Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, autor ma z casti pravdu. Ale to nic nemeni na tom, ze me ta hra proste bavi a o tom to cele je, ne?
  • Podle streamů mi to docela připomíná Borderlands. Zkusil bych, ale nemam konzoli a ted nvm jestli je Borderlands i na konzole páč to by se mi pak zdálo jako lepsi volba.
  • Kolik že ta hra stála? Daikatana hadr. *15*
  • Bungie jasně ukázalo, že je nejpřeceňovanějším studiem na trhu a že Halo je na tom mnohem lépe v rukou o poznání schopnějších 343 industries.
  • Knifer
    Za mě 8/10 hlavní kámen úrazu vidím ve velikosti hry a průměrnému příběhu ale co se gameplay a PVP týče jsem až na maličkosti spokojený. A k hypu týče lidi ale no tak každý trochu soudný člověk si RP žvásty odfiltruje
    • JO! ... nepodcenuj temnou stranu sily :)
      • Obi-Wan has taught you well.
    • Nepodceňuj sílu marketingu a reklamy obecně. Ne nadarmo tohle živí spousta lidí. *3*

      Jasně že chytřejší člověk si dost odfiltruje. Ale pořád je tu to povědomí o hře, které se pomalu ale jistě buduje. Když se o něčem mluví, lidi to začne zajímat a postupně se u nich může vypěstovat zájem. Tak to bylo vždycky.
      • Paulcz
        Pokud o něčem vím, že to je kravina tak ani všechny síly úlisného marketingu a podvědomí miliard mě nepřesvědčí pěstovat zájem :) Jde o umění říkat: "ne" :)
        • Jo, ale když se na to podíváš statisticky, tak prostě marketing jako ekonomická veličina smysl má a tahle hra je tomu zářným příkladem.
  • lol fail, btw ja to rikal
  • Já absolutně nechápu, že jsou pořád lidé, kteří se nechají tak snadno koupit marketingovým oddělením. Copak nebylo zjevné, co bude Destiny za hru hned od začátku? Mně to připomíná Watch Dogs.

    Destiny určitě není sra*ka. Je to průměrná hra a na konzole dost možná nadprůměrná. Asi sotva někoho urazí, leda by čekal něco extra super převratného. Takže proti té hře samotné nic nemám, své kvality má. Strašně mi ale vadil ten povyk kolem. Bylo to zbytečné. Hype bylo brutální a hráči a "novináři" jim to zase žrali. Je to fakt smutné. Stejný případ jako u Watch Dogs - ne nejhorší hra všech dob ale na míle vzdálené očekávání.
    • To je právě ten problém, co jsou ta očekávání, tvoří je čistě marketing, nebo má na to vliv jak moc si ten marketing připustíme k tělu? Reklama vždycky lže, po pracím prášku není prádlo nikdy tak bíle, po čokoládě se tloustně a to ti taky v reklamě neřeknou. Proč, protože účelem reklamy je vytvořit ten tzv. hype aby vydělali pokud možno co nejvíce peněz a to je naprosto legitimní. Ovšem stejně tak legitimní že k té reklamě bude zákazník kritický, třeba skrze to že si hru nekoupí "day 1" a počká na názor třeba recenze. A nebo taky může bejt hloupej a "hypu" podlehát, ale to je jeho vina.
    • Případné diskutující upozoňuji, že mínuska u mého příspěvku jsou uměle vytvořena nejspíše jediným člověkem, neboť měl tento příspěvek velký počet mínusů během okamžiku a vzhledem k hodině pochybuju, že by tu obletovalo tolik diskutujících s tak vyhraněným názorem vůdči mému názoru. Zároveň příspěvek od Spratekk má uměle vytvořená pluska.

      Redakce, pokud neumíte zamezit zneužívání hodnocení příspěvků, hodnocení jednoduše zrušte. Upozorňoval jsem na to opakovaně v době extrémního mínuskování (tuším že) Veskoslava a upozorňuji i teď.
    • ucho
      Podle čeho soudíš, že se někdo nechal koupit marketingovým oddělením. Jak můžeš vědět, jestli se někdo nechal ovlivnit tímhle a ne vlastním úsudkem. Už v první větě tak urážíš všechny lidi, kterým se ta hra líbí, jako by na ni nemohli mít jiný názor než ty. Watch Dogs sklidil kritiku hlavně za downgrade grafiky, ale řada lidí tu hru považuje za slušnou.
      Povyk je vždy u her, o které má zájem velké množství lidí. Podle tebe byl například hype brutální, ale já přitom viděl jen dva trailery a víc ani ťuk. Jestli se o tom někde psalo, asi se na to hodně lidí těšilo. A to prostředí náhodou vypadá nádherně...
      • Mimochodem, co je to vlastní úsudek? Jak chceš dosáhnout vlastního úsudku o hře, aniž by si jí hrál? Nejspíše z videí a článků. A jak se psalo o Destiny, víš? Já četl o revoluční nejlepší MMO (rofl) FPS.

        Nepodceňuj marketing. U mnoha společností je marketing to největší oddělení s obrovskými sumami. Lidé jsou hloupí a dají na reklamu a pokud je někdo dobrý, prodá lidem i vlastní hov*a. V žádném případě nepodceňuj reklamu. Její síla je obrovská a dokáže lidi velmi slušně manipulovat. *3*
        • MrSanta
          Detail - kde jsi četl o revoluční MMO? Bungie od začátku tvrdilo, že jejich hra není MMO. Z jednoduchého důvodu - není tak dělaná a neobsahuje to, co hráči od MMO očekávají. Mnohokrát zdůraznili fakt, že Destiny není MMO. A co udělali herní novináři a svět vůkol? Pořád psali o Destiny jako o MMO.
          Marketing, PR, reklamština od Bungie/Activision nikdy nemluvila o Destiny jako o MMO. Přesto spouta žurnalistů a hlavně hráčů se domnívala, že Destiny je MMO hra a bude v ní vše, co se dneska od MMO očekává. Takže mě napadá otázka - proč hráči očekávají, že Destiny nabídne srovnatelný obsah jako MMO hry. Proč se hráči zlobí, že hra neobsahuje základní MMO elementy (např. chat)?

          Připomíná mi to situaci kolem RAGE. IdSoft od začátku říkal, že dělá čistokrevnou střílečku ve které nebude otevřený svět. A část novinářů a hráčů reagovala jak? Viděla RAGE jako Falllout v novém enginu. Neposlouchala IdSoft že to není open world RPG jako Fallout 3, ale jen a pouze FPS hra. A když hra vyšla, tak se část videoherní obce vztekala, že to není open-world jako Fallout 3.
          Tak si říkám co má, kurwa drát, ten vývojář/vydavatel vlastně říkat?
        • ucho
          "Lidé jsou hloupí a dají na reklamu"
          špatně to formuluješ. správně to má znít: hloupí lidé dají na reklamu. i když obecně se dá souhlasit s tím, že lidé jsou hloupí. zapomínáš ovšem na jeden detail. reklama slouží hlavně k tomu, aby produkt našel cestu k zákazníkovi. to máš jako s těmi stupidními reklamami zde. spousta lidí to ignoruje, ale podstatné je, že to lidé budou znát. že se to dostane do podvědomí. je to způsob, jak lidi oslovit. když se ale produkt dostane člověku do ruky, musí být dobrý, aby se nespustila vlna negativní reklamy.

          mimochodem stále odmítáš akceptovat skutečnost, že se někomu něco líbí prostě proto, že se mu to líbí. máš pořád pocit, že všem, komu se to líbí, je ovlivněn reklamou...
          • Ovlivněni reklamou určitě jsou, tomu se nevyhneš, pokud se zajímáš o určitý produkt. Teď jde jen o to, jaký typ člověka jsi a jaký efekt to ovlivnění tedy bude mít. Reklama je fascinující právě v tom, že umí hrát doslova na lidské pudy, působí zcela mimo rozum. Mnoho lidí to nemusí vnímat u 99 % produktů, jakože mě třeba nezajímají míče, tak je mi ukradená reklama na míče a nejspíše se tedy nenechám takovou reklamou ovlivnit. Ale když mě něco zajímá, jsem ochoten věnovat pozornost nějakému produktu, vnímám taky více tu reklamu. Pokud je někdo spíše optimista, není takový hnidopich a má rád hry a konzole, jsem si jistý, že na něj působí reklama na Destiny a vše kolem intenzivněji. Mě ovšem současné hry spíše nevyhovují, dlouhodobě je kritizuju. Proto mě jen málokterá reklama na hru skutečně nadchne (naposledy KCD od Vávry).
            • ucho,
              když nejsi schopen zauvažovat nad složitější informací, tak je pravda, že je lepší s tebou dále neztrácet čas. Jak si sám psal, hru si nehrál. Diskuze se vedla na téma reklama a lidé a o tom taky zjevně nic nevíš. Takže ta diskuze nebyla přínosná ani pro tebe, ani pro mě. Já mám jen štěstí, že s tebou ztrácím čas v práci, takže mi to nevadí a beru to jako zpestření.
            • ucho
              no vyhodnocuji tě jako člověka nerozumného a odmítám tě dál číst. když potřetí papouškuješ, že jsou všichni hráči Destiny ovlivněni reklamou, chápu to tak, že máš nějakej problém :)
      • Sledoval jsem tuhle hru a nemůžeš popřít, že byla extrémně přehypovaná a výsledek? AAA hra s takovým rozpočtem nedosáhla na vysoká hodnocení?! Čím to asi bude? Zkus se trochu zamyslet...

        Proboha, grafiku u Watch Dogs kritizovali jen ti povrchnější. Že ta hra byla až zoufale průměrná se špatným příběhem, absolutně nudným hlavním hrdinou a opakujícím se gameplayem bez špetky něčeho, co by člověka nutilo k té hře přilnout a mít jí rád, to je to důležité. WD jsem hrál (dostal jsem k GK) a opravdu to byl brutální průměr až běda.
        • ucho
          nevím, ale tím pádem je přehypovaná asi každá AAA hra, protože o těch se bude psát pořád hodně... stačí, když to budeš vyhledávat. já těch herních informací čtu celkem dost, ale asi jsem pak další info nevyhledával nebo spíš ignoroval, takže nejsem ovlivněn žádným hypem. průšvich watch dogs je to prezentační video z e3, které viděl snad každý a které prostě neodpovídá výslednému produktu. tam je pak jasné, že to rozčílí spoustu lidí. nebýt toho, průběh přijetí té hry mohl být zcela jiný...
          opakující gameplay je relativní věc. vezmi si do nebe vynášený infamous 2, přitom postranní mise jsou jako přes kopírák, víceméně i ty hlavní. a celková náplň hry je o opakování toho stejného stále dokola. a příběh? obyčejné jednoduché klišé. tak je to s většinou otevřených her. mně třeba přišel hloupej i příběh GTA 4, ale hru jsem si i tak užil. pro spoustu lidí bude WD hra roku, smiř se s tím...
          • Hrál si vůbec WD? Upřímně, poté co tuhle hru spustíš a chvíli hraješ, nepříjde ti ta "horší grafika". Ta hra nevypadá špatně. Problémy jsou úplně jinde. Jen se stalo módní kritizovat, že grafika na předváděcím videu není stejná jako ve vydané hře (což je normální).

            WD a GTA vůbec nesrovnávej. Když si odmyslím technické obtíže GTA na PC, je GTA podstatně dál úplně ve všem. To se vůbec nedává srovnávat.

            Nevím, jak jsi na tom s angličtinou, ale je pořád možné si projít zprávy o Destiny, předváděčky atd. a co se tam psalo, říkalo, to už bylo podle mě za hranou. To byly opravdu neskutečné marketingové tanečky.

            Jak jsem už psal, ta hra není špatná, není to fail, ale není to nejlepší fps všech dob a podobné nesmysly, co jsem slýchával. Prostě není.

            PS Destiny jsem hrál v betě, takže tuším trochu, jak vypadá. *3*
            • ucho
              nevidím žádný problém ve srovnávání WD a GTA. nesrovnávám to tedy po technické stránce, vzal jsem si na srovnání čistě příběh, který jsi kritizoval u WD. já ti argumentoval tím, že i GTA má pro mě hloupej příběh a že to nemusí nutně znamenat u hry tohoto typu problém.
              co se týče těch předváděček Destiny, tak fór je v tom, že tyhle marketingové PR řeči mě vůbec nezajímají, protože se z nich člověk o hře nikdy nic nedozví... zkus si přečíst, co se psalo o hrách před 10 lety, to je teprve scifi... osobně bych u Destiny uvítal nějakou videorecenzi, které se počítám brzy dočkám. na základě toho si budu dělat svůj názor. pojem "nejlepší fps všech dob" je nesmysl už sám o sobě.
  • Spratekk
    Co to je za lži v recenzi? Složité vytváření fireteamu atd... dobře se tu ovlivňujou lidi :) Prostě to jde naprosto logicky těm, co maj konzoli zažitou pod kůí. O nedostatku obsahu mluvit po týdnu u onlinovky kde za poslední týden přidali hromadu obsahu je taky docela vtip... Číst to nebudu, ale pár hovadin jsem si všimnul na první pohled... 9/10 a to jen za relativně malý lokace planet. V DLC přibudou další planety, takže časem možná i ta 10 bude reálná.
    • Spratekk je tipickej příklad debila - jasná cílovka téhle hry...
      • Spratekk
        Mě si do huby neber kloučku. Nejsem tvůj vrstevník
    • Keyz
      Jen k tomu obsahu.

      Ano hra se hodnotí v tom stavu v jakém to recenzent hraje. Jestli to vydali chudé apod. Jejich chyba vydávat polotovar. Není omluvou to, že to je online hra. Všechny online hry nebyly po vydání naprosto chudé.

      Jinak žijeme ve vskutku skvělé době. Hypované věci mají podle uživatelů super hodnocení! Sakra, to si musím opravdu zahrát. To bude zcela super hra po všech stránkách. *3* Grindovaní, tam vlastně není Grindování atd.
    • Lidi jako ty jsou přesně důvodem, proč hry stagnují a nikam se neposouvají. Destiny je příkladem přehypované naprosto průměrné hry. Nelíbí se ti třeba taky watch dogs a nehraješ rád BF4? *3*
      • ucho
        To že tobě se nějaké hry nelíbí ještě neznamená, že se nemohou líbit někomu jinému. To chceš někomu vyčítat, že se mu něco líbí? Nebo chceš snad tvrdit, že je špatně, že se mu to líbí a měl by tu hru nenávidět? Nemáš trochu problémy s akceptováním názorů jiných? Když máš na něco nějaký názor, neznamená přeci, že musíš přesvědčit všechny ostatní, že musí mít stejný názor jako ty. Hra se ti nelíbí (přestože jsi ji nehrál a hrát asi nikdy nebudeš), tak fajn. Nevím, co chceš na tom řešit dál.
        • Viz můj příspěvek výše, který je přesnější.
      • Ježiš, tady někdo za pouhou minutu klikal jak vzteklej mínuska. Rofl.
        • Keyz
          To sedí k tomu "ovlivňování lidí" o kterých psal *15*
  • Muze mi nekdo pls jednoduchou vetou zdelit co destiny JE? K jake hre to prirovnat. Proste co to je. Je to jako borderlands?
    V te nechutne tune marketingu co tahle hre ma, nemam ani jeden kouksek hodnote informace. Vsecko jen bulšit.
    • Je to podivná střílečka, nedoporučuji nekupovat
    • Ronox
      Představ si kdyby mělo Borderlands a Mass Effect miminko s tím, že by jim do břicha píchli ještě Halo a z toho ti vyjde Destiny. Mě baví. Hrajeme s kámošema v coopu od pátka a furt se naháníme, kdy budeme hrát znova. Je to víc social Borderlands bez tý hromady lootu.
      • dekuji pekne
  • 6/10? nevadi, celkem asi treti hra na konzolovepc, takze vyprahli krabickari to stejne budou kupovat jak zjednany *5*
    • ucho
      PS4 mám, ale Destiny jsem rozhodně letos ani příští rok kupovat neplánoval. U her zaměřených na multiplayer se přesně něco takového dalo čekat. Tím tedy neříkám, že je to špatná hra, ale prostě u tohoto typu ukáže až čas, jak to s nimi bude...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit