Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele, k těm křížům tady, uvědomte si, že kříž, o kterým se tady hádáte, je římskej vynález, kterej sloužil k ukřižování různý verbeže. To, že se z něj stal později křesťanský symbol, je věc jiná. Zkrátka kříže v Diablu nemusí být vůbec křesťanský stejně jako nebyly kdysi v Římě...
    • v rime pouzivali kriz v tvare T, to ze v spartakovi si videl nieco ine, je len halivud ;)
      • Ohledně křížů v Diablu 1, žes googloval a nenašel: http://www.mobygames.com/images/shots/l/18612-diablo-windows-screenshot-in-the-cemetery-you-swear-to-fight.jpg
      • A to jsi vzal kde? Pointa je stejně někde jinde: kříž tu byl mnohem dřív než křesťanství, takže tvůje interpretace, že kříže v Diablu jsou křesťanský, je dost mimo.
        • tvoj prispevok je plny dokazov, sklanam sa pred nim, tvoja logika ma polozila na kolena
          • A ty jsi kdo ze vis co patri do Diabla lip nez tvurci te hry? :D
            • to uz obhajujes a vymyslas si :)
              ale ok
            • Vysvetluje ta kopa knih proc v te hre nejsou a nesmi byt nikde zadne krize? Ne ze by mi to nebylo jedno protoze diablo jsem nikdy nehral kvuli pribehu. Navic jestli to chapu dobre tak Diablo 3 se odehrava nejakou dobu po dvojce tak neni mozne ze by ve fantasy svete s pouzitim trochy fantasie vznikla cirkev nebo jakakoliv jina organizace pouzivajici krize?
            • neviem, diablo netvoria len tie 2 hry a 3tia tvorena, uz existuje kopa knih z toho sveta, co vysvetluje vela veci, doplna historiu, takze rozhodnutie kravatakov pri 3jke nemusi byt vzdy 100% konzistetne s celym univerzom
            • Vzhledem k tomu ze uz to netvori tak do toho asi nemaj co kecat ne?
            • no, tito tvorci tvoria len diablo 3, 1 a 2 robili vacsinou ini ludia, mozno by sa ich bolo treba spytat... :)
          • Proboha, vždyť ty seš úplně mimo. Nebuď línej a něco si vygoogli. Zjistíš, že kříž tu byl dávno před rokem 0 n. l. u Egypťanů, Peršanů nebo Řeků. Tohle je prostě fakt, tak se prober.
            • Jasně, to beru, holt když nejsou důslední a chtějí tam tahat tyhle zavádějící odkazy, jejich mínus. Každopádně jako fiktivní dílo na to má svoje právo, třeba jde jen o takový nevinný žert. Pro mě je první i druhý divadlo historicky neutrální (časově i místně), beru ho jako stoprocentní fantasy, takže křesťanský kříže ve trojce nevnímám tak realisticky...
            • 2skaven123: Mozna si vymyslim ale alespon nejsem hnidopich... obcas :D
            • je to pre mna ako past na oko, preto. mece, etc sa vo fantasy vyuzivaju bezne, hroby vo fantasy boli stale znazornovane ako tabule s nejakym pismom, toto mi je proti srsti, mam pocit ze to tam dali tie krize preto, lebo bolo rychlo treba zbuchat nejaky trailer, dobry na oko, ktory ale dokopy nikto riesit nebude.teda, ze uz tu hru nerobia z nadsenia, s LASKOU
              pre DETAILY

              prave som 30 min googloval obrazky z 1 a 2 diabla. tam nic take nieje, dali si na tom zalezat, ine univerzum, ina historia...
            • A vůbec: ty kříže tam docela sedí, páč odkazujou na víru v pohádky, kterou Diablo III přece je.
            • OK, tak to zkusíme od lesa. Diablo III je ryzí fikce, avšak objevují se v něm věci, které známe z reálného života. Voda, stromy, kameny, stoly, židle, meče a bohužel i kříže. Je nanejvýš pozoruhodný, že se zabýváš tím, nakolik se do Diabla III (ne)hodí "křesťanský kříže", jak je známe my, ale už to třeba neřešíš u "měčů" nebo těch "kamenů". Proč? Protože do hry líp zapadají? Ale podle jakýho pravidla?
            • kua sak viem ze boli, ale v inych tvaroch, nie v tych 2 konkretnych, ktore blizz pouzil v tomto traileri, tieto 2 KONKRETNE krize su krestanske, nic viac a nic menej
              tie ostatne grecke perzanske a egyptske A NEPOUZIVALI SA AKO hlavne SYMBOLY NA HROBKACH a HROBOCH

              inac to uz neviem napisat, vzdavam to
      • zas jsi mimo, ve spartacovi byl prave kriz ve tvaru T.. omg!!!
  • 2joe - kedze je to kompletna fikcia, tak si tam mozu dat, co len chcu. Trebars aj vianocne hviezdicky a prskavky.
    (uz mi neslo reagovat na skavenov prispevok)
    • Mas recht, tady totiz nekdo absloutne nechape pojem slova fantasy ze :)
  • God-of-War
    15 Květen...5 dní po vejplatě...beru volno... nikdo mě nenajde.
    • taky beru dovolenou a co jako ? *1* nestydte se za to *1* *1* *1* *15* *2*
    • dal jsem výpověď, budu se živit diablem a zisky z rmah
      • a nebylo by moudrejsi pockat jestli to inferno vubec das??? *1*
    • Grifus
      Kvuli teto hre? Heh hih chicht...
      • Taky jsem byl skeptik a pak jsem si zahral betu. Sice se mi tam nektere veci moc nelibi ale to jsou jen detaily. Kdyz to srovnam s betou Path of Exile tak na plny care vyhralo diablo.
    • Hehe a po volnu nemocenskou ze :-)) No uz se take tesim, uz aby to bylo .
      • Tyhle typy jako jste vy dva mam nejradši. By mě celkem zajímalo, kde makáte.
        • Sklidni hormon muj prispevek bys mel brat jako zert, v tomto duchu to take bylo psano ... Ja zcela jiste kvuli hre nebudu brat dovolenou ani nemocenskou, to te mohu ujistit.
  • rami.cz
    Zprvu jsem na Blizzard nadaval, kvuli castym zmenam. O vikendu me kamos pujcil account na d3 beta a musim rict, bude to pecka. Takovou radost se zabijeni nepratel jsem jeste nemel :) Po dohrani bety jsem si ihned predobjednal sberatelskou edici.
    Cekani na D3 se opravdu vyplatilo a tesim se! *14*
  • Pre skavena :
    - kríže boli samozrejme aj v jednotke, dokonca aj obrátené alebo zapálené kríže, v dvojke v druhom akte možno vidieť aj egyptský ankh, tu vo videu bol napríklad aj keltský kríž
    - že Rimania využívali na ukrižovanie len jeden typ kríža (T) je nezmysel, vygoogli si Jozefa Flavia, on pekne popisuje možnosti (a polohy) ako boli ukrižovaní Židia po dobytí Jeruzalema :)
    - a práve "kresťanský" (latinský) kríž vychádza zo spôsobu popravy (údajne) Ježiša Krista

    - to, že sa diable, ktoré z stavia na fatasy svete inšpirovanom "temným gotickým stredovekom," nachádzajú rôzne druhy krížov, sa mi teda vôbec nezdá prekvapujúce
    • FLUX: As we’ve seen recently ...Blizzard has removed all of the crosses and pentagrams from Diablo and also from World of Warcraft apparently. Some of the stuff upon release has since been sort of... I would say sanitized. Their explanation is that they’re creating their own original individual world and their own mythology. What do you think about that? I believe you said last time that you wouldn’t have done that if you were still on the project.
      MAX SCHAEFER: We definitely would have not done that, because it doesn’t... the idea that it’s just because you want to have a new world that you’re creating something in just doesn’t wash. They picked out those two things because they’re controversial.

      no
      • Obviously not ALL crosses. *15* Ibaže by to bolo ninja video od runicu aby podkopali koncepciu blizzardu.

        Inak Schaefer povedal v tom interview to čo som napísal aj ja - to, že sa v diable vyskytujú kríže, nie je nič zvláštne, išlo jednoducho o navodenie atmosféry a vizualizovanie "temného stredoveku."

        FLUX: Obviously, you guys planned that. It wasn’t just like, “We can’t think of something better or something different so we’re just going to slap in some crosses.”
        MAX SCHAEFER: No. And it wasn’t necessarily because it’s Christianity as such. It’s just that it evokes images and ideas that people are familiar with. It’s not just a cross, it was a cathedral. It was a town that had the architecture style of what you would find in medieval Europe.
  • Cypri
    Ano, z toho videa to opravdu vypadalo, že to jen tak někdo neuhraje *1*
    Dramatický záběr na Health Bar byl uplně cool, když se postavim k nepříteli a nebudu nic dělat, tak mi občas taky něco ubere.
    Přesně tohle mi to video zatim řeklo.

    Jako doufám, že tam bude pořádná obtížnost a že to bude pořádná výzva, jako na tuhle hru čekam už dlouho, a protože už jsem se za poslední roky hodně spálil s těma hrama a značkama (to jak je umí pos*at) tak si to prostě nejdřív stáhnu, budu to řekněme tři až pět hodinek hrát a pak se rozhodnu jestli to koupím a nebo ne.

    Nehodlám se nechat ZASE napálit. *16*

    Už se těším na řeči jakej jsem pirát a zloděj. Mých přes 170 her na steamu je jasným důkazem jakých zlodějin na mezinárodní úrovni se dopouštím... *8* *5*
    • ,,dramaticky cool zaber na health bar,, tam je z toho duvodu, protoze zrovna vysvetluje 2 typy hunterovych skillu, kdy jeden typ spotrebovava zivoty a druhy typ energii
      • Jeden spotrebúva disciplínu a druhý nenávisť, dh má dva druhy "energie."
    • smejki
      to video ukazuje třídu deamon huntera, ne inferno obtížnost. proč dává levis k článku video, které s ním nijak nesouvisí, to se ptej jeho.
    • matt
      Stáhnout si to můžeš, ale nezahraješ si to! Jelikož veškerý kód hry běží na serveru Blizzardu, tak jediná možnost jak si to zahrát je na emulovaných serverech. A jelikož ten co by provozoval emulovaný server by musel napsat stejný kód jako kluci z Blizzardu, tak to si asi pěkně počkáš a kdo ví, jestli se vůbec dočkáš *15*
      • Aby to nebyly jen vyhruzky, ktere delal i Ubisoft se svou DRM a po mesici se ojevil jeden crackly soubor a bylo po DRM.:D
      • Tak stejny kod napsat nemusis, uz od toho slova emulovat. Musis sestrojit krabici, ktera se na vystupech chova stejne jako originalni server. Musis rozlustit "rec", zpusoby komunikace, kde co a na co odpovida. Ten kod muze vypadat jinak. Jen musi jak server od B "mluvit".
      • Cypri
        Hmmmm, nevěřim že to tak bude no. Ať jsou prohlášení jaký chcou - dokud neuvidim tak nevěřim. A zajíce v pytli nekoupím...v tom případě ať lísknou nějakej ten trial kód na 3 dny zdarma třeba.
    • Jsi pirat, zlodej a kazdych 60 vterin uplyne v Africe jedna minuta.

      Bojim se vsak, ze D3 aka World of Diablo bude na stejnym principu jak WOW, takze se jenom tak stahovat nebude.

      Se SC2 vsak ti co koupili krabici dostavali guest passy tzn takovy demo na par hodin, mozna to tak bude i s D3.
      • Cypri
        Než jsem si koupil SC2 tak jsem si ho stáhl, protože jsem chtěl vědět jaký to bude a měl jsem ještě starej PC tak jestli to rozjedu. A žádnej pass jsem nepotřeboval. lidi od crackerů jsou šikovný. Razor i Reloaded to dali. Hrál jsem to den, zkoušel jsem kampaň, pak pár her skirmish, a protože mě to bavilo tak jsem do toho těch 900,- investoval.
        • SC2 ma ale singl kampan v sobe. Proto sla cracknout. Vsechny PR recicky o D3 ale smeruji k tomu ze to bude stylem MMO hry. Tedy (temer) vse dela server. A i ten nejsikovnejsi cracker necrackne neco co tam proste neni.
          Je moznost ze casem vznikne neoficialni bnet, ale viz emulatory na wow. Patlaj se s tim pomalu 8 let (nebo kolik) a porad to stoji za houno.
          • Cypri
            aha. ok díky za info. ale jak jsem psal dál - dokud neuvidim neuvěřím že to je dobra hra. Recenze mě nepřesvědší když i přes nedomyšlený konec u ME3 byl někdo ochotný dát 9/10...Cela hra muze byt sebelepsi, ale zmrvit takhle hrozně závěr je jak zmuchlat zbytek obsahu.
            • S tim naprosto souhlasim. At uz budu hrat (a jestli budu, tak origo) a nebo nebudu (vubec) tak to bude jedine na zaklade toho ze si to poradne vyzkousim a pockam nejakou dobu jak se to vyvine. Ja se spalil se swTOR a znova litr nevyhodim. *9*
  • Poslední dobou Blizzardu upadá reputace.Jenže když vzpomenu na stovky hodin u Diabla 1,2 a Warcraftu 2,3 a Starcraftu tak musím uznat že Blizzardí hry jsou nesmrtelné :) a tohle bude přesně ten typ hry který sice v recenzích někdo spraží ale hráčům i samotnému blizzardu to bude fuk.Zkrátka zábava a parádní příběh vítězí nad nějakou neoriginalitou.
    • A v cem blizzardu upada reputace pokud se muzu zeptat ? *3*
      • Bližard měl někdy nějakou reputaci *1* *1* *1* *1*
  • Zákeřnost, povězte mi, jak mám udělat tu maturitu, když se termín překrývá s vydáním diabla :)
    • Nehrát diablo stejně je to jen ztráta času prostě každý den 1000x klikni na myš a víjde ti to nastejno
    • Na naučení se na maturitu máš čtyři roky, takže nevidím problém.Teď už jen maturitní chlastací týden a složení zbytečné zkoušky, která je ti stejně k ničemu.
    • druhej termín jistí :-))

      Ale zase, je to jen hra :) Maturita je přednější, i když sám vím, že kdybych měl maturu s tímhle termínem, tak bych den..dva..tři...u toho poseděl..a pak přes noci študoval :)
  • Odulin
    Taková kopačka do ksichtu jako jednička a do koulí jako pak dvojka to pro mě sice už nebude, ale přesto se dost těšim. Hlavně až na to vletíme s bráchou a kolegama z práce. Taky je to moje první a asi poslední hra v životě, kterou mám přeobjednanou:) A i kdyby to náhodou nakonec nebylo nějak ono, tak za ty dlouhý hodiny, který sme prodřepěli u jedničky a dvojky jim tu trojku rád zaplatím. *3*
    • Na to sa teším aj ja - žiadne open bnet hry, žiadny auction house, žiadne pvp - len poriadny hc coop s rl kamošmi. Minimálne prvé dva víkendy to bude hardcore d3 maratón. *4*
  • Ne on uz je takovej :) rejpe do vseho, co neni Tera :D. Ale zase nekdy - vyjimecne - ma zajimave postrehy.
    • Spatny topic, nepatrilo sem :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit