Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Zuřivé a stupidní reakce na Zemanovo konstatování o Krymu dokonale ukazují, že Zemanovi kritici mají obrovský problém pochopit smysla realitu Zemanových slov. Prezident Zeman jasně říká, že připojení Krymu k Rusku je prostě realita, která se nám nemusí líbit, ale reálně s ní nic neuděáme, pokud tedy nevyhlásíme Rusku válku a neuplatníme vojenskou sílu. Na což ovšem Evropa nemá ani morálně a už vůbec ne po stánce vojenských kapacit.
  A přirovnávat připojení Krymu k Rusku s třeba s německou okupací Sudet, to je úplně mimo mísu a realitu. Oblast Sudet byla staletí integrální součástí Českého království na němž byli Němci jen poddanými českých králů a českými krály pozvanými kolonisty. Ale toto území nebylo součástí Německa či Rakouska. Kdežto Krym dobyli na Turcích Rusové, 200 let byl součástí ruského státu, většinu obyvatel tvoří Rusové a to, že se v roce 1954 stal Krym součástí Ukrajiny, bylo jen administrativní rozhodnutí jednoho bolševického papaláše jménem Cruščov. Který se pochopitelně obyvatel Krymu na to, jestli se chtějí administrativně stát součásti Ukrajinské SSR, neptal. Protože měl za to, že zde SSSR bude na věčné časy. Nicméně SSSR se rozpadnul a už při jeho rozpadu v referendu se obyvatelé Krymu chtěli stát součástí Ruska, ale jejich přání nebylo vyslyšeno. Ovšem, pokud nakonec došlo na Ukrajině k násilnému převratu, kdy se chopili moci banderovští nacionalističtí pohrobci, kteří jako první zákon schválili zákaz používání jazyků menšin v úředním styku a chtěli omezit i autonomii Krymu, tak to co se pak na Krymu následně stalo je jen důsledkem hlouposti a nechopnosti a nacionalismu Ukrajinců. A pokud západ tak razantně prosazoval právo na sebeurčení třeba kosovských albánských obchodníků s drogami a muslimských teroristů bojujících v osovu proti srbské vládě a dokonce jak ten šašek Havel prohlásil ,,humanitárně bombardoval '' Srbsko a pozabíjel více než 4 tisíce srbských civilistů, tak proč by neměli mít tedy většinově Krym obývající Rusové mít stejné právo na sebeurčení jako kosovští Albánci? Oni nikdy nebyli dříve v historii součástí jakéhokoliv ukrajinského státního útvaru a s Ukrajinou nemají nic společného. A pokud se oblast, která byla 200 let součástí ruského státu a jen krátkou dobu a proti vůli jeho obyvatel součásti státu jiného, opět na základě vůle obavatel této oblasti stala opět součástí státního útvaru jeho byla součástí už dříve, tak je to snad přirozené. A Evropě se to líbit nemusí, ale na to měla myslet než podporovala rozpad Jugoslávie a než podpořila i kosovské Albánce a odtržení Kosova od Srbska. Připojení Krymu k Rusku začalo bombardováním Srbska západem v roce 1999. A západ sklidil to, co sám zasel. A pokud prezdent Zema jednoduše popíše realitu, tak se jeho odpůrci mohou vzteknout a plivají sliny nenávisti. Ale ať tedy sami řeknou, jak a proč by chtěli proti vůli obyvatel Krymu opět připojovat Krym někam, kde se jeho obyvatelé necítí být doma? A kde by se s nimi zacházelo jako s občay 2 kategorie. Sankce evidentně na Rusklo nezabírají a jiak než silou by Rusy případně z krymu nedostali. A na nějaké silové řešení prostě ani Ukrajina a nebo Evropa nemají sílu a nebo odhodlání. Tudíž by měli začít vnímat realitu.
 • Jégl to je zase výplod howen co z vás jde
 • zeman v demisi, skončí hůř než polobuzerant klaus!
  • Kudy chodil tudy sr.l jmenoval se čaprsál, Xenofon
   ,křenek,soudružka pusinka,občan a nebo J
 • zeman v demisi, skončí hůř než polobuzerant klaus!
 • zeman v demisi, skončí hůř než polobuzerant klaus!
 • J sovětský svaz nám ukradl uran? Tak že i ukrajinci,litevci,lotyši atd? :-D
 • Podle mne by Zemana měli odvolat z funkce prezidenta, jak naznačil Diensbier, pokud si má česká republika v očích světa zachovat nějaký morální kredit. Člověk, který veřejně na mezinárodním fóru prezentuje svůj názor, který je i lidsky nepřijatelný, že by měl někdo prodat vojensky zabavené území a podrobené lidi, jak nějaký ruský šlechtic pozemky a nevolníky, které prohrál v souboji. Opravdu není způsobilý pro výkon funkce prezidenta ve smyslu ústavy.
  • prý podrobený lid, ty hňupe zajeď se podívat na Krym, tak vypadá podrobený lid? podrobení by byli po puči na majdaně kdyby zůstali na Ukrjině
   • "Připojili jsme se k Rusku a oni se o nás zcela přestali zajímat," cituje agentura Reuters Jevgenije, dělníka v továrně na výrobu titanové běloby ve městě Armjansku. "Lidé jsou naivní. Mysleli si, že když budou součástí Ruska, všechno bude ruské. Ano, ceny se nyní vyhouply na ruskou úroveň, zatímco mzdy zůstaly stejné. To je hlavní problém."
    • jako kdyby jsem slyšel fňukat naše dochtory
   • Namísto zářných zítřků, které Krymu slibovalo Rusko, zápolí tamní obyvatelé se stagnací mezd a raketovým nárůstem cen. Také turistický ruch na poloostrově hluboce upadá.
    Lidé, kteří tu žijí, začínají ze špatné ekonomické situace vinit Moskvu.
    Nějakou dobu nebylo o Krymu téměř slyšet. Před časem se však znovu dostal na titulní strany: poté, co ruský prezident Vladimir Putin obvinil Kyjev, že na druhou stranu hranice poslal záškodníky s cílem poškodit tamní hospodářství.
    Místní lidé jsou jiného názoru. Tvrdí, že hlavní škodu napáchala Moskva – svým nezájmem o to, co se na poloostrově děje.
   • Ceny dramaticky stoupají, zatímco mzdy a důchody stagnují. Tak vypadá ekonomická situace na Krymu více než dva roky od okamžiku, kdy jej anektovalo Rusko. Důchodci, státní zaměstnanci i pracovníci v turistickém ruchu přitom čekali, že se jejich finanční situace po anexi poloostrova zlepší.
   • Zchudlý Krym vystřízlivěl. Pod Kyjevem nám bylo líp, ozývá se z poloostrova
    • a kd yvystřízlivíš ty?
 • Ústava Krymu článek 48 z března 2014, předpokládala referenda „o jakékoliv věcné problematice občanů!
  Verdikt Mezinárodního soudního dvora OSN ze dne 22. července 2010, má část státu právo vyhlásit jednostranně nezávislost.
 • prezident Zeman hovoří z duše inteligentní většiny českého národa, a že se havoidi můžou z toho zbláznit, je jen a jen dobře!
 • jsem zvědavý jak se místní rudej dobytek vypořádá s tím, že chce Milda poslat na Kima vražedné komando *15* *15* *15* *15*
  • Miloš Křenek byl a je rudej dobytek!
  • Nevím co sem mícháš svého otce? Ale to je tvoje věc že byl soudruh.
   Mě se ten nápad líbí *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit