Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar - nikdy si neslyšel o nikom, kdo by se z toho pozvracel? Tak moc málo čteš:

    http://www.eurogamer.cz/articles/exkluzivni-dojmy-vyzkouseli-jsme-si-virtualni-realitu-s-oculus-rift
  • Jack1947
    Jako by uz tak toho Fejsbuku nebylo uz vsude jak nasrááno ted jeste koupi OR, i kdyby byl April tak bych se nezasmal... ted by to mohli upůlne zfejsbukovat a udelat prevazne na sve Browserove hry... hlavni je pritahnout masu lidi ... jo Majnstrým jak jinak. *7*
  • walltar
    Tlačítko FB si můžeš "zablokovat", FB účet si nemusíš zakládat. Pokud vím, tak google reklamy fungují podobně ... taky odesílají hodně infa o tom co děláš. A taky to opět jde "zablokovat".

    Proto říkám, že je to dobrovolné ... stejně jako dívání se na reklamy je dobrovolné, když existují věci jako AdBlock plus.

    Je na každém aby si svou bezpečnost na internetu řešil podle svého. A rozhodoval si jaké informace vysílá volně do světa. Mě ale spíš jde o to, že nákup OR nemůže být postavený na datech o lidech. To zařízení nemá imho takový potenciál aby se sběr dat vyplatil (jako primární způsob výdělku na OR) bude tam celkem omezená komunita a pokud se rozjede, tak stejně ti dá data max o tom co a kdy lidi hrají (a to bude dostupné už od steamu).

    Jak jsem řekl dřív, tak si myslím, že FB vytvoří interaktivní VR sociální síť + VR market. Na kterém se budou lidi setkávat, a budou si za reálné peníze nakupovat kraviny, bude to free to play a plné reklam. Plus to dají k dispozici developerům jako platformu pro vydávání her.
    Ale přímo do her si myslím, že zasahovat nebudou ... to by poslalo celé OR a jejich 2+ mld do kytek. Nemůžeš použít popup reklamy do her, protože by to zničilo VR zážitek a nikdo by si to potom nekoupil.

    Potom taky třeba dají možnost developerům zabudovat reklamy přímo do her ... a získat tak peníze navíc. Ale nemyslím, si, že se pro koncového uživatele něco výrazně změní. Zapneš hru a budeš hrát ... a to jaké data to odesílá bude většině lidí jedno. Stejně jak jim je to jedno u FB, Steamu, Googlu ...
  • wenceslaus
    Těžko uvěřit, že v takovém příspěvku někomu vyčítáš zaujatost. Vždyť tvoje ironické "uuuuuuzasne" zdobí snad každý řádek. Navíc mám pocit, že nejsilnější argumenty jsou pro tebe vlastní přesvědčení a CAPSLOCK.

    VFX1 jsem zkoušel taky a nechápu, jak to můžete porovnávat.
  • DeDy
    Jeden vývojář co na KS slíbil podporu Riftu.
    http://frontiers.prophpbb.com/topic720.html
  • electricfret
    FB má na prodeji osobních (ale každopádně již analyticky zpracovaných) údajů postavený byznys model. A pokud jsi někdy vyvíjel app na fb, tak dobře víš, co o tobě každé like (resp. "sledovací") tlačítko posílá fb odevšad z webu, kde se nachází. a tady ten moment dobrovolného sdělování dat dostává dost podstatnou trhlinu. Ale jinak nic proti.
  • wenceslaus
    ... a tak jsi o něm napsal komentář.
  • oin.odin
    ... OR je pre ma mŕtve nič o ňom nechcem počuť citát ani naň myslieť ...
  • nekromant33
    mnohé vlády neví co s penězma a časem koukám
  • Tilwaen
    A jakou obchodní strategii měl mít samotný OR ještě svého času bez FB, když by se pouze prodejem HW neuživili?
  • C-BEAM
    Degen: napísal si dlhý prispevok svojim vlastným retardovaným spôsobom ale povedal si iba jedno veľké nič. Prakticky všetko čo máš okolo seba je vylepšením starších technológií, prečo by to malo byť u VR okuliarov inak ? Si jeden z tých čo zažili VFX1 a ktorý na základe jednej negatívnej skúsenosti principiálne odsudzujú celú technológiu... a to je naprosto na hlavu padlé.
  • Nebul! :)
  • Mart9
    Přečetl jsem sice jen 1,5 řádku, ale musel jsem dát +1
  • walltar
    Tak z tvého příspěvku je zase poznat, že si přesvědčený že to bude to nejhorší na světě. Já jsem osobně neslyšel ještě o nikom, kdo by se z toho pozvracel. A dost lidem se nedělá špatně ani z toho prvního nedodělaného zařízení.

    Já za to ty peníze klidně utratím ... a potom to budu moct zhodnotit, subjektivně. Protože já vždy hodnotím subjektivně, nejsem robot. A pokud mě z toho bude nějak moc blbě, tak to někomu střelím.

    Ano objednávku už mám co to oznámili ... nevím co ke mě dorazí, a může to být klidně sh*t. Ale to nějak nemůžu zhodnotit před tím, než to zkusím. Ne?
  • On má jen spoustu času, takže se může věnovat obraně toho, o čem je přesvědčen, že bude dobré. Akorát já teda moc nevěřím tomu, čemu věří on - OR, TESO. On narozdíl ode mě má dost peněz, aby si mohl dovolit takto experimentovat a předobjednávat kdeco. Přejme mu to a doufejme, že nebude zklamán. *3*

    Jak už jsem psal dříve ve svém velmi ceněném příspěvku, bylo by vhodné, aby si fanboys prošli historii VR a trochu se z ní poučili a umírnili své nadšení. Jak dlouho se už vyvíjí OR? Není to zase tak krátce a jak dlouho se ještě bude vyvíjet, že? I přes velké výdaje a obrovskou snahu a mnoho desítek let zkoušení VR pořád není ono a to o něčem vypovídá.
  • walltar
    To že FB je SW společnost říkal Cukr ... jenom jsem parafrázoval co tam řekl on. A FB spíš vydělává na reklamě, než na prodeji osobních údajů ... které jim mimochodem lidi dávají dobrovolně.

    Rift je něco jako monitor, není to konzole. Je to asi jako by můj monitor zobrazoval reklamu ... a kolik by si lidí koupilo takový monitor? Viděl jsi kolik bylo VR zařízení už představených od Riftu? OR bude muset být konkurenceschopné a jestli ho dělá FB, který každý nesnáší, nebo všemi milované valve (které se svým steamem dělá to samé) je imho jedno ... každý bude muset být konkurence schopný.

    Nikdy jsem nečetl FB podmínky, protože jsem si tam nikdy nezakládal ACC ... zatím jsem k tomu neměl důvod. Až nějaký budu mít, tak si tam klidně účet založím. A potom si ty podmínky přečtu. Teď mě to vůbec nezajímá, protože o FB účet nemám zájem.

    Já prostě počkám na vydání consumer verze před tím, než začnu provolávat doom! Pokud bude OR dobré, koupím si ho, pokud dobré nebude zůstanu u DK2, nebo si koupím něco od nějakého jiného výrobce.
  • Btw, mily slavny Waltar. Z tvojich prispevkov je uz DAVNO jasne, ze si skratka na cely "absolutne uzasny VR system" totalne nadrzany. Staci citat vsetky tvoje komentare vsade, kde sa NEDAJ LUCIFER zaser raz v nejakom clanku pise o OR. Dla tvojich reakcii mi to pomaly, ale iste pripada, ako keby ta za tie tvoje kydy niekto celkom slusne platil. Nie, netvrdim, ze je to prave tak. Zial, nic to nemeni na tom, ze tu o "mega uzasnom OR" nepises nic ine, len same pozitiva, v zasade som nemal moznost vidiet, ze by si pri nejakom clanku "ultra uzasny vynalez OR" nebodaj nejakym sposobom zabudol vychvalit az do nebies.
    Ale ved pohoda... Takych ako ty uz bolo, je, aj bude... Pokojne si tie zadrb4ne bryle kup, su to tvoje prachy a ked si mozes dovolit len tak vycalovat za totalnu tzv. VR (od ktorej ma konkretne OR stale na mile daleko, no je mi jasne, ze mi na tento prispevok zase raz odpovies tvojim UZASNE FUNDOVANYM sposobom... Tym skor, ze tu cely cas, odkedy sa kona hype okolo debilnych 3D bryli (pretoze v zaklade to ani nic ine skratka NIE JE!!!), vypisujes cele romany od vymyslu sveta. Osobne tipujem, ze prave ty VELMI RYCHLO vytriezves, len co ti tento vskutku "uuuuuuuzasny" produkt dorazi k tebe domov. Myslim, ze ked absolvujes co len niekolko "nablitych zazitkov", budes este napokon rad, ked tento najsamlepsejsi produkt (teraz skutocne uplne IDEALNE v rukach magora typu Zuckenberg) vobec strelis napr. na ebayi............ Hmmm, akurat neviem, ci tebou pozvracane "Raftacke Okulare", bude niekto ochotny realne od teba zakupit.
    A btw, ano, aj ja patrim ku generacii hracov, ktori v plnej miere ficali na PCckach od zaciatku 90. rokov tzv. "minuleho storocia". Zazil som kedysi VFX1 a bez ohladu na to, ze cela technologia postupila odvtedy o VELKY krok vpred, z mojho pohladu je cely OR v podstate stale len kvazi "vylepsena" verzia povodnej VR helmy VFX1. Skratka, len upravene na dnesne pomery, nic viac, nic menej....
    Ale ano, chapem... napr. clovek ako si ty nic podobne neuzna, ani keby ti koleno vrtali. Ale nevadi, len do toho... Rozhodne si OR zakup, pretoze ked sa to tak vezme, tak my......... vsetci ostatni....... praveze potrebujeme doslova POKUSNYCH KRALIKOV ako si ty a mnohi dalsi, ktori si tuto trapnu nahrazku tzv. "Virtualnej Reality" nenechaju ujst a kludne za to vyhodia dobrych 400 EUR (prinajmensom... pri objednavke zo zahranicia). Takze v podstate ano............ len veselo chod do OR, vysol za to prachy (ocividne mas take financne prostriedky, ze ti nerobi problem minut len tak mirnix dirnix cca 10.000 Kc za p1covinu, ktora je vlastne stale VYHRADNE vo vyvoji...).
    Mno... tak sup, sup... objednavku mas uz iste davno zadanu, teraz sa uz len vytesuj, co za vskutku absolutne uzasny produkt k tebe dorazi........ Jo....... a ked sa prvy raz poriadne doblijes, nezabudni nam tu o tom podat spravu, ked uz sa tak velmi hras na "Pana Objektivneho Pozorovatela" *7*
  • FB neni a nikdy nebyl SW spolecnost, oni zadny SW nevyviji a nikdy vyvijet nebudou. FB je jen shromazdiste osobnich udaju o lidech, a to je jejich obchodni artikl. Toto nedopadne jinak. Budes muset odsouhlasit ze FB patri vse na tvych discich/cd/dvd/... a ze si stim muzou delat co chteji ... mozna ne hned samo, nejdriv to potrebujou lidem prodat ... on totiz ne kazdej je ochoten prestat pouzivat zarizeni za 10k proto, ze se zmenila licence ovladacu/sw, bez kterych to nefunguje... a vo tom to je.

    Cet si nekdy s cim souhlasis pri pouzivani steamu? Jenze ti vydelavaji prevazne prodejem games. Takze je to precejen ponekud o necem jinem, i kdyz v mnoha ohledech by taky zaslouzili nakopat rit.

    Podivej se na Sony a PS3 + moznost na ty konzoli provozovat linux ... po roce kdyz si to (mimo jine) z tohoto duvodu (velmi vyhodne financne) poridila hromada lidi, tak tu moznost zablokovali. Pak jeste zalovali vyrobce chipu, ktery (mimo jine) prave toto umoznoval. Nejaky smlouvy s lidma? Na ty sere pes ...
  • Teba sere drzosť ale každý by to urobil ... do konca života zahojený užívať si na jachte niekde na mori :D a moze im byť u riti ,že niekoho sklamali , zarobiť obrovské prachy poctivo svojou hlavou je to najlepšie čo môže byť.
  • "a facebook tam dodá maximálně nějaký software" ktery bude umet chudaky hrace fizlovat jeste lepe nez Facebook.

    Probud se.
    Moznost jak dat prostemu lidu time sink a sbirat data o tom co dela, jak si hraje, jake jsou reakcni doby, pri jakych obrazech se uivateli rozbusi srdce. To jsou cenna data za ktere mnohe vlady rady zaplati.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit