Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem se právě vrátil docela nakalenej ze školy,takže nevím ale je to první příspěvek ke Skyrimu kde se nevyskytuje Trol.diskuzní Huraaaa třikrát sláva *1* *1*
    Tři dny se radujte (4 dny se radujte!!! Nějaká pohádka od Svěráka ale nepamatuji si přesně jak to bylo *2* )
    • smejki
      Lotrando a Zubejda, neznabohu! *4*
  • Aha, tak disk je ten problem. To som aj cakal. Ono predsa v zariadeni ako je PS3 bez SCSI a SAS diskov nemoze byt o korektnom fungovani ani reci. A to na rozdiel od pracovnych stanic kde k disku pristupuje xy procesov tu mame az jednu aplikaciu. Najhorsie je, ze hraci si jeden 7200 otackovy SATA disk vymienaju za iny 7200 otackovy SATA disk. A potom to Behesde robi problem.
  • Ty zbrane ve hre nikdy nebyly, nikdy se s nima nepocitalo a nikde je ani nikdo nezminoval. Byla to pouze testovaci data z ranne faze vyvoje. Bohuzel se dostaly do dema, coz byla chyba nekolika jedincu ve firme. Takze vyrok Jacka, ktery pravdepodobne ani netusil, ze takova data existuji, byl pravdivej.
    • Chlape, tohle neobhájíš, protože tato zdnálivě bezvýznamná aférka s chladnými zbraněmi byla od 2K jedna veliká lež (a ne jediná), kterou se jim naštěstí povedlo rychle zamést pod koberec, takže si toho pořádně nikdo nevšimnul ^_^

      Zde důkaz: http://www.youtube.com/watch?v=a7fu0NoUY5g#t=4m08s. A kdyby se ti nechtělo dívat, tak je to Denby Grace, Gamespot Interview 2009. Říká že hra chladné zbraně OBSAHUJE. Nemluví neurčitě, nýbrž říká, že je ve hře mají, že jsou součástí melee systému a že jsou super. Takže si můžeš vybrat, buď v této kauze lže Jack nebo Denby, a já říkám že Jack. I když asi "nevinně", prostě to někdo té veřejnosti musel nějak říct a černého Petra dostal on ^_^.
      • Ale dyt ano, basebalka ve hre byla a pak zase nebyla a pak zas byla. Hlavni hrdina ji mit nemel, stejne jako mraky jinych zbrani, ktere se v prubehu vyvoje a pribehu samotneho vyzkouselo. Tohle bylo rozhodnuto uz nekdy v roce 2008. A imho ja ti nemusim nic obhajovat, narozdil od tebe mam mnohem vice informaci a je mi uprime jedno, jestli mi veris nebo ne. *6* *7*
    • tohle je reakce na Tanboua dole. Tohle je dementni diskuzni system. Uz sem dejte neco poradneho konecne.
  • Za 60 hodin jsem dohral vsechny dejove linie a daedry questy... stal jsem sampionem cele plejady bohu, stal jsem se leadrem vsech guild v cele provincii Skyrim,dokonce jsem se stal arcimagem se znalosti celkove tri kouzel a mnozstvi many na zavratnem cisle 100,dale jsem se stal drakorozenym,ktery na tri rany sejme syna samotneho Akatoshe- vladce bohu... cili za 60 hodin jsem se stal bohem
    • za 90 hodin jsem na lvlu 60 na nejtezsi obtiznosti.. mam projetou pouze Univerzitu a Druziniky - Nebyl jsem v cele zapadni provincii.... je to asi tim, ze neklikam zbesile po mape pri plneni ruznych questu.... to ze ty si buh za 60 hodin, neznamena, ze ostatni taky... Vse je to o pristupu, jakym stylem hrajes...
      • on spíše chtěl poukázat na to, že jsou questy docela osekané. Klasickým příkladem je mágská kolej ve skyrimu vs. cesta k arcimágovi v Oblivionu. Taky si myslím, že měli lépe strukturovat questy v této koleji ve skyrimu. Měli to více rozvinout a dát arcimágovi nějaké povinnosti a možnosti. Celkově jsem spíše zklamán, než nadšen. Bohužel.
      • Kdyz chcu cumet na hory a na lesy zajedu do Alp na board.. *5*
        • kdyz myslis... jeste tam neni snih...
          • Navic muj prvni prispevek nebyl o herni dobe,ale o tom jak je ta hra pitoma.
            • Hra je pitoma a tys u ni stravil 60 hodin? Vzdyt to bys musel byt pitomec....
            • smejki
              instant hero 'n awesomeness generátorem je TES už od Oblivionu (samo nemluvím o OOO)
            • Co ten link na steam? stale cekam
            • Aha, tak to si rikam nekdy tez... ale spis se ji snazim vychutnat... nekdy je pravda, ze se biju do hlavy sem tam....
          • Na nekterych ledovcich je snih celorocne...
    • hod link na steam at se podivame :)
    • Masa-san
      CO víc si mužeš přát *1*
      • ...a teraz si môže kúpiť všetky CoD, za 60 hod ich prejde všetky a boh tam též bude
  • Nejprve bych rád redakci poděkoval, že denně vydá aspoň jeden článek o Skyrimu. To z celého srdce oceňuji.

    Dále bych poznamenal, že není moc co řešit. Gamebryo je Gamebryo, Bethesda je Bethesda.
    Na PC hru dodělají hráči. Na PS3 smůla.

    Dávám 10/10.
    • Dáváš 10/10 komu? Redakci? To souhlasím. Dělají toho dost a články vycházejí a to mnohdy dost zajímavé. Skyrimu? Když se hra musí dodělávat, nemůže dostat 10/10. *3*
  • Vtipek ala Jindra Velky :
    A to si ti konzolisti nemužou tu RAMku dokoupit ?BTW ja mam RAMky dost!!
    *1*
  • Jak už tady někteří řekli přede mnou - Pete Hines je jen PR vořežprut, co se tváří, že řídí celý vývoj. Stejně jako si nedávno stěžoval, že "developing for PC is a headache". Takový mám nejradši - kecají o něčem, co jim někdo jinej řekne a tváří se, že tomu rozumí.
    • říkáš jen a vořežprut, ale nepodceňuj sílu PR...koneckonců, není smutný, že právě takovej "vořežprut" mele do novin a erudovaní pracovníci, kteří by mohli danou problematiku zajímavě okomentovat, jsou zavření v open spacu? ;-)
      • sleepless
        Proč nedělají "erudovaní pracovníci" PR? Protože pak by neměli čas na vývoj. Hines tomu rozumět nemusí (což ale nikdo z nás neví, jestli tomu rozumí, nebo ne), jeho úkolem je tlumočit to, co mu k dané věci řeknou právě oni erudovaní pracovníci. To je úkol PR. Navíc sám Sawyer uvedl, že jím popsané vidění problému nemusí odpovídat skutečnosti, protože na Skyrimu nedělal, pracoval jen s jednou ze starších verzí enginu.
        • Mechwarrior_bw
          "jeho úkolem je tlumočit to, co mu k dané věci řeknou právě oni erudovaní pracovníci. To je úkol PR"

          no, ono by to bola možno pravda keby ste slovko "tlmočiť" vymenily za slovko "svojsky interpretovať" alebo "reklamne deformovať" - totiž ono to čo víde z PR oddelenia môže byť často v priamom rozpore s "erudovaným vstupom" *1*
        • Osobně mi stačilo, co jsme si my, fandové Mafie II, vystáli napřed s Denby Gracem, pak s Jackem Scalicim a posléze s Elizabeth Tobey. Vše PR manažeři firmy 2K Games. Vše lidé, kteří byli schopni na OFICIÁLNÍM fóru společnosti 2K Games defacto lhát hráčské veřejnosti a posléze cenzurovat názory "znalejších členů fóra" jako spam a posílat za ně upomínky (za tři upomínky ban).

          Takže jak někde vidím, že se jedná o PR, tak kredibilita nula bodů. Je to drastické a pseudohumanisté se se mnou budou hádat jak se připravuji o určitou část zážitku atd...Paretovo pravidlo 80:20 - radši oželím 20% informací které chybně vyhodnotím jako lži, než abych v 80% naletěl.
          • Jack Scalici nebyl zadny PR nybrz designer a spolecne s Vavrou delali celej scenar hry, tunto. :)
            • Ano ano, máš pravdu. A víš, že taky prohlásil památný výrok?

              Koukni na tohle video, píše se rok 2009: http://www.youtube.com/watch?v=w1xHKTM8Obg#t=0m40s . Toto video rok, jeden celý rok veřejně visí na netu a dívají se na něj všichni potenciální kupci Mafie II.

              Pak, 2K Games v srpnu 2010 pořádalo na fóru sérii akcí Q&A (ptejte se, odpovídáme), dostal se ke slovu i on Jack, pod přezdívkou 2K_Jack. Někdo se ho zeptal na chladné zbraně, jak vypadají a jestli jsou brutální. Jack napřed cíleně tuto otázku ignoroval. Až se začaly dotazy ohledně chladných zbraní příliš množit, napsal památný post (zde jen překlad):

              2K_Jack 08-01-2010, 01:59 PM
              Nikdy nebyly ve hře. To video ukazuje jenom nějaké vývojové prostředí pro testování chladných zbraní. Nemám ponětí kde se vzalo a jak se to dostalo na Internet. Obecně je pravidlo takové, že pokud jste něco neviděli v trailerech nebo oficiálních gameplay videích, tak to ve hře není. Ale na tohle se zeptejte spíše Dana. (2K_Dan, není to don Vávra, jedná se o shodu jmen !!!! )

              No a já přihodím objev komunity ihned po vydání dema v létě 2010: http://www.youtube.com/watch?v=SRVjFtReMYU a následnou další moderskou práci, která vedla v zimě 2010 až k velmi zajímavým závěrům: http://www.youtube.com/watch?v=P2xSxYSNfLs. Nezapomeň, chladné zbraně NIKDY nebyly ve hře ^_^
        • bohuzel takhle to taky nefunguje, protoze vyvojari reknou PR pravdu, ale tu oni verejnosti tlumocit nemohou, takze k tomu daji "pravdu" svou a pak je ztoho takovejhle blabol, kterymu veri jen to kdo dotoho nevidi coz je 90% konzumentu
        • mě to nevysvětluj, já u pr asi skončim (studium žurny je sice fajn, ale psát do bravíčka se mi moc nechce), spíš jsem dal otázku do pléna :)
      • adahn
        Jo, tak to bohužel dneska funguje... Čest výjimkám - vývojářským studiím, v nichž s fanoušky a médii komunikují sami vývojáři.
  • Hmm ja, ako skalny fanušik serie musim uznať, že to bola prasačina od Bhetesdy vydavať hru v tomto stave na PS3 a teraz sa tvariť že o tom nevedeli-prd makovy a tento članok to len dokazuje.
    Tento engine nie je priprveny napriklad ani na lepšie textury-naťahal som si ich namraky, vyzera to božsky, ale musim davať FIX pretože hra pada-uvidime ako nam to dopadne *1*
    • Když si dali pevný termín pro všechny platformy už kdovíjak dlouho před dokončením hry tak se holt ani nedalo čekat nic jiného. Navíc to dělá Bethesda vždycky a pokaždé jí to projde, kdyby si lidi tu hru takhle sprasenou nekupovali tak by bethesdě sklaplo a pro příště by to třeba i dodělali. Zahraju si na věštce a napíšu, že další TES ať už se bude jmenovat jakkoliv, dopadne úplně stejně.
      • nejsi věštec ale realistický prognostik *1* Stačí si vzpomenout na doslova zmršený Oblivion, který byl hned po vydání prakticky nehratelný a stejně dostal vysoká hodnocení.

        Proto doporučuju všem, pokud se vám současný skyrim moc nelíbí, dejte ho raději stranou, než si ho až příliš znechutíte, a počkejte si pár měsíců na modifikace od komunity. Ta hra má velký potenciál, který Bethesda neuměla tradičně využít, ale komunita to ví a využije ho!
    • ale pozor, těch 10/10 si zaslouží *1* *3*
  • ja nahral cca 20 hodin a nejak opadla motivace, Oblivion byl lepší
    • V oblivionu byly hlavně lepší Questy za Temné Bratrstvo a Cech zlodějů, ve skyrimu mě teda vůbec nebavily. *13* A to jsem se na to bratrstvo tak těšil :(((
    • owny
      Oblivion podle mě asi nebyl lepší, ten měl taky svoje mouchy, ale souhlasím s tou motivací, taky když to hraju, tak mám chuť akorát znova nainstalovat Morrowind. Skyrim je zkrátka moc casual. Štvou mě věci jako, že ve všech guildách je hráč hned brán jako king, pak mi taky vadí autoheal, chybějící kouzla, stupidní level design - mám namysli třeba budovu,co se jmenuje "Pokladice" a člověk tam najde tak 3 stříbrné ingoty, tak co to je? Vzpomínám na sídla různých rodů v Morrowindu, kde byly opravdové pokladnice. Zkrátka dobré nápady tu jsou, ale nevím, proč ničí dobré nápady z minulých dílů, asi by to bylo pro konzolisty moc složité, či co.
      • Morrowind byl král mezi RPG hrami své kategorie. Podle mě ho už nic nepřekoná.
      • Byl by to dobry prispevek, kdyby ses neotrel o nas konzolisty, takhle jsi akorat ukazal, ze jsi netolerantni blb.

        Konzolásti nejsou zadni exoti, jsou to hraci jako ístatni. Treba ja hraju hry uz od dob zx spectra, mym favoritem jsou komplexni hry, nejradsi zanr taktickych tahovych her (taky hraju sportovne sachy) jak treba bylo ufo nebo jagged aliance. Na pc je tento zanr mrtvy, na konzolich skomira.

        Ac jsem na pc hral pres 15 let, dnes u novinek zpravádla preferuji konzole, protoze jedna a ta sama hra me na konzoli bavi vic. Treba batman. Ale i na pc jsou dobre hry, treba tw.
        • owny
          Trochu to upřesním, konzolisti mi nevadí, vadí mi vývojaři, kteří si myslí, že vypuštěním některých prvků a zjednodušením přilákají více příležitosných hráčů - a to asi jo. Tak tyhle příležitostné hráče jsem myslel těmi konzolisty, to ty nejsi.
    • Já nevím, ale jsem na tom tak nějak podobně. Nejdříve to bylo nadšení, že skyrim přes některé vady vypadá celkem solidně a že je hratelnost dost dobrá. Pak jsem si ale začal všímat všeho, co bylo v Oblivionu a ze záhadných důvodů není ve Skyrimu. Vadí mí to tolik, že nějak nejsem schopen to pořádně hrát dál.

      Např.: První postavy vždycky hraju za mága. Je pro mě záhadou, proč nemohu ve skyrimu dělat vlastní kozla. Tohle se mi v Oblivionu moc líbilo. Proč je questová linie směrem k arcimágovi tak strašně osekaná a krátká? Vždyť já se stal arcimágem prakticky hned a neuměl jsem přitom vůbec nic. Opět lépe řešeno v Oblivionu. Proč se nemohu podívat na přehlednou tabulku, co vše jsem ve hře dokázal, jaká byla v Oblivionu (viz erby a tituly z oblivionu)? Kam se vytratila spousta kouzel z Oblivionu? Proč je tak málo učitelů magie a proč má nějaký magický student učit arcimága kouzla? A takhle bych mohl dál pokračovat. Ani nemluvím o stupidním inventáři. *1*
      • Asharak
        sice jsem za mága ještě nehrál (až po pár patchích a módů asi) ale přijde mi blbé, že v každém městě je někdo kdo prodává (mrsknu jen tak) polovinu kouzel, takže stejně moc věcí udělat nemusíš, aby si je měl. To že tam není tolik kouzel není špatné, ale horší je když je "máš hned všechny". Takové questy a za odměny slušné kouzlo by nebylo od věci (až by si nabral trochu vlivu na škole třeba).
      • pamatuju v Morrowindu jsem prisel do mage guildy a nechteli me prijmout protože jsem nemel nejaký statistiky.
        • Masa-san
          Ale to by dneska už neprošlo, vždyť tam nejsou ani ty staty! *8*
      • Prostě musíme počkat na nějakou obsáhlou modifikace ala Midas spells nebo jak se to jmenovalo v Oblivionu, to byla teprve magie. Ale to začne až v lednu snad vyjde ten editor.
        • ja jsem s magií docela spokojený, treba illusion spelly jsou docela originalni, da se tam provozovat i nekromancie.
      • Kúzla nemôžeš robiť, pretože znalosti spred 200 rokov uchováva iba univerzita a aj to nie všetky, dôsledok výbuchu sopky. Od Morrowindu sa kúzla v TES proste zabúdajú, sleduj napr levitáciu. Mne to aspoň v Skyrime pekne vysvetlili. *3*
        • jo, takhle si ty nedodělky ve skyrimu taky tak nějak vysvětluju, aby to zapadlo do mého příběhu. Třeba v Oblivion dalo zabrat odůvodnění, proč nejde proplout kolem Leyawiinu, protože prostě tudy proplout muselo jít, ale Bethesda byla zase líná, pokazila to a proplout tudy nešlo - z původně velikého průplavu udělala bethesda malou kamenitou strouhu. Po více jako roce od vydání tenhle nedodělek opravila modifikace. Díky bohu za moddery!
          • Mno keď na Vivec drbne ministerstvo pravdy http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Vivec_Ministry , následne vybuchne sopka a rok všetko vyvražďuje popolček, buďme radi, že sa nejaké kúzla zachovali. *3*
      • JohnyTheZik
        v Oblivionu byly kouzla jednim slovem bida.. Ackoliv jsem sam za maga hral, tak ze bych mohl mluvit o nejaky extra zabave, se rict neda.. Jeden orb na 1000 zpusobu s ruznyma jmenama a barvickama (mluvim o Destruction spellech).. Diky bohu, ze v Skyrimu jsou kouzla jaka tam jsou..
        prehledna tabulka byla fajn..
        Jelikoz jsou nordove spis valecnici, tak je tech kouzelniku jen par a jeste k tomu jich je vetsina ve Winterholdu.. Dava smysl a ten jeden v hl. meste taky celkem staci..
        A to, ze te nejakej sumar ucil skill, ackoliv jsi byl imba typek, bylo i v Oblivionu..
        Co se tyka inventare, tak mi neprijde o moc stupidnejsi nez v Oblivionu.. trideni je stejny, scrollovani taky.. imo je lip resenej ve Skyrimu, pokud ti v nem jde pouzivat mys..
        • mně teda kouzla v Oblu a ve skyrimu příjdou na chlup stejná až na to, že ve skyrimu jsou trochu osekaná, přibylo pár nový a bezvýznamných (na efekt ale moc pěkných) kouzel a došlo k zásadnímu vylepšení efektů kouzel. Zrovna ty destruction spelly jsou fakt podle mě víceméně totéž (jo, přibyla ta mrazivá šipka a zlepšila se podoba kouzel). Chybí kouzla jako otvírání zámků, vyvolávacích kouzel je málo a tak nějak málo použitelné. Ale ať je to jak chce, nevyrovná si nic pluginu Midas Magic.

          Třídění inventáře je odlišné od Oblivionu a to naprosto zásadně. V oblivionu vše tak nějak naklikávám rychleji a nemusím se přepínat z inventáře, abych se podíval, jak má postavička vypadá. V invetáři ve skyrimu mi myš nefunguje a ani mi nefunguje tolik propagované otáčení předmětů.
          • JohnyTheZik
            to je u destruction spellu celkem zasadni, ze uz fireball vypada jak fireball a ne jak cervenej letici orb.. blesky, ze vypadaj jak blesky a ne modrej letici orb.. takhle bych mohl pokracovat..
            Co se tyce ostatnich druhu, tak jsem je nikdy nepouzival, ikdyz vim, ze otevirani zamku zrovna ve Skyrimu neni (na druhou stranu si myslim, ze picklock je v S jednodussi)..

            Jakym stylem je odlisny trideni? Pokud vim, tak tam je taky zbrane, armor,.. To, ze to rychlejc naklikavas, je fajn, nicmene to na tom nic nemeni. Krom toho, ze musis vylizt z invu, aby ses videl :).. To mas pravdu..

            Btw pokud vim, tak s mysi v invu maj problemy jen warez hraci, bracha s tim mel problemy, ja na originalce ne.. A funkcnost inventare vzroste o 200%.. A otaceni predmetu je super :)
            • JohnyTheZik
              Ja mam v PC taky obe hry a nedavno pred Skyrimem jsem si z nostalgie zapnul Oblivion.. Celkem jsem ziral, jak moc jsem si tu hru ve svy hlave prikrasloval..

              Tak vidis :D.. Ten inv je vicemene stejnej..
              Jinak tady to mas rozdeleny no.. zase kdybys to delal v ramci jednoho mackani tab, tak se taky dostanes vsude.. :)

              Jak rikas
            • Mám originál. Již jsem našel řešení toho bugu s otáčením předmětů: prý začít novou hru. Zkusil jsem to a fakt to funguje, jenže nechci zahodit nějakých 30 hodin hraní kvůli takovému bugu.

              Mně přišly i efekty v Oblivionu celkem v pohodě. Mám momentálně v PC obě hry a porovnával jsem to a není to tak hrozné, i když ve skyrimu jsou efekty kouzel samozřejmě lepší (jak graficky, tak zvukově).

              Rozdělení na armor, weapons atd. je stejné už snad od počátku série. V Oblivionu se mi v tom jen lépe orientovalo a také se mi líbilo, že úplně vše je součástí inventáře - mapa, kouzla atd.

              Otvírání zámku ve skyrimu je fakt o dost lehčí. Líbí se mi více jak to z Oblivionu (tam jsem to nenáviděl).
  • nejlepsi na tom je ze Skyrim byl podle Bethesdy primarne vyvijen pro konzole a na PC byl vpodsatte preportovan, protoze pro ne PC neni neni hlavni platformou. Usmevne na tom je ze zatimco na konzolich maji lidi problemy, na PC to frci bez problemu.
    • Malleth
      Vzhledem k tomu jak navržený je GUI, pochybuju, že přimárně byl Skyrim vyvýjenej pro PC.
      • Přečti si to ještě jednou a pomalu prosímtebe....
    • Asharak
      Aneb jak vývojáři zapomněli svoje řemeslo. *15* (nadsázka)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit