Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • a to SS1 byl na tom jeste o dost lip
  • Tam budeš jednou taky, pokud se ho dožiješ.
  • Tak Slender je viac kravina, ako hra, ale trebars Outlast je niekede uplne inde a tiez je od nezavisleho studia. Vsetci sa kvoli par blbcom, co sa snazia len zbohanut nemozu povazovat za neschopnych a ano, tiez mi to vrieskanie so zobrazenim nejakeho ksichtu na celu obrazovku pride lacne a zacina mi to uz vadit. To dokaze naozaj kazdy a neni na tom nic hororove. Dost dobru hororovu atmosferu vedel budovat trebars Silent Hill Homecoming a to aj bez tych vrieskajucich scen. Na druhej strane to bolo asi vsetko co vedel. Uplne ma nicil napr. aj votrelec z noveho Aliena. Pri prvom prechode som vazne mal strach vyliezt zo skryse a prebehnut k dveram naproti *1*
    A to dodavam, ze som ziadny strachoput, co hned vypina cely PC rozhodne neni, len tak sa niecoho nelakam, ale tu hustu atmosferu a pocit napatia pri niektorych hrach musi prezivat kazdy.
  • TheGGG
    souhlas, amnesia to je overrated hra pro děcka od minecraftu co u toho řvou při svých otřesných letsplay videích.
  • TheGGG
    horor koukám pro hypstery v důchodu
  • Dohrál tady někdo I have no mouth bez návodu? *3*
  • docela strašidelná byla taky adventura Gabriel Knight: The Beast Within - o vlkodlacích.
    A velmi hustou atmosféru z her 90. let měl Alone in the Dark 1,2,3
  • Docenena byla dost, nemuzes to posuzovat z ceskeho hlediska. Nicmene souhlasim s tou atmosferou. Pro me ale porad vede Dreamweb, paradni zalezitost, ktera upada (nechci rict upadla) do zapomnenky.
  • del0
    +1 Jen bych dodal, že I Have No Mouth and I Must Scream byla imho celkem dost nedoceněná hra.

    Mimochodem, třeba takový System Shock 2 považuju za jednu z nejatmosferičtějších her, co sem kdy hrál. Strach a husí kůže na každým kroku, ten pocit, že je člověk fakt TAM, přitom to ani není primárně hororová hra. Tahle hra taky lekačky vůbec nepotřebovala.
  • Dopadne to dobře, FG mají za sebou 3 a ½ skvělých her, takže nevěřím, že to dopadne špatně. Jediný, co té hře může ublížit je exkluzivita pro PS4. PC Master Race by si takovouhle hru měli zahrát.
  • Pro mě byl největší herní horor adventura I Have No Mouth, and I Must Scream. Žádné lekačky, žádní nepřátelé kteří mohou hráče zabít (a on je nikoliv), žádná akce. Klidné point and click rozhraní. Ale ta atmosféra ze které se mi zvedal žaludek, mrazení v zádech, postavy, dialogy, namluvení postav. Podobně Dark Seed. Naopak tyhle moderní FPS s podprůměrným příběhem zasazeným do klišovitých prostředí - jakože strašidelných - opuštěná kosmická loď, psychiatrická léčebna - fungující jen na bázi lekání a následného strachu z dalšího vylekání... hele to je stejné jako když těsně vedle vás jiný člověk VYKŘIKNEEE, je jasné že se leknete a škubnete sebou, je to přirozená reakce každého člověka. Ale na tomhle "oklamání mozku" zakládat celou hru, to je prostě ubohý. Každopádně u současných hororů filmových není situace jiná...
  • Ristoro
    Když si rozklikneš můj profil, zjistíš to :).
  • oktavius66
    No já napsal jenom svůj názor co si o tom myslím. Máš ale naprostou pravdu. To když na tebe něco vyskočí neznamená Horror. Pod pojmem Horror si představuji něco čeho se bojíš neustále. Atmosféra musí gradovat, mělo by to mít morbidní muziku i prostředí. Nejvíce se člověk bojí toho, co neví že po něm vlastně jde. Např. zrušený Sillent Hills (P.T.), byl opravdu Horror. Tam to gradovalo, bylo to morbidní, strašidelné a klaustrofobní. Škoda, že se něco takového zrušilo. Ta hra mohla být nejlepší Horror za posledních X let.
  • michaliuz18
    to si nemal pisat, tu su zas fanboyi ktory su posrany aj z toho keby ta v tme nahanala nadrzana zenska. No horor jak prase , smejem sa na freddym :D Plysovy medved ktory spravi jumpscare a hned najlepsi horor na svete .. Je logicke ze sa zlaknes ked z nicoho nic na teba nieco vyskočí . V tom ale nie je pointa dobreho hororu. Preto vznikaju vselijake plytke indie hororovky od nezavislich vyvojarov bez uspechu. Stale ten isty koncept. Je to otravne, klise a nuda, a zacal to slender
  • GlaDOS
    Moc dobře nechápu, proč je absence smrti problémem. Obrazovka zčerná a za chvíli se hraje dál? To zní jako klasická smrt, akorát že bez nahrávací obrazovky a bez nutnosti znovu opakovat určitý segment hry. To spíš beru jako pozitivum. V hororech mám strach hlavně ze samotné konfrontace, ne z jejího následku.

    Já Somě věřím. Jsem rád, že to nebude jen návnada na vřískající youtubery, ale dojde taky na silné existenciální motivy (už vidím, jak to některé mine a budou si stěžovat, že to není dostatečně strašidelné).
  • michaliuz18
    potom si na mna spomente ked to bude mat slabsie recenzie, ale tak vam staci ak to youtuber natoci ze a bude to naj horor na svete :)
    Ja poznam aj lepsie horory, tento gameplay ma nezaujal. Ale tak neberte ma doslova mozno sa mýlim, no citim v tom trochu slabotu .. hravam barco uz od uplneho malička cize mam uz nos na hry.
    Neberte ma zle.

    A nie division ma nezaujima , to je pre masy .. ubisoft robi kazdu hru jak cez kopirak a este aj zhorsuju grafiku
  • Kolik ti je? Ta hra je stará jen 9 let :-)
  • Vogon
    Evil Within byla sra*ka, Alien byl dobrý, ale na horor moc dlouhý, Outlast byl ze začátku dobrý, ale pak začal nudit, protože byl pořád to samé dokola.
  • Ne, není. Mozek mu vyhnisal z hlavy už nějakej ten pátek zpátky. Nicméně je celkem neškodný, občas vypotí nějakou perlu o tom jak je Playstation a jeho hry to nejlepší pod sluncem, ale nekouše.
  • Ristoro
    Call of Cthulhu byla pecka. Ještě si pamatuji, jak jsem jako malý sledoval taťku, jak to hraje a byl jsem pos*aný až za uši :D.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit