Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No recenze je dlouha, ale dost mi tam chybi -> srovnani soubojoveho systemu s DS1 a DS2, respektive jake jsou zmeny, pokud vubec nejake jsou - napr. nova kouzla, uhyby atd. Dale zda se nejak zmenily RPG prvky, zmeny v covenants, jaka je vyvazenost buildu. Jestli odstranili chyby z DS1 a DS2 - lagy v PVP, nefungujici poise = nesmyslny staggering efekt, prosekavani zdi atd. atd.
    Me to prijde, ze je to potreti to same, takze jestli si to nekdy koupim, tak az pote, co tomu vyjde DLC1, DLC 2 ... A vubec, az to nejak opravi a poladi.
    • Vogon
      Magie je úplně přepracovaná, je zrušeno množství použití, ale přidali manu, kterou využívají i Weapon Arts. Navíc její scaling je taktéž přepracovaný, začne se scalovat až od 50+, takže buď musíš jet pure castera, nebo jen buffera. A útočné zázraky byly taktéž nerfnuté, čím větší dálka, tím menší poškození.
      Úhyby mají stejné hranice jako ve dvojce 30/70/100, přičemž pod 70 má kotoul stále invicibility framy a rytíř začíná s plátovou zbrojí a výbavou a je pod 70, takže se musíš snažit abys tu hranici překročil. Pokud ti rolly nestačí, tak můžeš využít zbraň(nože a Thrall Axe) s weapon artem Quickstep, které ti dává ještě větší úskoky než v Bloodborne a stojí neskutečně málo staminy, doporučuji na bossy.
      Covenanty jsou udělané stejně jako v BB(Kdykoliv si můžeš nasadit odznak a jedeš) a všechny jsou výborné, nejradši hraji za Mound makers, kteří jdou proti všem. Sunbros nyní můžou invadovat a mají oranžavou auru, když je host zabije dostane Sunlight Medal, když zabijou hosta oni dostanou Sunlight Medal oni. Rosaria's Fingers(Darkwraithi) můžou svoji měnu, jako vždy, použít k postupu po žebříčku, nebo ji můžou směnit za schopnost změnit si vzhled nebo staty. Jsou dva covenanty, které ochraňují lokace, Watchdogs of Farron a Aldrich's Faithful.
      Připojení je nejstabilnější ze všech dílů. A multiplayer je nejlepší, teda pokud nejsi duel fag.
      Poise nemá žádnou váhu a ani zbroje nemají žádnou váhu. Resistance u zbrojí taky nemají žádnou váhu, jediné co hraje roli je jestli máš něco oblečeného, protože každý kus zbroje ti o několik % vylepší damage absorption. Což je pro mě dobře, protože miluji Fashion Souls.
      Co mě neskutečně sere je to, že kouzla nepřátel procházejí přes zdi, nevím jestli to tak funguje i pro fantomy.
      • Johnny
        kouzla nepřátel neprocházejí přes zdi. Aspon se mi to ani jednou nestalo.
        • Vogon
          V Irithill of Boreal Valley procházejí kouzla těch ohnivých rytířů skrze zdi a mají neskutečný dosah.
      • Dik, aspon nejake relevantni info. Uhyby jsou podle me neco jineho nez kotouly -> jsou zde i uhyby jako v Z3 (BB jsem nehral, ale tusim, ze tam taky byly) nebo jen kotouly jako v DS2?
        Nechapu ten statement, ze poise nema zadnou vahu a ani zbroje nemaji zadnou vahu -> jako ze neni rozdil mezi vahou jednotlivych zbroji? Nebo, ze neexistuje poise? V DS2 byl poise nesmyslny a po utoku Dex buildu nastal staggering efekt, a clovek byl vylozene "upichan k smrti", protoze s tim neslo nic udelat. Pokud tady zadny poise neni, tak pro Dex buildy to neni moc dobre - prijde mi to ode zdi ke zdi.
        V let's plai jsem videl, ze stale nic neudelali s prosekavan skrz zed nebo prosekavani skrz jednotlive nepratele a i ve DS2 pusobily kouzla pres zed, takze tady zadny pokrok. Takovy soul greatsword pusobil, i kdyz byl clovek za cca 2 metrovou zdi.
        Jak je to s back stabem nebo parry - je tam moznost nejakeho vyhnuti se po zahajeni sekvence? Je clovek porad nesmrtelny behem sekvence, nebo jej nekdo muze sejmout?
        Pri kotoulu -> porad jsou invincibility framy, i kdyz skacu proti 2 metrove ruce, takze skrz ni vlastne proskocim jako v DS2?
        Stabilni spojeni znamena co? Ze na PC maji stejny lag oba 2 protivnici? V DS2 jsem zazil i 45 sekundovy lag.
        Jak to vypada s cheatery?
        • Vogon
          Jo, neštˇastně jsem to formuloval. Poise nedělá vůbec nic(Možná hyper-armor na některých útocích, ale pochybuji) a staty brnění taky ne. Dostaneš stagger úplně stejně, ať už máš 50 poise nebo 0. Je tam nový stat "Damage absorbtion", což má váhu, a znamená to kolik zranění obdržíš, ale je to ovlivněno hlavně tím, zda máš nějakou zbroj nasazenou, je jedno jakou.
          Ano, útoky skrze zdi tam stále jsou, a jsou horší než kdy předtím.
          A teď to nejlepší, backstabu se můžeš vyhnout, ale můžeš ho i odrazit skrze parry a můžeš udělat riposte, protože parry má hitbox okolo tebe. Toto je neskutečně super pro PvP, konec fishingu. A ano jsi nesmrtelný během riposte/backstabu.
          Ano, stále jsou invibility framy, díky bohu.
          Hraji na konzoli skrze wifi a v 9/10 případů vidím lag, oproti předešlým dílům, minimální.
          Cheatery jsem nepotkal, hraji převážně na konzolích, ale ano, na PC jsou stále problémem, ale v DS3 je nejvíce možností použití gravitace, takže tak.
          • Me osobne invibility framy nedavaji smysl, kdyz skacu proti smeru uderu zbrane. Kdyz bych skakal smerem, at se vyhnu uderu-> dozadu, dopredu nebo smerem od uderu, tak prosim.
            Jinak jak je to s temi uhyby? V Z3 to bylo prijemne oziveni souboju -> vetsi variabilita - nejenom kotouly.
            Nesmrtelnost behem riposte nebo backstabu mi opet nikdy nedavala smysl, zvlaste kdyz backstabujiciho hrace zboku zasahl napr. fantom. Podle me tam mel byt trade-off zato, ze delas neskutecny damage.
            Parry proti backstabu jsem videl na nejakem videu a rekl bych, ze je to chyba, kterou pozdeji odstrani. Spis bych bral moznost kotoulu dopredu nebo nastranu.
            Na PC se lagy u DS2 vyskytovaly neskutecne, nekdy to jen PVP napsalo - You have been invaded. A za 30 vterin. You have died. Pak se spustila zrychlena animace, toho co se vlastne stalo. Nebo opet napsal You have died, a pak az bylo videt kouzlo, ktere protivnik zakouzlil. Kazdopadne pokud se jim podarilo eliminovat lagy, a s nimi spjate lagstaby, tak jenom dobre.
    • Až na to že změn mezi jedničkou a dvojkou je opravdu hodně a to samé se dá říct mezi dvojkou a trojkou...
      • A jake, proc to neni v recenzi?
        • protože recenze nejsou od toho aby rozebirali detaily
          • *15* *15* *15*
  • Kterou hru ze série byste mi doporučili? Šli byste rovnou do třetího dílu? Podotýkám, že jsem zatím žádnou nezkoušel a zároveň není příliš reálné, že bych projel všechny díly... Obtížnosti se nebojím, i za cenu, že to třeba nedohraju :), hrát budu na PC (s gamepadem). Za každý názor budu rád (pokud mě nepošlete do prde*e).
    • asi demon souls, jestli mas možnost hrat na ps3
    • Draken69CZ
      Asi jedno, pokud tě to nechytne tak to asi ani nedohraješ, pokud ano budeš si chtít zahrát i ostatní.
    • Vogon
      Asi začni s trojkou, ta má lehký začátek a je tam hodně mechanik vysvětleno kovářem, který je hned na začátku hry, ale asi ti bude unikat hodně věcí z příběhu, protože se neobtěžují znova vysvětlovat to co bylo vysvětleno v jedničce.
      Ale asi počkej až budou vyřešeny problémy PC portu.
      • Draken69CZ
        Mě teda začátek přišel jednodušší u předchozích dílů zvlášť u dvojky, ale záleží čemu říkáš začátek hry.
        • Vogon
          Vše před Abyss Watchers, pak jde obtížnost strmě nahoru, hlavně u bossů.
    • jenicku nebo trojku..dvojka je asi nejdelsi i s DLC ale asi nejslabsi. A pokud se chystáš zahrat si jen jeden dil, tak muzes klidne trojku, je dobra.

      PS: a bez do prde*e :D
  • Vogon
    Několik rad do Dark Souls 3:
    1) Skrze meditaci v horách dosáhnete nirvány.
    2) Slyšel jsem se, že po vesnicích jezdí prodejce klecí 1+1, být vámi taky si jednu seženu.
    3) Na některé ženy nejvíce funguje něžný dotek, o to víc když máte ty správné ruce.
    4) I když poutníci z Londoru vypadjí jako mrtvoly, nenechte se zmást, jsou to jenom lenoši.
    5) Kdyby se Indiana Jones a Chrám Zkázy natáčel v Lothricu, tak by uctívači Kali nebyli sežráni krokodýly, ale bezpečně by spadli pěkně do teplíčka.
    6) Pokud si chcete zatancovat ještě než příjde ta pravá chvíle, musí si stará lhářka zatančit se smrtí.
    7) Pravdu hledejte ve hvězdách.
    Edit: Na tohle jsem zapomněl, ale je to smrtelně důležité. 8) H*vno hoří.
    • Co takhle vysvětlit? :D asi ne co?)) hraju to ale nepochopil jsem ani jednu :D možná jednu :D (lvl 40 )
    • Draken69CZ
      Pěkný hinty *3* ale evidentně to tu lidi nechápou *7*
    • nightborne
      ad 6 - dancera bych nicméně nedoporučoval vyvolávat předčasně, je to docela opruz i když už na to člověk level má =))
      • Vogon
        Stačí si vzít Irythill Longsword a používat dvouruční srpintující R1 a zastunuješ úplně cokoliv, od dancera po abyss watchers.
        • nightborne
          A přesně na něj jsem neměl dexteritu... protože fume greatsword, žeano =)).
          • Vogon
            Panebože, další fuger, takových jsem dneska viděl asi 10... no aspoň že nepoužíváš Farron Greatsword.
            • Vogon
              Používám thrall axe, quickstep je naprosto boží.
            • ja mam zas pocit ze kde kdo pouziva Irythill Longsword ..si nevyberes.
  • Tohle prostě a jednoduše nemá chybu... *1* *1* *1* --> http://2new1.fjcdn.com/funny_gifs/Dark+souls+3_0d4bab_5888961.gif
  • Kozy
    Já si tentokrát počkám na kompletní edici s DLC, po Bloodborne už mě DS tolik neláká, navíc tenhle díl vypadá jako jeden velikej fan service.
    • Vogon
      Jo, zpočátku se mi taky nelíbil fan service, a pořád se mi některé věci nelíbí(Andre je tam třeba naprosto bezdůvodně, jen jako inside joke), ale ke konci hry zjistíš proč to tak je, stačí se zahledět do nebes.
      • Kozy
        K tomu Andrému, četl jsem nějakej rozhovor, tušim s Miyazakim, že v Japonsku je prý nějaká tradice, že se po dobrym kováři jmenuje jeho prvorozený syn a tak vlastně žije navěky, pro DS takhle vytvořili klan André.
        • Vogon
          Je to reakce na mrtvoly kovářů z Dark Souls, které vypadaly jak André. Vypadaly tak, aby to hráči ukázalo, že mají dát embery Andrému, ale ve skutečnosti to hráči nepochopili a hledali za tím nějaký příběhový význam. Od té doby těm mrtvolám Fromsoft přezdívá Klan André a přeneslo se to i do DS3, jako vtípek. Kde sice André nemá moc co dělat, ale aspoň ti dá nějaké perličky z uhlí(obdoba emberů).
          • Andre v jednicce zacal o emberu hned mluvit, takze souvislost z mrtvolama kovaru aby to jako hrace napadlo je podle me mimo, Spis to bude tak jak pise Kozy.
            • Vogon
              Vážně si myslíš, že lidí věnují pozornost dialogům? Naivko...
              Jinak ne všechny embery se dávaly Andrému, jen ty co byly na těch mrtvolách. Kozy má pravdu, ale jak tvrdím já, klan André už byl v jedničce.
          • jen aby to takhle nebylo se vsim tim uzasnym lorem co v DS je:)
      • co se ti tam nelibi a tvoje hodnoceni a porovnvaní s DS1... diky
        • Vogon
          Nejvíc se mi na tom nelíbí to, že bossové jsou draví jak bossové z Bloodborne, na čemž by nebylo nic špatného, ale když se ze hry odstraní mechaniky z Bloodborne(Regain, rychlé léčení, rychlý dodge, lehké parry), tak je spíše frustrující. A ještě to, že někteří nepřátelé nemají cooldown na útoky a kouzla a neskutečné poise, což je zase bezdůvodně frustrující.
    • a to je spatne?
      • Kozy
        Jo, pro mě jo, když už jde o třetí díl.
        • tak ja myslim ze fanservice je hlavne proto ze UZ to je treti dil, u prvního dilu muzes delat fanservice jen stezi:) Chapes, dava to smysl, ze je ve tretim dile , protože tam ma z ceho byt:)
          • Kozy
            Jasný :) neřeknu sem tam něco, ale tohle provedení mi přijde levný.
            • Jo je tam toho dost, ale myslim ze ne zas tolik aby cele hre prislusel přívlastek ,,levna,,

              Me spis vadi mnohdy podobnost s Bloodbornem, který se mi nelibi ani trochu..ale da se to vydrzet:)
  • residentevilfans
    Hratelnoste nejlepsi Dark Souls. Interface je prehledny a jednoduchy jako v Bloodborne. Perfektni level design. Co se tyce lore je to spise nostalgicky dil ,kteremu chybi vlastni xicht. Bossove jsou na kazdym rohu a ne moc hardocre (uvidime na NG+) ,ale spis jsem chcipal s normalnich mobek nez z bossu. Ale za me 10/10. Dvojka zatim nejhrosi dil serie. Pokud jste nikdy nehrali Dark Souls klidne zacnete s tretim dilem. Praise the Sun nebo spise Praise the Dark Lord ! *5*
    • no on to taky ani jinej než nostalgia trip díl byt nemel , kdyz ma bejt posledni ;-)
  • restore
    No 'poněkud ošemetnou záležitostí' je jedna moznost, ja by som to nazval nehratelna konzolova ****** - Je to fakt priserne. Kto to prekusol pri minulom diely, zahra si aj toto, no fakt neodporucam.
  • MickeyMutant
    Dark Souls - herní série mírného pokroku v mezích zákona
  • Protože na udělání dokonalého ovládání pro PC měli tři díly, tak 8/10 je ještě optimistické.
    Tohle je chyba která se opakuje a její váha tedy roste.

    A když to jiné hry které jsou také na konzole a počítač mají dobře, tak o to více je to na špatné. Jak snadné je udělat podporu pro všechny rozlišení které jsou, jak snadné je vyhodit konzolové značky z PC verze a jak snadné je udělat suprové menu, kde si nastavím vše od velikosti ikon ve hře až přes ovládání na speciální tlačítka myši...Příklad Borderlands 2 a další.

    A jak snadné je udělat to hloupé zaměřování lepší, aby šla měnit citlivost a další.

    Tahle firma by se měla učit od těch nejlepších a ne tam stále dává tyhle polotovary. Tohle do AAA hry za prachy nepatří. A to ještě do třetího dílu...Vrchol lenosti.
    AAA hra má mít dokonalé ovládání pro všechny platformy kde se prodává. Hráč na PS / XBOX má být maximálně spokojen a má mít možnost si to přehodit když chce, to samé hráč na PC.
    • ta hra ma dobre ovladani, na gamepadu..nebud urazenej a kup si ho, pak to bude ok
      • flashi bez urážky mě to sere taky, jak by se ti líbilo kdybys měl v menu na playstationu pro útok zmáčkěte ctrl, pro skrčení alt, pro běch držte shift... já prostě dark souls nechci hrát na gamepadu, ten mám na jiný hry, chtějí moje prachy, tak at si je zaslouží, Shadow of mordor se na k+m hraje naprosto úžasně. Já chci mít možnost volby použít gamepad, ne aby mě k tomu hra svým debilně zpraseným ovládáním nutila a já musel čekat na patch jako u jedničky
      • a urazeny mysaci minusujou..hehe:)
        • "uz jsi nekdy videl japonskou hru ktera by se dobre ovládala na K+M?"

          DMC4 (dohráno na DMD)
          Resident Evil 4 (dohráno na Professional)
          Tekken 3 (PSX emulace, dohráno na HARD)
          Akiba's Trip: Undead & Undressed

          Chceš další?
          • Dark Souls dohrají i na kytaře a co? Znamená to, že se to dobře ovládá na kytaře? Blbost. DMC4 na K+M? Jsi se posral v kině ně? Hack and Slashk na K+M. To jako vážně? Všechny hry co jsi vyjmenoval jsou milionkrát ovladatelnější na gamepadu, že jsi sebemrskač neznamená to, že to jde dobře ovládat na K+M...
            • ja myslim ze tady Conte to řekl za mne:)
        • Dovolím si nesouhlasit s tím, co jsi tu v předchozích dvou příspěvcích napsal. Jestli si chceš hrát na páčkovači, tak si hraj, ale to nemění nic na tom, že to je opět mizerný port, který opět dokazuje lenost vývojářů.
          • na dark souls sa neda spravit uspokojive ovladanie na klavesnicu+mys neviem preco tomu stale niekto nechape...nie je to lenivost vyvojarov...je to rovnaka situacia ako pri strategiach ktore sa nedaju uspokojivo ovladat na gamepadoch hoci vyvojari sa mozu snazit ako chcu...takze pcckarom odporucam kupit gamepad alebo to nehrat a nemudrovat...aj tak souls seria nikdy nebola planovana na pc a len peticia od pc hracov ich presvedcila aby to skusili portnut na pc hoci s portovanim nemali skusenosti.....takze namiesto dristov by mal kazdy pcckar povinne zaslat FromSoftwaru kvety
            • Ty musis byt idealni korporatni zakaznik. *15*
          • A ja si zas dovolim rict ze jsi proste urazenej, ..odfoukni se a kup ten gamepad..život pak bude v mnoha hrach o mnoho lepsi:)
            • Ano viděl, Dragon's Dogma: Dark Arisen, ovládání na K+M naprosto parádní.
            • Já jsem teda asi divnej, ale mě se to hraje v pohodě i na K+M
            • uz jsi nekdy videl japonskou hru ktera by se dobre ovládala na K+M? Ja teda ne. Proste na hrani japonských her na PC je nutnost gamepad, to jestli to je odflaknuty nebo není je naprosto zbytecny hazeni hrachu na zed, jinak to nebude..smir se s tim a hraj gamepadem:)
            • Bohužel uraženej nejsem a páčkovač vlastním, i když jej zrovna moc nepoužívám. Podívej se na to ale i z druhý stránky. Jestli dělám port na pc, tak je snad jasný, že by v menu a celkově neměli být ikonky tlačítek páčkovače a další věci, které byly zmíněny v příspěvku, ke kterému se vztahuje tahle diskuze. Neříkám tu, že je to špatná hra, ale ten port je na dvě věci.
  • N0isy
    Zrovna jsem dodělal platinu. Hra je to naprosto excelentní a za mě nejlepší díl v Souls sérii. I když BB je pořád top 1.

    Výhrady, které tu autor napsal jsou naprosto absurdní. Všechny systémy a interface funguji stejně dobře a spíše i lépe než v předchozích dílech. Je vidět, že autor prostě nehrál předešlé díly a nechápu, jak to můžete někomu takovému dát, když se jedná o poslední díl.

    https://storage.gra1.cloud.ovh.net/v1/AUTH_4d84a1f5ccc24802b312adef0cfcf4a1/konzolista/1800/2016041707484126781.jpg
    • Protože v předchozích dílech to fungoval blbě, tak to není výhoda že to funguje stejně.
      V DS1-2 to mělo daleko k dokonalosti kterou vidíme u jiných her.
      • DS1 jsem hrál na PC (s dsfixem) a gamepadem a hra fungovala velmi dobře. Za celou dobu ani jednou nespadla, žádné lagy, žádné bugy, ovládání dobré. Myslím že bethesda garbage na tom bývá mnohem hůř.
        • nezacinej zase s tou bethesdou, je to uz otravny..stejne se ty jejich hry budou prodávat po milionech at tu plácáš co chces..je to zbytecny:)
    • Si tech 5 dnu co to vyslo nespal ne..

      A koukam ze si pridal dukaz...ja to tusil..platina v pul osmy rano..nespal:)
      • N0isy
        Dal jsem jednoho all-nightera, ale jinak jsem to stihl dát do dneška i s prací. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit