Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • N7N7
    Stačí se podívat na obrázky a hned vím, že ten Starseed Pilgrim hrát prostě nebudu, ani kdyby to byla nejlepší hra tisíciletí!

    A nebo že bych to teda zkusil? *2*
    • O nic nepříjdeš. Principiálně je to obrácený tetris, kde s postavičkou lezeš po kupících se různě rychle rostoucích plošinkách roztodivných tvarů. Ty rostou podle toho, kde umístíš (zasadíš) bod ze kterého rostou další. A to vše ti pomalu zase rozežírá temnota. Nezáživný nekonečno. Nechápu za co tohle mohlo dostat plný počet bodů, bo to rozhodně není revoluční.
      • janchor
        Pokud nechápeš, ale chápat bys chtěl, můžeš zkusit dva výborný texty z Electron Dance:

        Jeden bez spoilerů - http://www.electrondance.com/the-five-stages-of-starseed-pilgrim/
        Druhej zcela konkrétní - http://www.electrondance.com/faith-of-the-pilgrim/
        • To bylo spíš na N7N7, že? První jsem přečetl. Je fakt, že bych tu hru asi nedokázal nekokrétně popsat. :) To špekulování na tím co ta hra vlastně znamená, je fakt zábavnější než samotná hra.
          • janchor
            Chápu, že to není pro každýho, ale osobně mě bavily všechny fáze, od snahy najít ty zákonitosti přes jejich zvládnutí po následnej zápal, s jakým jsem se snažil dostat dál - nahrál jsem asi čtyřicet hodin, než mi vyhořel. A těším se, až si najdu čas se tam vrátit.
  • smejki
    The Stanley Parable
    Gone Home
    Papers, Please

    Cena útěchy:
    Antichamber
    Don't Starve
  • IIBANIIOcelot
    A co Stanley? :-o neni ani v nominaci
    • frantisek_nejezchleba
      musím říct, že nadšení ze Stanleyho ze mě hodně rychle opadlo. Podle mě si tu nominaci nezaslouží.
    • janchor
      Patřím k menšině těch, kterým plná verze přišla jen jako kosmeticky vyšperkovaná variace na původní mod, takže už neměla čím zásadním překvapit. Což samozřejmě nemění nic na tom, že jde o výbornou věc, jen holt ty nominace, obzvlášť v takhle silným roce, nejsou nafukovací (viz třeba Swapper).
  • MikeiXX
    Pro mě je nejlepší FEZ. Druhý Swapper a třetí Dust: An Elysian Tail. 1. a 3. chápu, že nejsou v nominaci, ale Swapper? To je škoda, zasloužil by si to.
    • OndraJarda
      Jojo, celkově s nominací souhlasím, ale Swapper mi tam taky chybí, nahradil bych jím ten Teleglitch, kterej ovšem prakticky neznám, takže by to mohlo být nefér :) A letos mě nejvíc bavil Papers, please. Gone Home mě hrozně chytlo, ale s odstupem se na to už dívám kritičtěji. Do Starseed Pilgrim jsem, asi pro svou netrpělivost, zkrátka nepronikl :)
      • MikeiXX
        Jj, já jsem Teleglitch taky nehrál, takže k němu nemůžu nic říci. Gone Home pro mě zklamání; do teď nechápu, jak jsem za to mohl utratit tolik peněz. Za tak málo muziky. Ani v rámci vyprávění, ani v rámci vizuálu to alespoň dle mě, nestojí za nic. (zlaté Dear Esther)
        Papers, please je super! Nevšední originál, který dělá obrovskou reklamu Indie scéně. Nominačku by klidně ale mohl mít Antichamber, který byl nesmírně zábavný a za mě i skutečně skvělá jednohubka Castles in the Sky, která pohladí po duši.
        • OndraJarda
          Nechci tu moc spoilerovat, mě Gone Home vzalo tou civilností, naprosto realistickym (ovšem ne všednim) příběhem, kdy prozkoumáváte prázdnej dům, ale žádná vražda, žádná mystika (možná maličko, s vtipnym rozzuzlenim). Ale napodruhý už mě štvalo jak je všechno v domě až moc příhodně poskládáno, a ten příběh se mi najednou, nevděčníkovi, trochu všední zdál :D Nelze nad tim přezíravě máchnout rukou s tím, že je to triviální, jako to udělal Dan Vávra v Levelu, ale maličko přeceněná my ta hra s odstupem prostě přijde. Ale je skvělá, nechápejte mě zas špatně.
  • Předpokládám, že Žabí zlomky zůstaly u p. Grygara v absolutním měřítku nepřekonány...?
    • janchor
      Naprosto. Prsten Nibelungův herního průmyslu.
  • Pilgrim66
    Pro me Papers please
  • No pre mňa je indie hra roku Swapper. Škoda, že nie je ani v nominácii.
    • Pro me taky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit