Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tento typ článků mi na tomhle serveru vyloženě vadí. Základem je informace, která se dá shrnout do jedné věty a zbytek je okecávání bez jakékoli přidané hodnoty. Navrhuji před publikací tohoto typu článků uplatňovat rčení "dvakrát měř, jednou řez".
  • Nevím, kde došli k tý cenně, ale dle doporučených požadavků z minulýho článku, jsem jen kousek pod jejich hranicí a to jsem sestavoval komp v loni před Vánoci a dal jsem za to 27k včetně monitoru a dalších periferií. Takže jak už někdo psal - OR bude stát dalších 15 klacků?
  • VortexCZ
    Jak už jsem psal na fb... Do heren by se to hodilo, ale jako produkt pro "normální lidi" je to setsakra drahá sranda. Něco jako čokoládové vajíčko s hračkou. Rozbalit, sežrat čokoládu pohrát si s figurkou, či hračkou, která dělá cvak cvak, nebo bzzz bzzz a pak odložit do vitríny. Pravda, oculus vyjde dráž, ale tím spíš si ho nikdo nekoupí.
    • Rejsek
      Hlavne pokud to bude jen na hry a specialni 3d projekce typu horska draha, tak to myslim zadne vydelecne terno nebude. Ja jako bezny clovek, pro ktereho nejsou hry zas natolik dulezite, aby si kvuli nim kupoval pixlu za 40 tycek, bych radeji uvital neco jako "imax 3d kino na doma". Cilit to hlavne na hry podle me neni dobry napad, ale treba se pletu a lidi na to skoci jak vrana na spek.
    • Mart9
      Ty jo, přesně to jsem dělal s kinder vejcema :D
  • Schválně jsem si zkusila sestavit střednědobré herní PC, na němž pojedou nejnovější hry na maximální detaily ve fullHD rozlišení. ( MB+CPU Haswell i5, 16GB DDR3, 1TB HDD, GTX970, 450W 80+ PSU ). Cena? 25.000 korunek.
    - Jde o bednu s vnitřnostmi ( lze přičíst SSD, DVD mechaniku, zvukovku ).
    - Nevím, jestli byl myšlen PC + monitor, takže další cifra, co se dá přičíst.
    - Dále lze připočítat klávesnici, myš, repráky/sluchátka, případný gamepad.

    Říkám si, kam se do těch 40k nacpe OR :D Jeho cenu odhaduji na 99% do 8k. Tedy cena lepšího LCD s obdobným rozlišením.
    • Nejlevnější haswell CPU i5 4430 - 5500,-kč, Základní deska pro LGA 1150( ne úplný základ s pouhýmy 2 DDR3 sloty a microATX) - 2500,-kč, Nejlevnější 2 x 8GB modul DD3 1866 - 3200,-kč, Nejlevnější GTX 970 - 10 000,-kč, Bluray mechanika(Bluray čtení, DvD zápis) - 2000,-kč, 500W kvalitní zdroj od 1000,-kč více (750W od 1600,-kč a více), Skříň obyč 1000,-kč, HDD 1tb 1500,-kč +, SSD 128gb od 1600,-kč+, OS Windows 8.1 64bit 2500,-kč, Naprosto obyčejná(neherní klávesnice s myší) 500,-kč.

      Celkem cca lehce přes 31 000,-kč bez položek jako je kvalitní chladič na CPU (1000,-kč), zvuková karta (1000,-kč +), monitor 5000,-kč, kvalitní herní myš (1000,-kč) a klávesnice 500-1000,-kč).

      Suma sumárum taková střední třída by ve finále vyšla na nějakých 40. 000,-kč.

      Bráno podle ceníku CzC.

      Teď mi někdo vysvětlete, o jakých 25 000,-kč tu píšete a jak se do těch 40 000,-kč má vejít OR? :-)
      • dira
        Takhle jsem stavěl PC (na papíře :D ) když jsem na škole snil o tom jak budu vydělávat velký prachy a narvu tam všechno :) časem si člověku vyvstane myšlenka "k čemu bože? :D"

        pominu výběr cpu a desky a pokračuju dále Bluray? Kolik mluvíme o herním PC ne o videocentru. na herním PC se většinou hraje a todle je zbytečnost pro několik málo procent uživatelů takže v "sestavě" nemá místo u většiny lidí. Další výdaje? Kvalitní chladič CPU? Na to ten procák nejede, boxovanej stačí, zbytek je komfort. Zvuková karta 1000? K čemu? abych k tomu zapojil chrchlátka za 1500 o kterých je psáno níže? Pobavilo, opravdu stačí dedikovaná :) Herní myš, klávesnice, repro monitor a podobně.... Nevím ale bavili sme se o herním pc ne periferiích v první řadě a v druhé řadě jedná se opět o nákup menšiny, jelikož většina toto vybavení má a mění ho až doslouží.

        Herní stroj (o kterém mluvili o ničem jiném) se dá postavit do 32000 a to i s rezervou a bude se jednat troufnu si říct o nabušený počítač :)
      • Dá se předpokládat, že do toho nezahrnuli periferie jako klávesnice ani monitor. Teoreticky přímo pro hraní na Occulus bych monitor potřebovat nemusel = to je přeci Occulous.
        Určitě zbytečná položka je také optická mechanika, takže asi ani s tou se nekalkuluje (dnes ji na nic nepotřebujeme, kromě přehrávaní nějakého domácího archivu na podobných médiích nebo pro starší generaci zvyklou nakupovat filmy v tescu na takových nosičích). Nejspíše do toho ani nepočítají nějaké přídavné disky ...prostě minimalizovaná sestava zaměřená na výkon, takže žádný další displaye, žádné další disky, repráky ....
        • repráky... tak na ty jsem úplně zapomněl. Tudíž ještě buď kvalitní repro nebo sluchátka to je dalších 1200-2000,-kč navíc :-)
          O PC se pokud vím tvrdí, že je všestranné, tudíž kupovat PC bez monitoru pouze na oculus rift je naprostý nesmysl. Pakliže bude někdo kupovat herní PC, je pravděpodobné, že na něm bude sledovat i filmy. Bluray mechanika je tudíž samozřejmostí, pakliže si dotyčný chce užít filmy ve full HD LEGÁLNĚ! SSD disk je v dnešní době naprostou samozřejmostí, nikoliv "nic navíc". *10*
          • Asharak
            Co vy tu řešíte... achjo :D Určitě si budou všichni kupvoat nové periferie a monitor a rpraky k vůli novemu okulusuruiftu. Jakože nikdo ted nema komp monitor repraky sluchatka a tak dále? Wooow *10*
          • Blueray mechanika v PC je zbytečný luxus. Pokud si chci pustit legálně kvalitní film, tak použiji 50+" televizi a k ní připojený BR přehrávač, nikoliv malý monitor u PC.
            • V tom pripade bych si radeji poridil jednu z novych konzoli. Vyhodit 40 000,- na hry kvuli detailnejsim texturam nebo vyssimu rozliseni je ponekud drahy luxus. Za tretinovou cenu poridit konzoli a ta se da pouzit i jako BR prehravac a zase nemusim resit monitor.
  • 40 k za takovou šhiit
  • hmmm 40k za nic jukni tomu říkám cena oculus rift kokt ___ je prehnaná cena


    http://www.dx.com/cs/p/80-3d-video-glasses-eyewear-pc-monitor-vga-59409#.VWmcNUb_GBE
  • Ehm ... to sou zase pocty. Takze GPU 10k, CPU 5k, MB 5k, RAM 5k nejaky to SSD + disk za dalsich 5k + rekneme dalsich 5k na bizuterii kolem (case, zdroj, ...) to sme !BEZ MONITORU! na 35k. Mno a bez monasu se to PC jaksi da pouzivat leda na dve veci, takze dalsich min 5k za monas, to sme na 40ti ... a kde je oculus? A nejen ten, k nemu jeste treba packovac ... ze. Takze 60k jen to fikne a to nebude zadnej higend.

    Jasne, komp se da poskladat i za pulku ... ale ne na hry.
    • Tři roky nazpátek jsem za 8k pořídil komp, na kterým si dnes zahraju zaklínače 3 na střední detaily. Ono to chce při nákupu používat mozek, a nechovat se jako ožralej milionář.
      • Sithard
        na bazosi ne ? :D
      • ted tu o karkulce, ja stavel taky pred 3 roky, asi 16k a to sem měl svoje starý HDD a bez monitoru... W3 mi nejde... 8k? spatnej joke, za 6k sis moh koupit GFX kartu tak (jako ja), kerá ti ted toho witchera sotva utahne... a kde mas zbtk? *11*
    • MB 3k - RAM 3k
      Každopádně jsi dospěl k jakémus obdobnému výsledku jako já.
      => těch 40k, ze kterých tu někteří padají do mdlob, je vcelku základ a OR k tomu grátis :D
      • Beru stredni ceny, ono se GPU taky da koupit za 15k+, CPU klidne za 10k+ ... a nebo taky koupit za 4k i3 a grafarna je v nem. Ramky pocitam min 16GB protoze min uz nebude pomalu stacit ani na holy widle (tudle mi s 8GB protestovaly, ze neni dost RAMky na aktualizace ... lol).

        Vzdycky me fascinuje kdyz chce nekdo komp na hry a pak prijde s tim, ze na nej ma 15k vcetne monasu ...
  • Rejsek
    Uz na tom nekdo nekde prezentoval filmy treba ve 3d, nebo je to fakt jen na ty po*ebane hry?
  • Jack1947
    To není tak hrozné he. *4*
  • Hnisavec
    1000 eurové PC....tak to je 99.9% PC master race mimo hru, stačí kuknúť steam survey na tie ich "PC mašiny" *15* *1*
    • Ano přesně, tak, stačí se tam kouknout, abys věděl, že meleš somároviny *3* na prvním místě v gpu nepřekvapivě notebook, na druhém karta za 250 euro na třetím za 180 a na čtvrtém za 370 euro a to jsme jenom u grafik, sám tu pořád machruješ co máš za kompa ale s tvými komplexy tuším že máš tu grafiku na prvním místě, čili Intel 4000 *7*
    • To tam su upotene notebooky konzolistov co kazia statistiky ;-)
    • Slušný komplex

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit