Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Estébáci majetek dostat mohou a paní Mašínová ne?Ve které společnosti to vlastně žijeme, když je preferováno zlo
  • Nejdříve by bylo dobré, aby si zdejší kritici sehnali fakta = onen rodinný statek, ve kterém se narodil generál Mašín, popraven v r. 1942, je v podstatě chátrající rujna. Pouze část, která je viditelná z návsi, je trochu opravená.

    A pro autora tohoto článku - nejedná se o nějaké Lokšany, ale Lošany...
  • Já bych jí dal kulový!! Mašínové byla pěkná sebranka a jen šmejdi je mohou podporovat.
  • A na co vlastně ten majetek chce? Evidentně už to má za pár, děti pokud vím nemá ...
  • "Každý má právo domáhat se svého vlastnického podílu, nebo svého vlastnictví," uvedl její právník Milan Janoušek.
    Samozřejmě i tí co jejich synové podřezali, zavraždili, aby utekli za lepším!!Pěknou havěť a vrahy vychovala!!!Takže, stát by měl požadovat po této vražedné rodině odškodnění pro oběti jejich synů Mašínů a by se divila, co by vyplázla za sumičku!!
  • Zdenu Mašínovou by jsem zavřel na tom statku do chlíva,kráva ke krávě.Více není co dodat.
    • Tak mám pocit, doktore11, že Vám ani Vaší rodině komunisté nic neukradli a proto se o paní Mašínové takto nehezky vyjadřujete. Dožaduje se jen toho, co jí bylo ukradeno a myslím, že by jste se jí měl omluvit. Nevím, jak by jste se cítil Vy, kdyby jste se domáhal svých zákonných práv a někdo se o Vás takto hanebně vyjadřoval.
      • Tak zkuste zauvažovat- nikdo jí nic nechce upřít, ale pokud byli tři dědicové, musí se o majetek přihlásit. Jeden už exnul, zůstávají dva, tudíž se to nemůže přiznat jednomu. Proč bratříček z Ameriky nepošle notářsky ověřené prohlášení, že se dědictví vzdává? Že by v tom něco smrdělo?
    • A proč? Že chce vrátit to co jí komunisti uloupili?
  • Komunista kradl jak straka ale byl zbabělý si to přiznat. Proto to schoval
    za pojem znárodnění jménem lidu. *1* *1*
  • by si chtěla přihrábnout?V rodině jeden ksindl vedle druhého a ona hraje na odbojářskou a restitučně-sociální notu?Ti dva šmejdi v usa DOBŘE VĚDĚLI PROČ SEM NEPÁCHLI.Oni by jim někdo reálně připomenul jaké to je zákeřně někoho zhasnout.To by bylo všeobecného veselí.Nic osobního nebo nějaká msta.Dát jim šanci vychutnat si to.
    • Prostě by je také příbuzní po podřezaných také hezky podřízli:_)),že? :-))
  • Paní Mašínová se jenom prostě rozhodla využít všech možností, které jí poskytuje náš právní řád a získat zpět majetek, který patřil její rodině. Za to ji přece nemůžeme odsuzovat. A hle, co se zde vyvolalo za štvanici. A kvůli čemu? Odděloval bych zde důsledně právo paní Mašínové získat zpět rodinný majetek a činy jejich bratrů. Pokud to neuděláte, pak budete těžko vracet majetek církvím - za prvé těm, které v rozhodném období ještě neexistovaly a logicky nemohly žádný majetek mít a - za druhé - i ve jménu Boha a víry byly spáchány odsouzeníhodné a zavrženíhodné zločiny a vraždy nejenom na jednotlivcích, ale za celých národech a přesto se naši chrabří politici rozhodli, tak jak rozhodli... nebylo by v tomto případě prospěšné vypsat referendum o nevrácení majetku církve, pokud všechny zločiny církve nebudou vyšetřeny a oběti odškodněny?
    • V případě,že by církev měla odškodnit všechny zločiny,které za ta staletí uskutečnila tak Papež bydlí ve stanu i se svými cukrouši v červeném.
      • A přesto anebo právě proto církve svůj majetek dostanou a paní Mašínová s největší pravděpodobností ne. Tak kde je potom spravedlnost - povíte mi to, doktore11? Oběma subjektům sebral majetek bývalý komunistický režim a podle mě se paní Mašínová domáhá jen toho, co jí bylo ukradeno.
        • Ale já přece nejsem proti navrácení,pokud splní všechny zákonné podmínky ať ji ten statek vrátí.Chci jen podotknout,že jsem byl vždy nestraník a komunisti nebyli mými přáteli a i přes to dle mého byli bratři Mašinové prachobyčejnými vrahy.
    • možná by z toho majetku mohli být dodatečně odškodněni pozůstalí po těch zavražděných tady i v NDR?
      • Možná...... kdyby si o ten majetek požádali bratři Mašínové, ale pokud si dobře pamatuji tak paní Mašínová nikoho z těch lidí nezastřelila.
        • a ani nepodřízla, nicméně to schvaluje a majetek mají společný...
  • Zdejší Rudí posluhové totalitní vlády KSČ nemají Mašína rádi - ukazuje jim totiž zrcadlo.
    Proti komunistům se bojovat dalo ale většina lidí bohužel dala přednost
    životu krmených ale nesvobodných občánků za rudým ostnatým drátem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit