Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    Games si uplieklo bič s tým 10/10 pre Dark Souls II ... bolo jasné, že DS III 10/10 určite nedostane, lenže osobne mám pocit že tá 8čka predsa len súvisí aj s tým, že slabšia dvojka tu bola hodnotená maximálnou známkou, ...neviem sa zbaviť dojmu, že ak by dvojka dostala 7 až 8/10 tak by prave trojka dostala 9/10
    • MickeyMutant
      Jo, to dává smysl: když slabší dvojka byla za 10, tak trojka dostane 8, ale kdyby dvojka chytla 7, tak trojka musí mít 9*8*
    • Přesně. 9/10. Nebo 10/10. Praise the sun
  • mně se líbí jak tady všichni vyčítají zaseknutí enemy, ale že 50% soubojů v Zaklínače 3 dá odglitchovat nikdo neřeší, že tam není funkční agro , a že postavy se zaseknou o cokoliv, to taky nikdo neřeší. Takové hezké pokrytectví *3*
    • Na nějaké větší problémy se zasekáváním nepřátel v Z3 si nepamatuju. Nicméně on je trochu rozdíl, když jsou nějaké bugy u příběhové open-world hry jako je Z3 a u koridoru založeném jen na soubojích, což je DS.
      • amen
    • Neviem, kde si bol ale toto sa tu riešilo od vydania Z3.. a podľa mňa je fér vyčítať či jednej alebo druhej hre toto, nie? Len by som pridal to, že v Z3 sa mi nestalo, že niekto ma nejaký nepriateľ zasiahol cez stenu/pevnú prekážku.. ale samozrejme kvôli tomu netvrdím, že súbojový systém v Z3 je lepší, lebo nie je, ok ? :)

      Ale ak obidve hry dosť stavajú na svojich súbojových systémoch (niektorá viac, niektorá menej) a ak obe majú v nich problémy, tak je dobre upozorniť na ne - ignorovať ich nepomôže nikomu
      • mně se zasekávali pravidelně a kdo říká že ne, tak je fanboy nebo lhář. Postavy se zaseknou o každý ohýnek, propadnutí texturou níc neobvyklého.

        Jinak přesně tebe jsem měl na mysli pokrytče :)

        https://www.youtube.com/watch?v=_jgMebJ8gEw
        • Mne sa napríklad také niečo nestalo a neviem ako môžeš o mne povedať, že som pokrytec, keď som priznal, že aj v Z3 aj v DS3 sa stávajú problémy, či už zasekávanie alebo podobné veci - ja som písal o tom, že mne sa podobné veci nestali - to, že niekomu inému sa to nemohlo stať, som nikde nenapísal a ani netvrdil. takisto problémy, ktoré sa mi stali v DS3 sa možno iným ľudom nestali - ako vždy, píšem len z môjho vlastného pohľadu .. pokrytec si zatiaľ len ty, lebo zatiaľ len poukazuješ na chyby v Z3, ale zatiaľ si sa nevyjadril ty k chybám v DS3.. tak kto je tu pokrytec sa ťa pýtam?
          • Hlavně se tu nesnaž rozumně diskutovat, tohle je games.cz, něco jako novinky.cz, ale pro hráče... tady si hráči honí svůj epenis a vlastně to tak ani nemyslí.
            Neobhajuj se, každý s IQ nad 80, to chápe :)
          • ja ti nějak něvěřím ani slovo, protože jsi mezigalaktický fanboy viz IGN apod.
        • ano, toto se v Z3 stává na vypálené kopii, jinak ne. Ti z nás, co to hrají kupované, originál, opatchované, ti takovéto záseky nemají *16*
          • teď nevím jestli je to sakraksmum nebo ne, jelikož originál gog verze ja na torrentech. Ta hra nemá DRM, zaglitchovaná je do teď, jelikož více patchů= více glitchů...
  • Osobne pre mňa ide o hru, ktorá ma konečne po Z3 pritiahla k monitoru a skvele sa bavím.. podľa mňa ide asi o najľahšiu DS hru - ale to samozrejme závisí od viacerých faktorov, pre niekoho kvôli určitým veciam môže ísť aj o najťažšiu - hra má samozrejme zase skvelú atmosféru, skvelý artdesign, super súbojový systém, veľmi dobrý level design, obecne dobrú technickú stránku, atď.. takže všetko dobré čo bolo v DS1 a v DS2 + vylepšené veci (hlavne z nie až tak výbornej dvojky)..
    ALE a teraz dúfam, že aj najväčší fanúšikovia hier od From Software mi dovolia aj niektoré veci v hre kritizovať, lebo v hre sú veci, ktoré trochu ničia alebo zhoršujú dojem z hry

    Po prvé, nepriatelia prechádzajú cez textúry a ich útoky prechádzajú cez steny a pevné prekážky a tým pádom v podstate majú k dispozícií lacný útok, ktorý môže niekedy znamenať zbytočnú a hlavne neférovú smrť - človek stojí za stenou a z ničoho nič prejde tou stenou meč a samozrejme ma zasiahne - a to je podľa mňa problém.. čo samozrejme vedie k zbytočnej frustrácií, ktorá by nemala v tejto hre existovať, keďže vieme čo smrť v tejto hre znamená.. v tomto dieli som to zatiaľ videl najviac z celej série a to pritom som začal nehral hru toľko hodín ako predchádzajúce diely - samozrejme nestáva sa to väčšinu času, ale patch by bol podľa mňa veľmi potrebný, ktorý by toto odstránil

    Po druhé, kamera v niektorých momentoch úplne zblbne a začne robiť kúsky, ktoré tiež môžu viesť k neférovej smrti a taktiež niekedy zameriavanie nefunguje ako by malo .. niekedy je to veľmi, veľmi otravné, ale toto sa tiež nestáva tak často, aby som musel hru kvôli týmto problémom vypnúť
    A po tretie, aspoň zatiaľ čo som hral, tak loot ma sklamal.. ako Knight stále používam začiatočný meč, ktorý len vylepšujem lebo lepšiu zbraň som doteraz nenašiel.. podobne ako brnenie.. ale to tu všetko závisí od viacerých faktorov a napríklad LUCK nemám na vysokej hodnote, tak aj to prispieva k tomu, že nenachádzam tak dobré predmety ako by som mohol

    Potom ostatné veci, s ktorými mám problémy sú veľmi subjektívne : hudba ma zatiaľ neuchvátila toľko ako hudba z DS1, svet nie je tak pekne prepojený ako bol v DS1, bossy zatiaľ (asi 5-6 čo som stretol) boli vcelku dosť ľahký, a aj keď artdesign sveta, brnení, nepriateľov je ako vždy špičkový, tak ta technická stránka mi príde horšia ako pri Bloodborne, keď človek hrá na K+M, tak sa popisky k ovládaniu nezmenia a stále sú tam Xboxové tlačítka, čo by hra z roku 2016 nemala mať, atď...
    Ako som ale už spomínal, DS3 je po veľmi, veľmi dlhej dobe hra, ktorá ma vie udržať hodinu a aj dlhšie pri monitore a to znamená, že hra ma veľmi baví a skvele sa bavím.. ak by som dal DS1 9/10, DS2 7/10, tak DS3 by som dal 8 - 8,5/10.. ale taktiež som rád, že ide o posledný diel Souls série - podobná situácia ako pri Z3, hry super ale som vždy zato, ak vývojári chcú prejsť na niečo nové, originálne a skúšať nové veci
    • po Z3 prikovala k monitoru. dal jsem to nečetl *3*
      • To je pre teba tá slovenčina tak tažká ? *8*
    • Vogon
      Obtížnostně přituhne v druhé polovině hry, a to jako tak, že jsem myslel u některých bossifghtů, že na to nemám.
      Pokud máš problémy s kamerou, tak doporučuji se naučit hrát bez lock-on, u některých bossfightů to pomáhá a lock-on je u nich k ničemu(velké potvory).
      Pokud jsi začal s Knightem, tak jsi udělal chybu, ten je vážně neskutečně silný, longswordy jsou asi nejsilnější zbraně v celé hře(Sprint 2h R1 zastunuje vážně vše.), ale musíš sám experimentovat se zbraněmi. Doporučuji vyzkoušet třeba kosu, ta je naprosto úžasná, nebo Dual-wield šavle s bleed.
      Mě osobně se hudba docela líbí, hlavně přechody mezi fázemi bossů, nicméně zase, to nejlepší příjde teprve v 1/2 hry, kde OST k Oceirosovi je moje nejoblíbenější písnička z celé série.
      Oceiros OST(Neposlouchej pokud si nechceš pokazit překvápko) https://www.youtube.com/watch?v=FVHpOHQum5o

      EDIT: Jinak může hrát roli taky to, že soundtrack, narozdíl od Bloodborne, je syntetický.
      • Vďaka za tipy.. no tak sa mám načo tešiť v druhej polke hry, čo :)
        Inak lock-on až na výnimky nepoužívam pri súbojoch s bossmi - to som zistil už v DS1, kde kamera fakt nevedela kde jej hlava stojí :D.. ale problémy som mal napríklad s dvoma nepriateľmi, kde kamera nechcela z nejakého dôvodu prepnúť z jedného nepriateľa na druhého a z toho plynuli iné problémy ..
        Knighta som si vybral kvôli tomu, že som za neho hral či v DS1 tak aj v DS2 a hlavne má od začiatku štít s 100 % absorbovaním poškodenia, lebo ja som veľmi naučený hrať v takýchto podobných hrách s mečom a štítom..
        Pri tej hudbe fakt ide o subjektívny pocit, verím tomu, že hudba v DS3 sa môže mnohým ľudom páčiť, ale ja zatiaľ ani pri jednej melódii som si nepovedal "to je bomba, tú hudbu si pustím aj mimo hry"..

        Inak neviem kto tu všetko dáva mínusy aj príspevkom, ktoré len ponúkajú rady s hrou iným ľudom .. ale to je internet, tak asi by ma to nemalo prekvapovať
      • Koukám že máš přehled,nevíš jsou tam naký farmící itemi?Našel dva seprent ringy a štít.dík
        • Vogon
          Hlavně používej mince. Rusted coin a Rusted Gold Coin. Pokud ale chceš farmit craftovací materiál(Large shardy a titanite chunky) tak počkej do druhé půlky hry, tam large shardy padají z každého nepřítele a chunky z každého třetího. A ještě luck zvětšuje drop rate, ale nedoporučuji ho levelovat, teda pokud pak nepoužiješ Pale Tongue u Rosarie aby sis předělal staty.
          EDIT: A ještě rapír od Crystal Sage, scaluje s INT a dává item discovery. A symbol of Avarice(Hlava mimika), ale to ti ubírá život.
          • Zbejvá poslední bossák *3* ,jen si pak chci zakoupit bosacký zbraně a vyzkoušet ng+.Takže díky
            • Vogon
              Jinak pokud chceš farmit duše, tak v jedné tajné lokaci je donekonečna se respawnující rytíř, který ti dá 5000 duší s každým zabití a je kousek od bonfiru.
            • Takže mě jde o duše ne o matroš *4*
  • Mam odehrano nejakych 15 hodin a musim rict, ze to je hodne dobry. Jen to proste nema ten wow efekt jako jednicka.
  • A zase ty tisíci tunové sekery *16*
  • Je to pekne, ale ako som videl gameplay, pohyb hlavnej postavy nic moc.
    • Zde nezbývá než souhlasit, a pro děti, co neunesou kritiku svého oblíbeného titulu, a budou mi tu dávat hate jak sfiňa, stačí si pohyb a animace postav porovnat s Lords of the Fallen. Je fuk, jestli je DS 3 lepší hrou nebo ne (než zmiňovaný LoF), co se rozpohybování hlavní postavy týče, je 100 let za opicema
  • Ostatní vývojáři se budou dlouho zpocení budit ze spaní, když si vzpomenou, co za krásu jde vytvořit ve hře(Irithyll of the Boreal Valley)
  • Už se těším, až za měsíc oznámí čtvrtý díl!
    • Krescz
      spíš Bloodborne 2 *15*
      • Vogon
        Další hra od Fromsoftware bude pravděpodobně Sci-fi, dle jejich historie typuji mecha. Po této hře se zbavili okovů bamca a můžou dělat jaké hry chtějí.
        • Draken69CZ
          Dark Space *14* něco jako Dead Space 1 *14* jo to by nemuselo být špatné i když já vždycky raději ty středověké hrady, by mohli udělat reálnější Souls hru.
          • Nedělají náhodou na něčem podobném už autoři lords of the fallen?
  • Dark Souls je triumf herního level desingu a uměleckého cítění.
    • Tak za mě je celá DS série hlavně úpadkem obsahu toho, čemu se dnes říká "RPG". Nemluvím tu o obtížnosti ani level designu. Ale obsahu je tam prostě strašně málo, někomu stačí jít rovně, zabít 10 mobek, zabít bosse, jít rovně, zabít 10 mobek, zabít bosse, jít rovně, zabít 10 mobek, zabít bosse..
      Nechápu celej ten hype kolem DS, za mě je to obsahově chudá akční hra, se špatnou hratelností postavená na wow efektu (nevyžaduje obsah) a obtížnosti (honění ega). to, že někdo udělá model bosse a nastaví mu 100x size multiplier mě prostě neohromuje. spoustu lidí ale očividně jo.
    • Taky mám rád lehkou gymnastiku a kotrmelce *1*
    • škoda že to není i triumf hratelnosti
  • Johnny
    za mě, pokud si hra zaslouží muj čas abych ji hrál, stojí za 8/10. Pokud ji i dohraju tak 10/10... Mam v životě velmi málo volného času, takže i lepší pruměrné hry mi za to nestojí.
    • dobře ti tak
      • Johnny
        Litulu chudáčky co nemaj nic lepšího na práci než hrát hry a pak o nich někde něco blejt.
        • Takže už jsi tedy dozvracel? Bezva, ted alou nakutě at mas silu na další perný den který jsi si pro sebe připravil, tvůj životní styl tě evidentně formuje do úžasných lidských kvalit
          • Johnny
            Přesně tak, nejsem nedomrdlej puberťák kterej si muže dovolit strašit do rána a jen pařit každou blbou hru co vyjde xD Díky bohu tyto dny už jsou zamnou. Až vyrosteš, taky se ti změní priority ;)
    • Ok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit