Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw
    Asi budu ukamenován, ale existuje na první a druhé Souls nějaký "easy" mod ?
    Rád bych si všechny hry prošel čistě z pohledu explorace, příběhu a nepřátel, ale nemám chuť ani čas se prokousávat obtížnou hratelnostní nebo hrát podle návodu. Chápu, že tím přijdu o nutný kus zážitku, ale asi bych na to neměl nervy.
  • tak to jsi asi nikdy nezažil progress Wowka. Než byl další pull, mohlo to tvrat klidně i přes 15 :D......
  • jasně sehraný fake, Geralt by mimika nikdy nekrmil... :D
  • Loneck
    V pohodě.
  • Kde je nejlevnější hru koupit?
    Teda zatím jsem našel pouze nejlevněji tu
    https://www.g2a.com/r/specialni-akce
    pár her už z tama mám ale zajímalo by mě třeba jestli někdo nenarazil na levnější, díkec
  • nightborne
    To víš, že děláme hry... imaginárně *1*

    Tyjo... no já nevim, ono to fakt asi bude hlavně o osobních preferencích, mně osobně by zas třeba vůbec nevadilo dvacet pokusů hned po sobě, je to takovej ten progressovej rauš... já zdaleka nejvíc kurvuju a mlátim s věcma právě při tom běhu =D
  • Takhle hraje fanboy Zaklínače Dark Souls :D

    https://gfycat.com/PassionateTameDoctorfish
  • Kde je?
  • To jsou všechno hezké nápady(se divím, že netvoříte hry - pfff :)), ale těžko říct jak by to fungovalo, tvůrci jsou v současnosti leniví, takže ten level desing by možná nebyl na takové úrovni, kdyby měl možnost hráč zakládat bonfire či by ho měl před bossem.

    Oba pak zapomínáte na jednu důležitou věc, ta cesta k bossovi je důležitá, aby hráč trochu vydechl, popřemýšlel, zklidnil nervy. Kdyby následoval jeden pokus za druhým, mohlo by to mít zcela opačný efekt a bylo by více umírání a delší doba na bossovi.

    Mě teď trápí úplně jiné věci. Zaprvé jsem umřel asi tak dvacetkrát až třicetkrát za sebou na Aldrichovi. Za druhé jsem vstoupil předčasně do Rosaria finger, čim jsem si zrušil questline s Sirris, čímž jsem nemohl vstoupit do Blades of the Darkmoon, čímž jsem musel kvůli tropheji zabít Yorshku, což se mi tady příčilo, ale stalo se. Už ze zabití Priscilli jsem měl výčitky a teď jsem zabil její příbuznou. Ach, jsem hříšník...
  • Loneck
    Jo je v poho.
  • Že by fungovalo v jedné lokaci, tak to neznamená, že by to fungovalo ve všech panebože.

    Co to je zase za příklad s tím nepřítelem? To už jsi docela zoufalý, ne? Že je ohniště u blízko nějaké enemáka je snad na úrovni, že by všechny byly u bosse? To snad nemyslíš vážně, že ne?
  • nightborne
    Počkej a ohništi v cele, od který metr a půl stojí nepřítel (smouldering lake), věříš, zatímco bonfire před bossem by byl problém z hlediska lore? Ale no tak =).

    Zcela ignoruješ můj příklad lokace, ve který mnou propagovanej design už je (IRITHYLL FOCKING DUNGEON, MEIT) a funguje parádně. Nu, ale dobrá, budu si tedy, jak navrhuješ, nadále myslet, co chci =).

    edit: Ale člověče, jak o tom tak přemýšlím, vůbec si neměl špatný nápad s tím, že by si hráči mohli zakládat bonfiry sami. Těch statických by tam bylo třeba míň, ale měl bys třeba, plácnu, jeden speciální item na dvě lokace, kterým by sis mohl vytvořit bonfire. To by tomu přidalo úplně novou rovinu. Good job =).
  • ne, nemyslím si to, napsal jsem to jasně asi pětkrát. Jestli to stále nechápeš, tak si asi sedíš na vedení. Vedlo by to jen k dalšímu zjednodušení, a že už tu sérii(Souls) jich potkalo docela hodně od Demon Souls...

    Zážitek by nebyl stejný, nezapadlo by to do stěta, hře bych tolik nevěřil, kdyby byl bonfire před každým bossem. Ztratilo by to kouzlo. Tímhle končím. Už mě to nebaví, mysli si, co chceš.
  • Takže hratelnost v DS se zčásti staví na probíhání těch samých lokací dokola (což v souhrnu zabere HODINY) a hledání zkratek? Cool design. *1*

    ...vlastně je to OK design - typický pro arkádové hry.
  • nightborne
    Jasně, nezpochybňuju, že borci mají v rukách skill, se kterým dostanou na lopatky cokoliv i třeba se základní zbraní a holým zadkem.

    Já takovej skill nemám, tudíž bych stejně lokace prozkoumával (a kdyby to bylo jako, jak už jsem psal, v Irithyll dungeon, musel bych i hledat zkratky, protože na jeden zátah ji neprojdu). Chtěl bych totiž co nejvíc shardů i chunků, chtěl bych lepší štít a v neposlední řadě bych chtěl mít i dobrej pocit, že jsem neminul něco zajímavýho, co si tvůrci připravili, protože jsem pospíchal. Takhle bych alespoň hrál já osobně.

    Tvůj názor, že hledání zkratky k bossovi je součástí dobrýho zážitku, neignoruju. Jenom říkám, že hledání zkratek může fungovat i v rámci lokace, nejenom k bossovi (viz opět ten dungeon), a zábava to je přinejmenším srovnatelná, nemyslíš?

    Imho design, kdy bude bonfire na začátku lokace, jako je teď, lokace velká a nebezpečná, s možností zkratek, a pak jeden bonfire a boss, by nabízel stejnou zábavu a menší porci frustrace, než je tomu teď.
  • PS. Navíc by to bylo naprosto stupidní, že ohniště se "náhodou" objeví před bossem. To tam určitě postavil boss, aby ho hráč rychleji porazil. Božinku, to je zase debata o ničem...

    To už by tvůrci ani nemuseli přemýšlet o bonfire a hráč by si je mohl zakládat a to by vedlo jen a jen k dalším zjednodušením...

    NE!
  • Proč by ne? Já ti Bloodborne projedu Bloodborne se základní zbraní prvních pár(v podstatě bych dal všechny) bossů naprosto bez problému, to samé DS3. Pokud to umíš, tak to zvládneš i s pěstmi. Navíc základní suroviny potkáš během cesty, posbíráš, co vidíš a sprintuješ k bossovi, takže budeš mít i ty suroviny, to zase ne, že ne... To dobře víš, tak tu nehraj Zagorku.

    Zcela ignoruješ můj názor, že zkratka k bossovi, která ti zkrátí cestu, ti zlepšuje herní zážitek.

    Ne, doufám, že to nikdy ve hře podobného stylu nebude.
  • nightborne
    Jasně. Prosprintit lokaci, zabít bosse... se základní nevylepšenou zbraní, žeano, protože průzkum je přeci čistě kvůli zkratkám, rozhodně ne proto, abys nabral titanite nebo infusion gemy. Nesmysl.

    A mimochodem, kdo říká, že by tam zkratky nemohly být? Lokace jsou velký už tak dost, umíráš v nich už tak dost.

    Vzpomeň si na Irythill Dungeon. Perfektně navržená lokace, kde sis postupně odemykal zkratky dál a dál. Do toho prvního patra. Pak tu další rovnou k obrovi. Pak ještě jednu dolů do toho sálu s davem jailerů.

    A na konci lokace byl bonfire. Aby ses k němu dostal, hezky sis ty zkratky musel odemykat, přesně, jak se ti to líbí. A teď si představ, že by hned za ním byl boss (což je skoro pravda, protože zrovna v tomhle případě to k Yhormovi bylo opravdu kousek). Bylo by na tom něco špatně?

    Ne, úplně stejnej skvělej herní zážitek, ochuzenej o vůbec nic.
  • další tři odstavce o hovně... Sry o naprostém hovně. Takže ještě jedou. Pokud bys zaparkoval bonfire před každého bosse, tak by průběh většiny hráčů bylo přesprintovat lokaci, zasednou k Bonfire, zabít bosse, vylepšit si postavu a tak dále.

    Zrušil by jsi radost, že jsi objevil zkratku, že zkrátíš cestu k bossovi o půlku, tvůrce by vlastně nemotivovalo nic dělat skvělý level desing a byl by to úpadek herního desingu, hry a vznikl by z toho placka jako Zaklínač s F5.

    Děkuji nechci, já chci objeovat zkratky. Hlavně Bloodborne na to bylo famózní.
  • nightborne
    Myslíš, že lidi prozkoumávají kvůli tomu, aby našli zkratky? Já ti nevím, skoro bych řekl, že spíš chtějí nabrat duše, posbírat předměty a posílit svoji postavu.

    Představ si, že by bonfiry byly rozmístěný víceméně stejně, jako jsou teď, jenom by navíc byl jeden před každým bossem. A nebo by tam dokonce nebyly ani ty "na půl cesty", byly by tam jen a pouze ty před bossem. Co by bylo špatně? Byla by to menší výzva? Sám jsi připustil, že těch 40 vteřin běhu k bossovi výzva není. Je to jenom otrava.

    Takže ještě jednou - nacházíš zalíbení, zábavu v nutnosti pokaždý běžet, nebo to jenom automaticky bereš jako součást Dark Souls?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit