Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Upozorňuji pro čtenáře této "10" recenze, že koupí produktu "Dark souls II" podporujete nekalé obchodní praktiky. Více zde:
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=784329

    Hra samotná není špatná, ale vzhledem k událostem okolo doporučuji počkat, než Namco (nebo From software) podají vyjádření.
    • Já bych to řekl takhle, kdo má zájem o další nabušnou Souls hru, nechť klidně koupí. Hra je bez chybičky, opět skvělá, nedělá svým předchůdcům ostudu. Navíc je ze všech 3 dílů asi nejplynulejší (s nejstabilnější FPS). O proti předchozím byla vylepšena i ta "hatovaná" grafika. Je mi nějak putna jestli je tma temnější a světlo světlejší a odlesky lesklejší :), hra jako taková je super a tyhle drobnosti to neovlivní. Docela bych i věřil spekulacím že to osvětlení museli stáhnout aby rozběhali X360 verzi. Já jsem záměrně před vydáním po ničem nepídil, na nic se nekoukal a jakožto fanoušek předchozích dílů jsem automaticky předobjednával a jsem spokojen.
    • ????
      • Ved to je X Box - co by si na tej kraksni chcel???
    • MrSanta
      Jak podpoří nekalé obchodní praktiky teď, když je internet plnej fotek a gameplay videjí?
      • Koupí produktu vysílá každý další zákazník Namcu signál, že klamavá reklama zákazníkům nevadí a naopak na jejím základě lze zvýšit počet předobjednávek od zákazníků, kteří nakupují spíše očima.

        Nekupováním produktu dokud Namco nebo From software nepodají vysvětlení ohledně svých nekalých reklamních taktik způsobí drobné finanční píchnutí (asi jako komár), ale je to jediný reálně fungující komunikační prostředek s vydavatelskými společnostmi (pak je tu ještě žaloba, ale to je v tomto případě přehnané řešení).
        Cokoliv jiného je ignorováno, přečkáno mlčením a zapomenuto.
        • MrSanta
          Vím, kam míříš. Ale teď to se to jaksi mine účinkem. Hra už je venku a lidi vidí, že se to od ukázaného liší. Veškerá případná klamavá reklama je již pasé. Smysl by v tomto případě spíš mělo nepředobjednávat další hru od Namco.
          • Klamavá reklama rozhodně pasé není. Rozhodně to nefunguje tak, že jakmile je produkt na pultech, tak už to nemůže být klamavá reklama.
  • Hned jak sem vidlel to cislo tak to nejdu ani cist. Protoze presne vim co v "recenzi" bude.

    Autor je proste ucaklej z dark souls, klapky na oci a hura podme hrat. Radsi si nalistuju recenzi nekoho kto umi objektivne kriticky myslet a podat i nakej relevantni nazor.

    Dat 10 jen proto ze si fanousek serie je proste trapne.
    • Na druhou stranu berte to tak, ze se jedna o verzi pro PS3 a Xbox 360. Takze mozna proto je v nich lecos ocesane, ale osobne nemuzu hodnotit :)
    • obávám se, že když se porozhlídneš jinde, štěstím tě to nenaplní. Většina zahraničních serverů dává DS2 9-10 /10, všichni jsou prostě ucáklý zřejmě *1* No každopádně já jsem šťastnej, že se povedlo, série Souls je opravdu něco vyjímečného, jsem z toho asi taky ucáklej, ale nestydím se za to :p
  • Osobně považuju Blade of Darkness za mnohem větší výzvu a to je hra stará jaxviň a připadá mi, jako by se dark souls téhle hře strašně moc chtělo podobat, ale mnohem radši vidím návrat takovýchto her než hopsaček s horší grafikou než hry ze začátku 90s
    • Zapomněl jsem se vyádřit i kté obtížnosti - v Blade of Darkness se mě nestalo že bych šel 20x na Bosse, nebo se musel dívat na net, abych věděl co mám udělat (i když zrovna tohle považuju za mínus Souls, mohly by být víc otevřené)
    • S nadšením jsem hrál jsem BoD i Dark/Demon Souls a i když byla tehdy BoD moje oblíbená, tak na Souls serii nemá ani náhodou. Systémem boje, atmosférou i celkově nápady zaostává a to i když nepočítám horší grafiku danou stářím Blade.
      • šak já mluvil o náročnosti= obtížnosti, což je hlavní důvod proč je dark souls tak opěvovaná. Není náhodou důvod že si se nedíval na net, protože si ho tenkrát neměl? Já ho v roce 2001 neměl určitě, ale už to nebyla taková vzácnost. Systém boje byl v té době revoluční, to se u DS říct nedá, je to jen evoluce herních mechanik ale pořád mě to příjde jako upgrade Severance BOD, neříkám, že je to špatně, ale nemůžu DS považovat za originální koncept. Jasně že zaostává dyk je to o 10 let starší hra a byla by to ostuda kdyby nepřišli s novými nápady, ale s atmosférou nesouhlasím, ta byla parádní, alespon v té době kdy BOD vyšlo
  • Jsem cca za půlkou hry a zatím musím říct, že povedené jedničce hra nedělá ostudu. V některých ohledech první díl daleko převyšuje, bohužel však musím říct, že jsem zaznamenal docela znatelné chyby, které v předešlých hrách nebyly.

    Za velký krok v hratelnosti považuji rozhodně přemisťování mezi ohníčky - fakt neuvěřitelně to pomáhá a hra není zkažená pobíháním mezi lokacemi. S tím souvisí další plus - mapa je ohromná, přesahuje obě dvě předešlé hry a co je ještě lepší, jednotlivá místa jsou originální. Pokud se jedná o nepřátele, pokračuje tendence z minulých her - zaměření je hlavně na boss fighty, cesta mezi úrovněmi je (až na pár míst) lehká.

    Nicméně na druhou stranu mi místama opravdu vadí design úrovní (nutnost sehnat klíč do polorozpadlé chatrče, nemožnost přelézt 15 cm zídku...) a občas opravdu odfláklá grafika, která působí hodně nedodělaně (i místa v Demon's souls byla lepší). A navíc mi přijde, že se jaksi vytratila epičnost bossů. Připadají mi přeplácaní a bez špetky inovace. Navíc se místama autoři utrhli ze řetězu a udělali jinak triviálního bosse záležitost na hodinu.

    Toť zatím asi vše.

    Hru jako takovou hodnotit nebudu, zatím počkám, až hru dohraju a udělám si celkový obrázek.
    • Přemísťování mezi ohníčky bylo už v jedničce. O fous později a jen mezi některými (wrap). V jedničce bylo moc pěkné otevírání si zkratek, to by teď ve dvojce postrádalo význam. Škoda, ale nejde o nic zásadního.
      Level design byl už v jedničce nic moc. Teda dle mého vkusu. (Dvojku neznám)

      A jaké chyby máš na mysli? A jak víš, že jsi v půlce?
      • V jedničce byl warp dostupný v půlce hry, tady je od začátku. A jak píšeš, jen mezi některými, což je imho hodně velký rozdíl. A otevírání zkratek ne vždy pomohlo - ještě živě si pamatuju, jak mě hra donutila doběhnout od druhého zvonu u pavoučice až do pevnosti, s neomezeným warpem by to byla záležitost na pár sekund. A v dvojce je zkratek hromada.

        Vypsal jsem víceméně všechny chyby, které mi vadily - občas grafika, díry v level designu (některé věci jsou prostě nelogicky navrženy) a nic moc bossové...

        Nevím přesně, jestli jsem v půlce, ale odhadem bych to tak viděl. Podle npcček mám kuchnout 4 velké příšery a já mám prozatím 3. Jsem na cestě ke čtvrtému. Potom by se (podle toho, jak to řešili v minulých dílech) měla otevřít cesta k dalšímu obsahu, ale nemyslím si, že to bude přesně polovina hry, 4 bossové mi přijdou jako dost velký úkol. Mám dodělané ještě nějaké vedlejší oblasti, proto si myslím, že jsem někde v půlce...
        • Co se týče tý cesty od pavoučnice, tak to s tebou úplně soucítím. Bohužel jsi minul jsi alternativní cestu. V Blightown je obří výtah, takové pohybující se kolo s plošinama. Nahoře v truhle je klíč, který by tě dovedl přímo k úvodnímu ohni (Firelink shrine) asi za 2min. (Jako master key, bys to mohl jít hned od začátku naopak.) Kdyby ses vydal touhle cestou, tak vedla ještě zkratka přes les. V tvé cestě přes Depth je ještě odbočka dlouhým tunelem, kudy jsi předpokládám šel. Jinak bych tě litoval ještě víc ;-)

          Na ten progress jsem se ptal jen proto, že jsem si v jedničce už v AnorLondo myslel, jak jsem daleko a ono cca 1/3 hry *1*
  • KIMCID
    kdo je tenhle rcenzent?to je děs!
  • LOL, hodnoceni 10, kluci ja Vam fandim, neumite sice psat recenze, ale aspon je s Vami legrace.
  • leon87
    Iron Golem dvojky?
    http://www.youtube.com/watch?v=GNYRH18FniM
    • a potom prej 10/10 rhulad se rozplakal asi *15*
    • PravyMonty
      Spíše Ceaseless Discharge.
  • Jsou v téhle hře vůbec nějaká npc, která si nechtějí s vašich vnitřností udělat nafukovací hračky? Respektive existujou ve hře nějaké dialogy nebo je to celé jen o boji?
    • öbcas nekdo, kdo vypada jak v transu (stoji jak tvrdy Y, i kdyby trakare padaly, urcite to neni vasi pritomnosti) prohodi par vet

      aspon tak to bylo v jednicce

      je to vic rpg jak diablo, ale je to vic akcni hra jak rpg (sice to nejde umlatit na hrubo, ale je to vicemene o tom vycihat si diry v obrane soupere, je to takovy vecny hledani exploitu)
      • Asi to vyzkouším ale bez pořádného příběhu a dialogů to moc RPG nebude. Btw. Diablo bylo docela super dokud nevyšla trojka. Dodnes mě mrzí těch těžce vydělaných 1200 korun. Větší kravinu jsem snad ještě nehrál.
  • Hype. Hype never changes. *16*
  • owny
    10? No proč ne, vypadá to, že jádro hry bude dobré a tak nějak není dneska moc konkurence. Těším se na PC verzi, snad ji tentokrát udělají pro změnu pořádně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit