Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už je to tady! Co? Na první pohled muž, jedoucí na oslu. Aha. Takže vlastně nic. Skutečně se vlastně nic moc neděje. Chlap na oslu, takových tu bylo a bude!, mohl si říct kdokoliv, kdo Ježíše viděl. Nebo ho vůbec nemusel ani zaznamenat, natolik všední výjev to byl. Jenže leckdo si při pohledu na Ježíše řekl: To je přece král na oslu! Jede na tom oslátku, co o něm mluvil prorok Zachariáš. Jako by tu na něj celé ty roky čekalo, až konečně přijde, TO Zachariášovo oslátko, které ponese Mesiáše, spravedlivého krále, se kterým přichází spása. A tak se stane, že Ježíš přijíždí do Jeruzaléma po takzvané královské cestě a na ni mu mnozí rozprostírají své pláště, jako červený koberec, a jiní nesou zelené ratolesti, které voní a symbolizují přání života; je jich celý zástup, volají Hosanna, okázale a slavnostně vítají, jakoby skutečně přijížděl král, vládce, mocipán.
    Je to parodie, je to happening, je to pouliční slavnost. Protože uprostřed nejede muž v purpurovém plášti na bujném oři. Uprostřed jede král šofel, v jidiš to znamená chudý, ošuntělý. V kontrastu ke všem těm prokazovaným poctám a slavnostnímu vítání se ukazuje jeho ubohost. A zároveň se v té parodii skutečně odehrává příchod Mesiáše, pravého krále, pokojného, mírného, který na rozdíl od mocných tohoto světa přináší pokoru a nenásilí. Jenomže rozeznat v Ježíšovi obojí, parodii i pravdivý rozměr jeho akce, to není snadné.
  • Když se blížili k Jeruzalému, k Betfage a Betanii u Olivové hory, poslal dva ze svých učedníků a řekl jim: „Jděte do vesnice, která je před vámi, a hned, jak do ní vejdete, naleznete přivázané oslátko, na němž dosud nikdo z lidí neseděl. Odvažte je a přiveďte! A řekne-li vám někdo: ‚Co to děláte?‘, odpovězte: ‚Pán je potřebuje a hned je sem zas vrátí.‘“ Vyšli a na rozcestí nalezli oslátko přivázané venku u dveří. Když je odvazovali, někteří z těch, kteří tam stáli, jim řekli: „Co to děláte, že odvazujete to oslátko?“ Odpověděli jim tak, jak Ježíš přikázal, a oni je nechali. Oslátko přivedli k Ježíšovi, přehodili přes ně své pláště a on se na ně posadil. Mnozí rozprostřeli na cestu své pláště a jiní zelené ratolesti z polí. A ti, kdo šli před ním i za ním, volali: „Hosanna! Požehnaný, který přichází ve jménu Hospodinově, požehnáno buď přicházející království našeho otce Davida. Hosanna na výsostech!“ Ježíš vjel do Jeruzaléma a vešel do chrámu. Po všem se rozhlédl, a poněvadž již bylo pozdě večer, odešel s Dvanácti do Betanie.


    „Už je to tady! Už je to tady!“, chtělo by se člověku zvolat (či skandovat), když slyší Zachariášova prorocká slova a Markovo vyprávění v těsné souvislosti. Sestry a bratři, už je to tady... ...ale co vlastně?
    Co se to vlastně děje? Tahle otázka je pro mě stručným shrnutím adventu. Co se to vlastně (o Vánocích) děje? Nad tím je třeba se zamyslet, zastavit, na to je potřeba se soustředit. Jeden můj kolega trochu zjednodušeně, ale dost výstižně řekl, že advent trvá 4 týdny, zatímco Vánoce, svátky samy o sobě, vlastně jen 3 dny. I kdybychom nebyli takhle rázní, je to nepoměr, zjevně. Advent učí soustředit se na přípravu, učí čekat, očekávat. Dnes skrze příběh o Ježíšově vjezdu do Jeruzaléma.
  • XorxoxTalarius
    Protoze vetsina modernich hrach zavedla tu mensi, tu vetsi Pay 2 Win system a tak jsou pro ne cheaty nocni mura. Kdo by si kupoval bednicky kdyz si muzu nacitovat a i s tou nejzakladnejsi zbrani pak projdu celou hru.
    • kolik her z tohoto roku má lootboxy? Kdyz se bavís o te vetsine?
  • Ale kecy, vsichni vedi,ze cheaty se dneska ... !prodavaji! ... at uz v podobe lootboxu, vsemoznych pousnu na vetsi XP ...
  • Cheat se nerovná programu, který upravuje paměť hry. Hack je třeba trainer a rozdělují se na interní a externí, cheating je odlišná věc.
  • Neni cheat jako cheat. Ty puvodni, ktere byly integrovanou soucasti hry, byly puvodne imho tajnou pomuckou pro testery. Ty uz dnes nejsou potreba, nastroje pro vyvoj her jsou daleko pokrocilejsi. Soucasne cheaty, ktere vznikaji hackovanim a modifikacemi jsou dalsi kapitola a nespojoval bžch je s temi puvodnimi.
  • Je to škod při znovu hratelnosti to pomohlo přeskočit některé otravné mise.Příklad závod v Mafii
    • Tak zase na druhou stranu, alespoň se vývojáři snaží dělat lepší lvl design, aby jsi nemusel jezdit nějakou zkratkou a mačkat 0 (?).
      • Mě to třeba nebavilo.Ale je to samozřejmě každého věc.Já si myslím že na cheatech v singlu není nic špatného.
  • Blbost, kazda druha hra spred 20 az 30 rokov mala volitelnu obtaznost
    • tos napsal dobrou blbost.... to myslis vazne? vypisu ti tu klidne 50 her ktery ji nemaj... at uz šlo o might and magic hry, stonekeep, albion, lands of lore, spousta spousta 2d hopsaček, akční hry jako Crusader no remorse atd.. a ty se napises TAKOVEJHLE blabol. Dřív byla jedna obtížnost "HARD", ale to děcka jako ty nemuzou evidentně pamatovat , pač se dostanou k mobu co jim nejde zabit, snizej obtiznost na lehkou a pokracujou :) tot jsou dnesni hry... vetsina...
      • Srr, ale CNR volitelnou obtížnost měl.
    • v 80s to zrovna nebolo pravidlom.
  • jasná věc, až se za 1000 let budou děti našich potomků učit jak to vše začalo, bude na jejich holo obrazovkách napsáno "Wolf 3D, Doom, IDDQD" a vedle dřevořez portrét Carmacka a Romera *4*
  • Úplně si vzpomínám jak jsem byl asi v sedmi-osmi letech na dovolené s rodiči v Chorvatsku. Pán vedle ze stanu dělal v "IT" a řekl mi cheaty na DOOM2. IDBEHOLD a IDDQD si člověk pamatuje do teď *1* *1* *1* Konečně jsem se tak dostal přes 3 level. .... Jo a pak jsem taky objevil, že se dá strejfovat. *15* *15*
    • Strefovat? Jo, to se v Doomu dá... na osm let slušný výkon!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit