Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • del0
    Tady je zase nahnisáno...
  • Veskoslav
    Jenom škoda, že redakce sáhla po nejméně rozšířené a nejslabší platformě, na kterou Zaklínač vychází. Raději bych uvítal pc, kde se otestuje nejenom grafika, ale i různé herní periferie jako K+M, PS ovladač a Xbox ovladač. Můžete vyzkoušet maximální, minimální nastavení hry atd. Xko je nejslabší, podle dostupných informací nejvíce osekané a navíc těch 6 uživatelů v ČR to taky nevytrhne.
    • Stačí čítať celý text alebo iné info v predchádzajúcich článkoch. PC verziu ešte nemá vôbec nikto, CD projekt ju odmietol dať pred oficiálnym predajom, aj zahraničné recenzie čo vyšli 12. boli všetko len z PS4 verzie. Takže máš dve možnosti, začať to hrať skôr na konzoli a potom tam pridať veci z PC verzie, alebo čakať až do dňa vydania a začať to hrať až vtedy, čo ti spôsobí že recenzie vyjde vážne dosť neskoro pri takejto obrovskej hre.
    • Hnisavec
      najslabšia platforma je podla mna tvoje obstarožné lacné PC, ktoré si si kúpil z brigády
      • Veskoslav
        Ano hlupáčku. Jasně, Xbox s výkonem mobilního Jaguaru mi to zcela jistě "natře". Raději jdi vymýšlet další úderná hesla, která ti taky nejdou.
        • Hnisavec
          dôležitá je i kvalita výstupu....kým PC je nutnosť a má ho každý, konzola je luxus ktorý si v Čr a Sr väčšinou normálne zarábajúci človek, ktorý má i slušnú telku a nie TFT monitor 13 palcov za 49 eur z Tesca ako ty
          • Vis vubec ty sasku ze bez PC bys ani nemohl nic hrat na te super duper mega cool next gen krabici?A co najednou ten obrat z indie hrama??nedavno si psal za takove hovadiny na konzoli nevychazeji *1*
          • navíc ma jesšte vlastní bydleni aby ho maminka nevyhanela od telky. copak ja se na next gen tešil jak malej a chtel jsem si udelat radost koupí, ale skrátka ty hry na to nejsou... (nejakych 30 fps mam uprdele)
            • co tam takoveho mate, sporty a auta nehraju, bloodborne jde mimo mne, killzone bych si možna dal ale to je jen jedna hra. to už bych kdyžtak koupil ps3
            • nightborne
              Heh, vidíš to, a já bych si třeba konzoli aj pořídil, abych měl jistotu, že mi neuteče žádná - třeba exkluzivní - pecka... akorát žiju sám a mám sotva na nájem, cigára a jídlo, tak holt není na televizi *1*
            • Hnisavec
              omg Vesko aspon sa lepšie zamaskuj...a btw, že nie sú hry na nextgen je najvacsi PC blábol...sú tam samozrejme všetky velké a najlepšie indie hry čo sú i na PC + ešte k tomu čisto exkluzivity + knižnica z PS3,PS2, porty Vita hier, atď....
          • Veskoslav
            Už mě nudíš. *6*
  • Ten "ůl" je dobrej vtipálek. *1* Jedna perla za druhou a když už si člověk myslí, že větší blbinu napsat už ani nemůže, tak on vypotí nějaký další skvost. *1*
  • Hnisavec
    Two Worlds 2 bolo podla mna lepšie RPG ako Witcher a vyzerá i na dnešnú dobu nadčasovo...škoda že PCčkári neocenili dostatočne taký klenot i poriadnymi predajmi
    • TW2 je mature hra kde slovo mature znamená spíš vážnost a vyspelost, nemáš tam nadra a nadržaneho kance jako hlavní postavu no a chybí tomu slavne zaklinačovo lore (tedy spíš fantasy pro nedospele nerdy)
    • Veskoslav
      Musíš mít hodně silný mindrák z pc scény, co? Tupce jako ty nevyplivlo peklo, to muselo být něco mnohem horšího.
  • Tak hlavně , že se nekoná fopá z Two Worlds , kde jste sice byli v rozletu také limitováni svým levelem ale jen co jste přeutíkali ke koni , tak jste celý svět mohli propelášit křížem krážem , protože na vás všichni nepřátelé byli pomalí ) *3* . Samozřejmě pak hra ztrácela , protože příběh nepokračoval (questy se neplnily) ale ta armáda co vás sveřepě pronásledovala to byl pohled pro bohy ;)
  • Kam to speju,zacinam kupovat pc sracku,poprvi vzivote kupuju multiplatformovku,a jeste rpg,ktery jsem vpodstate po gta5 nechtel nikdy videt.A tenhle typ her uplne nesnasim.Zas budu litat po obrovskym svete z toho 20hodin projezdim na koni,4hodiny prokecam,a zbytek akcni pasaze.Doufam ze ne *13*
    • Ule ty jsi fakt hov4do typicky priklad prumerneho konzolisty kam se na tebe hrabe hnisavka
  • Tak Skyrim se musím zastat. Všude tu padá, že level scaling (potvory jsou silnější podle tvého levelu) titulu neprospělo. Já Skyrim hrál hodně dlouho. A můžu říci, že level scaling tam možná byl, ale vůbec ne znatelný, že by vadil. Vždyť na začátku třeba člověk vlka zabil až 5 údery, později 2. Na Obra na začátku bylo potřeba na 30 zásahů šípem, ale po zlepšení lukostřelby třeba 10. Takže jaký level scaling? Plno příšer mělo stejnou sílu, a já je zdolával prostě snadněji jak jsem získával zkušenosti... Přišlo mi že těžší nepřátelé přišli na řadu tak nějak akorát dle pozdějších úkolů anebo daleko od počátečních měst a vesnic, že když se tam člověk dostal už měl nějaké zkušenosti. Prostě LEVEL SCALING ve Skyrimu mi ani nepřišlo že tam je.
    • Ehm lol ... ve skyrimu si moh od zacatku jit kamkoli, a s lowlv postavou si proste nic silnejsiho nepotkal. Jop, oproti Oblivionu to trochu zamaskovali, tam to bylo uber ... vykidlil si dung, dostal zbroj, vyspal se, zvednul se lv, a ve stejny chodil kazdej zebrak.

      Ve skyrimu prozmenu vybijes dung, pokud si nenacheatujes neomezenou nosnost, tak se sice probehnes parkrat tam a zpet (a stejne vpohode uneses trebas 10 bitevnich kladiv .. lol) a vsechno to prodas = prachy jsou zcela knicemu, protoze po hodine hrani jich mas tolik, ze nevis co snima.
    • nightborne
      Jasně, on ve Skyrimu nebyl až tak do očí bijící, ale pořád mohlo dojít na situaci, kdys třeba přehlíd nějakej dungeon někde okolo začátku, vrátil se do něj už jako větrem ošlehanej drakobijec, a měl v něm zástup draugřích světoničitelských megagenerálů (co já vím), což v díře ve skále někde za Riftenem působí prostě komicky =).
      • V Divine Divinity byl pod první vesnicí, pod domečkem, kde jsi začínal pětipatrovej megadungeon na 10 hodin s nemtrvým faraónem, skřetama a bonusovým patrem s ultra-tuhejma nestvůrama. A stěžoval si někdo? Ne, všichni jsme seděli na zadku a hráli, protože to byla super hra :-)
        • Ten dungeon si pamatuju dobre ale jake bonusove patro? vim že se tušim v poslednim patre dalo jit ješte niž do malych mistnosti kde byl dost silnej pavouk. ale o nejakem bonusovem patre nevim kde je
          • Ano, máš pravdu, bylo tam několik místností (asi 4), kde byl silnej pavouk, nějaký silný nemrtvý atd. Zřejmě takový finální hrobky. Ale máš pravdu, že nazývat to "patrem" je příliš. Tento dojem ve mně vzniknul, když jsem tam při několik rozehráních zařval, takže když jsem to tam vloni vyčistil, tak mi stejně pořád v hlavě zůstalo, že je tam to bonusový "patro", který jsem neudělal
        • nightborne
          A byl tam nějak příběhově odůvodněněj? Jestli jo, tak sakra, proč by ne, ať tam je, žjo, ale proč by za Riftenem měla bejt draugří armáda se silou vyhladit polovinu civilizovanýho světa ti ve Skyrimu nikdo nevysvětlil *1*
          • ale to pak nema s level scallingem nic společneho, že je za riftenem tak silna armada, to je vec jak bethesda dela dizajn svych her (tedy konkretne ve skyrimu a Falloutu 3).
            Drsnej level scalling byl v Oblivionu, na to pak vyšel mod, ale ve Skyrimu to uz bylo udelane dobre. Imo nejakej scalling byt musí, aby síce zakladní potvora ti nedelala na vyšším levelu problem, ale aby byla uplne neškodna, to by bylo taky špatne
            • dyt jo, postoupil si na vyšší level, tak si potkal silnejší armadu ktera tam predtím nebyla, je to legitimní. že to nedáva smysl v logice sveta je vec druhá. To pamatuju ve Falloutu 3 starou babičku žijící uprostred pustiny, ktera mela par metru za domkem doupe deathclawu. Proste v Bethesde nejakou logiku veci nereší.
            • nightborne
              Špatně? Já nevím, mě to právě příjde super se vrátit někam, kde jsem kdysi měl strašný problémy, a parchanty, který mi zatápěli, jednou ranou vystřelit do vesmíru =)).

              A se scalingem to má společný všechno, protože když tam deš na začátku, tak tam ta armáda není, žeano =).

              Ale jak už jsem psal, ve Skyrimu ten scaling zas TOLIK do očí nebil, Oblivion byl daleko větší tragédie.
  • Tak jsem si to precetl,kdyz pc ckar obdivoval grafiku s konzoli,tak to asi strasny nebude.Pc ckari asi budou v nebi,akorad me stve,ze neudali na pc zadnou ochranu,to zas konzolizti vse zaplati nebo co?Na to cd red bacha!Aby konzolisti jednou rok nepockali,a vy neskrachovali.Jen aby se ukazalo kdo vlastne ten vyvoj plati! *16*
    • Kdo ten vývoj platí? PC hráči, kteří nakupují na Gogu, počítám pár investorů, PC hráči, kteří kupovali W1 a W2. CDProjekt DRM nepoužívá.
      • Jo 40,co jste si to koupili jste zaplatili vyvojarske nastroje a licence na jedno pc,a dalsich 40 jste zaplatili pc jednomu vyvojari.
        • A dalsich 40 jste zaplatili provoz toho pc elektrinu atd za celou dobu vyvoje.
          • A dalsich 40lidi jste zaplatili mesicni vydelek jednomu vyvojari,mozna vic.
            • MickeyMutant
              To byly dneska pecky na tom hokeji, co? Jak to lítalo i mezi diváky, tak to některejm dosvištělo až do úlu.
      • No to sice ano,ale vyvojaru pribylo,a naroky pc hracu take,a pro kazdeho clena tymu vpodstate koupit pc za tolik tisic neni zadna sranda kamo.Si vem maj 300 clenu a pro kazdeho pc s doporucenymi pozadavky,a tim to nekonci,tim to teprv zacina.To neni EA.
  • Tak ja nevim jak to s tou "otevrenou" mapou teda je.. :D

    Neco ve smyslu toho, co pise Milos, tusim pred par mesici rikali sami autori, ale potom to zas popiraly nasledny videa, screeny mapy, apod.
    Tam se zas mluvilo o snad jeste vetsim Skyrimu.

    Da se teda kazda (nebo aspon nektera) z tech hlavnich map rozlohou srovnat s Elder Scrolls?
    Hadam teda, ze ta levelova bariera stejne zabije jakejkoli pocit volnosti :/
    Tohohle se dost bojim, ale i kdyby, verim ze to ta hra bohate vynahradi pribehem.
    Oboji asi vazne mit nelze
    • Naopak, level scaling ten pocit volnosti degraduje. Zkus si zahrát Gothic a pochopíš.
      • nightborne
        Zas na druhou stranu musím říct, že když jsem se dočetl o nepřítomnosti scalingu v zaklínači, zaradoval jsem se snad nejvíc. Vždycky si totiž musím vzpomenout například na Oblivion, kdy pak na vysokém levelu potkával hráč v lese lapky v ebonitový zbroji, která měla sama o sobě hodnotu menšího města, jenž ale stále měli potřebu přepadávat pocestné a obrat je o kus chleba.
        • No právě. Level scaling je mor, který z logického otevřeného světa, kde logicky začátečník nemůže kam chce dělá bramboračku. Rozmixovanou a ohřátou v mikrovlnce.
          • Je to celková otázka herního designu. V Elder Scrolls máš 200 dungeonů - kdyby měl hráč mezi nimi hledat těch 10, co je pro jeho level, tak by to asi moc velká zábava nebyla. Level scaling je podle mě dobré řešení (s rozumem - viz banditi v ebony zbrojích).

            Myslím, že rozlohu Elder Scrolls v tomto smyslu Zaklínač mít nebude (200 dungeonů), a pokud se podaří svět vybudovat podobně, jako v Gothicu, bude to taky super.

            Průšvih je, když se celý svět zalidní slabými protivníky kolem "levelu 5", aby hráč ze začátku dostával na budku, a po pár hodinách mohl jít celkem kamkoliv. To bylo třeba v Risenu 3 a to je nuda.
            • Viz tunak, v normalne navrzenym svete se muzes volne pohybovat v ramci "bezpecnych" cest, ale pokud bude nekdo hledat manika na zabiti draka, tak to urcite nezada moulovi v rezaty zbroji se zlomenym mecem. A kdyz se vydas kam bys nemel, tak proste umres, a to je presne to, co ma ve hrach byt.
            • 200 stejných dungeonů. (A možná pět výjimečných.) Mám rád TES hry (některé), ale taky vidím, že kvantita v tomto případě kvalitu nejen nenahradí, ale ubíjí ji. Nicméně to je jiná debata, které sem asi nepatří. *4*

              Ono to nefunguje tak že necháš hráče hledat mezi 200 dungeony deset přístupných. Na prvním levelu ostatně nemá v Elder Scrolls hrách tak jako tak v dungeonech co dělat. Dungeony musí být za odměnu. A svět musí být logický. Poblíž měst jako Whiterun a Riften nebo Balmora a Vivec, okolo frekventovaných obchodních cest těžko můžeš čekat kvanta těžkých dungeonů a rejdiště nebezpečných monster. A zadavatelé questů které tě zavedou do těžkých dungeonů obvykle nehledají začátečníka...

              Myslím, že téměř ideálně navržený open world titul se jmenoval Baldur's Gate.*3* (Samozřejmě první díl.)
            • nightborne
              Tak jistě, ale osobně by mi například sedělo víc, kdyby byly ve Skyrimu apod. v okolí začáteční lokace nebo města dungeony pro nižší levely, v mrazivých pustinách nebo dračích píscích pak pro endgame postavy, a podobně. Prostě pojmout to teritoriálně =).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit