Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kdo si jeste vzpomina na stranku cheater.cz kde bylo hafo navodu, obrazku a hl i cheatu ? :) jinak cheaty jsou porad gta , serie fallout a tes
  • co se tyce navodu a pod... presunulo se to na youtube a jiny weby. Walkthrough a tipy ke kazde hre lze najit.

    Cheaty vymizely pochopitelne. Od doby, co je cim dal vic her online a na konzolich, jsou achievmenty a chalenge, je to blbost tam neco takovyho zpristupnit. Navic treba nesmrtelnost v Last of Us by ubrala atmosferu a vygenerovala tuny bugu.
    A z me zkusenosti... Ano. V dobe kdy byl treba Terminator Future Shock nebo system shock, ty cheaty byly pochopitelny. Hlavne kvuli bugum. Ale vzdy me zkazili zazitek. Nicmene treba Uncharted ty cheaty ma, ale az po dohrani a treba kazda druha hra ma “new game +”, coz je take cheat, ale zas jen po dohrani, aby to nekazilo zazitek.
    Ohledne tech bugu. Treba zapnout v Last of Us nesmrtelnost, museli by zmodifikovat AI, ktere pouziva takefowny a pod. Driv nic takovyho nebylo.
    • btw: naposledy jsem hledal walkthrough a tipy ke Splinter Cell Blacklist, FarCry5, nebo novymu God of War. IGN, Polygon a tunu dalsich jsem nasel, jen nic v Cechach. Cim to asi bude, ze.
      • Máš pravdu, je toho spousta ale ne v ČR. Dřív měla každá lepší hra, o které šlo něco napsat, ale spíš série, fanstránku hlavně s návodem. Dnes se dá všechno najít na youtube, ale není to občas ono. Rád si spíš počtu než abych proklikával video a hledal ten moment, který potřebuji.
        • To je presne dôvod prečo to ešte robím. Človek viac prečíta za kratšiu chvíľu, než odpozerá nejaké video. Text je prehľadnejší. A vo videách sa neraz nejde dopátrať toho čo potrebuje, kde niektorí do návodu zahŕňajú vlastné hranie a potom má video k nejakej úlohe aj 40 minút z čoho je 30 minút prieskum a boje.
        • teď má každá lepší hra vlastní wiki :) kde máš více infa než v návodech...
        • Počíst můžeš, je toho hafo, ale v angličtíně.

          Samozřejmě toho je o trochu méně. Ale to je i tím, že už není jen pár her jako dřív.
          • https://steamcommunity.com/profiles/76561198030022623/myworkshopfiles/?section=guides
            Witcher 3 aj Blacklist, aj FC1-4. Päťka je ešte moc nová.

            To že sú v angličtine neznamená, že by ich nik nemal robiť v našich jazykoch. To by si aj v angličtine mohol niekto povedať, že načo to robiť, keď to spraví niekto iný.
            Kedysi sme ich mali hromadu, ale za tie roky postupne všetci návodári poodpadávali. Je to na úkor voľného času. Kedysi ľudia zvykli aspoň poďakovať. No neskôr väčšinou len nadávali, keď nevedeli nájsť čo chcú, alebo len proste iracionálne zhadzovali návod a všetkých čo ho čítajú. Z kvázi komunity tých čo pomáhali ostatným zadarmo na úkol voľného času sa stala nevďačná robota.
          • Jinak co se tyce toho, ze toho je mene v cestine... ono je otazka, zda to ma nekdo potrebu delat, kdyz vetsina mladych umi beztak anglicky. To stejny s cestinou. I ja. Ja se nikdy neucil anglicky, ale diky hram jsem se naucil.
            • Většinou úplně stejně jen anglicky... a pokud s tím máš problém, tak jsou často i logicky řazeny tj. podle lokace nebo aktu.
            • Ano, angličtina mi nevadí, ale například Kingdom Come/Witcher 3 je v češtině a teď hledej ten správný quest, když nevíš jak se jmenuje. Ale je to detail.
      • btw: v multaku cheaty nemaji co delat. Bany jsou opravneny.
  • Cheaty, návody, fan FAQ a podobné už dnes toľko komunitu netiahnu lebo existuje Youtube. Je to vlastne všetko v jednom. Aj menšie indie hry tam majú x návodov ako ich prejsť.
    • Přesně jak říkáš. Nebo reddit.
      • gamefaqs
        • Omiklon: Veď gamefaqs sú návody :) To je ako keby si povedal, načo mi je český cukor, keď si môžem kúpiť zahraničný cukor.

          Buržuj: YouTube nie je všetko v jednom. Je to skôr na pozeranie, než na prehľad o hre, alebo nájdenie konkrétnej veci.
  • Myslím si, že velká část dnešních her, už není tak složitá a těžká ( a to myslím i na tu netěžší obtížnost ), takže žádné cheaty nepotřebují. Samozřejmě, že jsou hry, které jsou těžké, ale dřív to byla snad každá druhá.. Pokud zapátrám v paměti - Project I.G.I , The Thing, Doomy, Hitmany, Kingpin, Blood, Duke Nukem, SOF atd. atd.. Byly to hry, kde to byla pro hráče výzva, kolikrát opravdů těžká. Když to srovnám s dnešní herní scénou, tak určitě není tak náročná jako tomu bývalo dřív. Ale jak říkám najdou se hry, které jsou v dnešní době těžké a najdou se hry, které byly v minulosti lehké, ale kdo si zavzpomíná na staré herní časy, tak zjistí, že těch opravdu těžkých her byla celá řada v porovnání se součastností.
    • jo a tráva byla zelenější...
      • Tráva nebyla zelenější, ale hry byly těžší. Pěkný pokus o klam btw...
        • klam? v kolika jsi ty těžké hry hrál? Se prober..
          • Koukám, že si tomu klamu vytvořil nadstavbu, protože tohle nemá nic společného s věkem. Měl by ses sám probrat a hlavně si nastudovat herní historii. Nejdřív ale začni tímhle článkem.
            • Na věku hodně zálaží. Třeba takový Transport Tycoon jsem tehdá v 5 letech taky neuměl rozjet aby to vydělávalo a vždycky mi to musel někdo starší "rozehrát" a pak už jsem si spokojeně stavěl až do budoucnosti. Ale ve skutečnosti je to strašně primitivní hra, kdy třeba Transport Fever má daleko složitější ekonomický model, který ani zdejší Láďa nepochopil, když psal recenzi. Další věc byla kdo to v té době hrál a kde byly dostupné stroje. V běžné domácnosti to rozhodně nebylo, ale buďto to byli IT pracovníci nebo děti v různých kroužcích, kdo tehdy hrál hry. Žádná masovka to nebyla a tomu odpovídá i počet titulů, který vycházel navíc i ty starší se dají většinou stále hrát, takže ta nabídka je také úplně jinde. Tahle diskuze je opravdu fascinující. Přijde mi, že většina snad žije v jeskyni bez internetu. Žádné návody nezmizely a cheaty také ne.
            • "Vynech vědu, fikci, žebříčky, chci obecný fakt..."

              Typický trolík posouvá branku. Věda prokazuje, že starší hry byly těžší. Uvedl jsem 2 studie. Věda = fakt. Tvoje zoufalá neschopnost zvládat vlastní faily je fakt smutná...
            • Ok, takže už si v denial módu. Typický klam posouvání branky. Co ty si hrál je samozřejmě irelevantní, to je "adecdotal evidence". Argumentovat jen omezenou subjektivní zkušeností a zároveň po ostatních chtít důkazy, který ještě ignoruješ lol... ty si dobrý komik.

              Holt máš smolíka. Vědecky prokázaný, že starý hry byly těžší. Zabal to a už se neztrapňuj.
            • takže jsi nic nedokázal, pořád čekám na dokázaný fakt, že staré byly obecně těžší než novější. Vynech vědu, fikci, žebříčky, chci obecný fakt, o kterém nejde polemizovat. Protože obecně já jsme nehrál těžší hru za posledních 10 let než MGR:R, pochybuji že tuhle hardcore hru(x krát náročnější než DMC3) najdeš v žebříčcích.
            • kotaku.com/5892690/science-proves-old-video-games-were-super-hard/amp?espv=1

              Máš to vědecky. MIT institutem. Stará série Zeldy a Maria mnohem těžší, než nový.

              www.theguardian.com/technology/2016/mar/18/the-25-hardest-video-games-of-all-time?espv=1

              14 her z 25 jsou z 80-90 let. Papá trolíku.
            • ne, když říkáš, že je to fakt, tak to nějak dolož. Třeba nějakým výzkumem. Hospodský plky si nech, to nikoho nezajímá, tak se ukaž...
            • Nejtěžší hry byly vždy arkády. Éra automatových her popř. roguelike a dungeonů, tzn. éra 80-90 lét. Jak sem řekl, dovzdělej se.
            • dobře, když je to fakt, tak mi ho dolož, dolož mi ten fakt, že byly těžší hry.
            • Samozřejně, že na věku nezáleží, protože to, že s věkem člověk hraje líp je na úplně jinou debatu. Řeč tu byla o tom, že dřív se obecně dělaly těžší hry, což je fakt, o kterém ani nejde polemizovat. Škoda, že tuhle jednoduchou logiku nechápeš, trolíku.
            • že věk nezáleží? To si děláš snad srandu? Takže jsi jen další troll? Ok, konec...
        • Kolikrát spíš hry nebyly ani tak těžké, jako spíš jsem jako malej kluk neuměl vůbec hrát.
          Pamatuji si, jak jsem u kamaráda pařil Jedi Outcast a vůbec mu to tehdá nešlo, a když jsem si to loni koupil na Steamu tak jsem tím prošel jak nic.
          • JamesFaith
            to len

            Zkus se podívat do diskuzí pod Shadow of Tombraider a jeho dvou předchůdců a sám uvidíš, jak jsou první díly označované za "těžké" a "hardcore", jen aby se ukázalo, jak "casual" jsou nové díly. Já se tomu jenom směju.

            Ale co jsem napsal, platí obecně i pro mnoho dalších her. Takový stařičký Dungeon Master jsem před pár lety také otočil za dva dny a to mi poprvé vydržel tři týdny. To samé platí o Soul Reaverovi, Baldurs Gate, prvním Hitmanovi a dalších. Jakmile si člověk ten žánr osvojí, najednou mu všechno připadá lehčí.

            EDIT: Sakra, pardon, upraveno místo odpovědi.
            • Prvy tomb raider bol lahuckou hrou na zbieranie nevyuzitych medkitov. Dalsie si poriadne nepamatam pretoze mi pripadaju byt rovnake. Co sa tyka obtiaznosti, stare hry a hlavne tie z osemdesiatych rokov boli tazsie uz aj dovodu, ze ich obtiaznost urcovali ludia, ktori ich vyvijali a hrali dookola. Samozrejme v casoch konzol od Sony to uz bolo inak.
              "Jakmile si člověk ten žánr osvojí, najednou mu všechno připadá lehčí"
              ale ved to sa da dosiahnut za kratke obdobie, nato netreba hrat hry 25 rokov *1*
            • To je tym, ze narozdiel od mnohych starych hier ekonomicky ambiciozny Tomb Raider nebol tazkou hrou.
        • IGI bylo krásný peklo.... Ale na druhou stranu, my pamětníci jsme byli o dost mladší. Dnes už ty hry tak těžké nepřijdou.
          • Protože dneska se dělaj úplně jiný hry. Tak, aby to dohrál každej.
            • "Games used to be harder. That’s the lament veteran players now mutter whenever encountering some modern shoot-’em-up or action adventure. It sounds like the same sort of nostalgic elitism that music snobs indulge in, criticising current bands for lacking the legendary quality of yesterday’s heroes. But with games, it’s kind of true."

              Hmm. I člověk z Guardianu říká to, co já. Mno nic, tvůj boj, trolíku...
            • Arkádový hry (8bit) a.automatovky většinou nastavení neměly stejně jako roguelike (perma smrt) nebo dungeony (nutnost jíst, pít, žádný automapy atd.). Chytáš se stébel, je to fakt zoufalý...
            • Jakože FPS prezentujou všechny hry? Zvlášť když v době Dooma to byl nový žánr? Proč ignoruješ ty nejtěžší žánry - arkádový hry, dungeony a roguelike? Jo... protože se chytáš stébel... ok...
            • ale měly a neměly stejně jako v té době

              http://doom.wikia.com/wiki/Skill_level

              např. většina tady těch FPS nastávení obtížnosti měly.
            • "většina her dohraješ na střední obtížnost úplně stejně"

              Hah... dřív ani hry neměly obtížnost. Byly hardcore už v zakládu. Teď ses pěkně oddělal, protože tohle je další z důkazů.
            • Ne, nemáš pravdu trolíku. Dole jsem to dokázal. Vědecká studie Zeldy a Maria série. Starý díly mnohem víc hardcore. Dále je tu italská studie her 80-90 let, které jsou extrémně komplexní:

              https://www.technologyreview.com/s/426712/pac-man-proved-np-hard-by-computational-complexity-theory/

              Zabal to, trolíku.
              "The classic ’80s arcade game turns out to be equivalent to the travelling salesman problem, according a new analysis of the computational complexity of video games."
            • ne, ne nebyl, jen jsi to hrál jako capart, většina her dohraješ na střední obtížnost úplně stejně jako současné hry na střední obtížnost.
            • ne, ne nebyl, jen jsi to hrál jako capart, většina her dohraješ na střední obtížnost úplně stejně jako současné hry na střední obtížnost.
            • Líbí se mi, jak pořád nechápeš tu základní pointu. Dnes jsou ty těžký hry okrajovým žánrem. Dřív to byl standard ve středním proudu a např. hry na automatech v placených hernách byly těžký schválně, abys to hrál furt dokola.
            • až na to, že v současnosti máš x žánrů za různé rozpočty, najdeš těžké hry a dokonce mnohem těžší než v minulost...
            • Dík, žes mi dal za pravdu.
            • možná proto že stojí 100 milionu dolarů a není to pro pár uhříku z garáže...
      • to je taky možné..
  • pochopitelně je to kvůli achievmentům...
    • nah to sa da lahko obijst. Ked mas zapnuty cheat nedostanes achievemnt....
  • Jen bych dodal, že nevymizely pouze cheaty, ale i návody, fanpage stránky, kde prostě šlo najít vše a byla opravdu sranda to pročítat apod. Easter eggy, cheaty, zajímavosti, prostě všechno. Kdo dohrál gothic bez návodu tak má můj obdiv. A nejenom rpg hry, ale adventury, občas i strategie, ale to byly starý časy. Dneska mi to přijde všechno jiný, možná protože jsem starší, možná proto že už mám s hraním zkušenosti nevím. Je mi celkem už jedno, že se na starých fanpage neobjevují novinky apod. Ale jsem rád, že vznikly, že je někdo udělal a dal si s tím práci. Přijde mi, že kdokoliv dělal fanpage ke Kingdom Come, jako nová česká hra by si něco pořádného zasloužila, tak s těmi starými nemá žádné zkušenosti. Buď sou opuštěný a nebo se tam člověk ani nic nedozví.
    • Kdyz clovek nemel internet tak to jinat dohrat neslo :D
    • Návody vůbec nikam nezmizely jen jich je část vidieo "walkthrough" a v textové podobě je na 99% na gamefaqs nebo na podobném porátlu, i Steam kolikrát obsahuje zajímavé věci - stačí do googlu zadat guide/walkthrough nebo něco podobného a návody se budou sypat . Většina her má velmi obsáhlé wikipedie kde se toho dozvíš kolikrát daleko víc než bývalo na těch "fanpages" včetně těch easter eggu a dost často tam najdeš třeba i Id objektů pro konzoli nebo moddery.
    • Minev
      Fan stránky mi tak schází. Ale v tom co popisuješ mají svojí náhradu, bohužel většinou ne v češtine - jmenuji se wiki, třeba i IGN má obsáhlou wikiu. Příklady: http://www.ign.com/wikis/kingdom-come-deliverance http://www.ign.com/wikis/the-witcher-3-wild-hunt
  • Nevím, proč se pořád lidi dívají na cheaty jen jako věc, která má hru ulehčit. Kromě třeba GTA, které jsem zmiňoval v předchozím příspěvku si myslím, že obecně cheaty můžou posloužit k nějakému blbnutí v kdejaké hře. Případně osobně jsem je kolikrát využil, abych se hře podíval trochu pod pokličku. Například, dostat se na nějaká normálně nedostupná místa a pod.
    • Protože cheat znamená podvod a jejich původním smyslem bylo hru ulehčit a to ne hráčům (ti mají nastavení obtížnosti) ale testerům hry.
      • Pokud ten podvod neovlivní někoho dalšího, je to čistě na hraci, jak hru konzumuje. A chaty jsou v prvé řadě pro vývojáře.
    • Přesně tak, případně i opravit bug nebo nějakou nesmyslnost. Zejména v RPG typu TES nebo Fallout vám vývojářská konzole dává hodně prostoru k posouvání hry. Zejména pokud se nějaký quest zasekne nebo něco není tam kde by mělo být.
  • cumpi3
    Tak ja hru hraju napoprve vzdycky bez cheatu, ale mam je rad...v arkjam knight si nechci po sty odemykat ty same skilly (ktere jsem mimochodem edemikal i ve trech hrach predtim) nebo kotor dva miluju po strance pribehu a dialogu...ale soubojak me moc nebral, tak proc si nehodit par level-up...
  • nyvymizeli jen se přejmenovali na CASUAL
  • Protoze dnesni hry jsou tak primitivni a trivialni, ze zadne cheaty nepotrebuji.
    • Celé to jenom záleží na tom, jaké hry hrajete...

      Pořád existují hry pro hardcore hráče. Pokud je nehrajete a místo toho frčíte CoD, tak pláčete na špatném hrobě...
      • Jako ze cheaty jsou urceny pro hard-core hrace? LOL. To jste napsal pekny nonsense.
        • A vy jste to nepochopila,Reagoval na vaší narážku na obtížnost,ne na cheaty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit