Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neviem čo máte proti Mafii 2. Náhodou tam boli aj záchody...
  • Nevidim na tom nic wau. Externi studia se bezne najimaji pro animace a cutsceny a nebyli by to prvni cesi, co se podileji na vyvoji znamych titulu. Spis co mne zarazi, ze evidentne nemaji vlastni praci, tak berou outsourcing....
    • Take-Two Interactive hlavně vlastní jak 2k tak Rockstar... Takže o externích studiích nejde moc mluvit...
    • To bych vubec netvrdil. Myslim že na to 2K jde chytře. Prostě každé studio je machr na něco. Animace v GTA nikdy nebyli zázrakem. Myslim že GTA V bude chtít byt více dospělou a filmovou hru a na to jsou 2KCZech jedni z nejlepších. Především mají vlastní Monitor Capturing:)

      To co je na té zpravě nejvice potěšující není to že se v česku děla na velké značce. Ale to že se panové z Brna mohou něco od Rockstaru naučit a poté to zužitkovat.

      Problémem Mafie II nebylo vubec to že by to byla špatná hra. Jejím problémem bylo dva roky před vydaním vychvalovaní co ta hra vše bude mít. Nakonec zustali jen střípky a to se u hry která měla překovanat legendarní první díl neodpouští. Ostatně podobně muže dopadnout i Diablo III. Mafie II je po technické strance naprosto luxusní kousek :)

      Ono přece jen ten trailer na GTA V byl hodně detailní že by se i v tomhle promítlo 2k Czech??

      Rozhodně do vydaní GTA V je ještě plno času a do Mafiie 3 ještě vice :)
      • Monitor Capturing ?
      • Co je špatného na animacích GTA4?
        • No ve 4 dilu je použita myslim Euphoria ta se stara o kolize panačku a asi i animace ale prece jen je to spise takovej hadrovej panak.
          • smejki
            dynamická kinematika postav v GTA4 je geniální. neodladěná, nedokonalá, ale furt blíž realitě než cokoliv jiného, co jsem kdy kde viděl.
            • Malleth
              V Red Deadu používají stejnou technologii a funguje to tam ještě o dost líp
          • Pořád to vypadá líp, než ty předskriptované pády v Mafiích. Ragdoll má kupodivu GTA4 celkem obstojný.
        • smejki
          taky by mě to zajímalo.
  • Chtějí to udělat co nejrychleji, to je jasný no.
  • Vrook
    Ti co tu whinujou ohledně mafie 2.. Vývojáři celou dobu dopředu řikali, že hra bude vypadat takhle. Míň sandboxově atd. Pokud jste sledovali dev blogy a různý interviews, museli jste to vědět a hru jste si neměli kupovat. Pokud ne, váš problém.. Hlavně přestaňte brečet..
    • Vrook - jsi tupec. *10*
      • Ale no tak, technika "ad hominem" není potřeba. Názorem Vrooka je, že propagace hry Mafia II byla v souladu s finálním produktem, který si nakonec mohl zahrát.

        Osobně s takovým názorem nesouhlasím, ale není důvod Vrooka urážet.
        • Ringwraith
          "Ad hominem" se používá, když neexistuje žádný pořádný protiargument. O tom jsem se tady na Games.cz přesvědčil mnohokrát.

          Ale také s ním musím nesouhlasit.
          Kolem Mafie 2 byly obrovské očekávání spousty hráčů - a jak vidno, tak je hra nevyplnila.
          A tyto očekávání musela někde vzniknout...
          • Vrook
            Podle mě očekvánání vznikla jednoduše na přirovnání k prvnímu dílu Mafie. A já samozřejmě netvrdím, že je dvojka stejně dobrá jako jednička (která nasadila samozřejmě hodně vysokou laťku). Změnil se ale celkovej systém hraní ve dvojce a když se odporstim od přirovnávání, tak mám prostě jasno, že mě hra bavila.
            • Vrook
              AHA.. takže jsem asi idiot, když jsem od hry čekal to, co mi nakonec přinesla. Teď vem čert, jestli jsem se u ní bavil, nebo jestli jsem blil krev. To je jiná rovina. Prostě jsem si na základě informací o hře před jejím releasem utvořil představu a ta se mi vyplnila. Kdybych nutně potřeboval stejnou hru, se stejnym systémem boje, pohybu po městě atd atd. jako v jedničce (což bych taky neodmítl), tak bych si hru nekoupil a pak newhinoval v diskuzích, protože jsem věděl, že hra bude jiná...
              To je přesně mentalita zdejších diskutérů. Už před releasem mafie 2 tady lidi nadávali, že hra bude stát za hovno, že to nebude stejný jak jednička atd. A teď tu whinujou dál, že to stálo za h*vno. A když tu tak ukrutně brečej, tak předpokládám, že si jí koupili (nebudu přece brečet kvuli hře, kterou si ukradnu). Tak proč si jí ku*va kupovali, když bylo celkem jasný, že to bude úplně něco jinýho a obtížnostně nižšího než jednička? Navíc si mohli zahrát demo, který zbytek hry docela vystihlo, a pak se rozhodnout...
              Neřeknu, kdyby hru představili nějak úplně jinak, ale do p*dele dyť byla prezentovaná tak, jak jí pak vypustili. A o tom jsem přesvědčenej, protože jak jinak bych si pak mohl při hře říct: "Tak v pohodě žejo. Tenhle herní styl jsem prostě čekal."
            • Walldstein
              Noo..On ten systém hraní zůstal v podstatě stejnej, jen byl jednodušší...vlastně nebyl "jen" jednodušší, on ten systém byl zjedodušen na úroveň která ani nemá pojmenování..V jedničce si musel přemejšlet jak co uděláš, jednak proto že si neměl žádnej ARMOR, jednak proto, že jsi měl jen 100hp (což bylo kolikrát kur*vsky málo) a nakonec také proto, že jsi nemohl jen tak přebít a vesele kosíme dál, protože si nerozvážným přebitím ztratil polovinu zásobníku, což se pak kolikrát šeredně nevyplatilo. Navíc celková obtížnost a znovuhratelnost byla u jedničky někde jinde. V jedničce byl dokonalý freeride mode, který musel být do dvojky přidán až pomocí MODIFIKACE. Nedodělky ve hře tlučou do očí (potažmo i do uší): Přijedeš na vrakoviště, vlezeš do budlíku a klikneš na dědu, kterej ti s klidnym hlasem řekne že pro tebe nic nemá a že máš přijít později. Tobě to možná stačilo říct jednou, nicméně mě to jednou nestačilo a tak sem za nim lezl celou hru. A co sem se dozvěděl? Pokaždé to samé. To znamená, že v té hře asi něco chybí..Nebo chceš tvrdit že tento a mnoho jiných nedodělků byly úmyslem už od začátku vývoje? Nelogicky rozložené časopisy Playboy (některé dokonce zcela nelogicky v misích v místech kam se už nikdy nevrátíš...) Posraná GPS, díky které už nepotřebuješ poznávat město ale jen tupě jedeš podle vyznačené trasy na minimapě, je taky krok směrem do pr***e. Ale mě si nevšímej já sem jen člověk co má rád hry kde musí šetřit nábojema a kde musí hledat lékarničky a nemusí se umět opírat zádama o každej patník (vystačim si pouze s ctrl a případně vykláněním), když někdo dělá druhej díl nějaké klasiky tak očekávám vysokou kvalitu, protože považuji za samozřejmost že ten kdo se pustí do druhého dílu ho udělá minimálně stejně poutavý a kvalitní jako byl ten první (ideálně ještě lepší). Chceš li tvrdit, že mafia II je taková jaká měla být a že je v pořádku, že jí chybí plno věcí, které měli být již v základní verzi a ne až v DLC, doporučuji příště držet hu...zobák a raději neobhajovat to co je evidentně nedodělané.
              To máš jako kdyby sis nechal postavit barák a oni by ti na něm neudělali střechu se slovy: "Sorry, mi nevěděli, že jste čekal i střechu. Zaplaťte a mi vám jí dostavíme."
    • To není pravda. Předkládaný obraz Mafia II byl rozhodně odlišný. Jak tato hra opravdu vypadá se veřejnost začala dovídat až začátkem srpna 2010, a že tehdy měla Elizabeth i Denby co dělat, aby ukočírovali oficiální 2K fórum..."F" slovíčkem se nešetřil natolik, že za něj dokonce jednu chvíli ani nedávali infrakce, protože jim bylo jasné, že by museli zabanovat tři čtvrtiny registrovaných návštěvníků.
      • Vrook
        Nevim jak ty, ale já měl jasnou představu, jak bude hra vypadat, a ta se potvrdila, když jsem pak hru hrál. To že maj lidi potřebu porovnávat chápu, ale já si jasně pamatuju, jak v dev blozích řikali, že hra bude hodně odlišná. A byla, mě to ale nepřekvapilo a užil jsem si jí..
        • Ono kdyz se hra vyviji x let a pak vydaji obsah dohrany za jedno delsi odpoledne, nacez okamzite prodavaji DLC pridavky je neco shnileho ve state Ceskem, ale to jsem kapanek odbocil, hlavne ze sis tech par hodin uzil :-)))
          • Vrook
            >2012
            >stěžovat si, že se za hry a DLC platí
            • Za DLC se neplatí !
        • Dane?
  • Illusion Engine je velice mocný nástroj (škoda, že jsou na něm vidět stopy násilného urychlení vývoje). Pochybuji že by jej 2KCzech chtěli využít jenom pro jednu hru. A protože budou pomalu ohlášeny nové konzole, tak bych celkem i čekal, že "něco" s ním ještě 2KCzech pohánět budou. Jestli Mafii III nebo simulátor pěstování trávy, to je prozatím ve hvězdách.

    A když jsme u toho, mám tady taky jednu neověřenou zprávu, týká se Mafie II - viz http://www.youtube.com/watch?v=KPUOU-V1MRQ
    • Walldstein
      Jak ho rube tou popelnicí...no to mě pos*r na holý záda...
    • studna261
      To video je docela zajímavý, ale vypadá to jen jako souboj o popelnici.
    • Tak tohle by me zajimalo, kdo vam ty pohadky ohledne LS3D a jejich uzasnych nastroju tlaci do hlavy *1*
      • Nikdo, jsem moder. Nemluvím o LS3D, ale o Illusion Engine, který si vyvíjela firma Illusion Softworks a který byl nakonec použit v Mafii II. Oficiální vývojářské nástroje k tomuto enginu jsem nikdy neviděl. Mně musí stačit PSpad a Gibbed Illusion Tools od Ricka.

        Vývojáři z nedostatku času nemohli implementovat nejednu zajímavou myšlenku. Co třeba náhodné okradení hráčova avatara NPC postavou na ulici? Zkoušel jsem,je to celkem zábavné (pochopitelně se taková událost nestává každých pět minut).
  • jestli pujde mafie 3 ve slepejich 2 dilu tak amen s nama
  • Mafie 2 má oproti Skyrimu jednu dost podstatnou výhodu ovlivňující hratelnost a tou je koupelna se záchodem v každém bytě! Ve trojce snad budeme moct zavítat i na veřejné záchody.
    • smejki
      (hratelnost A + horší design) < (hratelnost A + lepší design)
    • Omlouvám se za svůj předchozí příspěvek. Jsem negramotnej debílek a tohle je bohužel úroveň mého vyjadřování.
      • aha anonym je tvuj nick tak ja budu teda asi anonym 2
        • Ty budeš především nedonošenej.
    • *1* nebo treba ten zachod pouzit jak to ze hlavni hrdina nikdy nepotreboval s*at??
  • Jednička byla prostě výborná a už dlouhá léta se k ní čas od času vrátím, dvojka byla tragédie a doteď lituji toho, že jsem si tu originálku vůbec kupoval, o DLC ani nemluvě. Takže pokud chtějí do Mafie 3 něco "otisknout", tak ať je to prosím vyníkající kvalita a hratelnost prvního dílu.
    • CrocoRay
      V čem to byla taková tragédie? Příběh zhruba na stejné úrovni, přestřelky fajn (zvlášť při zapnutém physx, kde to mělo atmosféru, když se Vito kryl a všude lítaly třísky, omítka a střepy), jízdní model taky, hrdinové charismatičtí jako v prvním díle, plus technologicky vyspělejší (což je samozřejmost). Na jedničku ale vzpomínám s nostalgií a pokud bych měl napsat v čem je lepší, tak uvedu těchto pár bodů:
      1.) herní doba
      2.) soundtrack
      3.) možná ta atmosféra, kde hra dobře dokázala navodit (tady udělal svojí úlohu už i ten zmíněný soundtrack a celkově to audiovizuální zpracování) tíživou či odlehčenou atmosféru (podle situace)
      4.) přídavné bonusy jako jízda a extrémní jízda

      Přesto ale nemůžu říct, že dvojka byla vyloženě špatná.
      Pro mě:
      Mafia - 10/10
      Mafia II - 9/10
      • Tak tragédie je možná silné slovo..... Pro mě to bylo celkově hlavně tou atmosférou, kde podle mě jednička dominovala. Prostě druhý díl mi po skvělé jedničce absolutně nesedl. O charismatu postav se dá diskutovat, ale podle mě ho postavy ze dvojky neměly zdaleka tolik jako ty v prvním díle. Postavy jako Salieri, Frank, Paulie, Ralph zůstaly v paměti snad každému. Z druhého dílu mi v paměti neutkvělo ani jméno Vitovi sestry ani např. jméno jeho nejlepšího kamaráda. Ale s tím souvisí hodně i dabing, kde druhý díl byl podle mě s kvalitou minimálně o třídu níže oproti jedničce.
        Pokud bych tedy jedničce dal 10/10, dvojka by si podle mě zasloužila tak 6-7/10 (což také zde na tiscali dostala), to je tedy stále relativně nadprůměr, ale to na věci nic nemění. Bylo to pro mě opravdu zklamání a koupě lituji.
    • Já nevím, co všem na Mafii 2 vadí? Mě bavila, až teda na jednu misi s objížděním benzínek. A jestli vám chyběly v základu DLC? A ke které hře v dnešní době nejsou, dokonce i v den vydání?
  • Ta "herni novinarina" me fakt dostava. Vy tady prepisujete novinky z VG247, jako ze mozna neco a jedna pani povidala. Pritom se to tyka ceskyho vyvojarskyho studia. To jako nemuzete do 2K Czech aspon zavolat, nebo poptat se, co je na tom pravdy? Nez "jen" opisete novinku z anglickyho webu? Co takhle do ty "novinariny" dostat trochu te "novinariny" ;)
    • Pan_Klobouk
      Nebud na ne tak prisnej ;) opisovaci "novinarina" je zaklad "novinariny". Tady Gamesaci by urcite mohli do Brna zavolat, ale tam by jim rekli jen "no comment". Nebo by jim i neco rekli, ale nesmelo by se to pustit dal. Nebo sami Gamesaci i neco vedi, ale nemuzou to pustit dal. Proto vsichni zustavaji jen u "jedna pani povidala" a veskery vyjadreni jsou ve smyslu, mozna, pry, asi, rika se...

      Pockej si na ofiko vyjadreni, prestoze je vsem jasny, ze na Mafii III se dela, bude az pro novy konzole a s GTA V vypomaha kdo muze, vcetne Brnaku, kterym zase s Mafii II pomahali Bioshockari. Je to jedna velka stastna rodina. :)
      • Jenže ta herní novinařina by neměla byt ve formě zavolaní. Ale meli by se jim tam tajne proplížit a zahrat si napřiklad na Chameleona.

        Prostě dělat investigativní žurnalistiku a po těch informacích patrat a ne jen čekat na prohlašení :)

        Hned bych nasadil něaké odposlechy :D:D:D
        • simply zamestnam sa ako udrzbar a v noci si stiahnem vsetky HDD *4*
        • ales.smutny
          Tak já si zahraju na Solid Snakea, jdu někde vyhrabat papírovou krabicí, s ní to určitě vyjde! ;)
          • A nezabudni sa potrieť kečupom kvôli psom *3* *15*
          • No podle Ip Mana bych te tipoval že by jsi jim dal spíše nabídku která se neodmíta :D

            Na neoficialní zpravy prece neplatí embargo. :)
        • Tak! :)
    • Už vidím ako niekto z 2K czech hovorí Poláčkovy o plánoch na rok 2012...
      • A proc ne? A kdyby nahodou se nechteli vubec bavit a nic rict, tak by se do novinky aspon napsalo, 2K Czech tuto zpravu nijak nechtelo komentovat. Aspon by bylo videt nejaky osobni nasazeni, protoze tohle uz je fakt trapny. Rikaj si herni novinari, a pritom by tohle prepisovani uk a us novinek zastal i google translator ;)
        • sleepless
          Ze studia nam zatim neodpovedel nikdo, protoze studio za sebe ani hovorit nemuze. Za nej hovori vydavatel, odkud taky neprisla zatim zadna odpoved. Jestli neco vime osobne, tak jsou to stejny jedna pani povidala informace, jako jsou uvedeny v textu, potazmo informace, ktere nelze uvest ale stejne vsichni vi, jak to je. Ze se jedna o CZ studio v tomhle pripade nic neznamena, kdyz je to soucast zahr. spolecnosti. Kdyz muzeme, tak se zeptame, ale odpoved prichazi malokdy, pokud se to tyka zahranicni firmy. Jinak se aktivitam CZ tymu, logicky spis tech nezavislych venujeme docela dost viz podcasty apod. Mam tam specialne pro tebe psat, ze jsme se ptali a neprisla zadna odpoved? Bude ti to stacit ke klidu na dusi? :)
          • Hlavni zdroj informaci by mel byt ale z webu, ne z poslouchani podcastu. Je hezke, ze zvete vyvojare do podcastu, ale taky byste meli treba psat rozhovory, reportaze, clanky primo na web, to je pro me "novinarina", ne jen povidat si v podcastu. A jo, verim, ze nejenom me by takova iniciativa prisla lepsi, nez opisovani novinky tajneho zdroje, ktery ma VG247, a cesky web nic ;)
            • smejki
              Petře, koukni kolik to schytalo plusek. Příště asi bude vhodné tam přilepit: "2KCZ ani celý 2K moloch na dotazy ohledně povahy tlachů nijak nereagují". Hop, šlus, hned je to novinařina. Nebo ne, boh vie, čtenáři povijou, jak to na ně působí.
            • sleepless
              Kdyz je k tomu prilezitost, ma to smysl a je to v nasich moznostech, tak to delame a nejenom v podcastu (projdi si web). Dokonce i pres to, ze zajem (ctenost) o podobne clanky a rozhovory je mizivy, az na vyjimky typu Arma a Mafia. A jestli ti podcast neprijde jako zdroj informaci, to je tvoje vec. Nicmene, neni rozdil mezi pripravou otazek do scenare a na interview. Jenom v tom, ze vysledek je jiny. A nezlob se, kvuli tvym modrym ocim informaci o Mafii nevynecham, i kdyz je od ciziho zdroje.
  • yuri337
    Mafie 3 ? 5ti hodinové singleplayer demo za litr + 20 DLC balíků vracející uměle vytrhané kusy z originální hry? Z toho minimálně 2 DLC vyjdou v den vydání.. ne díky.
    • Spletl jsi si vyvojarske studio. Mafii 3 nedelaji v Bioware. *3*
    • XorxoxTalarius
      Mne by jenom zajimalo kde porad vsichni berou ze DLC balicky uz meli byt rovnou ve hre :) Vis neco o vyvoji her? Ne :)
      Tak se vrat k tematu a nedelej ze sebe skot domaci. :)
    • Souhlasím, Mafia 1 - EPIC.

      Mafia 2 - skvělá hra která mě moc bavila, ta krátká herní doba ale fakt neomluvitelná...

      NJN tak už to dnes je, všude jen nevyužitý potenciál nebo jen odfláknuté rychlokvašky :)

      Přijde mi že "player" je dnes na prvním místě asi jen u Indie tvůrců :)

      Už mě přestalo bavit se i na cokoliv těšit :)
      • Jeste Blizzard tam taky jim dost zalezi na hracich;) Sice tituly vydavaj az 3-4 roky po oznameni ale co vdyt prave diky tomu sou od nich ty hry tak dobry..:))) a co se tyce DLC tak ty taky uplne nenavidim:)) prave proto mam rad Blizzard kterej je do dnes vernej jenom datadiskum:))
    • Mafie byla výborná. Druhý díl byl dobrý a od třetího dílu nic nečekám, protože mi nejspíš ani nebude mít co nabídnout (kromě zmiňovaných DLC typu nové auto, nové hadry a to vše za nepatřičnou cenu).
      A navíc, odmítám platit za hry, kde je 10/- hodinový singlplayer a žádný mulťák. Mafie 2 dohraná za 7-8 hodin, pořizovací cena 1000 Kč, takže za hodinu hraní jsem zaplatil 125 Kč. Díky, ale to ty prachy radši utratím za kredit na uložišti, kde si hru stáhnu za pár šupů, nebo si zajdu s kámošema na pivko, což je podstatně lepší než hrát na PC nějakou chujovinu.
      • CrocoRay
        Nevidíte to nějak moc skepticky? Jednička byla skvělá a dvojka také měla co nabídnout, a i když šla projet za 7 hodin, skvěle jsem se u ní bavil, dohrál ji už dvakrát a někdy si ji dám potřetí. No zatím mě hodina hraní vyšla na 62 korun a 50 haléřů *4* což se dá. Trojku nesoudím, protože o ní zatím nic moc nevíme a zatím můžu jenom říct, že ten přístup, kde vydají oříznutou hru a pak vydávají DLC (někdy i v době vydání se základním titulem), se mi vůbec nelíbí. Přesto ale zatím nebudu říkat, že mi hra nebude moc co nabídnout.

        btw: a to já si zase myslím, že sport nebo si někam zajet autem je stokrát lepší než sedět u pivka v zakouřené hospodě.
        • tyjo já většinou hrál MAF2 tak jako polehoučku , kochám se po městě , šipka ukazuje jeď tam , jasně , hele támhle stojí zaparkovanej super bourák du to vomrknout , co je támhle v tom baráku za obchod , hahá jedu tudy aď je to delší cesta , jedu podle předpisů ze srandy ... atak , kukačkově , v klidu ... singleplayer mi zabral asi 16 h *8*
          • CrocoRay
            Na takovéhle kochání se mi tam právě chyběla ta jízda *9* To je pro mě asi nejzávažnější mínus, ačkoliv mě jinak hra náramně bavila.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit