Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dík za info, možná si to ještě přečtu. Od února čekám na to slíbené druhé vydání, ale podle počtu chyb by to autor možná musel napsat celý znovu, takže asi nemá moc cenu čekat.
  • Cahir
    Přidávám se ke Stoneyboyově argumentaci a jen dodám, že součástí cyklu je i pojištění, že Reapeři zůstanou svrchování vládci pořádku (což lze pouze v případě, zůstanou-li nejsilnější). Oni zajišťují přežití organiků, což zároveň znamená zachování řádu a to je podle mě nejpodstatnější fakt. Pokud by se potenciální rasa organiků vyvinula příliš, dokonce by reapery předčila, nebo se jim vyrovnala a teprve v této fázi by syntetici ve služnách těchto organiků povstali a začali svoje tvůrce kopat do zadku (do té doby by podle tvé logiky neměli Reapeři právo na vměšování se), Reapeři by je možná už nedokázali zastavit. A možná by nedokázali zabránit totální anhilaci organického života. Chceš-li sloužit jako světovej (galaktickej) policajt, musíš bejt ten nejsilnější bouchač. To je podle mě důvod, proč se museli Reapeři uchýlit k cyklům...
  • @Pierre: Dovolím si pokračovat tady, ve vlákně nám jaksi došlo místo. Varricka jsi nepoužíval, ale jeho questy jsi snad plnil ne? Takže jsi měl možnost se s postavou sžít. Já jsem třeba skoro vůbec nepoužíval Aveline, ale to neznamená, že jsem ji nepřál svatbu.

    Sestru jsem odevzdal GW, takže přesně nevím, jak to myslíš. Celkem pěkná hádanka byla v DLC Legacy, který mimochodem doporučuju, jestli bude někdy nějaká sleva na BW body. Finální boss má celkem zajímavý info. Ale jinak máš pravdu, s hádankama to moc dobrý není.

    Flame jsem v žádným případě vyvolat nechtěl. Můžeme pak diskutovat, až ohlásí DA3.
  • V tom případě je zelenej konec v ME3 naprostá utopie. *3*
  • Cahir
    Sběr (potenciálně užitečných) dat, nic víc bych v tom neviděl...
  • @Cahir: přesně tak... když jsem hrál, tak jsem si říkal, že struktura příběhu musela napadnout génia... Protože sledovat postavy jak prochází desetiletým vývojem (u Aveline je to výborně vidět), to není úplně běžná věc.... a když jsem pak úplně na závěr viděl artefakt z konce prvního aktu a došlo mi, co se vlastně všechno dělo, proč se to dělo.... A třeba i takový Sebastian, sice mi nepřirostl k srdci, ale jeho reakce na závěrečné události mi udělala opravdu radost. Škoda, že ji asi neuvidíme.
  • Podle mě neměli tvůrci konec dopředu promyšlený, připravili si několik hrubých koncepcí jak by se měl děj odvíjet, pak v něm na poslední chvíli dělali nějaké změny, neuhlídali si fakta a už neměli čas se nad tím dějem pořádně zamyslet. Vzhledem k tomu, jak často si filmaři nedokáží uhlídat fakta ani v dvouhodinovém filmu, není divu že se něco podobného může stát i hře. Zřejmě starý známý problém: pro detaily nevnímám celek. A detaily mají v prvních 3/4 hry zpracované opravdu dobře, v tom s tebou souhlasím.
  • Subjektivne rikas, presto by sis mel umet svuj nazor obhajit. DAO 2 bylo z 80% tvoreno souboji, ktere staly za prd - to zde nemim probirat, staci si najit jakoukoliv diskuzi na dane tema. 20% tvoril pribeh - kolik novych lokaci, ktere se netykaly hlavniho questu, jsi navstivil v ramci tech super questu, ktere jsi dostal? he he 0, rekni jakou motivaci jsi mel zachranit svoji sestru, kterou ti vzali po prvnim navstiveni hlubokych cest? Zadnou, protoze pak jsi s ni prestal uplne komunikovat. Kolikrat jsi musel zapojit mozek pri reseni nejakych ukolu/hadanek? Ani jednou. A jedna rozumne zpracovana postavu tu hru nezachrani. Napr. ja jsem hral za zlodeje a Varricka jsem skoro nepouzival. Z her, ktere jsi uvedl, ze jsi dohral jsou asi vsechny lepsi nez DAO2, proto sis akorat pekne nabehl, teda pokud jsi nechtel vyvolat flame.
  • @Killer: A reapery všichni vítáme jak u Picárdů ve vinařství v jižní Francii? Borgové se asimilací snaží dosáhnout dokonalosti na úkor individuality jedince. V ME tenhle konflikt nemáme.

    Jasně, pokud by nikdo proti Reaperům nebojoval, předpokládám, že by taky moc lidí nezemřelo. Jenom by je reapeři prostě "sklidili".

    Ale představ si následující situaci: válčí spolu syntetici a organici, organici prohrávají a syntecici vyvraždí všechny organiky v galaxii. Když se nad tím zamyslíš, tak to se s Reapery v podstatě nemůže stát. Jejich "návštěva" zabrání podobné válce a ochrání méně vyspělí organický život, který by jiní syntetici pravděpodobně neignorovali.

    A proč je pro Reapery lepší někoho vyvraždit, no taky jsme se tady o tom bavili. Pokud by reapeři jenom přiletěli, zničili syntetiky a zase odletěli, nic by se tím nevyřešilo. Takže provedou reset, vyčistí stůl. Na mě osobně to působí tak, že čekají, jestli se nenajde nějaký cyklus bez válek mezi syntetiky a organiky (zajímavá náhoda: quariani vytvořili Gethy 300 let před začátkem ME1, Sovereing se musel aktivovat někdy těsně potom...)
  • Cahir
    Liadlaw přiznal, že nebyl a) rozpočet b) čas (měli na tu hru 11 měsíců a to ještě překopávali engine!!!). Respektive, že co se budgetu týče, mohl je dát na rozmanitější a výpravnější vizuál, ale nezbylo by např. na některé questy (všechno je dabované, voice-acting je drahej jako kráva, však to známe...). Přesto i já se domnívám, že když odečtu recyklaci prostředí a několik opravdu přihlouplých a recyklovaných questů (prostě je vidět, že se nestíhalo), je DA2 krásná ukázka tvůrčího talentu. Příběh (resp. "nepříběh") super a originální, spousta krásně vykreslených postav, které jsou s hlavní zápletkou a samy se sebou totálně srostlé a provázané (snad nejvíce v herních dějinách). Perfektní herní mechaniky, které jsou elegantní a jednoduché, ale přitom umožňují dost komplexní taktizování (ale musíte to hrát na nightmare, vy paka...). Jo a pravděpodobně nejlépe řešené boss-fighty v RPG žánru za poslední dobu. Hlavní padouch není za minutu tuhej vlivem přesílené postavy/party a lajdáckého designu. Zde jsou boss fighty krásně naskriptované, přitom je ale hráči zachovaná volnost v taktizování a hlavně musí využívat okolního prostředí.

    Mít na to Laidlaw víc času a peněz, bylo by to ještě lepší. Přesto jsem v něm a jeho týmu alespoň já rozpoznal kvalitního tvůrce a jestli mu EA dá dost času, dost peněz a volnou ruku, nemám o DA3 strach.
  • Pane jo, 10 minut premyslet, jestli zvolim modrou, zelenou nebo cervenou explozi! Prosim pekne, jak dlouho si tak v prumeru vybiras jidlo v restauraci? :-)
  • V ME1 byl Cerberus "Aliance black ops unit, deep cover". Žádný loga, žádný základny, žádnej Martin Sheen (konečně jsem vměstnal Martina Sheena do příspěvku *1* ). Až Drew Karphyshyn v ME Ascension vytvořil Cerberus, který známe dneska. Proto ta "neznalost".

    Thanix ti tady někdo vysvětloval jinde a znovu se o konci asi nemá cenu bavit. Už jsem si to prožil jednou a ty debaty většinou nikam nevedou.

    S katanou máš asi pravdu, na druhé straně netuším, co by Kai Leng udělal ve svém (pomalém) pádu. Asi by toho stihl celkem dost.
  • Akorat chudaka Sarena z role zaporaka tak nejak degradovali syntezou (do smrti neuverim, ze nekdo mohl vymyslet takovouhle pi*ovinu), ktera je presne to, o co Sarenovi slo. Ze jsme ho tenkrat neposlechli a neusetrili si dva dily a zklamani.

    S tou dvojkou mas pravdu. Ja si pri dohrani rikal, ze teda alespon ta rozhodnuti a ty postavy z ni budou mit nejaky vliv ve trojce. No a taky ze jo. +25 k war assets...
  • Killer: Přesně. *3*
  • Ono to nieje zlé, má to fajn spád a je tam dobrý prehľad o tom kto čo a kde práve je a robí, ale nad tými "defektami" v nadväznosti a logike to Dietz dosť posral.....akože Gillian už nieje odrazu autistka a za cca 3,5 roka sa stihla z 12ročnej stať plnoletou :D, Kai Leng je tam vykreslený skôr ako neschopný degeš než nekompromisný profík a Kahlee s Andersonom si to rozdávajú a flákajú sa namiesto toho aby sa poriadne venovali tomu, že sa im stratili "ich" decká.
  • to Shaker, Stoneboy: Presne to same prece delaji Borgove, ne? Tak proc s nimi vsichni bojuji? Proc se vsichni dobrovolne nenechaji asimilovat. Vzdy Borgum jde take jen o to zdokonalit sebe a ostatni rasy? A to je prece cool, ne?
    to all: No nevim, jak vam, ale mne prijde logicke, pokud uz je potreba chranit organiky pred syntetiky (na coz za cele tri dily nebyl podan jediny dukaz), proc jednoduse neprileti a nezpacifikuji ty syntetiky? Ale chapu, to je lepsi vyvrazdit triliony bytosti. Pro sichr. Asi stejna logika, jako bychom kazdych 10 let vyvrazdili obyvatele Somalska s argumentem, ze se z nich v budoucnu stanou pirati...
  • Drahy YM, nazor je jako dira v prd*li, kazdy ma nejaky. Je na diskutujicim, aby si byl schopen svuj nazor obhajit relevatnimi argumenty, obzvlaste pokud je to nazor, ktery vetsina hracu povazuje naprosto za scestny a maji pro to padne argumenty. Ja jsem dal do placu, pres 30 RPG, ktere jsou jednoznacne lepsi, nez DAO2 a to bych schopen si urcite vzpomenout na dalsich 30. Proto tvrdit, ze DAO2 je jedno z nejlepsich RPG, ktere kdy hral, muze znamenat pouze 2 veci, a) moc toho nehral a muze to byt dite nebo je retardovany - volil jsem pro nej lepsi moznost, ale pokud je retardovany, tak se mu omlouvam, ze jsem jej nazval ditetem.
  • Tak znovu, subjektivně. Líbily se mi postavy (Varric prostě stojí za to), prostředí, většina questů a příběh (když jsem konečně nezachraňoval svět, bylo to celkem přijemný zpestření). Ale pokud se dokážeš přenést přes recyklované lokace, tak i DA2 má co nabídnout a posouvá celkový DA příběh celkem zajímavým způsobem dopředu (a dál potom pokračuje naprosto skvěle napsaný Asunder).
    Ale těch recyklovaných lokací je fakt škoda, bez nich by to bylo několikanásobně lepší (viz. DLCčka, v nich ukazuje DA2 imho svoji sílu).

    Vidíš, na fallouty jsem zapomněl :)
  • DAO bylo vyvinute jeste bez EA, to se k tomu dostalo az ke konci a nemohlo nic zmrvit. A ME2 je dost na hrane. A pak uz jde vycet jen z kopce. ME3, DA2, SWTOR, jeden propadak za druhym. A ne na konci nepracoval tym, ale ti dva brouci pytlici, kteri to pak tomu tymu ani neukazali. Proto to pusobi jak pest na oko.
  • Stoneboy: Už jenom tím, že rasám umožňují nepředstavitelně rychle a snadno kolonizovat celou Galaxii, do vývoje silně zasahují. To co by normálně trvalo tisíce možná miliony let, zvládne rasa, která se dobéře k MR ve své soustavě, během pár let. A se zdroji celé Galaxie pak má také trochu větší možnosti, než má na své domovské planetě.

    Shaker: To jsi mi nenapsal nic, co nevím. *15*

    Cahir: Když se chovají tak chladně strojově, tak proč pak extrahují organiky do sebe? Máme na ně vůbec nějaký vliv? A k čemu jsou naše vzpomínky a znalosti (pokud vůbec něco z toho v reaperovi přežije), když se to nemá jak projevit? Možná že to začnu chápat, až se dozvím víc o jejich původu v Laviathanovi, ale zatím...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit