Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Svatá von Layen. Svatozář EU jí moc nepomůže. Je prostě jaká je.

    Včera jsem poslouchal projev pana Timmermanna - to jsou vzorky evropského chřadnutí mysli.

    Evropa nejen stárne, ale také chřadne a upadá. Bohužel. 

  • že má vodík potenciál jsem už tvrdil rodičům v argumentaci, proč si nejdu udělat řidičák, že počkám, až skončí co nevidět spalovací motory - někdy před 20 lety jsem to říkal, přičemž jsem vůbec nepočítal, že se jako civilizace vydáme podobnou cestou jako ropa nebo uhlí s těžkou lithia, protože revitalizace těch ložišek, to bude zase za raketu.. Tak je dobře, že k tomu, co vědci vědí dávno, úředníci v Bruselu už došli taky. 😛 Ale musím EU a naši vládu pochválit. Tím, jak jsou reakční v otázce zastropování energií pro průmysl, tak firmy už začínají měnit kalkulace výroby, což se samozřejmě projeví směrem dolů i na cenách výrobků pro koncové zákazníky. A tím pádem na pádu inflace. Teď jsem se vrátil z firmy kamaráda, instalovali tam nějakou lisovací stroj - novinku za raketu, tak mě pozval, jakože mě láká na místo výrobního ředitele už dlouho, že prý mám průmyslovku (20let zpátky.. 😂 a praxi mám úplně do jeho oboru, z té je přímo nadšený jako strojař) a moje partnerka, že by tam mohla dělat HR, tzn. zaměstnal by celou rodinu, ta je taky z jeho oboru vyloženě... Věřím mu, že toho HR tam potřebuje na ty nábory po odchodu své šéfky personálního na mateřskou..😂 Ale prosperuje, kupuje vše za hotové, žádné provozní úvěry, říkal, v této době. Nejdříve příští rok, až po invervencích ČNB směrem dolů s úrokovými sazbami. Rozumný.. Do toho má ještě zálusk na odkoupení dodavatelské firmy s  ložisky kolegy, už tam vlastní 35%, chtěl by ji ovládnout, protože bude moci znát kalkulace dlouho dopředu, což se v takových dobách jako tato, hodí. Ovlivňovat cenotvorbu, portfolio dodavatelů, zvláště při krizi dodavatelských řetězců a nyní, kdy se bude vše outsourcovat z Asie do Evropy, čiže ti, co umí počítat, budou mít rázem výhodu. Doteď každý hřešil na levnou pracovní sílu v Asii, to už nyní padne.  No a to jsou kompetence právě výrobního ředitele a jeho tyhle objednávky. A on ví, že jsem skrblík :)

    No a pak jdu dále, koupit si kuře a tady už taky jdou s cenami dolů. Ze 150Kč za pečené kuře po oznámení vlády  na 106. Rozumné firmy už to promítají, protože chtějí přilákat zákazníky a být před konkurencí. čiže, kdo je z Moravy, tak nechodí už pro pečené kuře do Alberta a Billy za 150, ale jde do H&H rodinné sítě prodejen z Valašska, kde je navíc šecko jak za našich babiček, bez přídavků lepku, barviv, prostě poctivé. Pak se člověk nediví, že ten vlastník uvažuje takhle i v jiných věcech. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit