Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z toho by jeden zvracel, já jsem na tu hru čekal jako na boha ale čím víc se to blížilo tím víc se ukazovalo jaký průjem to bude a řeknu vám, že hodně řídký až vodnatý. Jdu tomu dát druhý pokus, protože opravdu nechápu co vás na tom lidi tak baví
  • WalkingWad
    Asi sem fakt hrál jiné DA, mám tam zatím jen asi 30 h, ale dost mě to baví.. SouthPark byl taky dobrej, ale oproti DA málo, DSII je u mě velkej grind (to mě nebaví), ale neupírám mu tím kvality a Divinity.. to je na mě moc staromilský (a mám 60h ve Wasteland II). Takže s volbou fakt nemám problém. Zajímalo by mě, jaké RPG by muselo vyjít, aby se to místním haters líbilo :)
    • ty asi nevíš, co je grind, ale Dark Souls rozhodně grind není. Letos bych za největší Grind označil DA: I a Divinity: OS, což je u izometrického RPG naprosto nepřípustné...
      • Dark Souls je vrchol grindu, viac grind friendly hru si ani neviem predstavit.
        • Hold mas male znalosti a nizkou predstavivost. DS moc prilezitosti ke grindu nenabizi, protoze bosove se nerespawnuji (na rozdil od mmorpg) a mobove za to zpravidla nestoji. Vyjimkou je The Forest Hunter's Woods v Darkroot Garden, kde jsou hodnotni mobove hned vedle bonfire.
      • oznacit hru, ve ktere se po zabiti neobnovuji nepratele hrou grindovaci, je velice odvazne...nerkuli totalni pi..vina
      • d:os ma pevne dany nepratele (az krome jedny lokace, kde se z jednoho malyho sulinka klube nahodne nekolik jinych, ale pocet malych sulinku je taky danej)

        takze o grindu nemuze bejt rec, zas tolik jich tam neni a hlavne se nerespawnujou
    • třeba něco víc jako DA Origins, nechápu jak to může vyhrát tupý grind s gay characterama a nezajímavíma úkolama
      • flash789
        DA:Origins je mozna meritko kvality pro lidi co v době když vyslo tak to bylo jejich první velke rpg, me se Origins libili, ale DA:I je ve všech smerech lepsi.
        • Je to tvuj nazor, podle me neni lepsi v jedine veci, a to ani v grafice, ten leskle pastelove hnus to je neco.
          Zlaty Origins a jednoducha grafika, o hernich prvcich snad ani nema cenu psat.
      • Presne, osobne nemam nic proti hram ktery sou tak blby az je clovek skoro lituje, Call of Duty.
        Ale nesnasim hry ktery si hraji na to jak sou strasne cool, a vazny, pritom sou spis k smichu a presne sem patri Dragon Age Ingvisition.
  • martin.mares.984
    Podobne redakcni ankety nejen na Games beru kazdy rok jako zajimavou vec, kde se treba dozvim jak a ktera hra se te ci one redakci libila nebo nelibila. Nechapu jak muze nekomu redakcni volba vadit nebo se kolem toho dokonce hadat... redakce ma pravo si zvolit a pro ctenare je tu stejna ankteta, tak nevim co se v zasade resi...

    Vazne nechapu ten povyk (jako kazdy rok) v diskuzi pod clankem... proc musi zrovna "Vase oblibena" hra v ankete zvitezit??? Udela to z ni lepsi hru? Bude Vas snad bavit vic s titulem "Hra roku" nez bez nej? Kdyz vyhraje "Vase oblibena" hra na Games nejakou, tak se neco zmeni??? V dalsich X desitkach anket na Gamespot, GameInformer, IGN atd. vyhraje jina hra a co potom?

    Kdyz me prece nejaka hra bavila, tak je hlavni ze me jako hraci se libila a je prece jedno kolik anktet vyhraje, lepsi nebo horsi hru to z ni stejne neudela...

    Jinak, co se tyka hodnoceni uzivetelu na Metacritic, tak to stejne neni z hlediska pocut osob vubec relevantni hodnoceni - pokud napr. Dragon Age. Inquisition koupi 3 miliony lidi a na Metacritic je prumer z hodnocenu 3 tisic lidii, tak je to hodne neprukazny material a to plati i u jinych her...navic ponecham stranou celou radu problemu se zpusobem hodnoceni, delky hrani, nenavist vuci vydavateli, zemerne vysoke a nizke znamky atd...
    • Myslíš logicky a nezaujatě, za což tě trestám lajkem!
  • flash789
    Hry hraju 20 let, mozna vic, a DA:I se mi libi. Stejne jako třeba A.Anastasovi, kterej je hraje ještě dyl, a hodne. J.Cervinka s DA:I moc spokojenej nebyl, ale muze někdo chtit po cloveku co stravil část svojeho herního života v Everquestu a EVE aby byl nadseny, asi ne. Hodnoceni Metacritics je zcestne, každému doporucuji se spis orientovat hodnocenimi ctenaru na strankach Gamefaq, kde ma hodnoceni celkem vypovydajici hodnotu, zrovna u DA:I to vychazi kolem 4.3/5 napric platformami, hodnotilo kolem 3000 lidi. Original Sin muze byt v mnoha vecech lepsi, jenze existuje pouze na jednu platformu, takze počet hlasu musí byt zakonite nižší. Osobne podobne ankety povazuju za zcestne a je otázka jestli skutecne vypovydaji o tom ze se jedna o nejlepší hru svého druhu. Za mne je to DA:I, ale třeba Original Sin jsem ještě poradne nehral. Dark Souls 2 (po 30ti hodinách me to prestalo bavit) za mne urcite ne, Grimmrock (vic se mi libilo MMX) také ne a South Park me nezajima. DA:I sice vyhralo, ale chápu ze nekomu se mnohem vic libil Grimmrock.
    • 2000 hlasu vs 3000, drastickej rozdil

      proste kvalita se prosadila i u hracu (d:os 8.8), kdezto nafoukly nic nikoliv (da:i 5.8)
      • martin.mares.984
        O cem tohle vypovida? DA: I koupila cca 3 miliony hracu a ten prumer na Metacrit cje vysledkem 3 tisic hracu, co kdyby treba hlasoval zbytek 2 miliony a 997 tisic hracu??? A to se tyka i vsech ostatnich her... Spousta lidi hry kupuje, hraje, ale je jim to treba uplne jedno - maji lepsi veci nez nekde na netu hodnotit hry apod...

        A propo... uvadis jenom hodnoceni PC verze

        DA:I na Metacritic - PC (5,8) - PS4 (7,4) - Xbox One (6,7) - ktery je tady ten SPRAVNY prumer????
        • ps4 1000 hlasu, xbone 400 hlasu, takze sis vlastne odpovedel sam (pc 3000 hlasu)
          • pokud udelame prumer ze vsech platforem, tzn. 4400 hlasu, vysledek je 6.3, coz je od tech devitek v recenzich a her roku porad celkem dost daleko
            • del0
              "Pri studiu chovani cloveka radeji zustanu u humanitniho pristupu (sociologie, psychologie, filozofie, historie atd."

              To si klidně zůstaň. Smysl statistiky tím ale nenahradíš, protože ten je úplně někde jinde. *7*

              "Na Metacritic hodnotis, v pripade volby - volis..."

              U volby taky hodnotím - volební program a na základě toho volím. Ale to nemá smysl rozebírat s někým, kdo takhle blbě slovíčkaří.
            • martin.mares.984
              - Snazis se me vyargumentovat za kazdou cenu, nevim jaky to mas smysl, jde o polemiku a v ni stejne zadny "vitez" neni

              - Zkus si to poradne precist - volba politickych stran je VOLBA jedne strany z mnoha, ale neni to hodnoceni na 10 stupnici jako v pripade Metacritic, proto se to neda srovnavat. Na Metacritic hodnotis, v pripade volby - volis...

              - Statistika je mozna exaktni veda, ale matematika nedokaze "spocitat" vsechno a tim mene uz chovani lidskych bytosti...Pri studiu chovani cloveka radeji zustanu u humanitniho pristupu (sociologie, psychologie, filozofie, historie atd), ale chapu ze technokraticky zalozeni lide radeji "vzorce" ...
            • del0
              "neches snad srovnavat statistiku v pripade hodnoceni produktu/zbozi na desitkove stupnici s vhozenim volebniho listku pro jednu jedinou stranu"

              Tohle byl doufám v tip. Pokud vím, tak u voleb JE NA VÝBĚR z více jak jedné strany, dokonce většinou i z více jak deseti. Obojí je prostě o výběru z několika možností. Hmm, nedáváš smysl. *7*
            • del0
              "lidi maji tendenci delat pri volbe kompromis"
              "jednak hodne lidi nevoli na zaklade politicke ideologie, ale spis protoze je jim nekdo slibi lepsi zivobyti"
              "volici, co neprijdou k volbam maji take nejake politicke smysleni, ale zadna strana ho nereprezentuje dostatecne aby ji zvolili a ty ostatni se jim zkratka hnusi"
              "Nehlede na to, ze politicka ideologie se muze v proudu casu behem zivota menit na zaklade individualnich dobrych/spatnych zkusenosti, dospelosti a nazoroveho vyvoje - jak volice, tak politickych stran"

              Tenhle wall of text plný pochyb má sice logiku (ono zpochybnit se dá cokoliv, když se člověk snaží) a určitě takové případy budou existovat, nicméně proč mám pocit, že nechápeš pojem statistika. Sám si řekl, že "jde o nepresnou vedu o nepresnych cislech". Za prvé, statistika JE exaktní věda, protože vychází z matematické statistiky, pracuje s číselnými údaji. Za druhé, výsledky jsou nepřesné, protože pracuje na bázi empirické zkušenosti, induktivní logiky a pravděpodobnosti, tudíž je nesmysl se bavit o tom, jestli někdo volil takovou nebo makovou stranu, protože měl zrovna cestu na úřad kolem jejich billboardu, nebo protože v TV zrovna dávali jejich spot, nebo protože si prostě jen hodil pětikorunou. To zpochybňování, které tady předvádíš, je typické nepochopení statistiky. Doporučuju nějaká výuková videa, třeba Holzmana. *15*

              Každopádně tohle je celé mimo téma, protože si se vykroutil z podstaty mojí reakce, které byla o rozdílu náhodného výběru versus dobrovolné účasti (která na podstatu statistiky nemá vliv), což byl tvůj zavádějící argument, na který jsem reagoval v první řadě.
            • martin.mares.984
              del0:
              1) psal jsem ciste o "statistice hodnoceni" v pripade Metacritic
              2) neches snad srovnavat statistiku v pripade hodnoceni produktu/zbozi na desitkove stupnici s vhozenim volebniho listku pro jednu jedinou stranu
              3) Volebni VYSLEDEK je VYSLEDEK VOLEB a ne zadna statistika politickeho smysleni - jednak lidi maji tendenci delat pri volbe kompromis a jednak hodne lidi nevoli na zaklade politicke ideologie, ale spis protoze je jim nekdo slibi lepsi zivobyti atd. Nehlede na to, ze napriklad volici, co neprijdou k volbam maji take nejake politicke smysleni, ale zadna strana ho nereprezentuje dostatecne aby ji zvolili a ty ostatni se jim zkratka hnusi... tudiz nevoli a tim se na zaklade Volebniho vysledku nikdy nedozvis, jaka ideolgie se jim napriklad zamlouva.
              4) Nehlede na to, ze politicka ideologie se muze v proudu casu behem zivota menit na zaklade individualnich dobrych/spatnych zkusenosti, dospelosti a nazoroveho vyvoje - jak volice, tak politickych stran...
            • celoush
              Kámo, ty toho asi sám moc nevíš o statistice. Ten vzorek vůbec není reprezentativní. Ti hráči si tu hru nemusejí koupit, aby ji mohli hodnotit, nevíš jejich věk, místo, společenské postavení....
            • del0
              martin.mares.984: Chceš říct, že volební výsledky nereprezentují +/- statistiku politického smýšlení, protože lidi nebyli vybráni náhodně, ale měli potřebu tam jít a dobrovolně? Hmm, kk.
            • o tom byla ta zminka o nahodnosti vyberu, ale u 4400 lidi uz se da celkem predpokladat, ze to nejsou jenom kolegove nebo konkurencni vyvojari
            • martin.mares.984
              O statistive vim dost na to, abych uz davno pochopil, ze jde o nepresnou vedu o nepresnych cislech a vysledek definuje skupina respondentu... nic vic, nic min.

              Navic, v pripade Metacritic nejde o nahodnou anketu kolemjdoucich nebo systematicky vybranou skupinu rozdilnych zakazniku dle narodnosti, pohlavi, socialni vrstvy, veku atd.. ale jde primarne o lidi, kteri maji potrebu tu hru nejak verejne ohodnotit nebo zrecenzovat a to uz samo o sobe pomerne uzce definuje celou skupinu lidi. Hodnoti tam jenom lidi, kteri sami chteji hodnotit, ne protoze je nekdo nahodne oslovil nebo vybral...


              To bude vzdycky daleko a nejen v oboru her - prece je nutny odlisovat nazor: Kritika, kolegy vyvojare, hrace-experta, konzumenta, hrace hodnoticiho hru dle vnitrniho presvedceni a hrace, ktery napriklad hodnoti primarne dle nenavisti vuci nekomu (necemu).... kazdy vidi jednu a totez hry jinou optikou. To bylo, je a bude...
            • asi toho moc nevis o statistice, 4400 ze 3 000 000 je dostatecne reprezentativni vzorek

              (samozrejme je otazka, jak dalece to je nahodnej vyber, kdyz se kvuli hlasovani musi lidi registrovat, to muze nejakou jednodussi skupinu odradit)
            • martin.mares.984
              hmmm... odpovedel jsem si tim zpusobem, ze kdyz hru koupi kolem 3 MILIONU hracu, tak je uplne jedno jestli si vezmes prumer z 1 000, 4 00, 3 000 nebo souhrne vypoctes z 4 400 . Porad prumer z 4 400 vuci 3 milionum je prinejlepsim jako "kapka v mori" vuci zbytku (jehoz nazor nezname).
      • flash789
        nejde o hlasy ale o lidi, na metacritics davaji nulu lidi co nesnaseji EA a s hrou to nemá co delat, na gamefaq hodnoti lidi co ty hry skutecne hraji, to je dost podstatny rozdil. u Original Sin nemá prumerny odpurce EA co rict.
  • SkillJam
    Jsem rád, že to vyhrál DA:I, hru jsem si velmi užil a baví mě číst zhrzené komentáře dotčených.
  • Dragon Age je strašně nevěrohodné fantasy. Ferelden sousedí kousek od Orlais a dobový rozdíl je tam kolik? 200-300 let? Já vím, že je to fantasy, ale je takové nepromyšlené, navíc mi tam ta francouzština vůbec nesedí, proč nevymyslet vlastní myšlenku, takhle okatě vykrádat Francii teda není moc inspirativní.

    Dále mi tam vadí, že tam nejsou označované zábavné questy od těch mmorpg, popravdě jsem se bál vzít quest, jelikož byly všechny na stejné brdo, dále mi vadí takové pomocné prvky od autoru, proč v Crestwood můžeš neustále lootovat neck of power a tak si z avatara udělat v podstatě mašinu, kterou nic nezastaví.

    Příběh je naprosto katastrofální, jeden oživlý DarkSpawn, jedna ztráta paměti, jeden vyvolený inkvizitor, sjednocení armády a poražení enemáka. Katastrofa

    Soundtrack je parádní. Grafika je pěkná, má hodně kvalitní textury, hodně pixelů, v tom to je to asi nejhezčí RPG současnosti, ale problém, že je to zase nevěrohodné, všechno se leskné, hraje to všemi barvičkami duhy, Mimika dělá z postav zrůdy i sympatitcká Liliana se změní na zrůdu, když začne mluvit.

    Pro mě to byl rok zklámáni. Izometrické RPG byly na hony vzdálené kvalit předchůdcu, měli špatný příběh i dialogy, u Divinity se k tomu přidalu i šílena stylizace, Dark Souls 2 je zase na hony vzdáleny kvalitě Demon Souls či DS1, ale i tak bych ho volil RPG roku, utopil jsem tam 300 hodin, to žádné jiné RPG mi letos neudělalo..
    • Ještě že trh se neorientuje podle spotřebitelů, jako jsi ty. Bychom se chodili k hrám tak akorát potit, stresovat a nadávat.
  • Víte, že ani Zaklínač 2 není RPG??? Je to akční rubanice a simulátor kotoulů s třemi armory, nulovým craftingem a v podsatě bez RPG prvků...
    • Zkus si najit vlastni nick, pokud nemas mozek uplne v ( )!( ). DS2 je mnohem vice simulator kotoulu nez Z2
    • Lukyz
      Většinou se snažím mezi tyhle rozbroje neplést, ale kvůli Geraltovi udělám výjimku a Tobě doporučím zkusit vyšší obtížnost než normal a pak snad svůj názor lehce přehodnotíš *3*
  • jednoznacne South Park, bol to narez od zaciatku do konca
  • No mám rád RPG, ale ani jedno ze zmiňovaných mne nezaujalo.Tudíž za mne rok 2014 byl vlastně bez RPG.Duufám že letos se to zlepší. *5*
    • maros.goc
      A ake by si chcel? Mas casual Dragon Age 3, mas hardcore cRPG Divinity, mas akcne RPG Dark Souls 2 a mas cyberpunkove Shadowrun :-D
      • Co přesně je hardcore na Divinity, já to teda hrál a přišlo mi hodně ne-hardcore...
  • Jo a spise nez "Ryzi epika" mi DA:I prislo spise jako "Ryzi prehnana kycovitost"-

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit