označili, po sovětském vzoru, za tzv. kulaky, k čemuž stačilo vlastnit vice než 5 ha polí, lesů a luk. Moje matka si stigma, dcera kulaka, nesla ve svých "kádrových materiálech", které na všechny občany soudruzi vedli až do své smrti. Dokonce i já, když jsem končil, začátkem šedesátých let ZDŠ, jsem měl napsáno na přihlášce na dopravní průmyslovku : otec - živnostník, matka - dcera kulaka a to stačilo, abych se na tu školu nedostal, neboť jsem neměl ten správný třídní původ. Kdo tu dobu zažil, tak nemůže psát takové slinty jako vy.
   • Ty arnane, mne vždycky pozdvihne, když se někdo v dnešní době ještě ohání tím, že protože jeho matka byla dcera kulaka, tak se nedostal na průmyslovku. Přitom zřejmě je za tím skryté špatné vysvědčení z devítky, či tehdy i z osmičky. Můj táta byl taky živnostník, šel jsem do průmyslovky přes učiliště, ale zvládl jsem to, jako i později, už dálkově vysokou školu.
    Jde to, jen chtít a ne brečet.
    • Honzo souhlas s názorem.Krom vysoké to byla normalizace,proto jí nemám a Plzeňská práva nebyla,proto si nestěžuji.Bylo mi dobře výuční list a průmyslovka byla pro dobrý život.
 • 159
  • Nevím,jak byly dávky velké, nezažil jsem to, ale můj praděda, měl propachtovaná pole, dvě děti na školách,jedno bylo doma, měl dvě až tři krávy,dvě prasata,slepice, králíky. Musel se ohánět, ale dodávky plnil. Někdo zamlčoval a obiloviny a pod. schovával. Ale co měl stát dělat, aby po válce nasytil své občany? Nezapomeň, že bylo vysídleno více jak 2,5 mil Němců, kteří většinou pracovali v zemědělství. Šumava byla prázdná - opuštěné vesnice ještě v roce 1969.Chyběla výroba potravin.
   • Lery, dokazuješ jen tím svoji hloupost. Na všechny dodávky zemědělských komodit byl výměr pro každého jedince zvlášť, podle toho jak to určil pouliční výbor s předsedou JZD. Tito lidé byli jen loutky ve špinavé a nepoctivé hře. Bylo po válce a nikdo nechápal, že se valí z východu další rudé svinstvo a v horším kalibru. Představ si a mám to černé na bílém od soudruhů, že moji předkové v padesátých letech ve věku 84 let museli vyprodukovat a odevzdat přesně tolik potravin, aby se to nedalo zvládnout, ne naopak !! Nic drobným zemědělcům nesmělo zbýt a hlavně tak aby na další rok nemohli splnit normu. V tom byla ta podstata likvidace soukromého zemědělství.
   • 147
   • Stačilo přijmout Marshallův plán. Stačí se podívat, kde jsou dnes Němci
  • Lžeš a kdo lže ten krade.Já to prožil a bylo to jinak.
   Hodinky ti sebrali Rusové ne 50létaOpravdu nelži a přiznej si ,že největší zloděj je tato demokracie a že si naletěl havloidním žvástům a jejich partě chátře.
  • V r. 1945 také jistí "osvoboditelé" loupili náramkové hodinky se slovy "davaj, davaj časy", A také říkali ženám "davaj, davaj p.zdu pojebať".
  • Lžeš, ale máš to marný, tvoje stádo věřících se nějak zmenšuje. Jsi tu pouze pro smích.
   • vanhorne
    "Jsi tu pouze pro smích"
    Pro smich jsi tady jenom ty, prolhany zmetku.
   • Komoušská zrůda vychlístla ze svého fekálu.
    Ano, komouši konečně vymírají, jsou již pouze pro smích a pokud ještě budou chvíli vystrkovat své držky může se jim snadno stát že přes ně pořádně dostanou.
    Už se podruhé nedopustím stejné chyby jako v 11.89 - "nejsme jako oni". Budete-li ještě chvíli prudit ucítíte skutečnou sílu lidu.
    • Už se tě bojím ty demokratickÿ odpade. Tajoví jako ty mají pouze nedokončenou ZŠ, velkou hubu a malého pindíka.
 • Za bolševika tzv. kolektivizace sloužila k obohacení komunistických funkcionářů, původně často bývalých káp z koncentráků, jako byl třeba Tonda Zápotocký - usvědčený vrah z Buchenwaldu. Dodnes bydlí v ukradených domech a vilách, které brali Židům, Němcům, odbojářům a tzv kapitalistům, kam patřil i holič, který měl vlastní oficírnu. Privatizace se opět účastnili většinou bývalí kolektivizátoři, nebo jejich estébácké potomstvo, ti totiž v té době měli ulité milióny v zahraničních bankách.
 • Děláte z děcek blbce, tam jim vykládejte, jak se privatizovalo, tahle kolektivizace
  byla proti tomu křišťálová zahrada. *16* Tam se spíš myslelo na lidi, ne na sebe. *11*
  • ty zparchantěná rudá předkožko, ty víš velký kulový jak se lidé cítili když byli okrádáni komoušskou sebrankou o celoživotní, téměř ve všech případech po generace budované hospodářství, bastarde *11*
   • ... za to ty pitomečku s IQ tykve tomu rozumíš :)))
    • Mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
 • Všudeje chleba o dvou kůrkách dnes si nechodí pro půl stáda zástupce Okresního národního výboru, ale exekutor a rovnou si vezme všechno a co na tom, že samotný dluh činil jen cenu jedné ovce to máte úroky odměna exekutora atd. atd. Doba a funkce je jiná, ale jedno se nezměnilo ten dotyčný je stejnej týpek *1* *1* *1* *3*
  • Ona se změnila jen jedna věc. Za bolševika komunističtí papaláši jako třeba Ing Toman zacházeli se státním majetkem, jako by byl jejich. Po "sametu" si ho pak za hubičku zprivatizovali. dodnesi dluží státu ranec.
 • Foto: pásové traktory opět přicházejí do módy - jejich hlavní výhodou je menší měrný tlak na půdu a její menší zhutňování, možnost práce v rozměklém terénu po dešti.

  Moderní stroje na pryžových pásech mohou jet na pole po silnici a nejsou tak náročné na opravy a údržbu pásů, spotřeba paliva je již také menší.
  • Pásové traktory jsou akorát pro Babiše, aby mohl obdělávat půdu, která mu nepatří a ještě na to podvodně brát dotace. Hnus HNITÍ ANO. *11*
   • Kdo má prachy, ten si samozřejmě koupí ty největší a nejlepší stroje, aby jeho zaměstnanec stihl za den udělat co nejvíce práce.

    Za poměry v lidské společnosti konstruktéři traktorů nemohou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit