Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja sem to vydrzel hrat 4 hodiny Grimrocka hodin 40, toliko k moji hre roku.
  • Jaká jiná hra by mohla být RPG roku než směs nehorázného nevkusu, nepovedené grafiky, nudicí roztahanosti, příběhové trapnosti a směšnosti. A to všechno podtrženo zdrcujicí nabubřelostí falešného dojmu vlastní velikosti.
    • Jen tak ze zvědavosti - jsi TEN Horrido, nebo jsi se kniplu v životě nedotkl?
      • Hola Serzo, jsem TEN. *4*
        • Aaa, vida, koho clovek nepotka *3*
    • VergiliusGrey
      Ne, že bych chtěl DA:I obhajovat, ale kritizovat umí každý, že ano. Co takhle vypíchnout i nějaké ty kvality?
      • Kvality? Je to obrovske a asi s tim meli dost prace. Nektere pribehove mise nejsou tak nudne a hloupe jako zbytek hry. To jsou jedine klady ktere me napadaji, k Divinity nebo Wastelandu to ma na mile daleko. Ale kolik lidi tolik chuti, ocividne mainstreamu se trefili do vkusu.
  • yenda1
    Ankety tohohle typu mne vždy zajímaly ne z důvodu předmětu, jako spíše z komentářů. Srovnávání nesrovnávatelného vždycky trochu peklem smrdí a začínají se míchat jedy. Chybí tomu arbitr.
    Co jsem měl možnost vypozorovat je toto. Jedinec má v oblibě hru (dosaďte cokoli, ale ať jsme tématičtí). Pokud je sebevědomý nemůže mu vadit jiný názor. Pokud není, začne plivat. Nedokáže se srovnat s tím, že někomu se líbí něco jiného. Jeho verze světa je narušena. Bere to jako útok na svou osobu. A plive. Potřebuje souhlas okolí, jeho vlastní mu nestačí.

    A teď DA:I. Může mi nějaký znalec říct, jak si vede s porovnáním s DA:O?
    • Lotr
      DAO bylo v duchu starších Bioware RPG.
      DAI je v duchu MMORPG

      Jde vlastně o neporovnatelné kousky. Příběhově jsou na stejné úrovni. Rukopis Bioware je poznat. Ale herně je to naprostý rozdíl.
      • yenda1
        Díky. Takže když mne DAO neba, tak asi nemá smysl s DAI ani začínat .
    • To je jako srovnávat staré Star Wars s novýma. Těm starým se to nikdy nevyrovná.
    • neni to o jediny hre, mne bavily z nominovanych hned tri vic a ds2 jsem nehral
  • applepie_svk
    pre mna je to sklamanie roku...
  • Vyhralo to mainstreamove RPG, ktere si muze zahrat i hrac RPG zanrem nepolibeny. No co uz. Za me muzu rict, ze letosni rok byl na dobre RPG bohaty (Grimrock,Shadowrun,Wasteland,Divinity,Xulima) a je me celkem fuk, jestli RPG roku vyhralo jedinne RPG, ktere me moc neoslovilo :)
    • Ristoro
      Dneska si zahraje 98% her i hráč, který s žánrem nemá co dočinění. Ale spousta her má volbu obtížnosti, která toho dost změní. A to platí i u DA:I. Ale RPG roku to není.
      • Tezko rict. RPG hry hraju uz pres 20 let a nedokazu asi uplne dobre posoudit, jak moc je hra pristupna zacinajicimu hraci, nicmene nedokazu si predstavit, ze z tech her, ktere jsem uvedl, bude zacatecnik, pripadne "mainstreamovy" hrac, nejak nadseny. Mozna tak ten Shadowrun, ale jinak i pri volbe nizsi obtiznosti jsou ty hry ponekud mene pristupnejsi a obcas hodne nekompromisni. Ale ono je to celkem fuk, hlavne kdyz kvalitni RPG stale vychazeji a je co hrat :)
  • MickTheMage
    Mali by ste v tej redakcii prestat brat drogy! :-)
  • Vegen
    Dragon Age mě bavil, ale asi bych ho na první místo nedal. Vývoj hlavní postavy byl dobře proveden a vedlejší postavy taky zaujali. Bohužel hlavní záporák byl naprosto nezajímavý a nudný.
  • Jsem rad, ze nevyhrala ta rubacka DS2. Nic proti, ale uz jenom to, ze tu hru zaradil mezi RPG je dost mimo, mezi akcnimi hrami by to DS2 sluselo mnohem vice. Wasteland mi v teto kategorii chybi, ale asi to nemohlo projit pres pana s klobouckem. DAI jsem nehral a ani se nechystam s tim ztracet cas. Takze doufam, ze 2015 bude mnohem lepsi rok.
    • maros.goc
      Dark Souls je akcne RPG... Ak moze byt za rpg brane Diablo, moze aj toto
      • del0
        Když už, tak Diablo je víc RPG než Dark Souls. Obojí jsou rubačky, ale u Diabla aspoň záleží primárně na vlastnostech postavy, tudíž má blíže ke klasickým cRPG (PnP RPG). DS je hlavně o ovládání, což je běžný koncept prakticky všech akčních počítačových her.
      • Ne, Diablo opravdu neni RPG, obzvlaste D3 pak stratilo naprosto narok.

        http://www.rpghry.cz/blog.php?id=62

        Takze, kdyz Diablo neni, tak nechapu, proc by DS2 - akcni rubacka s par RPG prvky melo tak byt chapano. *6*
        • del0
          Protože neznalost a fanboyismus. *15*
  • WhySoSad
    Čekal jsem Dark Souls nebo Divinity, ale pravda že DA jsem nehrál, takže proč ne, měl bych vyzkoušet jestli ocenění zaslouženo *4*
  • Nechápu,jak mohli vybrat inquisition,pro me je to zklamaní roku
    celou dobu mi prislo ze leveluju postavu ve wovku nebo jinym MMO
    o zprasenym ovladani,nefunkcni takticky kamere,nedostatku quick slotu,
    nedostatku(normalnich)questu,uplnou absenci dungeonu a milionu jinejch
    veci ani nemluve

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit