Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • novej doom 4 mam dohranej a ma to celkem 13 misí takže velke zklamání final boss byl spider jinak na doom 2 to nemá doom 2 ma 30 levelů ! takže noveho dooma si raději nekupujte zbytečně vyhodite 1 199kč zlaty gzdoom ! anebo doom 3 *5*
  • Trochu se místním diskutérům a jejich stěžování divím. Doom 1 a 2 byly parádní hry, ktere (ruku na srdce) měly v podstatě nulový příběh. Jen vyvražďovačka všeho co se hýbe. A všechny to nesmírně bavilo včetně mě. D3 bylo trochu odbočení do klasickěho masakrózního stylu, bl ti určitý příběh, důraz více na atmosféru, sci-fi prostředí atd. Mě D3 velice sedl a bavil mě moc, RoE jakbysmet. Toto odbočení mě napak potěšilo. Teď tu máme Doom (2016), kde se nehraje na příběh (stejně jako 1 a 2), hraje se jen na vyvražďovačky (jako v 1 a 2), nechybí secrety a tajné dveře (stejně jako v 1 a 2) + bonusová kola, výzvy, staré levely + výborná vizuální a zvuková stránka, téměř bezchybná optimalizace. Menší věci jako glory kills nebo upgrady už jsou na každém, jak se mu líbí/nelíbí (já osobně bych to klidně vynechal). Nicméně sleduju, že hru většinou hejtujou ti, kteří ji ještě nehráli, protože kdo ji hrál, tak se většinou velmi bavil. Nebráním hru jako takovou, to je čistě subjektivní věc, spíš nechápu ty kydy stylu "to není klasika". Jí vím, že mě nový Doom bavit bude, protže si ho kupuju s tím, že jde o Doom, nekupuju Talos Pronciple. Vešjeré informace před vydáním hry říkaly jasně - vysoké tempo, tuny nepřátel, zabíjení a zabíjení, upgrady a runový systém. Mimochodem kdyby udělali nový Doom přesně jako první dva díly akorát v nové grafice, tak by to skoro nikdo nehrál a plival by na to naprosto každej jak se to nikam za 20 let neposunulo a bla bla bla..
  • Veskoslav
    Srovnání System Shocku a Dooma ukazuje, že naprosto netušíš, která bije ohledně her. Doom je klasická arénová rezničina, Systom Shock je FPS s prvky RPG, kde je kladen důraz na příběh a rozhodování. Jestli nevidíš rozdíl, tak ta rána, co jsi dostal do hlavy, tak to bylo nejspíš bouracím kladivem.
  • Veskoslav
    Doom 3 byl slepá ulička, která z akční rezničiny udělala hloupý horor, kde člověk musel s baterkou jak tupec mlátit zombii po hlavách, protože prostě nikoho nenapadlo mít světlo na zbrani. Systém lekaček při opětovném hraní už byla nuda, protože člověk přesně věděl, kde co je a jak se nestvůry pohybují. Doom 3 byl špatný sen všech, co chtěli pokračování klasického Dooma. Kdyby se to nejmenovalo Doom, tak to nejspíš nikomu nebude vadit. Ty jsi nejspíš mladší ročník, jelikož si začínal na Doomovi 3, takže netušíš, jaký je Doom 1 a 2 a že Doom 3 není hra, která by je následovalo. To je naopak Doom 2016, který všichni očekávali od Dooma 3.
  • Jj, bohužel musím souhlasit. A zejména mancubus a cacodemon vypadají, jako kdyby to uteklo z cirkusu. Nejvíc se mi tak asi líbí revenanti. Zvukově mi chybí něco podobného jako např. cherubové z trojky, ten dětský pláč byl v temných chodbách základny k nezaplacení co se týče navození té správné atmosféry. Celkově mi přijde zvukové ozvučení monster dosti nevýrazné.
  • Coffin.Corner
    Lukáš je zkrátka dobře namluvený člověk... *4*
  • Az na to ze doom byl vzdycky jenom rezba a prave doom 3 vybocil smerem k lekackam atd....pro me je tohle 100x vic doom nez doom3.
  • corfer
    Lukáš je top a málokdo ze současné videoherní žurnalistiky má na jeho stylisticky geniální kompozici. Takhle spatra mě napadá třeba Jan Vrobel jako příklad naprosto zapomenutelného autora, jehož články jsou přehlídkou těch nejhorších klišé. Třeba jeho recenze posledních Dark Souls v LEVELu byla naprosto příšerná a nedala se číst. Proč to ale říkám... Autorů jako je Lukáš opravdu mnoho není a pořádně mi se*e dnešní výběrové řízení, podle kterého se rekrutují noví autoři. Stará garda je parádní a v podstatě cokoliv dál od Poláčka včetně prakticky nestojí za řeč snad až na Honzu Olejníka. Je to škoda a byl bych moc vděčný za nějakou tu renesanci v českých médiích, která se věnují hrám.

    EDIT: Mimochodem co má znamenat to portfolio autorů, kteří píší do LEVELu recenze? Nesliboval náhodou někdo návrat legendárních autorů. Mně přijde jakoby se mi někdo smál do ksichtu... Recenzenti posledního čísla: Václav Pecháček, Jiří Pavlovský, Vilém Koubek, Aleš Smutný, Daniel Kremser, Adam Homola, David Ryneš (možná hardcore hráč... v žádném případě recenzent...), Jan Slavík, Pavel Válek... Vážně? Děláte si srandu chlapci?
  • no to byl high end jak *12* , nerikam ze to neni mozny, doom 2 vysel 1995 a v tom samym roce vydal intel pentium 120 a 133mz a pak pentium pro 150-200mhz. Ale kua, tos musel vyloupit banku nebo co?:)
  • souhlas DS1 je masterpiece, 2 je horsi a 3 jeste horsi. Dohral sem ale vsecky tak jak tak. Jedna 10/10 dva 7-8/10 tri 7/10
  • kua tak si to zahraj, pockej az to bude stat par kacek, nebo az to nejakej tvuj kamos na steamu dohraje a dejte si family sharing a ty ho pozvi na pivo zato třeba. Je to velmi dobra hra. Tvuj koment a nazor je bezcennej, dokud to nevyzkousis.
  • jo, tetris byla skvělá hra, svého času jsem ji hodně hrával. U Tetris 2 od Františka Fuky jsem strávil desítky hodin. Ale je to trochu jiný žánr.
  • A Dead Space trilogii jsi hrál? To byl Doom 3 na steroidech, zvlášť jednička byla úžasný masterpiece sci-fi hororu. Lepší ve svém žánru už je snad jen System Shock 2
  • C-BEAM
    ne, Tetris byl lepší.
  • souhlas, taky myslím, že Doom 3 byl lepší. Ano, je tam spousta co kritizovat. Taky to byla přímočará koridorovka a byly tam laciné jumpscares, ale mělo to sakra atmosféru. Škoda že nevzali trojku a nevylepšili ty věci, co tam byly špatně. Ten nový Doom je spíš Unreal Tournament nebo Quake Arena. Nehrál jsem ho a zatím ani nebudu.

    v červnu má přijít na KS remaster prvního System Shocku
    https://www.youtube.com/watch?v=okPLF9Ad9ns
    pokud se to povede, tak to Doomovi nakope pudel stejně jako první System Shock nakopal pudel první dvěma doomům. Ta hra byla prostě o 1000 procent lepší.
  • C-BEAM
    je fakt, že velká část z nepřátel zde působí komicky ale jsou zde i výjimky, takový Hell Knight vypadá výborně a slušnou i když hypermoderní reinkarnací je i Spider Mastermind. Obrovským zklamáním byl pro mě především Cyberdemon, Mancubus, Imp a trapná náhrada za Arch-vile.
  • C-BEAM
    snapcrap ani není editor ale skládačka pro děti. Na druhou stranu je to aspoň něco, protože časy když se k hrám dodávaly plnohodnotné editory jsou dávno pryč, dnes je vše pěkně zamčené, zašifrované, protkané různými ochranama. U tohoto Dooma je to speciálně velká škoda, protože ten engine je zdá se výborný a konečně by tak mohl vzniknout plnohodnotný remake originálu ale zase z toho nic nebude.
  • Nemozem su pomoct, ale nepaci sa mi to. Doom 3 patril k hram, ktore som presiel odznova asi najviackrat zo vsetkych hier, co som kedy hral. Ta atmosfera, stres z prostredia, do ktoreho som sa doslova vzil, cakat kedy kto odkial vyskoci, ci vylezie. A co je novy doom? .. ako casto citam a pocujem "rezba", ktora z hry robi viac MP ala UT, ako atmosfericky doom. A pritom by opat stacila stara dobra brokovnica ci revolver, hra zo svetlami, psycho hudba a desiva atmosfera.
  • MikeR
    Uznávám, že proti všem potvorám ze všech Doomů dohromady je Bíbr mnohem větší peklo, ale to ví taky každej i bez představivosti. Hoď něco originálnějšího.
  • Jinak Dooma 2 sem tenkrát hrával na Pentiu 120mhz (je pravda, že v tý době to byl high-end) a jako neměl sem problém s hromadama potvor. :]] S editorem sem blbnul pořád.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit