Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GGGho Gayboys si potrpi na koridorovy "rpg" a mackani jednoho buttonu. *14* *4*
  • samozřejmě blbost, bez vylepšovaní statů můžeš zapomenout na těžký zbraně, na magii, hexes, miracles, na pohyblivost postavy, na výdrž postavy, na parry, na defense atak bych mohl pokračovat, takže v Dark Souls je to krásně vybalancované, záleží na skillu, ale i na čisílkách, né jak RPG z pravěku, kde nepotřebuješ žádný skill :D. Ještě, že jsou už mrtvá a máme tu pořádná RPG...
  • Souhlas, plus v kvalitní RPG obsahují i nebojové staty a schopnosti, jako inteligence (která se ve hře aplikuje na různé akce/dialogy), charisma, technické dovednosti, lore, diplomatické jednání, zastrašování, bystrý úsudek, znalost jazyků atd.
  • Dark Souls je RPG maximálně tak na úrovni Diabla. Prakticky nulový roleplaying a vlastnosti postavy mají menší vliv než skill hráče, což z toho dělá akční hru okořeněnou RPG staty.
  • Zaklinac i Dark Souls jsou jednoduse primitivni akcni RPG. High RPG jsou pak RPG, kde o uspechu rozhoduji ciste vlstnosti postavy, nikoliv hrace, coz jsou predevsim RPG s tahovymi souboji. Mozna i Fallout3 s jeho VATS systemem nebo Baldurs Gate s pauzovatelnymi boji, kdy lze v pauze rozdat prikazy, lze vzit na milost.
  • ani ne
  • "kamosema" *7*
  • No vidis a ja mam Ubisoft docela rad a hry od nich se mi libi.
  • poskadleni—Grafika uz taky nevypada jako na rannych videich, none? ☺

    shrnuti—Beztak mam po prvnim dile chut zahrat si spise ctyrku, nez kterejkoli jinej z assassinich dilu. Svezi vitr namorniceni mi drnka na tu spravnou strunu meho herniho apetitu.

    postesknuti—Jenze her je tak zatracene hodne a pribyvaji rychleji nez kdy driv. Nemozno stihat. Mor na indie vyvojare, nebo mozna na neschopnost lidskyho druhu vyvynout konecne nafukovac casu ☺
  • Dyť Witcher má linearní příběh až běda(že si zvolíš jednu stranu je sice hezké, ale stejně to dopadne stejně), tématický a rozvětvený má Dark Souls. Ty si vedle jak ta jedle...Witcher 2 nemá vylepšovaní postavy, to měla maximálně jednička, dvojka je jen linearní, filmová hrá s pár perkami, které odemykáš. Tohle ale asi změní trojka a ten RPG systém upraví, jelikož dvojka byla jedna velká katastrofa z pohledu RPG....
  • V zaklínači je možné směřování postavy ovlivnit spíše méně než v obdobných RPG hrách, možnosti zde ale přesto jsou- především v oblasti znamení, kde se člověk musí rozhodnou jakou schopnost bude rozvíjet- viz. útočné znamení (odhození, oheň) obraný štít, pokládání pastí- výběr kouzla do určité míry ovlivňuje jakým způsobem člověk souboje prochází(mnou zmiňovaní mág, stealth apod. byli pouze příklady). Hl. rpg devizi zaklínače ale tkví spíše v nelinéárním příběhu- questy s vícero možnostmi řešení. Jinak sytém vylepšování postavy (bodíky) v obou witcher hrách je, a hraje zde poměrně důležitou roli. Iluzí reálného světa mám na mysli především přítomnost nebojových zon- map, kde je možné se volně pohybovat, diskutovat s postavami, nabírat questy apod., nemusí se nutně jednat o velké otevřené mapy ala TES či Gothic, sic je to velkou výhodou. Jinak co si myslím že je rovněž důležitým aspektem RPG her (a co jsem v předchozím příspěvku nezmínil) jsou interaktivní rozhovory, bez nichž si dokážu RPG hru představit jen velmi těžko.
  • BTW? Jak dokázals hrát Zaklínače za stealth či mága a jak si dokázal v Zaklínači 2 dávat bodíky do vylepšovaní postavy. BTW Iluze opravdového světa? Myslíš Mass Effect a mega obrovskou planetu a naní jeden uzoučký koridor? Takzvaně celý tvůj přisvěvek je průjem až to hezké není, Diablo 3 je samozřejmě daleko více PRG než Ass Effect viz Paragon system, o Dark Souls ani nemluvě, to je více RPG než Witcher + Ass Effect dohromady
  • ty máš dost, tupá TPS Ass Effect prý RPG, tak to už je fakt konec světa...
  • Tak v tom případě není AC nic pro tebe ona je to v základu pořád akční arkáda :D jen se "honosí tím" že se tam sem tam objeví RPG prvek :) tzn.(dle mainstream uvažování) úprava vnějšího vzhledu,schopností atd... a tady se jen mluví o tom že jich tu bude asi víc :D nepřijde mi že by si to chtělo hrát na něco co to není ale Marketingový kecy udělaj svoje :D
  • No až na to, že AC není RPG a Skyrim není zrovna příklad klasického RPG. Nicméně obě hry jsou dobré. Aleje vidět co někteří lidé považují za RPG *1*
  • když mezi kámošema řeknu "Ubisoft", všichni už se smějou. tak málo mi stačí k tomu, abych byl populární.
  • to jsou zase PR kecy.
    Randy Pitchford se může jít zahrabat.
  • RPG: Pro mě osobně je RPG toto: možnost rozhodování o směřování příběhu ( př. questy s více možnostmi řešení), možnost volit si vlastní způsob průchodu hrou(bojovník,mág, stealth...), vylepšování postavy( to jsou ty bodíky) a v neposlední řadě bych zmínil i iluzi opravdového- fungujícího světa. Z diskutovaných her nepovažuji za RPG ani diablo, ani Dark Souls (obojí víceméně akční hry), naopak takový Mass effect a zaklínač pro mě RPG hrami jsou (mnou zmíněná kritéria víceméně splňují).

    AC: Assassins creed série v sobě mnohé RPG prvky má, ale pochybuji že by ze hry do budoucna udělali opravdové RPG (sic předpoklady by zde na to byli - otevřený a detailní svět AC her k tomu vyloženě vybízí), tj. jedná se spíše o klasické marketingové plky, které mají hru zviditelnit (a to se daří) a ponejspíš také snahu zaujmout segment hráčů her jako Witcher, Dragons age apod.
  • MARTASLJ19
    Kokos ten Ubisoft už okolo všetkých svojich rozpráva také pič***** že tomu už ani nikto neverí *1*
  • flash789
    Jo, Zaklinac je rpg, a ma o dost lepsi tu část s pismenkama nez tu s cisilkama:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit