Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Výběr ujde. Až na ten Teleglitch. Hrál jsem a žádná sláva. Starseed Pilgrim mi jako vítěz nevadí, ale nepřišel mi nijak revoluční. Principy se těžko vstřebávají a s veškerou snahou jsem se nikdy nedostal dál než za třetí (myslím) level, kdy ta temnota žere kostičky až moc rychle. Skoro mi přijde, že ta hra staví bariéry hráči naschvál. Klidně bych oba dva tituly vyměnil za skvělý a chytrý Antichamber a The Swapper. Nebo Dust, Fez, The Stanley Parable a Rogue Legacy.

    Trochu mě překvapuje, jak negativně se hráči staví ke Gone Home. Ta hra má k dokonalosti daleko, ale systém vstřebávání příběhu je prostě skvělý. Proč by musela hra na hráči příběh dávkovat jen v cutscénách? Proč by nemohl být příběh vyprávěn skrze prostředí? Každý si vezme co chce a je daleko lepší pocit, když pochopím část příběhu sám, než když je mi to řečeno na plnou hubu.
    • Protože když koupíš hru za 20 euro, tak čekáš, že to bude další než pitomý dvě hodiny, bude tam kloudný příběh a ne nějaká "intelektuální" slátanina o dvou lesbách.

      Já to vidím, že vývojáři si spočítali, že příběh s lesbama potěší feministky a podobný další typy "korektních" a novináři se toho chytnou, aby byli spravně "korektní", takže tomu nedají špatné hodnocení (přece nedáte špatné hodnocení, něčemu, co se týká menšin, že?). Pak udělají jedno prázdné gesto (nejedou na PAX kvůli kauze Dickwolves) a nakonec aby byl úspěch zaručen, budou hru vydávat sa "intelektuální" + uvedou, že mají v týmu dvě ženy a jednoho homosexuála (tj. zas něco pro "korektní")....
      Pokud se Ti hra líbila, neberu Ti to a jen zde vyjadřuji nas*ání nad zbytečně utracenejma 20-ti eurma (tj. warez pro příště jistí)...
      • janchor
        "Já to vidím, že vývojáři si spočítali, že příběh s lesbama potěší feministky a podobný další typy "korektních" a novináři se toho chytnou, aby byli spravně "korektní"...

        Tak to vidíš bohužel úplně mimo a vnucuješ svůj vlastní cynismus lidem, jejichž autentickej a inteligentní přístup k tvorbě ze hry teče v každým metru čtverečním toho domu. Předvádíš typický uvažování člověka, kterýho danej příběh neoslovil, ale namísto toho, aby prostě pokrčil rameny a povzdechl si nad dvackou v háji, začne konstruovat kecy plný slov hozenejch do uvozovek, aby se jasně vymezil vůči něčemu, co přece nemohlo nikoho upřímně oslovit, když to neoslovilo jeho.

        Gone Home si, narozdíl od podobnejch hulákání o korektnosti, na nic nehraje. Že v záplavě velehlubokejch herních námětů působí na někoho, uf, intelektuálně? To není její problém.
        • OndraJarda
          No jde hlavně o formu. Člověk nemusí jen pokrčit rameny, není problém říct, že ho to nezaujalo a proč, a třeba i kritizovat pěkně nahlas. Ale hledat tam nějakou vypočítavost ohledně lesbické tématiky je fakt z cesty.
          • janchor
            Samo. Gone Home si rozhodně kritickej rozbor zaslouží (seznam mnohdy výživnejch článků lze najít tady: http://thiscageisworms.com/2013/08/19/a-collection-of-criticism-about-gone-home/), ale přesně jak píšeš, to podsouvání nějaký vypočítavosti je v tomhle případě absolutně mimo.
      • GlaDOS
        Souhlasím s tebou ohledně ceny. Ta by měla být tak poloviční. Ale pořád nechápu, co je špatné na příběhu. Intelektuální mi tedy nepřišel. Vlastně byl docela jednoduchý a hlavně lidský, což je docela svěží, když každá druhá hra chce být co nejvíce epická. A já naprosto chápu, že někdo očekával něco víc. Zatím mi ale přijde, že největším problémem jsou ženy lesby. Protože je to feministické a ve hrách to nemá co dělat a basta.
        • to zas ani ne, ta hra nebyla nijak feministická, ale příběh o dvou holkách, co se do sebe zamilujou mně osobně nepřijde nějak zajmavej už, zvlášť když do toho nejsem nijak zainteresovanej. Asi mě to nebavilo proto, že lidskejch příběhů mám plno ze života a z knih :D tohle už byla nuda
          • OndraJarda
            Taky nemyslim, že by lidem opravdu vadil právě samotnej příběh o lesbách. Spíš je odradila ta zdánlivá obyčejnost (či neepičnost v tom modernim slova smyslu, která ale mě přišla právě super) a pak obecně ten problém s interakcí, jako u Protea a Dear Esther. "Vždyt ona to vlastně není hra" Nikomu to neberu, ale mě to prostě nevadí :)
            • tady dokonce i ta interakce byla, a to sbírání předmětů mě ze začátku i bavilo, abych zjistil, jestli na to ta holka (nevim jak se jmenuje...není to Sam?) bude nějak reagovat. Každopádně chápu lidi co to bere, já jsem ale na tý strané, kde beru hry čistě na odreagování a katarzi :D
      • OndraJarda
        let.the.flamewar.begin: Jenže Gone Home právě kloudnej příběh má, byť jak píše Lukáš, člověka by mělo taky trochu zajímat jeho téma a zasazení, aby ho líp ocenil...ale snad to zvládne i bez toho. A právě svou kloudností ze záplavy těch opravdu slátanejch herních příběhů vyčnívá. A jak to myslíš s tou intelektuálností? Podle mě to nijak intelektuální není :)
        • nic intelektuálního tak opravdu není no :D já jsem ten komentář jen pochopil tak, že je to podobně jako bylo intelektuální dear esther...nijak, ale bylo to dávaný jako příklad inteligentně poskládanýho příběhu
      • smejki
        cena je přestřelená, o tom žádná
        co je "intelektuálního" na obyčejným lidským příběhu?
        • Proto jsem použil uvozovky...nevidím na tom nic intelektuálního, jen dvě slečny, co si spolu někam odjely...neberte to tak, že jsem proti jinak vyprávěným příběhům...Journey je skvělý příklad a tam prostě hra fungovala a přinesla opravdu něco trochu jiného (viz. připojení náhodného hráče, kde nebyl jiný způsob komunikace, než přes jedno tlačítko)...tady jen chodíš po baráku
    • janchor
      Protože téma. Někoho irituje z principu, někoho totálně míjí - a bohužel je u nás velmi zažitej model "čemu nerozumím, to je automaticky blbost".
      • jonatan.hanzlik
        Gone Home je špatná hra. Řekl bych že jsem jí rozuměl, ale rozhodně mě to nevzalo. Je to možná proto že mě míjí nudou svého příběhu. Pro mě to tedy je otázka vkusu. Mám rád Stanley Parable, Dear Esther...ale Gone Home mě opravdu minulo. Ten příběh...byl...nijaký? A drahý.
        • Kozy
          Přesně, Dear Esther mě taky bavil ale po dohrání tohohle jsem nechápal, ten příběh šel mimo mě. Další hra kterou jsem nepochopil. Nevim co na tom ostatní tak vzalo.
          • janchor
            Když už tady sypu texty z rukávu, odkážu ještě jeden, kde je myslím velmi podrobně rozepsáno, co na tom ostatní může tak vzít: http://www.edgeoftheworld.cz/2014/01/06/gone-home/
      • A nebo někoho možná irituje ani ne dvouhodinová hratelnost za 20 euro.
        • bobsh
          Ale tady se zas nabízí otázka, jak moc v době steamových slev a Humble bundlů/storu promítat do hodnocení hry její cenu.
        • janchor
          Souhlasím, že cena byla nadstřelená.
      • v tom máš celkem pravdu...servírování příběhu bylo dobrý a zajmavý, ale příběh a téma pro mě nijak poutavý nebylo, takže jsem se musel přemáhat celý dvě hodiny co jsem do toho dal, jen abych to dohrál, protože jsem slyšel jak nezapomenutelnej zážitek to je
  • Mortuus
    27 hodin strávených v Rogue Legacy mluví jasně....asi to zas nainstaluju *3*
    • Jn mam nahrany asi 50 hodin ale remcat nebudu- nevyhral to gone home coz beru jako nejvetsi uspech letosnich splacanych best of vyberu
      • Mortuus
        Tak Gone Home mám hned na druhým místě *15* To je hra pouze pro melancholiky, takže chápu, že to hodně lidem nesedlo *3*
        • já to projel celý, ale nezanechalo to ve mně pocit, že jsem zažil nějakej speciální a nezapomenutelnej zážitek
          • taky ten příběh je ,,obyčejný,, na dnešní společnost.
    • dohrál jsem to, ale zase tak dobrý to není , je to hodně stereotypní a později přiliš lehky
  • Konečně výbornej a vývaženej výběr. Vítězem bych zvolil někoho jiného, ale i tak.. pěkný.
  • jonatan.hanzlik
    Gone home by v mém seznamu nebylo ani na 10 místě. Špatná nuda.
    Stanley Parable. Papers please. Starbound. FEZ. Paper Sorcerer. Risk of Rain. Race the sun. Skvělá Antichamber...

    Díky za upozornění na Teleglitch, na tem bych skoro zapoměl :-)
  • Top 3 bych viděl na Starbound, Dust: An Elysian Tail a asi toho Stanlyho. Docela mne zaráží, že nejsou ani v nominaci.

    Na druhou stranu jsem rád, že to nevyhrála hipsterská datlovina jako Gone Home. "Hra" sama o sobě je jen mírně podprůměrná simulace chození s audiokazetou a ten všudypřítomný Hype (zvlášť tady) mne vyloženě znechucuje.
    • No pokud by existovala sekce top nejhloupěji utracených peněz, tak by tam určitě bylo Gone homo a Starseed pilgrim.
      • Tedy pokud bych to nominoval za sebe. Nicméně z těch asi 50 nových kousků herních přírustků, které jsem měl možnost tenhle rok hrát, to je docela nepodstatné procento a ani moc času to nezkouslo, takže pořád dobrý.
  • Pro mě je nej FEZ a paper please jo a ješte mě hodně bavilo dev game tycoon :). ostatní co tu jsou nominované jsem hral ale nedohrál protože mě prostě nebavily :(.
  • Za mne by vyhrála závodní hra Assetto Corsa, když si uvědomím jak takovou parádní hru dělají nezávislý nadšení tvůrci, tak smekám.
    2) The Stanley Parable - ten koncept je prostě super.
  • Hrál jsem většinu uvedených, a jsem spokojený. Papers, Please je neskutečná hra.

    Trochu mi tady chybí Rogue Legacy nebo Dust: Elysian Tail. Nicméně už fakt, že nové značky se dostanou mezi větší tituly mě těší. Letos to vidím hlavně na Sui Generis a Prison Architect. Brzo vyjde Transistor nebo Banished, Barkley 2, chystá se Next Car Game, Asseto Corsa, Frozen Endzone, Apotheon atd., takže to nebude vůbec marné. Hlavně, že je co najít napříč žánry
  • Odulin
    1.Stanely Parable
    2. Dust An Elysian Tail
    3. Gone Home
  • Kozy
    Za mě teda Surgeon Simulator 2013, hráli jsme to spolu s bratrem a skvěle jsme se bavili.
    Antichamber taky stojí za to.
    Starseed Pilgrim jsem zkoušel a přišlo mi to jako ztráta času, asi jsem to nepochopil.

    Jinak nejhezčí vizuál měl pro mě Dungeon of Endless.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit