Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • patrne si vyslouzim nadavky jen, ale zkusim to....Stazeno, funkcni, ale jen v okne, jakmile prepnu do cele tak se nespusti...nevite ? diky
    • predelal sem soubour fallout4 pref na 1600x900 a dobry ale i tak to neni ono, je videt lista atd, neni to full...
      • Chim
        Kupuj jen kvalitní hry od schopných herních vývojářů.
        • srdcovky kupuju, par tisic rocne to je a o steamu a slevach ani nemluve :) ale F4 stim kolem...jinak to neslo, ostatni F mam origo, ale vyhodit litr za pytlovinu nemuzu....
          • Tohle bylo známé už v den vydání. Např lidem to nešlo na monitorech 21:9. Ale právě už v den vydání se objevila rada jak to napravit. Jakékoliv rozlišení, full screen, bez rámečku... Např. zde:
            http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=551069501&tscn=1447077828
            V odstavci "How to add 21:9 (ultrawide) support" (kde si pochopitelně zadáš své rozlišení jaké chceš).
            • lepsi, diky
  • 30 hodin hraní a uznávám, hra mě baví. Ale...
    Jak se říká o hrách od Bethesdy všeobecně: „velká jako oceán, hluboká jako louže“. Hrál jsem Morrowind, Oblivion, Fallout 3, New Vegas i Skyrim. A Fallout 4 mi připadá jako divná kombinace Falloutu 3 a Skyrimu. Hlavně při průzkumu Bostonu a hlavně stanic metra si připadám, jak zpátky ve trojce a to nemyslím v dobrém. Mimo město to ujde, ale opět – mám sto lokací, ve kterých ale není nic kromě hordy nepřátel a pár beden. Jen zhruba jedno z deseti míst je opravdu něčím zajímavé.
    RPG systém je s každou novou hrou víc a víc ořezaný. Na začátku jsem si nastavil Charisma na 8, protože jsem zvyklý, že to je minimum, se kterým můžu pracovat a postupně si budovat „okecávací“ schopnosti. Ale jak jsem zjistil, že víc nikdy nebudu potřebovat. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych někoho nepřekecal a to i ty červené „nejtěžší“ možnosti. Odemykací minihra je 1 ku 1 ze Skyrimu, včetně zvuků, takž jsem už tak natrénovaný, že odemknu cokoliv na první pokus. Takže ve zkratce, jakékoliv „překážky“ nejsou otázkou používaní skillů nebo trpělivé investice bodů, ale jen čekáním, až se mi na levelu 21 odemkne „Open Master locks“ perk. Pardon, ale podobně významné RPG prvky mají dnes už i FPS hry.
    Dialogy – mluvený hlavní hrdina se mi docela zamlouvá. Ale udělat dialogue wheel se čtyřmi nepřehlednými možnostmi pro sérii, která stavěla na dialozích (a to včetně her od Bethesdy)? Z [Perception 7] Tady něco nesedí... se stalo ASK FOR CAPS, protože SPECIAL má na hru už jen minimální dopad mimo čísel typu kolik unesu nebo dostanu 40 nebo 50 EXP. Z postav se mi líbí společníci, je vidět, že na nich si dali záležet. Škoda že všichni ostatní jsou jen mluvící hlavy bez charakteru.

    Celkově? Dobrá hra, rozhodně doporučuji. Ale jsem trochu zklamaný. Vím, že někteří jedinci tady neustále opakují, že lidé akorát hře křivdí a že nevědí, co Bethesda dělá za hry a pak si stěžují na blbosti. Já hraju hry od nich už víc než deset let, vím přesně co čekat a i tak jsem trochu zklamaný. Hej, i když mám pocit, že ve Falloutu mít Blane Runnera a „kdo je replikant“ sem sedí jako pěst na oko (už ten quest ve Falloutu 3 mi přišel divný), příběh je docela zajímavý, sledování stop vašeho uneseného syna je napínavé. A nástup Brotherhood of Steel byl velice působivý. Jak říkám, hra mě baví a vlastně i ten průzkum krajiny. S Nickem plížíme a dívám se sniperkou z římsy, jestli náhodou nějaký raider nevykukuje, pak přehodím na brokovnici a slezeme dolů, aby odnikud vyběhla horda ghoulů... Zábava na hodiny a hodiny.
    Ale můžu řict, že mě něco baví, aniž by to bylo dokonalé. 10/10, čirý klenot, kterému jen plebejci křivdí, protože ho nechápou? Ne. Pardon, ale opravdu ne. Velice se omlouvám.

    7/10 – lehký nadprůměr. A ano, hudba je krásná.
    • nightborne
      Souhlas. A mimochodem, s tím nástupem Bratrstva přesně vím, o čem mluvíš - byla to snad jedna ze dvou scén ve hře, při který mě mrazilo tím nejpříjemnějším způsobem =).
  • 300 hodin hraní a někdo recenzuje hru pár dni po vydání??? *7*
    • Tilwaen
      Žejo. Měli tu hru pořádně projet několikrát a vydat recenzi až za půl roku.
  • Kazdymu kdo mel rad FO1 a 2 musim doporucit Neo Scavenger pokud to jeste nehral. Zezacatku Vam to bude pripadat divny, ale uz po hodince hrani zjistite prvni triky jak prezit a zjistite, ze je to podobny starym falloutum jako zadna jina nova hra.

    Zezacatku to neni videt, ale ta hra je hluboka jak marianskej prikop, hlavne si zkuste souboje a budte v nich defensivni, ve smyslu - vzdycky se nejprve kryjte a az kdyz vidite ze je diky neuspesnymu utoku Vas protivnik "vulnerable", tak utocte, ale opatrne, berserk je dost riziko.
    A necekejte, ze tady s holyma rukama premuzete protivnika se sekackem, tohle neni zadna arkada pro maly deti *3*
    • Chim
      A já bych dodal, že je tam naprosto jednoduchý, logický a hlavně perfektní systém inventáře. Bethesda a mnozí další se mají v tomto směru od indie scény co učit.
      • Jo genialnejsi inventar jsem nikde jinde nevidel, zacinas bez tasek - mas jenom 2 ruce takze vezmes proste 2 veci a je jedno jak velke (tezke te pouze zpomaluji a unavuji).
        Najdes igelitku - das ji do ruky a hle... mas prvni naznak inventare.
        • Chim
          A ten pocit, když se ti pak stane tohle *1*
          https://www.youtube.com/watch?v=KgQpv0_STDw
          • Po chvili me napadl pes a zacalo vychutnavani.

            Psy jsou to vicemene hloupi a utocej dost zbrkle, takze jsem ho snadno nalakal na past v prostredi a on se trosku odrel (+ je na zemi + ma tah penale, takze dost casu klidne i na berserk).
            Jenze ja si o nej nechtel zbytecne ten strep v hadru ponicit, tak jsem si prepnul na pest, coz znamena ze uz jsem nemohl berserkovat, no nic, dostal pest.
            Vedel jsem ze tady bude vstavat, tak jsem hned dal obranu ktera vydrzi na 2 tahy boje (druhej tah muzes i s benefitem te obrany utocit, proto je dulezity se prakticky kazdej druhej tah branit).

            Takze jsem dal obranu, on se podle predpokladu postavil na vsechny 4 a ja ho hned pri tom nakopl do hlavy coz ho zase skoplo na zem.. scenar pokracuje, dopadne to s nim asi hodne zle, mozna ho s otresem mozku necham lezet a umirat *1*
          • Miluju tu zvrhlou brutalitu Nea.

            Treba ted jsem zacal po srmti novou hru (kazdy novy zacatek je zabava) a celkem brzo jsem byl napadenej typkem v triku bez zbrani. Jelikoz jsem trapper, tak umim v boji pracovat s prostredim, ustupoval jsem a jen prilezitostne kdyz chargoval jsem ho nalakaval do pasti, pricemz si poskrabal nohu na dvou mistech a obe ruce + horsi soustredeni... a kdyz jsem mu nasledne uhnul, tak jsem zautocil strepem co jsem mel v ruce a zasah, ale poskrabal jsem se taky. On zacal utikat, byl to zacatek a on evidentne nic nemel, tak jsme se rozesli.

            Prvni co jsem udelal, ze jsem roztrhal par tricek z batohu na hadry a jednim z nich obvazal ten strep, abych se o nej neskrabal.
          • A ten pocit kdy, zjistis, ze veci se daji v invetari otacet *1*
          • Nebo tohle *11* http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/450657352474357207/BB6C7B0BEEBFCFE2651919F30A47571803D82AF8/
          • Nejvtipnejsi je ze jak jsem to rok nehral, tak jsem zapomnel uplne vsechno a vcera vecer jsem tak maximalne 3x umrel, pokazdy na me stacila smecka vorechu :-)
            Pred rokem uz jsem se dostal az do Detroitu, prosel jsem x POI (vcetne nechvalne znamyho opustenyho vystaviste + klubu kanibalu :-) a mel jsem vyzbroj, ze jsem si nepratele vychutnaval, zvlaste v noci sekackem necekane ze tmy *3*
  • Chidlink
    Mluví se tady hodně o tom stavění, jenže to stavění by spíchnul každej moder doma na kompu první měsíc od vydaní a mnohem víc vyladěnější. Bethesda to dělala 5 let a ještě špatně.
    • Tj, neumej na sebe ani jednotlivy dily nalepit, natoz je prizpusobit terenu. Tohle umely gamesky uz pred 20ti lety ...

      A prca, chces si postavit vez? No tak to mas smulu, u tusim 4tyho patra skoncis, protoze vejs stavet proste nebudes.

      Jo a kdybys chtel ve svym baraku okno ... tak to zapomen, to je v roce 2277 neznama technologie.
  • Jeste nejsem u konce, hraju na tezkou obtiznost a odehrano nejakych 41 hodin, energo zbroj sem pouzil snad 3x, moc me v ni behat nebavi. Ted si tunim plazmovy a laserovy zbrane, ghoula dam na jeden zasah.
    • ja mam 100+ hodin, nejsem ani lvl30 ale dost stavim... energo zbroj sem zacal vic pouzivat az pozdeji, cca po 70hod... t60 upravená, unese skoro 500kg a umí x dalsich veci, strilim jen klasickejma zbranema a samo heavy wepons a exploziva, luxus pařba, za mě 9/10 at si kazdej rika co chce
    • To ja dam s mini nuke i vice ghulu na jeden zasah :-)
  • Cetl jste nekdo novy level? Koupil jsem si ho kvuli recenzi fallouta. Teda casopis nic moc. Prijde mi, jakoby ho psali hodne velky paransky veterani. Same filozoficke clanky na tema: u hopsacky se skaka a u fps se strili. Hry jsou zajimave a nekdy nezajimave apod. Jediny jeste co tak slo byl clanek od vavry. Recenze nebo novinky skoro zadne... Tak zbyvaji na cteni jen games.cz, score je zase drahy :-)
    • Kecam, ted jsem docet a recenze tam jsou.
  • Jinak sem po nalezeni obchodnika zaznamenal pokrok, ve skyrymu sly ty itemy (aspon vetsina z nich) v krame ukrast z regalu, tady proste jinde nez v kilometrovym seznamu nejsou ... a presto, ze seznam hlasa, ze ma u sebe 500 spuntu, tak kdyz ho chci okrast, ma 3 ... lol
    • seznamy si muzes tridit btw, pak to nemá kilometr, ale jen 100m třeba .)
  • Po letech teď hraju F2 a je úplně o něčem jiném než toto...ten svět, postavy, možnosti dialogů...to je prostě něco! Je to něco, co nový fallou nemá. F4 je možna dobré FPSko, ale ne dobré RPG a už vůbec ne dobrý Fallout.
  • Princ.Jablon
    Mám rozehráno...tak pozvolna, spíš objevuji svět zatím, musím uznat, že prvotní ohmatání bylo vcelku...no byl jsem opravdu nadšen ale po pár hodinách se musím přiklonit k názoru, že to je skvělá hra...bohužel, to není dobrý Fallout. Spíš vypíšu ty zápory, jelikož o pozitivech se píše všude.

    To co udělali s perkama je opravdu zrůdnost, ty dialogy jsou přímo výsměch, je to svět, na kterém každá jedna osoba odsekává větou jednoduchou a dialogový volby jsou opravdu tristní, kolečkové vedení dialogu bylo opravdu super v Mass Effectu a tady to vypadá, že to Bethesda chtěla obšlehnout ale povedlo se to asi, jako kdybyste si vy, chtěli doma na ponku udělat kopii Esther (pro neznalé, vytuněný FatMan v New Vegas). Diamond City se s Vegas nemůže rovnat..

    Já jsem veskrze tolerantní a trpělivý člověk, co se ovládání týče ale v týdle hře poznáte, co to znamená opravdová zrůdnost...tak nesmyslné multidefinování kláves sem teda hodně dlouho neviděl.

    Léčení zlomenin zdravotníma brašnama je pryč, stimpack nebo trocha kvalitního spánku vyléčí končetinu rozšmelcovanou na hadry, nutnost jíst a pít se též nekoná, ve Falloutu 5 čekám autoheal

    Grafika je pěkná ale furt to jede na tom zrůdnym enginu kterej se občas prolíná do questů, například (-!- možný spoiler -!-) v questu, kde je na pobřeží nutno zaktivovat pár obraných věží aby zlikvidovali přerostlý kraby, po aktivaci a nápisu "vrať se do podzemního bunkru" se člověk poslušně a rychle vrátí do bunkru a očekává bezpečí, engine je ovšem jiného názoru a přerostlý "legendární" krabíky teleportuje za vámi, jelikož 200 let radiace je naučilo klepetama otevírat poklopy od bunkrů a lozit po žebříkách. (-!- konec sp. -!-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit